هتل یخی سوئد

     ۱۳۹۴-۰۱-۲۵

معرفی هتلهای یخی:

اولین هتل برفی به نام ماموت در فلاند ساخته شد که در زمان خود به علت داشتن رستوران و دیگر تزئینات برفی  بزرگترین هتل برفی به شمار می رفت.بعد از آن در شیموکاپوی ژاپن هتل یخی ساخته شد ،اما اکنون بزرگترین هتل پنج ستاره هتل یخی سوئد است.

بیشترین مکانهایی که هتلهای یخی در آنجا بنا میشوند مناطق دور افتاده است که ساخت هتلهای بزرگ به صرفه نیست ، از سوی دیگر گردشگران دیگر برای صرف تعطیلاتشان به دنبال مکانهای شلوغ نیستند و ساخت این هتلها با جذابیتی که دارد می تواند آنها را حتی در فصل سرما به دل طبیعت بکشاند.

هتل یخی در سوئد و در کنار رودخانه تورن بنا شد. کمپانی که این هتل را بنا کرد قبل از آن به کار جذب گردشگر در کنار رودخانه ها می پرداخت ، که چندی بعد به فکر ساخت هتل یخی افتاد. این هتل که امروزه گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند در واقع یک نمایشگاه است.زیرا تمام وسایل آن از جمله لیوان ها و بشقاب ها همگی از یخ ساخته شده است.

هر سال زمانی که درجه دما به زیر صفر میرسد ، این هتل در سوئد به وسیله طراحان بین المللی ساخته میشود و طراحان با استفاده از برف و یخ طراحی داخلی و حتی مبلمان و تخت خوابهای این هتل را خلق میکنند.

نکته جالب این است که توریست ها و گردشگرانی که هر سال به این هتل می آیند هر بار با سبک خاصی از طراحی روبه رو می شوند ، حتی سبک و شیوه طراحی هر اتاق و لابی هم کاملا منحصر به فرد می باشد.

مقدار مصالح مورد نیاز:

برای ساختن هتل یخی سوئد ده هزار تن یخ شفاف و سی هزار تن برف لازم است.که برای تامین این مقدار یخ،مقادیر زیادی آب رودخانه ها را به شکل یخ درآورده و طرح اتاقهای هتل را به آنها میدهند. ساخت این هتل ها ممکن است تنها پنج یا شش هفته طول بکشد؛ اما وقتی بهار از راه میرسد این اتاقها ی یخ زده آب میشوند و به همان رودخانه باز میگردد.

برای رفتن به این هتل می توان از سگ و سورتمه استفاده کرد که بعد از این تجربه به یاد ماندنی به ساختمانی تمام یخ که در یک طبقه با هشتاد اتاق و سوئیت ساخته شده و درب ورودی آن تمام اتوماتیک و تماماً یخ مواجه میشویم.

تمام وسایل و تجهیزات درون هتل و اتاقها از یخ می باشد و به بازدید کنندگانی که قصد اقامت در هتل را دارند لباس و کیسه خوابهای مخصوص داده می شود.

دمای درون اتاق ها در شب گاهی به ۳۷ درجه سانتی گراد میرسد، ولی شروع صبح فردا برای مهمانان با یک سونای گرم و صبحانه بوفه همراه است.

در سمت راست درب ورودی ، میز پذیرش یخی قرار گرفته که یک پذیرش گر با لباس اسکیمویی ایستاده و در سمت چپ یکی از زیباترین واحدهای نوشیدنی(بار یخی) نظر همه را به خود جلب میکند.

روبه روی درب ورودی ، سالن لابی قرار دارد که مملو از مجسمه ها و مبلمان یخی بود و لوستر زیبایی با آویزهای یخی زیبایی آن فضا را دو چندان میکرد.

اتاقهای معمولی همه با یک سبک ساخته شده در حالی که سوئیتها هر کدام به سبکی مجزا و توسط افراد متفاوت ساخته شده بود ، به گونه ای که هر کدام یک موزه یخی کوچک بود.در انتهای لابی مجموعه ای از امکانات بی نظیر  از جمله سالن تئاتر و سینما و سالن سمینار قرار داشت که تماماً از یخ ساخته شده بود.

11

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی