منبع: بازار نیوز

قیمت خانه چقدر گران شد؟

24 September 2017, 6:12 am

به گفته مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی قیمت مسکن در تابستان امسال در مقایسه با فصل مشابه سال قبل هفت درصد رشد داشت.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

اجاره نشین ها؛ روز به روز بدتر از دیروز/ چه کسی پاسخگو است؟

24 September 2017, 5:23 am

سود سپرده های بانکی کم شد. خیلی هم شتابزده. بخش زیادی از سرمایه های خوابیده در حساب ها از بانک ها خارج شد و از قضا وارد بازار مسکن شد. چه بازاری؟ بازار ساخت یا خرید؟ شاید هم سهم بازار خرید مسکن ازساخت بیشتر شده باشد چرا که سرمایه داران به فکر اخذ اجاره بهایی هستند که جبران سودهای از دست رفته بانکی را بکند.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

علت ترافیک مهر ماه هنوز هم ناشناخته!

24 September 2017, 4:34 am

بخشنامه «تغییر ساعت شروع کار در 2 هفته اول مهر»، اگر چه به 4 شکل کاملا متفاوت از سوی دستگاه‌های دولتی و اجرایی به اجرا درآمد، اما برآیند آن در اولین صبح پاییزی، اثر مثبت – کاهنده - بر ترافیک تهران گذاشت و باعث «کاهش نسبی ازدحام در معابر» شد.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

افت ناگهانی سفرهای برون شهری با آمدن مهر

23 September 2017, 8:52 am

طی شبانه روز گذشته، کل تردد ثبت شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۱۰۰ تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ۹.۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

در پاییز خانه بخریم یا خیر؟ + جدول

23 September 2017, 4:56 am

احتمال رونق معاملات مسکن در نیمسال دوم ۹۶ با ورود «۱+۵» شتاب‌دهنده به فضای روانی و اقتصادی بازار پاییزی ملک، تقویت شد. مجموعه عوامل کلیدی درونی و بیرونی بازار مسکن در فصل جدید، به گونه‌ای جهت‌گیری شده که نیروی برآیند آنها می‌تواند بر «افت سنتی» دمای معاملات ملک در دوره پساتابستان –پایان فصل اصلی نقل و انتقالات ملکی- تاثیر بگذارد و نبض خرید و فروش آپارتمان در پایتخت را دست‌کم، در مرز تابستانی رونق حفظ کند.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

سود وام مسکن کاهش می یابد؟

23 September 2017, 4:36 am

تصمیم دولت برای ایجاد تحرک در بازار مسکن جدی است. وزیر راه‌وشهرسازی پیش‌تر از احتمال افزایش زمان بازپرداخت تسهیلات مسکن و کاهش اقساط آن خبر داده بود که منوط به نظر بانک مرکزی و هیئت دولت است .

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

کاهش اقساط وام مسکن در راه است؟

22 September 2017, 12:28 pm

وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که پیشنهاد تغییر شرایط پرداخت وام مسکن به هیئت دولت ارائه شده و در حال بررسی است،‌گفت:‌ تغییر شرایط پرداخت تسهیلات مسکن شامل کسانی که قبلا هم وام دریافت کرده‌اند، می‌شود.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

باچقدر در منطقه مجیدیه آپارتمان بخریم؟ +جدول

22 September 2017, 12:14 pm

آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در مجیدیه تهران طی شهریور ماه 96 است.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

بهبود شاخص‌های آماری بخش مسکن

21 September 2017, 9:46 am

با وجودی که موجودی مسکن کشور حدود سه میلیون واحد از تعداد خانوارها بیشتر است، پدیده بدمسکنی طی ۱۰ سال اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

کاهش سود بانکی عامل افزایش اجاره‌بها

20 September 2017, 11:19 am

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: روند افزایش تولید مسکن، میزان معاملات و رونق بازار مسکن موثر خواهد بود و با توجه به تغییر سیاست های پولی به ویژه در حوزه کاهش سود بانکی به طور مطمئن بخشی از پول ها به سمت و سوی بازار مسکن و خرید ملک هدایت خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

برنامه ۴ ساله دولت برای بخش مسکن چیست؟

20 September 2017, 9:15 am

رئیس‌جمهوری 5 مطالبه مهم خود را از متولی بخش مسکن در دولت مطرح کرد و دستور داد مسوولان وزارت راه و شهرسازی در فرصتی دو ماهه اولویت‌های خود را برای پاسخ به این مطالبات طراحی و به دفتر وی ارائه کنند.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

سپرده‌های بانکی وارد بازارمسکن شدند

20 September 2017, 6:30 am

دست اندرکاران بازار مسکن معتقدند کاهش سود سپرده‌های بانکی، خود را در قالب افزایش اجاره‌بها و نرخ ارز در کوتاه‌مدت و سپس ورود سفته‌بازان به بازار خرید و فروش مسکن، در بلندمدت نشان داده است.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

برای سرمایه گذاری خانه نخرید!

19 September 2017, 12:27 pm

عضو هیات مدیره سندیکای شرکت‌های ساختمانی، شرایط فعلی اعطای تسهیلات را برای خرید مسکن ناکارآمد دانست و گفت: درآمد پایین امکان استفاده از وام‌ مسکن را به همه اقشار جامعه نمی‌دهد.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

نرخ آپارتمان در منطقه قلهک +جدول

19 September 2017, 8:11 am

این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران است.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

گرانی 10 درصدی خانه های نوساز

19 September 2017, 6:51 am

با وجود اینکه حباب قیمتی آپارتمان‌های نقلی به دلیل افزایش قدرت خرید متقاضیان مسکن تحت تاثیر افزایش سقف وام، نسبت به سال‌های گذشته قدری تخلیه شده است، اما هنوز آپارتمان‌های نوساز و تازه‌ساز نقلی با بهای پیشنهادی بالاتر از قیمت میانگین هر منطقه فایل می‌شود.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

هزینه سفر به خارج برای طبقه مرفه !

18 September 2017, 3:54 pm

سالانه حدود هفت تا 10 میلیون ایرانی به سفر خارج از کشور می روند. بسیاری از این سفرها با تور انجام می شود. تورهایی که مقصد آنها گاه بهشت گردشگران خارجی است.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

طرح دولت دوازدهم برای جامعه بد مسکن چیست؟

18 September 2017, 11:02 am

علی چگینی گفت: دولت دوازدهم به طور عام و معاونت مسکن وزارت راه وشهرسازی در مقیاس خاص، برنامه ۴ گانه ای برای ساماندهی و رسیدگی به وضعیت بد مسکن ها طراحی کرده است.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

میزان مالکان و مستاجران مسکن در ۴۰سال گذشته چقدر است؟

18 September 2017, 11:01 am

ناصرذاکری کارشناس اقتصاد مسکن با اشاره به اینکه تقویت و گسترش تعاونی های مسکن حرکت مهمی بود که دولت دوران دفاع مقدس انجام داد،گفت: دولت راه مناسب را در این دید که توزیع زمین انجام شود اما از طریق تعاونی های مسکن در اختیار مصرف کننده قرار دهد.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

نتایج ساخت بدون هدف مسکن

18 September 2017, 7:54 am

طی سه، چهار سال گذشته میزان صدور پروانه‌های ساختمانی به نصف کاهش یافته و از سوی دیگر حجم خرید و فروش مسکن هم نسبت به سال‌های پیش از آن کاهش چشمگیری داشته است.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

کارنامه مالی مسکن مهر منتشر شد

18 September 2017, 7:49 am

تازه‌ترین کارنامه تامین مالی پرونده مسکن مهر منتشر شد که براساس آن معادل ۳۹ هزار و ۶۶۷ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان برای ساخت یک میلیون و ۷۷۶ هزار و ۶۹۵ واحد مسکونی تسهیلات پرداخت شده است.

ادامه خبر