حل مشکل عدم پخش صدا در ویندوز ۱۰

     ۱۳۹۵-۰۸-۰۶

حل مشکل عدم پخش صدا در ویندوز ۱۰

پس از یکی از آپدیت های ویندوز ۱۰ ، بسیاری از کاربران ویندوز با مشکل قطع و عدم پخش صدا مواجه می شوند . در این آموزش بسیار ساده راه حل این مشکل را بیان می کنیم. با هنرتک همراه باشید.حل مشکل عدم پخش صدا در ویندوز ۱۰

نصب درایور ها

در ابتدا دقت داشته باشید که درایورهای مربوط به صدا در ویندوز نصب شده باشند. اگر از این موضوع اطمینان ندارید ، با استفاده از نرم افزار رایگان DriverMax اقدام به اسکن ، دانلود و نصب درایور صدا نمایید. ( با این نرم افزار می توانید درایور های دیگر را هم مورد بررسی قرار دهید و از آپدیت بودن درایور های خود اطمینان حاصل کنید)

پس از نصب درایورهای مربوطه ، در سمت راست و پایین صفحه دسکتاپ ویندوز در نوار تسکبار ، روی آیکن صدا راست کلیک کنید.

حل مشکل عدم پخش صدا در ویندوز 10

گزینه Playback Devices را انتخاب کنید تا با پنجره ای مشابه تصویر زیر (پنجره Sound) مواجه شوید.

از میان گزینه های موجود در صفحه ،روی Speakers راست کلیک کرده و Set as default را انتخاب کنید. پس از این کار یک علامت سبز رنگ که تیک سفید در داخل آن قرار دارد در کنار اسپیکر ظاهر می شود. (البته در تصویر ارائه شده به دلیل نصب نرم افزار DFX برای تقویت صدا ، این نرم افزار خودبخود به عنوان پخش کننده پیشفرض انتخاب می شود)

حل مشکل عدم پخش صدا در ویندوز 10

دوباره روی Speakers راست کلیک کنید و این بار Test را انتخاب کنید تا برای آزمایش صدایی از اسپیکر پخش شود. دقت کنید که اسپیکر ها روشن باشند.

تنظیمات پیشرفته

اگر با وجود روشن بودن اسپیکر ها ، هنوز صدایی نمی شنوید ، اینبار روی Speakers در پنجره Sound دابل کلیک کنید تا پنجره Speakers Properties نمایش داده شود.

حل مشکل عدم پخش صدا در ویندوز 10

در این پنجره به تب Advanced که در بالای پنجره قرار دارد بروید. در قسمت Default Format روی منوی آبشاری که کیفیت صدا را مشخص می کند و احتمالا برای شما مقدار ۱۶bit 44100Hz (CD Quality) است ، کلیک کنید تا سایر گزینه های آن ظاهر شوند. این مقدار را روی ۲۴bit 44100Hz (Studio Quality) و یا ۲۴bit 192000Hz (Studio Quality) قرار داده و هر بار با کلیک روی دکمه Test که در کنار همین منو قرار دارد پخش شدن صدا را آزمایش کنید.

 

آموزش های بیشتر از ویندوز ۱۰

 1. عسل :

  خدایی همه روشا رو انجام دادم باز صدام قطه
  از رو هدفون ک گوش میکنم صداش میاد
  ولی از بلندگو پخش نمیشه
  واین روهم بگم که ویندوزم ۱۰هستش
  یه سال از نصبش میگذره
  بعد دیه الان ک برای اپدیت وبروز رسانیاش
  یکدفه ارور داد سیستم
  صداش قط شده بود بعد ازاون!
  درایور وکارت صدا ایناشم وصله مشکل ازاون نیست
  با ویندوزای دیگم امتحان کرده بودم قبلن درست دقیقا وختی ک ویندوز روعوض میکنی صداش قط میشه

  • بامداد :

   اگه بعد از آپدیت قطع شده، شاید بعد از حذف آپدیت دوباره به حالت قبل برگرده
   تاریخ قطع شدن صدا رو در نظر داشته باشین و آپدیت هایی که اون تاریخ و یا قبلش نصب شدن رو حذف کنین . اول آپدیتی که دقیقا همون روز نصب شده و حذف کنین ، اگه خوب شد که هیچ در غیراینصورت اول آپدیت یک روز قبل و بعد دو روز قبل و … حذف کنین و بعد از حذف هر مورد ببینین صدا وصل شده یا نه. موقع حذف آپدیت های اگه تونستین مشخصات آپدیتی که دارین حذف میکنین رو یادداشت کنین شاید لازم شد. اگه اون آپدیت رو پیدا کردین به ما هم بگین

 2. A.M :

  خیلی ممنون.مشکلم حل شد.

 3. حمیدرضامقیم کرمان :

  سلام
  خداحفظتون کنه که مشکلمو باتوضیحتون حل کردین

 4. مریم :

  ممنونم….مشکلم حل شد…با نصب نرم افزار درایو ماکس.
  موفق باشید

 5. محمد :

  ممنون از راهنمایی بسیار عالی

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی