شارژر خورشیدی

     ۱۳۹۴-۰۶-۰۸

 

solar-charging-970x647-c

تمام شدن شارژ باطری در حال انجام کار برای همه ما آزار دهنده است . همنیطور با صدا و پیغام دستگاه هایی که شارژ باطریشان در حال تمام شدن است آشنا هستیم. پیغامی که می گوید شارژ یک دستگاه الکترونیکی در حال تمام شدن است و باید هرچه زودتر آن را شارژ کنید تا خاموش نشود. بد تر از این زمانی رخ می دهد که متوجه این موضوع هم نمی شویم و زمانی که می خواهیم از دستگاه استفاده کنیم متوجه می شویم که شارژ باطری تمام شده .

زمانی که قصد رفتن به پیکنیک یا تحقیقات در دل طبیعت را دارید و بردن وسایل الکترونیک مانند تلفن همراه یا دوربین های دیجیتال و لپتاپ و … جزء ضروریات سفر شماست ، اهمیت شارژ باطری بیشتر مشخص می شود. اما در هر صورت بهترین باطری ها هم عمر محدودی دارند و پس از مدت زمان مشخصی باید برای استفاده مجدد شارژ شوند. در جنگل و بیابانی که برق وجود ندارد چگونه می توان باطری دستگاه الکترونیک را شارژ کرد ؟

خوب برای این کار چند راه وجود دارد که یکی از این راه ها استفاده از انرژی خورشیدی و تبدیل آن به الکتریسیته برای شارژ باطری دستگاه های الکترونیکی است. اما استفاده از انرژی خورشیدی کار ساده ای نیست که هر دستگاه الکترونیکی قادر به انجام آن باشد. بنابراین باید دستگاهی وجود داشته باشد که انرژی خورشیدی را به برق تبدیل کند و آن را به دستگاه الکترونیکی ما منتقل نماید. نام این دستگاه مفید Badger Waterproof Solar Panel است.

اگر واقعا نیازمند چنین وسیله ای هستید ، احتمالا قیمت صد دلاری آن برایتان خیلی هم زیاد نیست. با داشتن خروجی USB می توانید از این وسیله مفید برای شارژ تبلت و تلفن همراه استفاده کنید. فقط کافیست آن را در گوشه ای کنار چادر مسافرتیتان قرار دهید که نور آفتاب به سلولهای خورشیدی بتابد.

فکر فوق العاده ای خواهد بود اگر این وسیله را در خانه هم مورد استفاده قرار دهید تا در مصرف برق ( حتی به میزان کم ) صرفه جویی شود و شاید روزی تمام وسایل الکترونیکی خانه هایمان را با نمونه های پیشرفته تر از این وسیله مورد استفاده قرار دهیم و حتی انرژی الکتریکی را برای روزهای ابری و شبها هم ذخیره کنیم.

شارژر خورشیدی

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی