مالدیو

     ۱۳۹۴-۰۴-۲۵

Constance-Halaveli-Maldives-Resort-06

مالدیو با اسم رسمی جمهوری مالدیو ، کشوری جزیره ای است در اقیانوس هند که از ۲۶ جزیره تشکیل شده . این جزایر بصورت زنجیر وار در کنار هم قرار گرفته و از شمال به جنوب کشیده شده و در حد فاصل بین جزیره Minicoy و مجمع الجزایر Chagos قرار دارند و همچنین هرکدام از آنها خودشان متشکل از چند جزیره کوچکتر می باشند. Male پایتخت مالدیو است که در فاصله ۶۰۰ کیلومتری جنوب غربی هندوستان قرار دارد.

 

از اواسط قرن شانزدهم مالدیو تحت سلطه قدرتهای استعماری آن زمان یعنی پرتغال ، هلند و بریتانیا بود. در سال ۱۹۶۵ مالدیو از زیر سلطه بریتانیا خارج شد و استقلال خود را بدست آورد و در سال ۱۹۶۸ بصورت جمهوری تحت هدایت رییس جمهور و یک دولت استبدادی قرار گرفت.

stunning-sunset-in-velassaru-maldives-resort-wide

نام مالدیو ممکن است از زبان سانسکریت که در آن Mala به معنی تاج گل و Divpa به معنی جزیره است گرفته شده باشد ، و یا از Maala Divana به معنی جزایر گردنبند در زبان سینهالا.

مالدیو دارای آب و هوای گرمسیری است. آبهای مالدیو جایگاه چندین اکوسیستم میباشد ، اما بیشتر سخره های مرجانی رنگارنگ آن است که مورد توجه قرار دارد. بیش از ۱۱۰۰ گونه از ماهی ها ، ۵ گونه از لاکپشت های دریایی ، ۲۱ گونه از نهنگ ها و دلفین ها ، ۱۸۷ گونه از مرجان ها ، ۴۰۰ گونه از نرم تنان ، ۸۳ گونه از خارپوستان ، ۱۴۵ گونه از خرچنگ ها ، ۴۸ گونه از میگوها  و بسیاری از گونه های دیگر در این منطقه وجود دارند.

maldives_13

مناظر دیدنی متشکل از رنگهای آبی و سبز و سفید مالدیو را تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری رویایی کرده است.

1280x1024_maldives-1459210

Maldives-8

sheraton-maldives-full-moon-resort-and-spa-34395538-1431425402-ImageGalleryLightbox

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی