تغییر رنگ مو در فوتوشاپ

     ۱۳۹۴-۰۴-۲۲

H-C-C-C

پس از آموزش تغییر رنگ لباس اینبار آموزش دیگری با عنوان تغییر رنگ مو را به منظور یادگیری و تمرین بیشتر برای شما در نظر گرفته ایم.

نرم افزار مورد نیاز : فوتوشاپ

مدت زمان اجرای کار ۱۰ تا ۲۰ دقیقه

در این آموزش به ساده ترین روش ممکن رنگ موی فرد را تغییر می دهیم.

مهم ترین و شاید سخت ترین بخش در آموزشهایی که به تغییر رنگ می پردازد ، عمل انتخاب کردن قسمتی است که می خواهیم رنگش تغییر کند ، و سخت ترین انتخاب همیشه انتخاب چیزهایی مانند مو و چمن  و چیزهایی از این دست است. بنابراین برای شروع و به عنوان مبتدی بهتر است که از ویرایش تصاویر افرادی که دارای موهای پریشان و یا فر هستند که انتخاب آن سخت است خودداری کنید. موهای صاف و افتاده میتواند گزینه مناسبی برای مبتدیان باشد.

من در این آموزش از تصویر زیر که از اینترنت دانلود شده استفاده میکنم.

H-C

گام اول :

تصویر زیر را در فوتوشاپ باز کنید.

با زدن دکمه های Ctrl + Alt + J و نوشتن نام دلخواه جلوی کلمه Name در پنجره کوچک ، یک کپی با همین نام در پالت لایه ها ایجاد کنید. من اسم این لایه را Main گذاشتم.

01

گام دوم :

در پایین پالت لایه ها روی آیکن مربوط به Create a new file or adjustment layer  کلیک کنید و از لیست منوی باز شده Hue/Saturation… را انتخاب کنید .

02

03

در پنل Adjustments مقدار Hue را تغییر دهید تا به رنگ دلخواه برای مو برسید . همزمان با تغییر رنگ مو بقیه قسمتها هم تغییر می کنند اما نگران نباشید آنها را به حالت عادی برخواهیم گرداند.

من مقادیر زیر را برای پنل Adjustments انتخاب کردم.

02

و تصویر من در این حالت به شکل زیر است. همانطور که میبینید فضای اطراف هم تغییر رنگ داده .

03

گام سوم :

با استفاده از یک قلموی نرم و قرار دادن رنگ مشکی برای پیش زمینه و سفید در پس زمینه ، قسمتهایی از تصویر که نیاز به تغییر رنگ ندارد را به حالت اول بر میگردانیم. اگر در زمان انجام این کار قلمو روی قسمتی از مو هم رفت و رنگ آن را به رنگ اولیه برگرداند نگران نشوید فقط کافیست دکمه های Ctrl + X را بزنید تا رنگ پیش زمینه و پس زمینه برعکس شوند و سپس قسمتی که اشتباه رخ داده را اصلاح کنید . برای ادامه کار هم دوباره Ctrl + X را بزنید و تا پایان به کار خود ادامه دهید.

04

تصویر ما به شکل زیر شده.

final-H-C-C

و پالت لایه ها به شکل زیر در آمده. اگر از رنگی که انتخاب کرده اید راضی نیستید و میخواهید رنگ را دوباره تغییر دهید فقط کافیست از پنل Adjustments تغییرات را اعمال کنید تا به نتیجه دلخواه برسید با این تفاوت که اینبار دیگر تغییرات به کل تصویر اعمال نمی شوند فقط به قسمتی که ماسک نشده یعنی به مو اعمال می شوند.

05

نتیجه پایانی را با تصویر ابتدایی مقایسه کنید.

H-C-C-C

تغییر رنگ مو در فوتوشاپ

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی