درخشان کردن چشم ها

     ۱۳۹۴-۰۴-۱۸

در این آموزش یکی از راه های کوتاه و آسان برای درخشان کردن چشم ها را یاد می گیریم.

نرم افزار مورد نیاز : فوتوشاپ

مدت زمان انجام پروژه ۲۰ دقیقه

final-eye-br

من برای این آموزش از عکس زیر که از اینترنت دانلود کردم استفاده خواهم کرد.

eye-br-0

گام اول :

عکس مورد نظر خودتان را در نرم افزار فوتوشاپ باز کنید.

گام دوم :

با زدن دکمه ها Ctrl + Alt + J و نوشتن Main در جلوی Name در پنجره کوچک باز شده یک کپی به اسم Main در پالت لایه ها درست می کنیم.

01

گام سوم :

دکمه های Ctrl + L را فشار دهید تا پنجره Levels باز شود. در این پنجره دو فلش مشخص شده در تصویر را در ابتدا و انتهای قسمت تیره قرار دهید. Ok را کلیک کنید تا تغییرات اعمال شوند. با زدن دکمه های Ctrl + J یک کپی از لایه Main تهیه کنید.

02

گام چهارم :

با استفاده از ابزار Dodge Tool در نوار ابزار ، و تنظیم مقدار Exposure در نوار Options بالای فوتوشاپ بروی ۱۰۰  روی قسمتی از چشم که انعکاس نور در آن دیده می شود کلیک کنید و بکشید . این ابزار باعث روشنتر شدن این قسمت می شود.

 

03

04-1

 

04

گام پنجم :

با استفاده از همان ابزار یعنی Dodge Tool قسمتهایی از چشم را که در تصویر زیر با رنگ قرمز مشخص شده روشن تر کنید. در این قسمت بهتر از مقدار Exposure کمتر از ۵۰ باشد.

05

 

 

دقت کنید که به لبه های بیرونی مردمک و همچنین قرنیه چشم برخورد نکنید زیرا در این نقاط چشم باید تیره تر باشد.

06

در پایان کار ما به شکل زیر در آمد.

eye-br

نتیجه نهایی را با تصویر ابتدایی مقایسه کنید.

final-eye-br

همانطور که می بینید در این آموزش علاوه بر چشم قسمتهای دیگر تصویر هم دارای کنتراست و نور بهتر شده. حال اگر شما دوست ندارید بقیه تصویر تغییر کند و یا با توجه به عکسی که انتخاب کرده اید کنتراست تصویر شما مناسب است ، می توانید با استفاده از ماسک این مشکل را حل کنید . برای ماسک کردن به شکل زیر عمل می کنیم.

ابتدا به پالت لایه ها نگاه کنید : من با توجه به این آموزش الان ۳ لایه در پالت لایه ها دارم. لایه ابتدایی و لایه انتهایی را فعال نگه داشته و لایه یا لایه های میانی را با کلیک روی آیکن چشم کنارشان غیر فعال کنید.

07

درحالی که لایه بالایی در حالت انتخاب قرار دارد روی آیکن Add Layer Mask در پایین پالت لایه ها کلیک کنید تا یک ماسک به این لایه اعمال شود.

makeup2-08

حالا با استفاده از قلمو (B) و انتخاب رنگ مشکی روی قسمتهایی از تصویر که میخواهیم کنتراست ابتدایی را داشته باشد کلیک کرده و موس را حرکت می دهیم تا به نتیجه دلخواه برسیم .

eye final mask

نتیجه کار پس از ماسک کردن به شکل زیر در آمد. در این تصویر بجز چشم ها و مژه های بالایی بقیه قسمتها نسبت به تصویر ابتدایی تغییری نکرده است.

با اختصاص وقت بیشتر و دقت کردن نتیجه بهتری خواهید گرفت.

eye-br-msk

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی