Lauterbrunnen سوئیس

     ۱۳۹۴-۰۳-۲۴

Lauterbrunnen, Switzerland (4)

Lauterbrunnen نام منطقه ای کوچک در کانتون برن سوئیس است. این منطقه در میان دره Lauterbrunnen پنهان شده و شامل روستا های Lauterbrunnen، Wengen، Murren در، Gimmelwald، Stechelberg و Isenfluh می باشد. جمعیت Lauterbrunnen کمتر از Wengen اما بیشتر از سایر روستاهاست.

Lauterbrunnen در پایین دره U شکل قرار دارد که به جنوب و سپس جنوب غربی گسترش می یابد. دره Lauterbrunnen یکی از عمیق ترین دره ها از بین تمام دره هایی است که از در میان دو کوه تقریبا هم ارتفاع قرار دارند . این دره کاملا شبیه یک شکاف در میان سخره های آهکی است بطوری که عرض آن در برخی نقاط به زحمت بیش از یک کیلومتر می شود و در بعضی نقاط دارای شیب بسیار زیاد و حالت عمودی است. این دره دارای ۷۲ آبشار است . ارتفاع زیاد باعث می شود که آب این آبشارها در زمان رسیدن به پایین دره  تقریبا پودر شده و بصورت اسپری دربیاید. معرفترین این آبشارها Staubbach است که با ارتفاع  ۲۴۰ تا ۲۷۰ متر یکی از بلندترین آبشارهای قاره اروپا محسوب می شود که بدون برخورد به صخره ها سقوط می کند.

با آب شدن یخ ها در ارتفاعات کوهستانی آب زلال جاری شده و رودخانه Weisse Lütschine را در طول منطقه Lauterbrunnen پرآب نگه می دارد. آب خنک رودخانه برای سرد کردن نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

Lauterbrunnen, Switzerland (6)

Lauterbrunnen سوئیس

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی