OneDrive

     ۱۳۹۴-۰۳-۰۸

OneDrive

OneDrive-main

 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که مثلا یک فایل متنی مانند word یا pdf  و یا عکس ، موسیقی ، فایل اکسل ، اطلاعات کاری و … را در کامپیوتر خانه دارید و نیاز داشته باشید که آن را در محل کارتان هم همراهتان داشته باشید. برای این کار چه خواهید کرد؟ یک راه این است که فایل مورد نظر را روی CD و یا DVD کپی کنید و همراه خودتان به محل کار ببرید. راه دیگر استفاده از cool disk  یا همان فلاش درایو است. کول دیسک انتخاب بهتری است چون دارای ابعاد کوچکتری نسبت CD  و DVD است و همچنین قابلیت پاک کردن و جایگزیی اطلاعات را دارد. اما حمل این اطلاعات و فایلها همیشه یک خطر را همراه خود دارد و آن گم شدن و یا دزدیده شدن cool disk و یا DVD  و CD است .  پس اگر اطلاعات مهمی دارید ، همیشه نگران این خواهید بود که اطلاعاتتان گم یا دزدیده نشوند.

برای این منظور یعنی حفاظت اطلاعات و کاهش خطرات ناشی از گم شدن یا ازبین رفتن و دزدیده شدن آنها راه حل دیگری به وجود آمد. در این روش شما اطلاعات را حمل نمیکنید بلکه آپلود می کنید و در جای دیگر برای داشتن آنها دانلودشان می کنید. البته یک راه دیگر ایمیل کردن اطلاعات است که راه امنتری نسبت به راه های حمل و نقل اطلاعات است اما ایمیل ها معمولا محدودیت در حجم ارسالی دارند.

سایتهای زیادی وجود دارند که بعد از ثبت نام مقدار معینی فضا در اختیارتان قرار می دهند تا بتوانید فایلهایتان را در آنجا نگهداری کنید. از معروفترین آنها میتوان به OneDrive , dropbox  و Drive اشاره کرد.

OneDrive

با OneDrive بیشتر آشنا شوید.

www.onedrive.com

OneDrive که توسط مایکروسافت در اختیار کاربران قرار گرفته ، بعد از نام نویسی، ۱۵ گیگابایت فضای رایگان در اختیار شما قرار می دهد تا به راحتی فایلهایتان را در آن بارگذاری کنید و با خیال راحت هر کجای دنیا که باشید با وارد کردن آدرس ایمیل و کلمه عبور به اطلاعاتتان دسترسی پیدا کنید. مایکروسافت نرم افزار OneDrive  را برای تمامی سیستم عامل ها و همچنین برای تمام دستگاه های تلفن همراه ، تبلت و کامپیوتر ارائه کرده . بنابراین فرقی نمیکند که شما از کدامیک از دستگاه های نام برده و یا کدام سیستم عامل استفاده می کنید، فقط کافیست نرم افزار OneDrive را نصب کنید. ضمن اینکه بدون نصب نرم افزار و تنها با رفتن به سایت OneDrive به امکانات آن دسترسی دارید.

onedrive06

 

OneDrive  دارای طرح های دیگری هم هست که با مبالغ کم فضاهای بسیار زیادی به کاربران میدهد تا بتوانند فایل های بیشتری در آن قرار دهند.

۱۰۰ گیگابایت ماهانه ۱٫۹۹ دلار

۲۰۰ گیگابایت ماهانه ۳٫۹۹ دلار

۱ ترابایت ماهانه ۶٫۹۹ دلار به علاوه اینکه شما یک پک از Office 365 که شامل Word , Excel , PowerPoint  و … را در کامپیوتر یا آیپد خود خواهید داشت.

 

OneDrive برای Windows , Android , Mac OSX , iOS , Windows Phone , Xbox در دسترس قرار دارد.

OneDrive_Windows_Phone
پشتیبانی از اکثر زبانهای دنیا از جمله فارسی یکی از نکات مثبت در سایت OneDrive است. محیط کاربری شما مانند کامپیوتر شماست و میتوانید در آن پوشه بسازید ، فایلهایتان را دسته بندی کنید ، از نرم افزار های آفیس استفاده کنید و … .

onedrive07

OneDrive دارای امکان بارگذاری هم فایل و هم پوشه میباشد. امکان راست کلیک در محیط کاربری و بروی پوشه ها و فایلها وجود دارد و حتی میتوانید فایلهای word , excel و … را در محیط کاربری خود ساخته و ویرایش کنید.

onedrive08

در بین کاشی های ویندوز میتوانید کاشی OneDrive  را مشاهده نمایید ضمن اینکه در قسمت Favourites هم میتوانید دسترسی آسان به OneDrive را از داخل پوشه ها فراهم کنید.

OneDrive10

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی