فروشگاه ویندوز ۱۰ ( بخش اول )

     ۱۳۹۴-۰۷-۰۷

store-00فروشگاه ویندوز ۱۰ ( بخش اول )

مایکروسافت به همراه آخرین نسخه از سیستم عامل خود یعنی ویندوز ۱۰ نرم افزاری بسیار مفید و کاربردی را ارائه کرده است که با آن قادر خواهید بود همانند ویندوز فون ها به فروشگاه ویندوز دسترسی داشته باشید . به این ترتیب شما با هزاران نرم افزار و بازی روبرو هستید که احتمالا تمام نیازهای شما را برطرف خواهند کرد. با ورود به این فروشگاه بزرگ در میان نرم افزارهای زیاد آن گم خواهید شد و شاید ندانید که چه چیزهایی در آن میتوان یافت. در این مطلب و مطالب بعدی برخی از نرم افزارهای خوب که در فروشگاه ویندوز برای شما قرار داده شده اند را معرفی می کنیم.

روی منوی استارت کلیک کرده و عبارت Store را تایپ کنید و پس از نمایش نتایج دکمه Enter در صفحه کلید را فشار دهید. توجه داشته باشید که برای استفاده از فروشگاه ویندوز باید اکانت مایکروسافت شما فعال باشد. برای ساختن اکانت مایکروسافت به این مطلب مراجعه کنید.

۱_ دیکشنری : دیکشنری یکی از اساسی ترین نرم افزارهایی است که عموم کاربران کامپیوتر روزی به آن نیاز خواهند داشت. در فروشگاه ویندوز برای زبان های مختلف دیکشنری هایی موجود است ، برای دانلود دیکشنری فارسی به انگلیسی و برعکس عبارت Persian Dictionary را در کادر جستجوی فروشگاه تایپ کنید و نتایج را ببینید. چند دیکشنری خوب و مفید از جمله دیکشنری Persian dictionary نمایش داده خواهند شد . روی آن کلیک کرده و در صفحه بعد دکمه Free را کلیک کنید.

store-06

۲_ تقویم فارسی : تقویم موجود در ویندوز ۱۰ با تاریخ میلادی تنظیم شده و قابلیت پشتیبانی از تاریخ شمسی را ندارد. بنابراین داشتن یک تقویم فارسی کمک زیادی به کاربران ویندوز ۱۰ خواهد کرد. Persian calendar of iran و یا Persian date این نیاز کاربران ویندوز را برطرف خواهند کرد.

۳_ نرم افزار گنجینه : نرم افزار گنجینه مجموعه ای بزرگ از اشعار شاعران بزرگ فارسی زبان مانند حافظ ، فردوسی ، سعدی و … است.

۴_ زومیت : نرم افزاری است برای نمایش اخبار به زبان فارسی و بصورت دسته بندی شده. این نرم افزار رایگان بوده و برای عموم در دسترس می باشد.

store-03

۵_ آپارات : نرم افزار تماشای فایلهای ویدیویی از سایت آپارات. این نرم افزار توسط تیم برنامه نویسی آپارات تهیه شده و در اختیار کاربران قرار داده شده است.

۶_ بازی Crossy Road : یک بازی رایگان و سرگرم کننده با حجم کم که تا ساعتها شما را مشغول بازی و رکورد زدن خواهد کرد.

store-04

مطالب بیشتر از ویندوز ۱۰

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی