منبع: جمهوریت

حباب سکه کی می‌ترکد

22 November 2017, 10:19 am

در روزهای اخیر قیمت سکه در بازار تفاوت معناداری با قیمت واقعی آن پیدا کرده و حباب بی سابقه بیش از ۲۰۰ هزار تومانی را به قیمت سکه تحمیل کرده است اما سوال اساسی این است که چه عواملی زمینه‌ساز این وضعیت عدم تعادل و غیر منطقی در بازار شده و چه زمانی این حباب قیمت از بین می‌رود.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

مردم همچنان چشم‌ به راه باکیفیت شدن نان ...

22 November 2017, 10:17 am

قیمت انواع نان پس از سه سال، از امروز با افزایش ۱۵ درصدی فروخته می‌شود اما افزایش کیفیت نان همچنان خواسته اصلی مردم است که البته در این باره هنوز نانوایان و مسئولان وعده‌ای نداده‌اند.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

سه چالش اقتصاد ایران و راه برون رفت از آن

22 November 2017, 9:19 am

دبیرکل اتاق تعاون ایران با تشریح چالش‌های اقتصاد ایران، گفت: تنها راه برون رفت اقتصاد از معضل دولتی بودن و نفتی بودن اقتصاد، حرکت به سمت فعالیتهای مردمی و توسعه اقتصاد تعاونی است.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

قیمت جدید انواع نان اعلام شد

22 November 2017, 9:12 am

قیمت انواع نان برای فروش در نانوایی‌های دولتی تهران اعلام شد. بر این اساس قیمت نان بربری از ۶۵۰ به ۷۵۰ تومان، نان تافتون سنتی از ۴۰۰ به ۴۶۰ تومان، قیمت نان سنگک از ۸۰۰ به ۹۲۰ تومان و نان لواش و تافتون گردان از ۲۱۰ به ۲۴۰ تومان افزایش یافته است.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

موتورسیکلت‌های کاربراتوری بلای‌جان پایتخت

22 November 2017, 8:38 am

با توجه به این که بالغ بر ۸۵ درصد میزان آلایندگی هوا در تهران به ناوگان حمل‌ونقل مربوط می‌شود، موتورسیکلت‌های کاربراتوری به عنوان وسائل نقلیه تک سرنشین سهم به‌سزایی در افزایش آلودگی هوای پایتخت ایفا می‌کنند.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

هزینه تولید سیمان را افزایش دهید

22 November 2017, 7:33 am

عدم توجه پیمانکاران و شرکت‌های تولیدکننده و فعال در عرصه‌های زیرساختی به استفاده از توانایی بتن در جاده‌ها و حفاظ‌های جاده‌ای باعث شده است همچنان سیمان به عنوان اصلی‌ترین شاخص مصرف در زیرساخت‌های ایران مورد استفاده قرار گیرد.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

کشاورزان ایرانی چند ساله‌اند

22 November 2017, 7:26 am

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که سن کشاورزی در ایران بالا بوده و مانند آمریکا حدود ۵۰ سال است که باید با اجرای طرح‌های حمایتی، کشاورزان جوان را تقویت کنیم تا به این عرصه وارد شوند.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

تولید مسکن یک سوم تقاضا + قیمت

22 November 2017, 7:10 am

آمار نشان می دهد هم اکنون تولید مسکن به یک سوم میزان تقاضا رسیده است؛ از سوی دیگر در شرایطی که از بهار سال جاری بازار مسکن آماده ورود به دوران پیش رونق بود با وقفه تعویق تصمیم‌گیری برای ساخت و ساز از سمت عرضه مواجه شد.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

بودجه در رکود

22 November 2017, 7:01 am

در حالی باید تا ۱۵ روز دیگر لایحه بودجه ۱۳۹۷ در بهارستان حرکت کرده و از سازمان برنامه و بودجه به مجلس برود که در فاصله ۱۵ روز مانده به زمان قانونی، هنوز بررسی‌های مربوطه در هیات وزیران انجام نشده و ارقام نهایی نیست.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

هزینه ایجاد یک شغل صنعتی چقدر است

21 November 2017, 1:17 pm

رییس اتاق تعاون ایران می‌گوید تنها بخش اقتصادی ایران که می‌تواند به اشتغال پایدار کمک کند، بخش تعاون است. او ایجاد شغل در بخش تعاون را کم هزینه دانست و هزینه ایجاد هر شغلی صنعتی را ۱۰۰ تا۳۰۰ میلیون تومان ذکر کرد.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

حباب بی‌سابقه قیمت سکه از کجا آب می‌خورد

21 November 2017, 1:06 pm

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران دلایل ایجاد حباب بی‌سابقه قیمت سکه را تشریح و تصریح کرد که افزایش تقاضا در بازار و از طرفی محدودیت عرضه سکه منجر به شرایط فعلی در بازار شده است.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

اختلالات نماد "اعتماد الکترونیک" برای خرید اینترنتی برطرف شد

21 November 2017, 11:43 am

در پی رو نمایی از نسخه نماد اعتماد الکترونیکی، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که عملکرد این نماد به حالت عادی برگشته است و کاربرانی که همچنان دچار اختلال هستند، می‌توانند با اعلام مشکل ظرف ۲۴ ساعت اقدام به رفع مشکل کنند.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

دپوی ۱۰۰۰ دستگاه خودروی وارداتی غیراستاندارد

21 November 2017, 11:42 am

رییس سازمان ملی استاندارد ایران از دپوی ۱۰۰۰ دستگاه خودروی وارداتی غیراستاندارد در سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی خبر داد.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

وزن چانه‌های نان تغییر نمی‌کند

21 November 2017, 10:17 am

رییس انجمن آردسازان از پرداخت زیان آردسازان از سوی دولت برای ثابت ماندن قیمت آرد خبر داد و گفت: در پی تغییر قیمت نان، وزن چانه‌های نان تغییر نمی‌کند.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

بودجه، دولت را می‌بلعد

21 November 2017, 10:09 am

مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی تهران ضمن غیر واقعی خواندن بودجه ۱۳۹۷ اظهار کرد که وضعیت صندوق های بازنشستگی اسف‌بار است؛ به گونه‌ای که ۷۰ درصد صندوق های بازنشستگی به بودجه دولت وابسته هستند که اگر نظام بازنشستگی اصلاح نشود بودجه، دولت را کاملا می بلعد.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

چند درصد بازار افغانستان دست ایران است

21 November 2017, 9:51 am

آمارها گویای این است که در زمینه لوازم بهداشتی، ایران حدود نیمی از بازار افغانستان را در دست دارد.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

دلار متناسب با تورم گران نشده است/ مسکن با تورم پیش رفت

21 November 2017, 9:42 am

رئیس اتاق بازرگانی تهران بابیان اینکه نرخ دلار طی سال‌های اخیر متناسب با تورم پیش نرفته است، گفت: رشد قیمت مسکن در سال جاری متناسب با تورم بوده است.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

اصلاحیه ثبت سفارش واردات خودرو هنوز در دولت است

21 November 2017, 9:35 am

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تخریب 17 واحد صنعتی بزرگ در کرمانشاه در پی زلزله اخیر خبر داد و همچنین اعلام کرد که اصلاحیه ثبت سفارش واردات خودرو همچنان در هیات دولت است.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

برنامه‌نویسان و کاربران با ممنوعیت "ویز" چه می‌کنند

21 November 2017, 7:00 am

هرچند بهترین راه برای تشویق کاربران به استفاده از تولیدات داخلی، روش‌های سلبی نیست اما بار دیگر با ممنوعیت استفاده از نرم‌افزار «ویز»، فضا برای تولیدکنندگان داخلی فراهم شده که تولیدات خود را با حل نقایص به کاربران ایرانی عرضه کنند.

ادامه خبر
منبع: جمهوریت

رشد ۸ درصدی مصرف بنزین نسبت به پارسال

21 November 2017, 6:51 am

میانگین مصرف بنزین ایران از ابتدای سال جاری تا ۲۸ آبان ماه ۸۱ میلیون لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت درصد رشد داشته است.

ادامه خبر
دسته بندی ها
اخبار برگزیده