ده ویژگی ویندوز ۱۰

     ۱۳۹۴-۰۱-۱۶

طبق اظهارات مایکروسافت ، نسخه جدید ویندوز با تغییرات بسیار زیادی وارد بازار خواهد شد تا کاربرانش را تحت تاثیر قرار دهد . نگاهی کوتاه داریم به برخی از ویژگی های ویندوز ۱۰ که شما را شگفت زده خواهد کرد .

کورتانا

cortana
کورتانا نام دستیار صوتی تلفن های مجهز به ویندوز ۸٫۱ است که مایکروسافت آن را در ویندوز ۱۰ برای سیستم های خانگی ارائه میکند. کورتانا در کنار لوگوی ویندوز در نوار وظیفه قرار دارد که دارای قابلیت جستجوی صوتی نیز میباشد.

مرورگر پروژه اسپارتان

spartan-project
مایکروسافت همچنین پروژه اسپارتان را به همراه امکانات فراوان شامل پشتیبانی PDF و یک حالت برای خواندن مطالب ارائه خواهد کرد.

بازگشت منوی استارت

start
سرانجام مایکروسافت منوی استارت قدیمی و محبوبش را در این نسخه بازمیگرداند . با کلیک روی این دکمه دو پنل در کنار هم ظاهر میشوند که در سمت چپ نرم افزارهایی که اخریا مورد استفاده بوده اند و نرم افزار های پین شده را میبینید و در سمت راست کاشیهای مربوط به نرم افزارهای پیشفرض ویندوز قرار دارند.

Command prompt

cmp
تغییر بزرگ در Command prompt اضافه شدن دکمه های میانبر است . به عنوان مثال در نسخه های قدیمیتر امکان paste کردن با فشردن دکمه های Ctrl+v وجود نداشت که این ضعف در این نسخه از ویندوز برطرف شده. همانطور که در تصویر مشاهده میکنید دیگر تغییر روی داده در این بخش شفافیت پنجره Command prompt است که قابل کنترل میباشد .

تغییر در ویندوز اکسپلورر

win-exp
یک مکان جدید به عنوان خانه در مرورگر ویندوز وجود خواهد داشت. همچنین ، یک دکمه به اشتراک گذاری در نوار وظیفه مرورگر ویندوز خواهیم دید.

بازیهای ایکس باکس

xbox

با ویندوز ۱۰ کاربران قادر خواهند بود تمامی بازی های ایکس باکس وان را در کامپیوتر خود اجرا کنند.

چند دسکتاپ در یک مانیتور

windows10_desktop
یکی از امکانات دیگر ویندوز ۱۰ که شاید بسیار مورد توجه قرار گیرد امکان اضافه کردن دسکتاپ است. به این ترتیب شما میتوانید بین دسکتاپ ها سوییچ کنید و در هرکدام برنامه مورد نظرتان را اجرا کنید بدون اینکه نگران کمبود فضا باشید.

نمایش نرم افزارهای مدرن در دسکتاپ

App
تمامی app های مدرنی که در نسخه های قبل در بین کاشیها قرار داشتند و در صفحه مخصوصشان اجرا میشدند ، در نسخه ۱۰ در دسکتاپ قابل دستیابی خواهند بود.

تنظیمات

settings
در ویندوز ۱۰ دیگر برای تنظیمات دو بخش جدا وجود ندارد . مایکروسافت دو بخش را در هم ادغام کرده تا کاربران راحت تر بتوانند به تمامی تنظیمات دسترسی داشته باشند.

Notifications

notifictions
با داشتن این بخش در ویندوز ۱۰ قادر هستید تمام اعلان ها و پیامهای شبکه های اجتماعی ، فروشگاه ویندوز و … را در صفحه مانیتور خود داشته باشید.

 

منبع : perceptionsystem

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی