شارژر بیسیم +QiStone

     ۱۳۹۴-۰۴-۱۵

تصور کنید برای انتقال  یک عکس از تلفن همراه خودتان به تلفن همراه یکی از دوستانتان مجبور باشید با کابل دو دستگاه  را به هم متصل کنید ، در این صورت همیشه باید یک کابل همراه خودتان داشته باشید تا اگر خواستید چیزی دریافت یا ارسال کنید از آن استفاده کنید. اما خوب با توجه به وجود فن آوری هایی مانند اینفرایرد ، بلوتوث و وایفای مشکل همراه داشتن همیشگی کابل و سیم حل شده ، ضمن اینکه فن آوری بلوتوث وجود هندزفری های سیمی را هم غیر ضروری کرده.

پس در دنیای جدید دیگر خبری از سیم برای انتقال اطلاعات نیست . حالا فرض کنید که برای شارژ باطری تلفن همراهتان هم لازم نباشد که از کابل شارژر استفاده کنید. تلفن همراه شما در جایی قرار گیرد و بدون اینکه از طریق کابل شارژر به پریز برق یا شارژر همراه متصل باشد شارژ شود. فن آوری وایرلس اینبار به کمک ما آمده تا با حذف کابل شارژر زندگی را کمی راحت تر کند. به نظر می رسد نقش سیمهای دست و پاگیر در دنیای آینده بسیار کمرنگ باشد.

شارژرهای وایرلس بطور کامل بیسیم نیستند ، یعنی شارژر از طریق سیم به پریز برق متصل می شود و از طریق وایرلس تلفن همراه را شارژ می کند. کافیست تلفن شما روی یک صفحه قرار بگیرد و صبح که از خواب بیدار شدید گوشی شارژ شده و آماده استفاده است.

اما نکته قابل توجه اینکه پیش از خرید شارژر بیسیم دقت کنید که تلفن همراه شما از این قابلیت پشتیبانی می کند و همچنین باید شارژر استاندارد و مناسب تلفن همراه خودتان را انتخاب کنید. محبوب ترین شارژرهای استاندارد فعلی Qi و Powermat هستند.

نکته دیگری که در هنگام خرید شارژر بیسیم باید به آن دقت کنید این است که این نوع شارژرها نمیتوانند به سرعت شارژرهای معمولی تلفن همراهتان را شارژ کنند.

+QiStone

fone-salesman-qistone-plus

+QiStone از شرکت Fonesalesman وسیله ای کوچک و هوشمند است که ایده شارژ بیسیم را به یک مرحله بالاتر انتقال می دهد. این شارژر یک پد است که می تواند برای  تمامی دستگاه هایی که از استاندارد Qi پستیبانی می کنند مورد استفاده قرار گیرد. نام stone که برای این شارژر استفاده شده به شکل سنگ مانند آن اشاره دارد. گوشه های این شارژر مدور بوده و حمل و نقل آن آسان است. چهار عدد پایه بصورت باد کرده در زیر +QiStone وجود دارد که مانع از سر خورد آن روی سطوح می شود. زمانی که دستکاه خودتان را برای شارژ شدن روی +QiStone قرار می دهید ، یک صدای بیپ می شنوید و سپس چراغ آبی رنگی روشن می شود که تایید می کند عمل شارژ کردن در حال انجام است. همچنین چهار چراغ سبز روی این وسیله قرار دارد نشان می دهند چه مقدار از شارژ باطری +QiStone باقی مانده است.

نکته جالب این است که خود +QiStone هم میتواند به وسیله پد شارژر بیسیم Qi شارژ شود و البته از طریق کابل هم این قابلیت شارژ شدن برای آن وجود دارد. همچنین زمانی که +QiStone در حال شارژ شدن است می تواند بصورت همزمان دستگاه دیگر را هم شارژ کند. یک پورت USB هم برای دستگاه هایی که قابلیت شارژ بیسیم ندارند پیش بینی شده ، یعنی اگر تلفن همراه شما قابلیت شارژ از طریق وایرلس را ندارد با استفاده از این پورت تلفن همراهتان را به +QiStone متصل کرده و شارژ می کنید. و این بدین معناست که +QiStone میتواند همزمان دو دستگاه را شارژ کند یکی از طریق کابل و دیگری از طریق وایرلس و خودش هم همزمان از طریق کابل یا پد شارژ بیسیم شارژ شود. البته در زمان شارژ همزمان دو دستگاه سرعت شارژ کمتر می شود.

LUC_2123final

نکته ای که شاید در این وسیله برای شما دلپذیر نباشد ، صدای بلند بیپ است که وقتی تلفن همراه را روی آن قرار می دهید به نشانه شروع شارژ به صدا در می آید. با توجه به نور آبی رنگی که نشان می دهد +QiStone در حال شارژ کردن است ، وجود این صدای بلند غیر ضروری به نظر می رسد.

سایر مشخصات +QiStone

توان خروجی : ۱ آمپر

استاندارد : Qi

ابعاد : ۴٫۱۳ در ۲٫۸۳ در ۰٫۷۸ اینچ

وزن : ۱۳۵ گرم

شارژر بیسیم +QiStone

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی