حکاکی با فتوشاپ

     ۱۳۹۴-۰۳-۲۰

حکاکی با فتوشاپ

تصویر نهایی

hakaki

در این آموزش کوتاه با استفاده از چند تکنیک بسیار ساده در فوتوشاپ یک کلمه را به صورت حکاکی شده روی صفحه نمایش می دهیم.

زمان انجام پروژه ۵ تا ۱۰ دقیقه

نرم افزار مورد نیاز : فوتوشاپ

گام اول : نرم افزار فوتوشاپ را اجرا کنید . با زدن دکمه های Ctrl + N یک سند جدید در فوتوشاپ ایجاد می کنیم. اندازه سند را به دلخواه می توانید تعیین کنید. اندازه ای که من در نظر گرفتم : width = 800px و height = 300px

گام دوم : با زدن دکمه های Ctrl + Shift + N یک لایه جدید ایجاد میکنیم. نام لایه را به دلخواه خودتان تغییر دهید . این لایه پس زمینه ماست. لایه پس زمینه را با زنگ دلخواه خودتان پر کنید . من رنگ #d6d6d6 را انتخاب کردم.

گام سوم : از منوی Filter به Noise  و به add noise بروید . مقدار نویز را ۲ در نظر بگیرید. و Ok را بزنید. نویز به لایه پس زمینه اعمال شد.

گام چهارم : با استفاده از ابزار تایپ (T) کلمه مورد نظر خودتان را تایپ کنید. رنگ کلمه ای که تایپ می کنید باید همرنگ پس زمینه و یا کمی تیره تر باشد. رنگ مشکی را برای تایپ استفاده نکنید. من رنگ # cccccc  را انتخاب کردم.

گام پنجم : روی لایه تایپ در پالت لایه ها راست کلیک کرده و Blending Options را بزنید .

گام ششم : در پنجره باز شده و در ستون سمت چپ روی کلمه Inner shadow کلیک کنید و در سمت راست آن میزان Opacity را روی ۵۰% و مقدار distance را ۲  و size را هم ۲ قرار دهید.

Inner shadow سایه ای داخلی ایجاد می کند تا  نوشته حکاکی شده به نظر بیاید.

گام هفتم : روی Outer Glow در ستون سمت چپ کلیک کنید و در سمت راستش روی مربعی که رنگش بصورت پیشفرض زرد است کلیک کنید و رنگ آن را به سفید تغییر دهید مقدار Spread را ۱  و مقدار size را ۲ در نظر می گیریم. Ok را کلیک کنید تا تغییرات اعمال شده و پنجره بسته شود.

Outer Glow نوری را در لبه های کلمه نوشته شده نشان می دهد.

گام هشتم : در حالی که لایه مربوط به کلمه نوشته شده در حالت انتخاب است ، از منوی Filter به Noise  و به add noise بروید . مقدار نویز را ۲ در نظر بگیرید. و Ok را بزنید. پیغامی که ظاهر می شود را با زدن دکمه OK بپذیرید. بعد از این کار دیگر کلمه تایپ شده قابل ویرایش نخواهد بود.

نتیجه کار خود را ببینید.

hakaki

با صرف زمان بیشتر و تغییرات بیشتر به نتایج بهتری خواهید رسید.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی