جلوگیری از آپدیت خودکار ویندوز ۱۰

     ۱۳۹۶-۰۲-۲۱

جلوگیری از آپدیت خودکار ویندوز ۱۰

آپدیت ویندوز یکی از مواردی است که همیشه باعث دردسر کاربران ویندوز بخصوص آنهایی که از نسخه های غیر قانونی و خریداری نشده استفاده می کنند، بوده است.جلوگیری از آپدیت خودکار ویندوز ۱۰

در ویندوز ۱۰ با تغییر برخی از ایده ها و سیاست های مایکروسافت در خصوص بروزرسانی ویندوز در جهت ارتقاء امنیت و رفع مشکلات اساسی مرتبط با حفره های امنیتی، شاهد تغییراتی در بروزرسانی ونیدوز هستیم ، بطوری که کنترل کمتری برای کاربر در جلوگیری از آپدیت های مهم در نظر گرفته شده.

آنچه مایکروسافت می خواهد، ایجاد امنیت بیشتر در ویندوز است و این امنیت از هر چیزی اهمیت بیشتری دارد. بنابراین تاکید بیشتری بر بروزرسانی موارد امنیتی ویندوز دارند. ویندوز ۱۰ بروزرسانی ها را بصورت خودکار دانلود کرده و نصب می کند و از شما در این باره سوالی نمی شود. این مورد از یک جهت خوبی و از جهاتی شاید به ضرر شما باشد. مزیت این بروزرسانی همانطور که گفته شد تامین امنیت بیشتر برای شماست . اما استفاده از پهنای باند اینترنت شما ، کاهش سرعت در برخی موارد که شما از اینترنت خیلی پرسرعتی برخودار نیستید و در برخی از آپدیت ها ازبین رفتن لایسنس ویندوزهای تقلبی که اکثر ما استفاده می کنیم و … از مواردی هستند که شاید معایب بروزرسانی خودکار ویندوز باشند.

در این آموزش با نحوه غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار ویندوز آشنا می شوید.

جلوگیری از آپدیت خودکار ویندوز 10

۱- در قسمت جستجوی ویندوز عبارت local group policy را جستجو کنید (تصویر بالا). یا Windows+R را در صفحه کلید فشار دهید تا پنجره Run ظاهر شود و در پنجره Run عبارت gpedit.msc را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

۲- در پنجره local group policy editor در ستون سمت چپ پوشه قسمت Computer Configuration روی پوشه Administrative Templates کلیک کنید. سپس در ستون سمت راست روی Windows Components دابل کلیک کنید تا محتویات آن نمایش داده شود، پوشه Windows Updates را از انتهای همین بخش پیدا کرده و دابل کلیک کنید تا محتویات پوشه نمایش داده شوند. در لیست ظاهر شده Configure Automatic Updates را پیدا کنید و روی آن دابل کلیک کنید تا پنجره تنظیمات نمایش داده شود.

جلوگیری از آپدیت خودکار ویندوز 10

۳- در پنجره Configure Automatic Updates در بالا سمت چپ روی Enable  کلیک کنید تا گزینه های پنجره (Options) فعال شوند.

۴- در بخش options در منوی آبشاری بالا گزینه ۲-Notify for download and notify for install را انتخاب کنید.

۵- در پایین پنجره دکمه Apply  . سپس دکمه OK را کلیک کنید. (پنجره local group policy editor را هم ببندید)

به این ترتیب هرگاه آپدید جدیدی برای ویندوز منتشر شود پیش از اینکه دانلود خودکار توسط ویندوز انجام شود، از شما درباره دانلود سوال خواهد شد و موارد دانلود شده بصورت خودکار نصب نمی شوند.جلوگیری از آپدیت خودکار ویندوز ۱۰

برای دریافت اطلاعات ، ترفند ها و ویدیو هایی از دنیای تکنولوژی با کلیک روی این قسمت ، عضو کانال ما در تلگرام شوید.

دانلود و نصب آپدیت

حال فرض کنیم ما آپدیتی را برای کامپیوتر خودمان ضروری دانسته و می خواهیم آن را نصب کنیم، برای نصب آپدیت ها در شرایطی که تنظمیات را بصورت بالا انجام داده باشید باید مراحل زیر را انجام دهید، زیرا آپدیت ها بصورت خودکار دانلود و نصب نمی شوند.

جلوگیری از آپدیت خودکار ویندوز 10

۱- در بخش جستجوی ویندوز عبارت Settings را جستجو کنید و با کلیک روی نتیجه ظاهر شده پنجره Settings را باز کنید.

۲- روی Updates & security در انتهای پنجره کلیک کنید.

۳- در این پنجره روی دکمه Download کلیک کنید. اگر دکمه دانلود را نمی بیندی احتمالا دکمه Check for updates را خواهید دید. با کلیک روی این دکمه ویندوز بررسی خواهد کرد که آیا آپدیتی از سوی مایکروسافت برای ویندوز ارائه شده یا نه.

جلوگیری از آپدیت خودکار ویندوز 10

۴- پس از دانلود آپدیت مورد نظر برای نصب آن فقط کافیست ویندوز را Restart کنید.

ویندوز در زمان راه اندازی مجدد آپدیت ها را نصب می کند و ممکن است یک یا دوبار هم بصورت خودکار راه اندازی مجدد شود. در زمان نصب آپدیت ها کامپیوتر را خاموش نکنید.جلوگیری از آپدیت خودکار ویندوز ۱۰

مطالب بیشتر از ویندوز ۱۰

کانال تلگرام هنرتک

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی