تنظیمات sleep و power

     ۱۳۹۴-۰۷-۰۸

sleep-00

اگر وارد کردن پسورد زمان روشن کردن کامپیوتر و یا خروج از حالت sleep برایتان خسته کننده و بیهوده است ،این آموزش به شما کمک می کند تا زندگیتان را کمی راحت تر کنید . اگر این آموزش را قبلا خوانده باشید روش غیرفعال کردن پسورد در ویندوز ۱۰ را توضیح دادیم. اما این آموزش به بخش دیگری اشاره دارد و آن sleep و کمی هم تنظیمات power است که می تواند بسیار مفید باشد . مراحل را بصورت زیر دنبال کنید :

روی منوی استارت راست کلیک کرده Run را انتخاب کنید.

در پنجره Run عبارت control.exe /name Microsoft.PowerOptions /page pageGlobalSettings را وارد کرده و دکمه Ok را کلیک کنید.

پنجره ای مطابق شکل زیر باز می شود. روی عبارت change settings that are currently unavailable کلیک کنید تا گزینه های قسمت Password protection on wakeup فعال شوند.

sleep-01

گزینه دوم ، یعنی Don’t require password را انتخاب کنید.دکمه Save changes را که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید. با این کار ویندوز در زمان بازگشت از حالت sleep از شما پسورد نخواهد خواست.

در این پنجره در قسمت Power and sleep button دو گزینه در نظر گرفته شده . اولی برای دکمه power و دومی برای Sleep است. با این دو گزینه می توانید کنترل دکمه های روی سیستم را بدست بگیرید که پیشنهاد می شود تغییری در آنها به وجود نیاورید.

اما اگر بخواهید از Sleep رفتن سیستم جلوگیری کنید به این صورت خواهد بود .

دکمه های windows + R را همزمان فشار دهید تا پنجره Run باز شود. ( دکمه ویندوز در ردیف پایین صفحه کلید و بین دکمه های Ctrl و Alt قرار دارد و لوگوی ویندوز روی آن نقش بسته است. )

در پنجره Run عبارت powercfg.cpl را تایپ کرده و دکمه Ok را کلیک کنید تا پنجره Power Options باز شود.

در این پنجره و در سمت چپ آن روی عبارت Change when the computer sleeps کلیک کنید.

در پنجره بعد با تصویری مانند تصویر زیر مواجه می شوید . در این تصویر دو گزینه مشخص شده را می بینید. اولی Turn off the display است . این قسمت برای زمانی است که شما مدتی با سیستم کار نمی کنید و مثلا بعد از پانزده دقیقه صفحه مانیتور خاموش میشود ولی کامپیوتر به حالت sleep نمی رود. مقدار این بخش بصورت پیشفرض ۵ دقیقه است . یعنی اگر شما به مدت ۵ دقیقه از سیستم خود استفاده نکنی و موس هم بدون حرکت باقی بماند صفحه مانیتور خاموش می شود اما کامپیوتر به حالت sleep نمی رود. در این حالت با تکان دادن موس یا فشردن یک کلید از صفحه کلید ، صفحه مانیتور روشن می شود.

sleep-02

قسمت دوم یعنی Put the computer to sleep که بصورت پیشفرض روی ۱۵ دقیقه تنظیم شده ، برای حالت sleep است. و با توجه به تنظیمات پیشفرض ، اگر به مدت ۱۵ دقیقه از سیستم استفاده نکنید خودبخود به حالت sleep می رود. برای اینکه از خواب رفتن سیستم جلوگیری کنیم روی ۱۵ minutes کلیک کنید و Never را انتخاب کنید.

با کلیک روی دکمه Save changes تغییرات را ذخیره کنید.

 

مطالب بیشتر از ویندوز ۱۰

 

ویدیو ها ، ترفندها و اخبار فن آوری روز دنیا در کانال تلگرام هنرتک

تنظیمات sleep و power

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی