تغییرات تقویم ویندوز ۱۰

     ۱۳۹۴-۰۷-۰۴

calendar-06

یکی دیگر از قابلیت های ویندوز ۱۰ ، برنامه ریزی و یاد آوری کارهای روزانه توسط نرم افزارهای نصب شده در آن است. با این نرم افزارها شما کارهای روزانه ، قرار ملاقات ها و هر آنچه نیاز به یادآوری دارد را مدیریت می کنید. نرم افزار تقویم که همراه ویندوز ۱۰ در کامپیوتر شما نصب می شود این امکان را برای شما فراهم می کند.

۱_ روی منوی استارت کلیک کنید .

۲_ در بالای منوی استارت روی آیکن مربوط به Calendar کلیک کنید. اگر این آیکن در منوی استارت وجود نداشت عبارت Calendar را تایپ کنید تا کورتانا آن را برایتان پیدا کند.

۳_ در پنجره ای که باز می شود روی دکمه Get started کلیک کنید.

calendar-01

۴_ در پنجره بعد اکانتهای فعال در ویندوز شما به نمایش در می آید. یکی از اکانتها یا ایمیل های موجود را انتخاب کنید.

اگر پیش از این تنظیمات مربوط به بخش ایمیل را انجام نداده اید به این بخش مراجعه کنید.

۵_ در پایین پنجره تقویم ، روی علامت چرخ دنده کلیک کنید. تا منوی تنظیمات ظاهر شوند. روی Calendar settings کلیک کنید.

۶_ در قسمت First Day of Week اولین روز هفته را Saturday انتخاب کنید و در بخش Days in Work Week بجز Friday بقیه روزها را تیک دار کنید. این بخش روزهای کاری شما را نشان می دهد که بجز جمعه بقیه روزها کار می کنید. متناسب با وضعیت خودتان روزهای هفته را تیک دار کنید.

۷_ در بخش Working Hours ساعات کاری روزانه را مشخص کنید . Start time زمان شروع کار روزانه و End time زمان پایان کار روزانه شما را نشان می دهند.

۸_ درصورتی که اطلاعات مکانی (location) خودتان را فعال کرده باشید ، اطلاعات آب و هوای یک هفته آینده برای شما به نمایش در می اید.

۹_ با کلیک روی هر روز هفته پنجره کوچکی ظاهر می شود که در این پنجره میتوانید کارهای روزانه را ثبت کنید. با کلیک روی دکمه More Details جزئیات بیشتری به اطلاعات کاری که باید انجام دهید اضافه می کنید.

calendar-02

calendar-03

calendar-04calendar-05

می توانید به هر تعداد که بخواهید کارها و وظایف روزانه را برای یاد آوری در تقویم ثبت کنید.

 

مطالب بیشتر از ویندوز ۱۰

تغییرات تقویم ویندوز ۱۰

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی