منبع: بازار نیوز

رئیس جمهور در مورد مبارزه با فساد به کسی تلفن نکرده/ تصویب پالرمو برای آینده کشور واجب است

11 November 2019, 12:09 pm

علی ربیعی اظهار داشت: اگر کسی سراغ دارد که در اتفاق‌های که مربوط به مبارزه با فساد بوده و رئیس جمهور به کسی سفارش کرده و تلفنی کرده است، نمی‌تواند نمونه‌ای بیابد، حتی نمونه‌ای را اعلام کند.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

کمک به ۱۸ میلیون خانوار نیازمند/ ادامه برجام در سال آینده منجر به یک هدف بزرگ سیاسی می‌شود/ چشم امید به بیرون از مرز‌ها نداریم

11 November 2019, 9:44 am

رئیس جمهور اظهار داشت: در روز‌های آتی طرحی برای خانواده‌هایی که در فشار اقتصادی هستند اعلام می‌کنیم و از ۲۴ میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار ایرانی عده‌ای زندگی مناسبی دارند، اما اکثریت ۱۸ میلیون خانوار نیاز به مساعدت و کمک دارند و امیدواریم از ماه آینده به هر خانوار حمایتی ماهانه داشته باشیم.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

چرا علی رغم اُفت نرخ دلار قیمت نان و لبنیات افزایش می‌یابد؟

10 November 2019, 12:30 pm

محمدعلی اسفنانی معتقد است با توجه به اُفت نرخ ارز، قیمت کالا‌ها واقعی نبوده و باید زمینه کاهش آن‌ها فراهم شود.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

تک نرخی شدن ارز در کاهش قاچاق مؤثر است

10 November 2019, 9:30 am

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: ارز تک نرخی در بحث کاهش قاچاق تاثیر گذار است، اما موضوع قاچاق فقط تک نرخی شدن ارز نیست بلکه مباحث دیگری در این زمینه دخیل هستند.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

روحانی در جمع مردم یزد: در این دولت یک دلار هم گم نخواهد شد/ متولیان برخورد با فساد، از فسادهای میلیاد دلاری برای مردم بگویند+فیلم

10 November 2019, 8:05 am

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری صبح یکشنبه در جریان سفر کاروان تدبیر و امید به استان یزد در جمع مردم یزد با تاکید بر لزوم تلاش و فعالیت همه مسوولان در زمینه مبارزه با فساد اظهار کرد: دولت در سه لایحه مهم راه‌های اساسی مبارزه با فساد را روشن کرده و تاکنون دو لایحه آن را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده است.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

افزایش قاچاق کالا با اعطای معافیت مناطق آزاد

10 November 2019, 7:03 am

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در شرایط فعلی، اعطای معافیت‌های مالیاتی در مناطق آزاد سیاستگذاری غلطی است، گفت: تمدید معافیت مناطق آزاد موجب تشدید قاچاق کالا به کشور می‌شود.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

فولاد مبارکه هنوز خصوصی نیست!/دولت 15هزار میلیارد تومان به خودروسازان کمک کرد

10 November 2019, 4:28 am

استاد دانشگاه الزهرا گفت :   خصوصی سازی  به اسم بهره وری و کاهش فساد صورت گرفت، دقیقا هردوی اینها قربانیان اصلی خصوصی سازی در ایران هستند. یعنی هم فساد گسترده شد و هم کارایی به شدت نازل شده است. تمام وعده هایی که به اسم خصوصی سازی در کشور داده شد همه اینها موفق نبود و به نتیجه نرسید. هیچ کس پرسش نمی کند که وعده هایی که داده شد به کجا رسید و چه کسانی مسئول هستند؟

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

سردار جلالی: اولین سامانه پایش تجهیزات بیولوژیکی در حرم امام رضا (ع) مستقر شد/تولید ۲۰۰ محصول توسط شرکت‌های دانش بنیان

9 November 2019, 9:30 am

صبح امروز ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل با حضور رئیس پدافند غیرعامل کشور و معاونین وزارت صمت در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

علت اصرار عجیب نمایندگان به تاسیس مناطق آزاد چیست؟ + فیلم

9 November 2019, 6:30 am

به گفته برخی کارشناسان، دلیل اصرار برخی نمایندگان بر ایجاد منطقه آزاد، محبوب شدن بین مردم حوزه انتخابیه و معرفی «ایجاد منطقه آزاد» به عنوان یک دستاورد است.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

اقتصاد و زندگی مردم در حال ثبات است/ مقاومت ما برای شکستن تحریم ها است

9 November 2019, 5:37 am

سخنگوی دولت اظهار داشت: اکنون که اقتصاد و زندگی مردم در حال ثبات است، این حرف‌ها را می‌زنیم و گرنه  دولت نخواست حرف بزند، اما مخالفان به دولت زیاد حمله کردند، اما اکنون به تعادل رسیدیم و در حال تعادل مثبت هستیم.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

حریری: آقای رئیس جمهور!ما شما را رئیس جمهور کردیم که به حساب مردم سرک بکشید

9 November 2019, 4:30 am

رئیس اتاق ایران و چین: آقای روحانی می آید در تلویزیون، با افتخار می گوید سرمان را در حساب مردم نمی کنیم. مرد حسابی تو را آنجا گذاشتیم سرت را در حساب مردم بکنی. کجای دنیا ناظر به حساب مردم سرک نکشیده؟

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

مالیات از سود سپرده های بانکی اجرایی می شود؟/ بحرانی جدید برای بانک ها با خروج سرمایه مردم

8 November 2019, 5:28 am

سازمان امور مالیاتی کشور به همراه وزارت امور اقتصادی و دارائی مدتی پیش با انتشار یک پیش نویس در خصوص اصلاح قانون مالیات های مستقیم، از اخذ مالیات از سود سپرده های بانکی و سود سهام گفتند اما چند روز بعد، وزیر اقتصاد ادعای مطرح شده درباره طرح اخذ مالیات از سپرده های بانکی و سود سپرده ها را تکذیب کرد.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

۸۳۰۰ میلیارد تسهیلات بلاعوض به مناطق سیل‌زده پرداخت می‌شود

7 November 2019, 9:49 am

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه در سال گذشته براثر حوادث طبیعی همانند سیل ۳۶ هزار میلیارد تومان خسارت وارد شد، گفت: هشت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به صورت بلا عوض پرداخت شده است.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

هدف دولت از مالیات صرفاً تامین هزینه‌های خود نیست/ صادرات ٢۴ میلیارد دلاری محصولات غیر نفتی در هفت ماهه امسال

7 November 2019, 6:52 am

فرهاد دژپسند با تاکید بر اینکه هدف دولت در زمینه وصول مالیات صرفاً تامین هزینه‌های خود نیست، گفت: ما هرگز نمی‌خواهیم کسی در مسیر تامین هزینه‌های دولت، زیر پا مانده و آسیب ببیند یا احساس بی عدالتی کند.

ادامه خبر
منبع: بازار نیوز

چگونه تصمیمات "ستاد تسهیل تولید"، کار تولیدکنندگان را سخت می کند؟

7 November 2019, 5:30 am

۳۲.۱ درصد از اشتغال کشور به بخش صنعت و معدن اختصاص دارد. بر این اساس، یکی از مهم­ترین بخشهای اقتصادی کشور که می‌تواند در تحقق شعار سال (رونق تولید) تأثیرگذار به سزایی داشته باشد بخش صنعت و معدن است.

ادامه خبر
اخبار برگزیده