کیوتو

     ۱۳۹۴-۰۵-۰۳

Beautiful-Kyoto-Gardens

شهر کیوتو که در گذشته با نام Meaco در بین کشور های غربی شناخته می شد ، شهری است در مرکز جزیره Honshu در کشور ژاپن. این شهر دارای حدود یک و نیم میلیون نفر جمعیت می باشد. شهر کیوتو که برای بیش از هزار سال پایتخت امپراتوری ژاپن بود ، در حال حاضر مرکز استان کیوتو واقع در منطقه کانسای (Kansai) است. کیوتو همچنین به عنوان شهر ده هزار زیارتگاه شناخته می شود.

Kyoto-Pic-06

در گذشته این شهر در ژاپن با نام هایی همچون Kio , Miyako  و یا  kYo no Miyako شناخته میشد. در قرن یازدهم نام شهر به کیوتو و در سال ۱۸۶۸ بعد از اینکه نام شهر Edo به Tokyo ( به معنی پایتخت شرقی ) تغییر یافت ، کیوتو هم برای مدت کوتاهی با نام Saikyo به معنی پایتخت غربی شناخته می شد.

130401_kyoto_08

پارک مارویاما

از مناطق دیدنی این شهر زیبا میتوان به پارک مارویاما (Maruyama Park) اشاره کرد که در فصل بهار شکوفه های گیلاس آن گردشگران بسیاری را بسوی این شهر جذب می کند.

3925_12

پارک مارویاما یک پارک عمومی در کنار معبد یاساکا (Yasaka)  در منطقه هیگاشیاما است. در نیمه اول ماه آوریل ، زمانی که درختان گیلاس پر از شکوفه هستند، پارک مارویاما برای میهمانی شکوفه های گیلاس (hanami) تبدیل به شلوغ ترین و محبوب ترین نقطه در شهر کیوتو می شود. در مرکز این پارک یک درخت گیلاس بلند قرار دارد که شبها توسط چراغ روشن می شود.

3925_11

معبد یاساکا

معبد یاساکا که در نزدیکی پارک مارویاما قرار دارد یکی از معروف ترین معابد در شهر کیوتو می باشد. این معبد بیش از ۱۳۵۰ سال پیش تاسیس شده و مابین منطقه هیگاشیاما و جیون قرار دارد و توجه گردشگرانی که از این مناطق بازدید می کنند را به سوی خود جلب می کند.

3903_01

معبد یاساکا بخاطر جشنواره تابستانی آن شناخته شده است که هر ساله در ماه ژوئیه برگزار می شود. این جشنواره دارای قدمتی هزاران ساله است که هزاران نفر در آن شرکت می کنند. این معبد در اوایل آوریل یعنی زمان جشن شکوفه های گیلاس هم به دلیل مجاورت با پارک مارویاما شلوغ و پر بازدید می شود.

130401_kyoto_04

مسیر فلاسفه

مسیر فلاسفه یک مسیر سنگفرش شده زیبا است که در بخش شمالی هیگاشیاما در کیوتو قرار دارد. این مسیر در راستای کانالی می گذرد که درختان گیلاس در کنار آن صف کشیده اند. در اوایل آوریل این درختان پر از شکوفه می شوند و جشن شگوفه های گیلاس را به این مسیر می آورند.

مسیر فلاسفه از حوالی Ginkakuji (غرفه نقره ای ) آغاز شده و پس از مسافتی ۲ کیلومتره به محله Nanzenji می رسد. نام مسیر فلاسفه از نیشیدا کیتارو یکی از معروف ترین فلاسفه ژاپن گرفته شده. نیشیدا در حالی که روزانه برای رفتن به دانشگاه کیوتو از این مسیر عبور میکرد به مراقبه (مدیتیشن) می پرداخت.

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی