منبع: بازار نیوز

شاخص‌های اقتصادی ما نسبت به سال گذشته به مراتب بهتر است /مردم آرامش بیشتری دارند

22 August 2019, 7:23 am

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز شاخص‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به ما می‌گوید که وضع ما نسبت به سال گذشته به مراتب بهتر است و مردم آرامش بیشتر دارند و ثبات اقتصادی بیشتر شده است، گفت: آمار‌های مربوط به تورم، افزایش صادرات غیرنفتی و رشد بورس، بیانگر این واقعیت است که شرایط امسال ما بهتر از سال گذشته است.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

حذف چهار صفر زندگی مردم را آسان‌تر می‌کند / اساس ستاد اقتصاد مقاومتی کمک به تولید کنندگان است

22 August 2019, 6:35 am

رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص حذف چهار صفر از پول ملی، تصریح کرد: اگر از این طرح که به منظور آماده کردن فضای جامعه با محاسبات تومان بوده انتظار داشته باشیم که شاخص‌های اقتصادی را متحول کند با برنامه‌های دیگری این امر انجام می‌شود، قطعا با عنایت به اینکه مبانی محاسباتی مردم عمدتا براساس تومان است، با این کار زندگی مردم آسانتر خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

جدیدترین قیمت خرید وام مسکن

22 August 2019, 6:12 am

قیمت هر ورق از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در این روزها در محدوده ۴۴ تا ۴۶ هزار تومان است؛ به طوری که هزینه وام مسکن به علاوه جعاله برای زوج‌های غیر تهرانی ساکن در شهرهایی با جمعیت بیش‌تر از ۲۰۰ هزار نفر، حدود ۹ میلیون تومان می‌شود. این مبلغ برای زوج‌های تهرانی نیز ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

ذخیره کالا‌های اساسی مردم در انبارها/ دولت ارز دولتی برای تعادل در قیمت‌ها تامین کرده است

22 August 2019, 5:40 am

معاون اول رئیس جمهوری اعلام کرد: دولت همه کالا‌ها و محصولات مورد نیاز و اساسی مردم را از پیش تامین کرده و از این بابت هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

مصباحی مقدم: آزادسازی ارز 4200 تومانی منجر به شوک خواهد شد/دولت با استفاده از کالابرگ الکترونیکی، توزیع کالای اساسی را مدیریت کند

22 August 2019, 4:02 am

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: یک سبک قدیم داشتیم، سبک کوپن کالا بود، دست مردم بدهند و دولت هم تامین کننده کالا باشد مجددا تاجر شود، بنگاه داشته باشد، انبار داشته باشد، توزیع کننده باشد، آن شیوه حتما غلط است.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

تولیدکننده رزمنده جنگ اقتصادی است/هدف‌گذاری اقتصادی باید به سمت تأمین عدالت برود

21 August 2019, 10:05 am

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: ضرورت تعییر نگاه به تولیدکننده به‌عنوان رزمنده جنگ اقتصادی و لزوم جهت‌گیری و هدف‌گذاری پیشرفت اقتصادی به سمت تأمین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر از دیگر نکاتی بود که رهبر انقلاب مطرح کردند.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

رئیس جمهور لایحه «حذف چهار صفر از پول ملی» را به مجلس ارسال کرد

21 August 2019, 9:19 am

حجت الاسلام حسن روحانی لایحه «حذف چهار صفر از پول ملی و تغییر واحد پول ملی» را با قید یک فوریت برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

مهلت ۲ ماهه وزیر اقتصاد به سازمان امورمالیاتی در خصوص اصلاح برخی رویه‌های این سازمان

21 August 2019, 5:47 am

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی ابلاغیه‌ای به رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور، خواستار اعمال تغییرات و اصلاح برخی رویه‌های این سازمان از جمله نحوه جمع آوری و کسب اطلاعات هویتی و سوابق مودیان مالیاتی با هماهنگی کامل دیگر دستگاه‌های اجرایی ظرف حداکثر دو ماه و الکترونیکی شدن فرایند مالیات نقل و انتقال املاک بدون نیاز به حضور مودی در سازمان برای واحد‌های مسکونی در شهر تهران در طول یک ماه آینده شد.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

شرط اصلی برای حذف صفر از پول ملی؛ بسترسازی مناسب اقتصادی

20 August 2019, 9:30 am

احمد انارکی با بیان اینکه حذف ۴صفر از پول ملی بدون ایجاد ثبات اقتصادی نه تنها به کاهش تورم کمک نمی‌کند بلکه بار تورمی را افزایش می‌دهد، گفت: لازمه حذف ۴ صفر؛ کاهش وابستگی اقتصادی به درآمد نفت و کنترل بازار سوداگرانه است.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

امکان تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی از طریق بورس

20 August 2019, 7:30 am

فرهاد دژپسند با بیان اینکه با تلاش وزارت اقتصاد بسیاری از بنگاه‌ها می‌توانند از محل بورس تامین مالی کنند، گفت: اعطای تسهیلات به بنگاه‌هایی که با کمبود سرمایه در گردش مواجه هستند، در اولویت است.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

لازمه رونق تولید،حذف مقررات و موانع دست و پاگیر / تخلیه کالا‌های اساسی از بنادر کشور با سرعت بیشتری انجام گردد

19 August 2019, 2:09 pm

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی پیش از ظهر دیروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

عراقچی و سیف از مدیران پاک و سالم هستند/ دولت مسئول مداخله در بازار ارز است

19 August 2019, 9:04 am

سخنگوی دولت: من از زحمات سیف و عراقچی تشکر می‌کنم چرا که مدیران پاک و سالم ما بوده و هستند.ربیعی ادامه داد: بحثی که صورت گرفته بر سر سیاست های تزریق ارز به بازار است و نهایتا به ترزیق ارزی که غیر از صرافی ها در بازار صورت گرفت،خلاصه شده است.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

قرائت کیفرخواست متهمان بانک سرمایه /تأسیس شرکت‌های صوری برای اخذ وام

19 August 2019, 7:46 am

نخستین جلسه محاکمه محمدرضا جهانبانی از بدهکاران عمده و کلان بانک سرمایه و ۱۰ نفر از همدستان وی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران اقتصادی با حضور متهمان، وکلای مدافع آن‌ها و نماینده دادستان به صورت علنی برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

خریداری ۶۰ تن طلا در بازار با دریافت تسهیلات توسط عده‌ای خاص

19 August 2019, 5:51 am

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه ۶۰ تن طلا در بازار‌ها ریخته می‌شود و عده‌ای خاص تعداد زیادی از آن را خریداری می‌کنند، گفت: این افراد میلیارد‌ها تومان تسهیلات که باید از طریق بانک‌ها در اختیار تولید کننده قرار گیرد، اخذ کرده و طلا می‌خرند که باید جلوگیری شود.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

جزئیات بخشش جرائم مالیاتی/۴۰هزار میلیاردتومان فرار مالیاتی درکشور

19 August 2019, 5:11 am

معاون سازمان امور مالیاتی ایران گفت: تمام مودیانی که تا پایان مهر برای پرداخت اصل مالیات اقدام کنند صد در صد جرایم آن‌ها بخشیده می‌شود.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

تصویب آیین‌نامه اجرایی بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع/ پوشش بیمه سلامت برای همه مردم اجباری شد

19 August 2019, 4:32 am

در جلسه عصر یکشنبه هیات دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در آستانه فرا رسیدن ۳۱مرداد ماه؛ روز صنعت دفاعی، گزارشی را از پیشرفت‌های حاصله از ارتقای توان دفاعی کشور طی سال گذشته ارائه داد.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

هدف نهایی در اصلاح ساختار بودجه تغییر منتج به بهبود است

18 August 2019, 5:44 am

دومین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور به ریاست دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور معاونان و مدیران سازمان در محل سازمان مذکور برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

آیا «اجاره‌دادن حساب‌های بانکی» تبعات حقوقی دارد؟ / لزوم نظارت بر تراکنش‌های مشکوک بانکی

18 August 2019, 5:39 am

عضو کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اهمیت مقابله با «پدیده حساب‌های اجاره‌ای» گفت: در صورت وقوع تخلف از طریق این حساب‌ها، صاحبان اصلی آن‌ها نیز باید پاسخگو باشند و به عبارتی اجاره‌دادن حساب‌های بانکی از لحاظ حقوقی می‌تواند نوعی معاونت در جرم محسوب شود.

ادامه خبر