گلدن گیت

     ۱۳۹۴-۰۵-۲۵

golden_gate_sunrise_by_ian1389-d698ma0

 

Golden Gate نام تنگه ای در آمریکای شمالی است که خلیج سانفرانسیسکو را به اقیانوس آرام متصل می کند. این تنگه مابین شبه جزیره سان فرانسیسکو و شبه جزیره مارین که از سال ۱۹۷۳ توسط پل گلدن گیت به هم متصل شده اند، قرار دارد.

 

Wpdms_usgs_photo_golden_gate

 

در طول آخرین عصر یخبندان، زمانی که سطح دریاها چند صد متر پایین تر بود، آبهای رودخانه ساکرامنتو و سان خواکین که از یخچالهای طبیعی تغذیه می شدند ، از بستر سنگی راه خود را به سوی اقبانوس باز کردند و تنگه گلدن گیت به این صورت به وجود آمد. این تنگه امروزه بخاطر عمقش و همچنین جریان های جزرو مدی قدرتمند اقیانوس آرام بسیار مورد توجه است. گردابها کوچک فراوانی در این آبها شکل می گیرند.به واسطه وجود سخره های سنگی ، جریانهای قدرتمند آب و مه ، تنگه گلدن گیت جاییست که در آن بیش از صد کشتی غرق شده.

 

golden_gate__two_towers_by_alierturk-d6wq0lb

 

پیش از ورود اروپایی ها در قرن ۱۸ منطقه اطراف تنگه و خلیج جایی بود که قبیله های Ohlone در جنوب و Coast Miwok در شمال در آن ساکن بودند. بازماندگان این قبایل هنوز هم در این مناطق ساکن هستند.

Golden_Gate_Bridge_Front_Traffic

در ۲۷ ماه می ۱۹۳۷ پل گلدن گیت پس از چهار سال از آغاز به کار ساخت آن ، افتتاح شد. این پل در زمان افتتاح در سال ۱۹۳۷ طولانی ترین پل معلق دنیا محسوب می شد. نام گلدن گیت به معنی دروازه طلایی دارای مفهوم مهمی در این منطقه است. این اسم اهمیت بالای تنگه و این مسیر را بیان می کند بطوری که گلدن گیت یک نقطه مرجع برای منطقه محسوب می شود. رفتن به پارک بزرگ گلدن گیت در سان فرانسیسکو، ادارات ، موسسات ، شرکتها و … همه از طریق این مسیر طلایی صورت میگیرد.

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی