ترفندهایی از ویندوز ۱۰

     ۱۳۹۶-۰۲-۰۹

ترفندهایی از ویندوز 10

ترفندهایی از ویندوز ۱۰

بخش هایی در ویندوز وجود دارند که شاید هرگز به وجود آنها پی نبریم ، شاید چون نیازی به این امکانات نداریم و یا از وجود چنین قابلیتی در ویندوز خبر نداریم و بسیاری از دلایل دیگر … ترفندهایی از ویندوز ۱۰

اما دانستن این موارد می تواند حداقل به ما کمک کند که اگر روزی به آنها نیاز داشتیم ، به راحتی بتوانیم به آنها دسترسی داشته باشیم.

کیبورد لمسی

این کیبور برای مانیتورهای لمسی و همچنین دستگاه هایی که قابلیت Touch دارند مانند سرفیس های مایکروسافت و تلفن های همراه طراحی شده . اما شما می توانید از این امکان برای رایانه های معمولی و غیر لمسی هم استفاده کنید. برای استفاده از کیبورد لمسی در قسمتی از نوار تسکبار که در پایین قرار دارد راست کلیک کرده و گزینه Show touch keyboard button را انتخاب کنید. دکمه کیبورد در پایین صفحه ظاهر می شود، حالا یک محیط ویرایشی مانند Word یا Notepad را اجرا کنید و سپس دکمه کیبورد در پایین صفحه را کلیک کنید. کیبورد لمسی ظاهر می شود.

ترفندهایی از ویندوز 10

Windows Ink Workspace

این بخش دارای قسمت های مختلفی است که Sticky Notes , Sketchpad و Screen Sketch از آن جمله هستند.برای ظاهر شدن دکمه Windows Ink Workspace روی یک قسمت خالی از نوار تسکبار راست کلیک کرده و گزینه Show Windows Ink Workspace Button را انتخاب کنید.

Windows Ink Workspace

Sticky Notes برای یادداشت گذاشتن مورد استفاده قرار می گیرد. روی کادر Sticky Notes کلیک کنید و یادداشت خود را در بخشی که ظاهر می شود وارد کنید و با زدن دکمه ضربدر سمت راست بالا صفحه از حالت فریز خارج کنید. یادداشت را می توانید شخصی سازی کنید و رنگهای دیگری برای آن بکار ببرید.

Sketchpad برای طراحی با دست است که در مانیتورها و صفحات لمسی آزادی بیشتری برای کاربر ایجاد می کند اما با موس هم می توان از این بخش استفاده کرد …

Screen Sketch به شما اجازه می دهد که از صفحه ای که در آن قرار دارید یک اسکرین شات گرفته و روی آن را با ابزارهای مورد نظر هایلایت کنید… مثلا نکات مهم را مشخص نمایید ترفندهایی از ویندوز ۱۰

دیگر بخش های این قسمت عبارتند از Recently used که اپلیکیشن و نرم افزار های اخیرا استفاده شده مایکروسافت را نمایش می دهد و Suggested که اپلیکیشن پیشنهادی را نمایش می دهد.

مطالب بیشتر از ویندوز ۱۰

ویدیوها و ترفند های جالب در کانال تلگرام هنرتک

  1. تجهیزیار :

    جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی