منبع: جمهوریت

اولین اجرای كنسرت - نمایش "شطرنج"

19 April 2018, 10:38 am

اولین اجرای كنسرت - نمایش "شطرنج" با حضور بینظیر عکاسان عزیز بروی صحنه رفت.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

برنامه های آخر هفته تلویزیون

19 April 2018, 8:55 am

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «بیگانه»، «ایستاده در غبار»، «نشانه‌ها»، «مجسمه»، «رینگ اسپرت»، «خان هشتم»، «آرزوی کوچک»، «مایا»، «رسوایی ۲»، «بدو بدو»، «آنکه دریا می‌رود»، «اشلو»، «یک شهر تقریبا بی‌نقص»، «ماری کوری: شهامت دانش»، «اولین‌های تاریخ»، «ارباب جنگ»، «بره ناقلا»، «نبرد با آتش»، «خونه پا»، «بازگشت شیرین»، «پرستار ممنوع»، «آلیس در سرزمین عجایب»، «پنجره»، «میدان‌های کشتار» «اخراجی‌ها»، «مجردها»، «کریمر علیه کریمر»، «سوغات فرنگ»، «خداحافظ وینی پو»، «حیثیت»، «قول می‌دهم» و «مجرد ۴۰ ساله» پنج‌شنبه و جمعه (۳۰ و ۳۱ فروردین‌ ماه) از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

کیک تولد ۱۲۰ سالگی سینما در ایران بریده شد

19 April 2018, 8:41 am

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر شامگاه ۲۹ فروردین با نمایش فیلم «آن سوی ابرها» ساخته مجید مجیدی به صورت رسمی آغاز شد.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

وقتی صداوسیما به دام می‌افتد

19 April 2018, 8:06 am

طبیعتا ساختار برنامه‌های گفت‌وگومحور باید به گونه‌ای باشد که تسلط مجری یا به طور کلی عوامل تولید به موضوعات مطرح‌ شده حداقل از مهمان برنامه کمتر نباشد، تا از بیان اطلاعاتی که در صحت آنها شبهاتی وجود دارد، جلوگیری شود.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

چه خبر از گالری‌های تهران؟

19 April 2018, 7:53 am

نگارخانه‌ها، موزه‌ها و مراکز فرهنگی هنری در روزهای بهاری میزبان هنردوستان هستند.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

فضیلت و اعمال ماه شعبان

18 April 2018, 9:09 am

ماه شعبان یکی از عزیزترین ماه‌های اسلامی و یادآور خاطره‌های بزرگ است که از همه مهمتر، خاطره میلاد مبارک سالار شهیدان کربلا، امام حسین(ع) و میلاد فرخنده حضرت بقیّة‌اللّه مهدی منتظر(ع) است که فضای این ماه را به بوی ولایت عطرآگین ساخته است.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

چه اصراری برای تحدید سفر خارجی است؟

18 April 2018, 8:32 am

رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی تهران به دنبال انتقادهایی که به سیاست ارزی در حوزه سفر شده، در نامه‌ای انتقادی از وضع موجود و تصمیم‌های اخیر درباره عوارض خروجی و میزان ارز مسافرتی، از معاون رییس‌جمهور درخواست کرد؛ اقدام عاجل و موثری برای تغییر این شرایط به نفع مردم انجام دهد.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

طنین‌ نام سعدی با عطر اردیبهشت شیراز

18 April 2018, 8:23 am

هم‌زمان با فرارسیدن اردیبهشتِ شیراز، آرامگاه سعدی میزبان دوستدارانش می‌شود، نوای موسیقی در شعر سعدی طنین‌انداز می‌شود، سعدی‌شناسان درباره این شاعر بزرگ سخن می‌گویند و نمایشگاه‌هایی به نام سعدی برپا می‌شود.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

توضیحات رشیدپور درباره‌ی روایت جعلی از سرپل ذهاب

18 April 2018, 6:20 am

رضا رشیدپور با پذیرش اینکه روایت اخیری که در برنامه «حالا خورشید» از سرپل‌ذهاب مطرح شده، جعلی بوده است، از بینندگان عذرخواهی و توضیحاتی را در این خصوص بیان کرد.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

احمدرضا احمدی نقاشی‌هایش را به نمایش می‌گذارد

18 April 2018, 4:49 am

شاعر شمعدانی‌ها با «هزار اقاقیا در چشمان تو هیچ بود» به گالری کاما می‌آید.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

از زیر و بم حواشی خانه سینما تا اکران

18 April 2018, 4:41 am

رییس هیئت مدیره خانه سینما با بیان اینکه برخی جوسازی‌ها علیه این نهاد صنفی، درواقع تلافی‌ کردن دشمنان خانه سینما است، از مدیرعامل مؤسسه رسانه‌های تصویری درخواست کرد که فهرست فیلم‌های خریداری شده در طول سال‌های گذشته و میزان پرداختی به هر فیلم را منتشر کند.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

تهدیدی جدی برای سینما به نام «تلویزیون»

17 April 2018, 7:34 am

«استیون اسپیلبرگ» با تمجید از آثار تلویزیونی که اخیرا ساخته شده‌اند، گفت: «امروز صنعت تلویزیون عظیم‌تر از هر زمان دیگری است.»

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

شعر یتیم مانده است

17 April 2018, 7:23 am

محمود معتقدی می‌گوید: شعر یتیم مانده و این مسئله از سویی مربوط به شاعر و از طرف دیگر به توزیع، نشر و مخاطبان مربوط است.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

گلایه فرزند یکی از میراث‌داران موسیقی جنوب

17 April 2018, 6:52 am

فرزند سیدخلف موسوی- خواننده و نوازنده موسیقی اقوام اهواز- می‌گوید: تا زمانی که پدرم زنده بود کسی سراغی از او نگرفت حالا که از دنیا رفته است با ما تماس می‌گیرند و درباره او می‌پرسند در حالی‌که هیچ مسئولی حتی در مراسم تشییع پدرم نیز شرکت نکرد.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

پوستر فیلم سینمایی «اردک لی » رونمایی شد

17 April 2018, 6:20 am

پوستر فیلم سینمایی «اُردک لی » به نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب پور و تهیه کنندگی علی حضرتی همزمان با حضور درسی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر رونمایی شد.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

سینماهایی که جان می‌کنند تا زنده بمانند

17 April 2018, 4:49 am

اگر کیفیت پخش فیلم در سینماها از کیفیت نمایش فیلم در تلویزیون‌های LCD خانگی کمتر باشد، چه می‌شود؟ "اگر بخواهید حقیقت را بشنوید باید بگویم که فعالیت برخی سینماها اصلا جوابگوی مخارجشان نیست و به قول برخی سینماداران این اصرار عجیبی است که بخواهیم سینماهای مستهلک و قدیمی را باز نگه‌داریم.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

سفر خارج تعطیل می‌شود؟

17 April 2018, 4:31 am

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران با انتقاد از سیاست‌های جدید ارزی که صنعت گردشگری در آن نادیده گرفته شده است، تاکید کرد: نه تنها یک هزار دلاری که به عنوان ارز مسافرتی در نظر گرفته‌اند، کفاف مخارج سفرهای خارجی را نمی‌دهد که در نظر نگرفتن بخش خدماتی گردشگری در اولویت‌های ۳۳گانه تخصیص ارز، به نوعی اعلام تعطیلی به این صنف است.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

گرانی ارز و لرزه‌هایی که بر اندام روزنامه‌نگاران می‌افتد

16 April 2018, 10:58 am

بحران کاعذ بیش از شش ماه است که گریبان مطبوعات و نشریات خصوصی را گرفته است و با وجود وعده‌هایی که در راستای حل این مشکل داده و گاهی هم به آن عمل شده است، اما این مساله همچنان ادامه دارد.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

سالار عقیلی و علیرضا قربانی سرود تیم ملی را می‌خوانند

16 April 2018, 10:43 am

مدیرعامل بنیاد رودکی از ساخت سه قطعه برای اعزام تیم ملی فوتبال به جام جهانی خبر داد وگفت که خواننده دو اثر آن سالار عقیلی و علیرضا قربانی هستند.

ادامه خبر
دسته بندی ها
اخبار برگزیده