حکاکی با فوتوشاپ-۲

     ۱۳۹۴-۰۳-۲۳

حکاکی با فوتوشاپ-۲

 

در این آموزش با استفاده از نرم افزار فوتوشاپ یک کلمه را به شکلی نمایش می دهیم که حکاکی شده به نظر بیاید.

hakaki-2-final

نرم افزار مورد نیاز برای این آموزش نرم افزار فوتوشاپ و مدت زمان اجرای کار ۲۰ دقیقه است. ( بیست دقیقه با توجه به این در نظر گرفته شده که در طول انجام کار تغییری در رنگها و تنظیمات نمیدهید و از رنگها و تنظیمات پیشفرضی که در آموزش وجود دارند استفاده می کنید. )

گام اول : نرم افزار فوتوشاپ را اجرا کرده و با زدن دکمه های Ctrl + N یک سند جدید ایجاد کنید.

اندازه ها : width = 800 px ، height = 500 px ، Resolution = 72 و color mode = RGB .

شما میتوانید از اندازه های دلخواه خودتان استفاده کنید.

گام دوم : با فشردن دکمه های Ctrl + Shift + N یک لایه جدید ایجاد کنید. نام آن را به دلخواه تغییر دهید . این لایه پس زمینه ما خواهد بود. من نام لایه را به BG  تغییر دادم . داخل لایه BG را با رنگ ۴۲۴۲۴۲ پر کنید.

g2

از منوی Filter به Noise رفته و Add Noise را بزنید. مقدار نویز ( Amount )  را ۲ قرار داده و گزینه Monochromatic را تیک زده ، فعال کنید و در نهایت دکمه OK را بزنید.

گام سوم : ابزار تایپ را فعال کنید (باز زدن دکمه T در کیبور ابزار تایپ فعال می شود). کلمه مورد نظرتان را با رنگ سفید تایپ کنید . سایز فونت را ۴۰۰ در نظر گرفتم شما با توجه به سایز سند و سلیقه خودتان آن را تغییر دهید. مکان کلمه را هم به سلیقه خودتان در جای مناسبی در سند قرار دهید.

با فشردن همزمان دکمه های Ctrl + J یک کپی از همین لایه یعنی لایه مربوط به کلمه بگیرید .

روی آیکن چشم کنار لایه تایپ کپی کلیک کنید تا موقتا پنهان شود.

g3

گام چهارم : روی لایه مربوط به کلمه تایپ شده در پالت لایه ها راست کلیک کنید و Blending Options را انتخاب نمایید تا پنجره مربوط به آن باز شود.

روی کلمه Stroke در سمت چپ پنجره کلیک کنید ( حتما روی کلمه کلیک کنید و روی مربع کلیک نکنید ) و در سمت راست سایز را ۱۵ و رنگ را ۲۹۲۹۲۹ در نظر بگیرید.

g4-01

روی کلمه Color Overlay در ستون سمت چپ کلیک کنید و در وسط پنجره روی رنگ قرمز کلیک کرده و آن را به ۲۹۲۹۲۹ تغییر دهید و در نهایت دکمه Ok را بزنید.  الان باید با تصویری شبیه تصویر زیر مواجه باشید.

g4

گام پنجم : دکمه های Ctrl + Shift + N را بصورت همزمان بزنید تا یک لایه جدید در بالای لایه تایپ ایجاد شود. لایه جدید در حالت انتخاب قرار دارد. با نگه داشتن دکمه Ctrl  روی لایه پایینش یعنی لایه تایپ کلیک کنید تا هر دو لایه در حالت انتخاب قرار بگیرن و سپس با فشردن دکمه ها Ctrl + E دو لایه را در هم ادغام کنید.

g5

با استفاده از قلمو (B) و رنگ مشابه قسمت تیره تر ، نقاطی را که به نظر اضافی می آیند را با سایر قسمتها همرنگ میکنیم. به تصویر زیر دقت کنید.

g5-2

روی همین لایه راست کلیک کنید و Blending Options را انتخاب کنید . در ستون سمت چپ پنجره باز شده روی کلمه Inner Shadow کلیک کنید و در سمت راستش رنگ را مشکی ۰۰۰۰۰۰ و سایز را ۲ و همچنین Distance را برابر ۲ قرار داده و دکمه Ok را بزنید.

از منوی Filter به Noise رفته و Add Noise را بزنید. مقدار نویز ( Amount )  را ۲ قرار داده و گزینه Monochromatic را تیک زده ، فعال کنید و در نهایت دکمه OK را بزنید. دکمه ها ترکیبی Ctrl + F آخرین فیلتری که در فوتوشاپ استفاده کرده ایم را به لایه اعمال میکنند و چون ما در این آموزش فقط از یک فیلتر استفاده کردیم بنابراین با زدن این دکمه ها هم فیلتر به لایه اعمال می شود.

گام ششم : با فعال کردن آیکن چشم لایه بالایی که یک کپی از لایه تایپ شده است ، آن را از حالت غیر فعال خارج کنید.

در پالت لایه ها روی تصویر مستطیل شکل لایه تاپ که حرف T درون آن نوشته شده دابل کلیک کنید  تا کلمه به حاالت انتخاب در بیاید. با استفاده از نوار Options که در بالای صفحه قرار دارد رنگ کلمه نوشته شده را به ۴۲۴۲۴۲ تغییر دهید.

g6

روی همین لایه راست کلیک کنید و Blending Options را انتخاب کنید. در ستون سمت چپ پنجره باز شده روی کلمه Bevel And Emboss کلیک کنید و در سمت راست سایز را برابر ۲ ، رنگ مربوط به Highlight Mode را ۵d5d5d و رنگ مربوط به Shadow Mode را ۰۰۰۰۰۰ قرار دهید. دکمه Ok  را بزنید تا تغییرات ثبت شوند.

g6-2

در پایان دکمه های Ctrl + F را بزنید تا فیلتر نویز به این لایه هم اعمال شود.

نتیجه نهایی را ببینید. با صرف زمان بیشتر می توانید کار را ادامه داده و به نتایج بهتری هم برسید.

hakaki-2-final

 

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی