قصر نوی شوان شتین

     ۱۳۹۴-۰۳-۲۱

Neuschwanstein Castle, German

قصر نوی شوان شتین

نوی شوان شتین (در زبان آلمانی : Neuschwanstain) نام قصری است در جنوب کشور آلمان و در جنوب استان باواریا. این قصر که توسط لودویگ دوم ساخته شده هم اکنون به عنوان یکی از مناطق توریستی کشور آلمان شناخته می شود .

این قصر ( قلعه ) شامل  یک ورودی ، آلاچیق ، منزل شوالیه ها با برجی مربع شکل و ارگ با دو برج در انتهای قسمت غربی میباشد. بطور کلی این اثر چه از داخل و چه از خارج دارای نمایی بسیار تماشایی است. تاثیر پادشاه لودویگ در کل اثر کاملا ملموس است و او در زمینه طراحی و دکوراسیون به میزان بسیار زیادی از علایق شخصی خودش استفاده کرده.

با وجود ظاهر قرون وسطایی ، ساخت و ساز نوی شوان اشتاین نیازمند استفاده از فن آوری روز بود و قلعه از این جهت یک اعجاز از دست آوردهای ساختاری فن آوری است. موتورهای بخار و برق، تخلیه مدرن و لوله های گرمایش همه بخشی از این ساختار مدرن هستند. اینکه لودویگ دوم حامی اختراعات مدرن بوده و نیز در رساندن برق به عموم مردم در بایرن پیشگام بوده ، امروزه تقریبا به فراموشی سپرده شده است. قلعه او اولین جایی بود که از برق و سایر امکانات رفاهی آن زمان استفاده می کرد. لودویگ به واسطه فعالیتهای ساختمانی خودش بسیاری از صنایع خاص را زنده نگه داشت که در غیر اینصورت دانش و تخصص بسیازی از این صنایع نابود میشد. او کار و درآمد را برای تعداد زیادی از صنعتگران ، سازندگان ، هنرمندان گچکار ، دکوراتور ها و … فراهم کرد.

در سال ۱۸۸۶ زمانی که تکمیل کردن قلعه نوی شوان شتین رو به پایان بود ، کمیسیون ایالتی تحت امر دکتر فون گودن ، پادشاه را فردی دیوانه اعلام کردند و اون را در قصر دستگیر کردند. پادشاه که به سختی خودش را کنترل کرده بود خطاب به فون گودن گفت : ”  چگونه میتوانید مرا دیوانه معرفی کنید؟ در حالی که هنوز هیچ آزمایشی روی من انجام نداده اید ! ” در سینزدهم ژوئن ۱۸۸۶ پادشاه لودویگ دوم به همراه دکتر فون گودن ، روانپزشکی که گواهی بر دیوانگی او داده بود در حالی که غرق شده بودند در آبهای کم عمق دریاچه شلوزبرگ پیدا شدند. شرایط دقیق مرگ او ناشناخته باقی مانده است .

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی