غیر فعال کردن پسورد در ویندوز ۱۰

     ۱۳۹۴-۰۶-۰۴

سرانجام نسخه جدید سیستم عامل شرکت مایکروسافت با نام ویندوز ۱۰ بصورت رسمی وارد سیستم های خانگی شد . اما در هنگام نصب ویندوز ۸ ، ۸٫۱ و ۱۰ شما یک کلمه عبور برای ورود به صفحه دسکتاپ تعیین می کنید و پس از نصب هر بار در هنگام بالا آمدن سیستم برای ورود به صفحه دسکتاپ از شما پسوردی را که هنگام نصب ویندوز تعیین کرده اید ، می خواهد. این کار بسیار مفید و امنیتی است ، اما گاهی ممکن است به دلایلی از جمله استفاده همه افراد خانواده از کامپیوتر کمی آزار دهنده و یا بیهوده به نظر بیاید . بنابراین شاید بخواهید در این موارد پسورد را غیر فعال کنید تا همه به راحتی به سیستم دسترسی داشته باشند.

برای غیرفعال کردن کلمه ورود در ویندوز ۱۰ همانند ویندوز ۸ و ۸٫۱ عمل می کنیم. در ادامه روش انجام این کار را در چند مرحله ساده به صورت تصویری خواهید دید :

۱_ دکمه های Window + R را در صفحه کلید فشار دهید تا Run اجرا شود (دکمه Window در اکثر صفحه کلید ها در ردیف پایین در کنار دکمه های Ctrl و Alt قرار دارد و تصویری از لوگوی ویندوز روی آن نقش بسته است).

pass-01

۲_ در پنجره Run و در قسمتی که برای تایپ کردن تعیین شده عبارت netplwiz را نوشته و کلید Enter در صفحه کلید و یا دکمه Ok در پنجره Run را بزنید.

pass-02

۳_ در پنجره User Accounts که ظاهر می شود ، تیک گزینه User must enter a user name and password to use this computer  را بردارید و دکمه Ok را کلیک کنید.

pass-03

پس از این کار دیگر برای ورود به صفحه دسکتاپ نیازی به وارد کردن کلمه عبود نخواهید داشت.

اگر کامپیوتر شما یک سیستم عمومی در خانه است و همه از آن استفاده می کنند و می خواهید از دسترسی دیگر اعضای خانواده از جمله کودکان به بخشی از سیستم که محیط خصوصی شما محسوب می شود جلوگیری کنید ، چاره کار در ایجاد یک کاربر جدید است.

در آموزش بعدی به ایجاد یک کاربر جدید در ویندوز ۱۰ می پردازیم.

ویدیو ها و ترفندها و اخبار فن آوری روز دنیا در کانال تلگرام هنرتک

غیر فعال کردن پسورد در ویندوز ۱۰

  1. Klian hok :

    عالی بود ممنون

  2. iman :

    خیلی عالی بود ممنون

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی