مجسمه های جزیره ایستر

     ۱۳۹۴-۰۵-۱۱

ister

مجسمه های جزیره ایستر: جزیره ی ایستر همیشه به عنوان یکی از عجیب ترین مکان های دنیا شناخته شده است.

این جزیره که در اقیانوس آرام جنوبی می باشد  تا جایی که محل سکونت انسان هاست ماندد شیلی و تاهیتی دو هزار مایل فاصله دارد و دسترسی به آن کار ساده ایی نیست.

باستانشناسان می گویند شواهدی وجود دارد که پلینزیایی ها این جزیره را حدود ۴۰۰ سال قبل از میلاد کشف کردند ، در حالی که اکثر دانشمندان با این نظریه موافق هستند ، بعضی می گویند در واقع نخستین بار مردم آمریکای جنوبی در اینجا ساکن شدند.

به نقل از لایوساینس، کاوش‌های اخیر باستان‌شناسان در محل مجسمه‌های سنگی جزیره ایستر نشان داد، این مجسمه‌ها که نگهبانان جزیره به شمار می‌آمدند، از تنه برخوردار بوده و به دلیل فرسایش ۵٠٠ ساله زمین مدفون شده بودند.

hhi2037-1

“جزیره ایستر” واقع درجنوب اقیانوس آرام با وسعت ۶۴ مایل، مربع شکل است. شواهد باستان شناسی نشان می‌دهد، این جزیره توسط یک دریانورد هلندی به نام جاکوب روقون  Jakob Roggeveen در سال ۱۷۲۲ کشف شد و در آن زمان نژاد‌های مختلفی چون سرخ پوست با موهای سرخ و تیره پوست در آن زندگی می‌کردند.

ساکنان “جزیره ایستر” منزوی ترین جزیره جهان است. قبایل ساکن با نام راپونی با تحمل رنج‌های بیشمار چون؛ قحطی، گرسنگی، شیوع بیماریهای مسری، جنگ داخلی، یورش برای برده‌، استعمار، کاهش جمعیت و… هم اکنون به شهرت جهانی رسیده‌اند.آنها نام سرزمین خود، این مکان جذاب و مرموز را “ناف جهان” گذاره‌اند.

 

دانشمندان بر این باورند که راز‌های بیشماری در دل این جزیره خفته‌ است. سوال‌های بی پاسخی که چرا حدود ۴۰۰۰ هزار سال پیش، ساکنین جزیره ناپدید شده‌اند؟ و اینکه چه بر سر ساکنین جزیره‌ای که تندیس‌های عظیم سنگی برای خود ساخته‌اند، آمده است؟

 

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی