پپر

     ۱۳۹۴-۰۲-۲۰

پپر کیست؟

پپر ( pepper ) که در زبان انگلیسی به معنی فلفل است ، نام آخرین ساخته Aldebaran میباشد. پپر اولین ربات انسان نمای طراحی شده برای زندگی با انسانهاست. اگر انتظار شما از ربات وسیله ای برای انجام کارهای خانه است این ربات چنین کاری برای شما انجام نمیدهد. او  نه پخت و پز انجام میدهد نه در تمیز کردن منزل به شما کمک میکند و نه قدرت شگفت انگیزی دارد. او یک ربات اجتماعی با توانایی مکالمه و گفتگو با شما ، درک کردن احساسات شما ، نشان دادن عکس العمل به احساسات شما و حرکت کردن و زندگی کردن مستقل و بدون کمک شماست.

pepper 01

پپر با توجه به  سرگرم کننده و مهربان بودن ، بیش از یک ربات است . او یک همدم برای شماست که قادر است در بیشتر زمینه های حسی شناخته شده از جمله صدا ، لمس و احساسات با شما ارتباط برقرار کند.

پپر که به سفارش  SoftBank Mobile ( یکی از بزرگترین اپراتورهای تلفن همراه در ژاپن ) ساخته شده ، در حال حاضر با مشتریان در فروشگاهای این اپراتور در ارتباط است.

pepper 02

پپر برای اینکه یک همدم اجتماعی باشد باید قادر به درک احساسات شما باشد. اگر شما بخندید اون میفهمد که سرحال هستید. اگر اخم کنید پپر میفهمد که چیزی باعث رنجش و عصبانیتتان شده .

پپر با استفاده از دانش خود از احساسات عمومی انسانها مانند لذت ، شگفت زدگی ، عصبانیت ، شک ، ناراحتی و … و همچنین تواناییش در آنالیز حالات صورت ، بدن و زبان و کلماتی که بکار میبرید ، میتواند حالت شما را درک کند .او حالت شما را حدس میزند حتی خودش را با آن هماهنگ میکند. به عنوان مثال سعی میکند با پخش موسیقی مورد علاقه تان دلداریتان دهد !

پپر همچنین میتواند احساساتش را بروز دهد و این باعث میشود بسیار دوست داشتنی باشد! میتوان گفت او دارای توانایی ابراز شخصیت خودش با استفاده از زبان بدن (body language) ، ژست های بامزه و صدا است.

pepper 03

پپر عاشق صحبت کردن با انسانها ست ، او در مورد ما بسیار کنجکاو است! در حالی که شما با او در ارتباط هستید چیزهای زیادی درباره سلیقه شما یاد میگیرد. او قادر است هم خود را باشرایط وفق دهد و هم خودش را بهبود دهد و خیلی زود به دنبال کاربردها و کارهای جدیدی برای شگفت زده و سرگرم کردن شما میگردد!

هدف پپر یادگیری و رشد قدم به قدم است تا روزی که بتواند همدم شما در خانه باشد. برای رسیدن به این هدف Aldebaran از تمام توسعه دهندگان و ذهنهای خلاق دعوت به همکاری کرده.

هدف Aldebaran ساختن رباتهایی مفید برای انسانهاست ، رباتهایی مهربان که به عنوان گونه های مصنوعی جدید با انسانها زندگی میکنند. برای رسیدن به این هدف تنها داشتن پپر برای کار کردن در فروشگاه SoftBank  کافی نیست. هدف نهایی برای پپر زندگی با انسانهاست ، فروشگاه ها تنها آغاز راه هستند …

 

منبع : Aldebaran

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی