شهر باستانی تولوم

     ۱۳۹۴-۰۶-۱۰

4

تولوم (Tulum) شهری باستانی در مکزیک است. این شهر در ایالت یوکاتان (Yucatan) واقع در شبه جزیره شمالی یوکاتان واقع شده است.
تولوم یکی از قدیمی ترین نواحی مسکونی در مکزیک به شمار می رود. طبق شواهد، تولوم عبادتگاه و محل خلوت گزینی پادشاهان مایا بوده است.
شهر تاریخی تولوم که اکنون در کنار دریاست، هزاران سال پیش در یک منطقه جنگلی قرار داشته است. تا کنون در جریان کاوش های باستان شناسی در این منطقه، علاوه بر استخوان های انسان، استخوان های حیوانات غول پیکر نیز کشف شده است. گردشگرانی که پا به این منطقه می گذارند، به خوبی در می یابند که چرا مایاها این مکان زیبا و رویایی را برای استراحت و نیایش انتخاب کرده اند.
اصلی ترین جاذبه های گردشگری تولوم عبارتند از: بناهای باستانی، zona hotelera، خرابه های شهر پوبلو (pueblo) و منطقه طبیعی Sian Ka’an که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده است.
گفتنی است یکی دیگراز جاذبه های گردشگری ایالت یوکاتان، هزاران سنوت (cenote) عمیقی است که برخی از آنها حتی تا صدها متر عمق دارد. سنوت (cenote) به چاه های عمیقی گفته می شود که معمولاً در سنگ های نرم آهکی پدید می آید.صبحگاهان که خورشید از افق دریای کارائیب بالا می آید، بهترین زمان برای گشت و گذار در تولوم است. تولوم بیشتر به دلیل ساختمان های باستانی مربوط به قوم مایا شهرت دارد.
این ساختمان ها در لبه ساحل و در زمان افول تمدن مایا ساخته شده است. بناهای باستانی تولوم، سومین مکان پربیننده گردشگری در مکزیک است.

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی