کورتانا در نقش منشی

     ۱۳۹۴-۰۶-۲۴

reminder

اگر شما هم گاهی آنقدر غرق در کار و یا شبکه های اجتماعی می شوید که زمان را از دست می دهید و یا به هر دلیلی یادتان می رود که به کارهای دیگرتان برسید ، زمان آن رسیده که کارها و قرار ملاقات هایتان را با منشی جدید خود هماهنگ کنید. او همه چیز را بخاطر سپرده و بیادتان خواهد آورد.

این قابلیت که از آن با عنوان Reminder نام برده می شود ، توسط دستیار جدید ویندوز ۱۰ یعنی کورتانا صورت می گیرد. در این مطلب روش ساختن یک Reminder را در ویندوز ۱۰ یاد خواهیم گرفت.

فرض کنید گاهی فراموش می کنیم به ورزش و پیاده روی برویم و وظیفه یاد آوری روزانه را می خواهیم به کورتانا واگذار کنیم. بصورت زیر عمل می کنیم :

۱_ بروی آیکن کورتانا و یا باکس جستجوی مربوط به آن که در نوار وظیفه ویندوز قرار دارد کلیک کنید تا پنجره مربوط به آن ظاهر شود.

۲_ در ستون سمت چپ این پنجره روی آیکن لامپ که تیک خورده کلیک کنید تا به قسمت Reminders بروید.

نکته: اگر علامت لامپ را نمی بینید ، احتمالا هنوز کورتانا تنظیم نشده. برای انجام تنظیمات به این آدرس مراجعه کنید.

reminder-01

۳_ روی علامت + که در پایین صفحه دیده میشود کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

۴_ در کادر مستطیلی که عبارت Remember to … قرار دارد کلیک کنید و یاد آوری مورد نظر خودتان را تایپ کنید. ما در اینجا “پیاده روی ” را به عنوان یاد آوری روزانه در نظر داریم.

reminder-02

۵_ در کادر Time کلیک کنید تا پنجره جدید ظاهر شود . این پنجره دارای سه ستون است . ستون سمت چپ که نشان دهنده ساعت یاد آوری است . ستون میانی دقیقه یاد آوری را مشخص می کند. و ستون سمت راست که با عبارت های AM و PM معرف قبل از ظهر و بعد از ظهر است ( AM قبل از ظهر و  PM بعد از ظهر ). ما در این جا به کورتانا می گوییم که در ساعت پنج و سی دقیقه بعد از ظهر به ما یاد آوری کن زمان پیاده روی است . روی علامت تیک کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

reminder-03

reminder-04

۶_ در این مرحله کورتانا چهار مستطیل قابل ویرایش و دو دکمه را نشان می دهد. از آنجایی که ما می خواهیم این یاد آوری هر روز باشد و فقط یک بار نباشد روی Only once کلیک کرده و از میان منوهایی که ظاهر می شوند Every day را انتخاب می کنیم . و در نهایت روی دکمه Remind کلیک کنید.

 

 

 

reminder-05

 

reminder-07

 

 

به این ترتیب کورتانا هر روز ساعت پنج و سی دقیقه یاد آوری می کند که زمان پیاده روی است.

reminder-08

نکته : این توانایی یک قابلیت جدید در ویندوز محسوب می شود و به همین دلیل می تواند دارای ضعف هایی هم باشد که به درستی عمل نکند . مثلا در ساعت مقرر پیغامی روی صفحه ظاهر نشود ویا با تاخیر ظاهر شود و یا اصلا ظاهر نشود که این مشکلات فنی با نصب آپدیت های آینده ویندوز مرتفع خواهد شد.

کورتانا در نقش منشی

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی