جلوگیری از دسترسی نرم افزارها به اینترنت

     ۱۳۹۴-۰۵-۳۰

firewall-installation

دلایل زیادی می تواند برای جلوگیری از دسترسی برنامه ها به اینترنت وجود داشته باشد، ممانعت از خروج اطلاعات شخصی ، ممانعت از کاهش سرعت اینترنت خانگی ، ممانعت از باطل شدن کرک نرم افزارها و …

شاید شما تابحال به این موضوع فکر نکرده باشید که نرم افزارها می توانند اطلاعات شما را از طریق اینترنت به بیرون انتقال دهند ، اما چنین اتفاقاتی گاهی رخ می دهد. یا شاید شما هم با نرم افزارهایی سروکار داشته اید که بعد از اولین اتصال به اینترنت بطور خودکار کرک آن باطل شده و دیگر نمیتوانید از آن استفاده کنید.

راه حل این مشکلات تنها در قطع ارتباط نرم افزار ها با اینترنت است . یعنی شما مانع از ارتباط نرم افزار با سایت تولید کننده اش می شوید و به این ترتیب هیچ یک از این مشکلات پیش نخواهد آمد. در ادامه روش انجام این کار را بصورت تصویری به شما نشان خواهیم داد.

در این آموزش با استفاده از فایروال ویندوز مانع از اتصال نرم افزار folder lock با اینترنت می شویم. این نرم افزار برای نگهداری از اطلاعات و فایل های شخصی مورد استفاده قرار می گیرد و در صورت اتصال به اینترنت ، کرک آن باطل شده و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید.

نرم افزار را در حالی که اتصالمان را با اینترنت قطع کرده بودیم نصب کردیم و حال قبل از اتصال مجدد اینترنت با استفاده از فایروال ویندوز راه ارتباطی نرم افزار با اینترنت را قطع می کنیم.

۱_ به کنترل پنل ویندوز بروید. و windows firewall را انتخاب کنید.

01

۲_ در پنجره جدید رو Advanced Settings کلیک کنید.

02

۳_ در پنجره ای که باز می شود همانطور که در تصویر هم می بینید در ستون سمت چپ روی Outbound Rules کلیک کنید .

03

۴_ حال در ستون سمت راست روی New Rule… کلیک کنید.

04

۵_ در پنجره جدید در ستون سمت چپ روی Program کلیک کنید.

05

۶_در قسمت This Program Path مسیر نرم افزار مورد نظر مشخص می کنیم و دکمه Next را کلیک می کنیم .

06

۷_ در این قسمت Block the connection را انتخاب می کنیم و دکمه Next را کلیک می کنیم.

07

۸_ در قسمت بعد مانند تصویر زیر هر سه مورد را انتخاب کرده و دکمه Next را کلیک می کنیم.

08

۹_ در آخرین بخش یک نام برای این Outbound Rule وارد می کنیم و اگر لازم بود توضیحاتی هم در کادر پایین قرار می دهیم تا به یاد داشته باشیم که چرا این Outbound Rule را سخته ایم.

09

 

همانطور که در تصویر می بینید یک Outbound Rule جدید با همان نامی که در مرحله ۹ برایش در نظر گرفتیم در تصویر دیده می شود. به این ترتیب فایروال مانع از ارتباط نرم افزار مورد نظر با اینترنت می شود.

10

 

جلوگیری از دسترسی نرم افزارها به اینترنت

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی