فتوشاپ و کمبود فضای درایو

     ۱۳۹۷-۱۱-۱۹
فتوشاپ

اگر از کاربران دائمی نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ هستید ، شاید با مساله کمبود فضای دیسک (درایو) محل نصب نرم افزار فوتوشاپ (درایو C) مواجه شده باشید. این مساله زمانی بیشتر به چشم میخورد که درحال انجام یک پروژه با ابعاد بزرگ و یا سنگین باشید.بعد از دقایق یا ساعاتی کار کردن و زمان ذخیره کردن پروژه خطای زیر احتمالا برای شما نمایش داده می شود.

خطای scratch disks are full در فتوشاپ

به تصویر زیر نگاه کنید. درایو C در کامپیوتر من ۱۹٫۸ گیگابایت فضای خالی دارد.

حالا نرم افزار فتوشاپ را اجرا کرده و یک پروژه با حجم بالا باز میکنم. در این حالت درایو C به شکل زیر می شود.

اگر به کار کردن در این پروژه ادامه دهم ، بعد از چند دقیقه این درایو با کمبود فضا مواجه می شود و پیغام خطایی که در بالای مطلب دیده اید نمایش داده می شود.

راه حل

اما راه حل این مشکل بسیار ساده است. راه حلی که میتواند شما را از انجام دوباره یک پروژه نجات دهد. برای حل این مشکل از منوی Edit موس را به روی آخرین زیر منو یعنی Preferences ببرید و سپس زیرمنوی Scratch Discs را انتخاب کنید. در پنجره ای که نمایش داده می شود مانند تصویر زیر یک درایو(احتمالا درایو C) انتخاب شده است. یکی دیگر از درایوهای کامپیوتر که فضای آزاد بیشتری دارد را انتخاب کنید. سپس علامت تیک مربوط به درایو اولی که انتخاب شده بود (درایو C) را بردارید.در پایان دکمه OK را کلیک کنید.

نکته ای که در تصویر بالا دیده می شود، پیغامی است که در پنجره نمایش داده شده. این پیغام می گوید که شما در زمان اجرای فتوشاپ هم با کلیدهای میانبر Control+Alt میتوانید Scratch Disks را تغییر دهید. (تصویر پایین)

بعد از اعمال تغییرات و ذخیره سازی با کلیک روی دکمه OK ، یک بار فتوشاپ با بسته و دوباره اجرا کنید تا مدیریت حافظه توسط ویندوز اعمال شود.

آموزش مدیریت حافظه پنهان در ادوبی افتر افکتس

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی