پارتیشن سبک ( دیوار LP )

     ۱۳۹۳-۱۱-۰۳

yyyy.png888

امروزه با توجه به نیازهای جامعه در امر مسکن و همچنین پیشرفت تکنولوژی در زمینه های مختلف و تامین اهداف مقررات ملی ساختمان ، نیاز به بررسی روشهای اجرا وهمچنین مصالح مصرفی در ساختمان توسط کارشناسان این امر بیش از پیش احساس می شود.
از طرف مشکلات زیاد وهزینه های بالای روشهای سنتی اجرا نیاز به جایگزینی این روشها و مصالح را با متدهای نوین و تکونولوژیک محسوس تر نموده است ، روشهای اجرا و مصالحی که بتواند نیازهای خاص ما را برآورده و مشکلات ما را تقلیل دهد نیازهایی همچون کاهش هزینه ، افزایش سرعت ، کیفیت ومشکلاتی نظیر وزن زیاد سازه ها و هدر رفتن انرژی در روشهای سنتی وعدم مقاومت در برابر زلزله وهماهنگ نمودن مصالح ساختمانی سنتی یا تاسیسات مکانیکی و برقی و مشکلات اجرائی روشهای سنتی درانبوه و بلند مرتبه سازی.
این شیوه با روش های ابداعی خود در اجرای دیوارهای داخلی ساختمان و هم چنین استفاده از بلوک های سقفی پلی استایلن گامی موثر در جهت سبک سازی ساختمان و مقاومت بیشتر در مقابل زلزله برداشته است .
این اختراع در تاریخ ۸۵/۱۰/۳ توسط اداره کل ثبت شرکتها ومالیکت صنعتی تحت عنوان پارتیشن سبک ( دیوار LP ) به نام شرکت مجتمع خانه سازی سپاهان به ثبت رسیده است.

معرفی پارتیشن سبک ( دیوار LP )
این دیوار از دو نوع مصالح سبک شامل ورق گالوانیزه به صورت ناودانی و صفحات رابیتس ساخته می شود که به وسیله اتصالات پیچ و پرچ به سازه متصل می گردد. این نوع دیوار از لحاظ بارگذاری وهمچنین رفتار سازه در مقابل زلزله ، اجرای تاسیسات ، نازک کاری و عایق صوت وحرارت دارای مزیت های قابل قبولی نسبت به دیوارهای سفالی و موارد مشابه می باشد.

مزایای این پارتیشن:
الف) رفتار مقابل زلزله
ب) نازک کاری
ج) تاسیسات برقی ومکانیکی
د) عایق صوت و حرارت
ظ) مزایای اقتصادی
ه) عدم نیاز به چهارچوبهای فلزی برای پنجره ها
و) افزایش سرعت اجرا در هوای سرد و گرم
ی) الزام در بکارگیری کارگران ماهر

مراحل اجرای دیواره های LP
۱- پیاده کردن نقشه بر روی سازه
۲- نصب رانر
۳- نصب استند
۴- عبور رایزرهای اصلی تاسیسات مکانیکی
۵- جایگذاری صفحات پلی استایلن:
۶- تکمیل تاسیسات برقی و مکانیکی
۷- نصب رابیتس توسط پیچ
۸- اجرای گچ وخاک و کاشیکاری
۹- اجرای نما

  1. سعید :

    سلام
    من فیلم اجرایی پارتیشن دیوار سبک(lp) را میخاهم.
    ممنون

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی