منبع: ایسنا
17 October 2019, 1:31 pm

دیدار تیم های فوتبال بانوان شهرداری سیرجان و هیئت فوتبال البرز

دیدار تیم های فوتبال بانوان شهرداری سیرجان و هیئت فوتبال البرز از هفته دوم لیگ برتر، پنجشنیه ۲۵ مهرماه و با پیروزی ۳ بر ۱ شهرداری سیرجان برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 October 2019, 11:53 am

بازدید وزیر کشور از مرز شلمچه

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور پنجشنبه ۲۵ مهرماه در سفر خود به خوزستان از پایانه مرزی شلمچه و روند تردد زائران از این مرز بازدید کرد. در این بازدید محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و جمعی دیگر از مدیران کشوری و استانی رحمانی فضلی را همراهی کردند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 October 2019, 11:29 am

خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی

همزمان با اربعین حسینی، مواکب خدمت رسانی به زائران در مسیرهای پیاده روی و شهرهای نجف و کربلا در حال فعالیت هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 October 2019, 10:17 am

چشمان «منتظر»

زائران اربعین حسینی با ورود به کربلا ابتدا به پل میدان سلام می‌رسند؛ پلی که از آن می توان گنبد طلایی حرم حضرت اباالفضل العباس(ع) را دید. زائران اربعین با رسیدن به این پل و مشاهده گنبد حرم حضرت اباالفضل العباس(ع)، می ایستند و برای ادای احترام، سلام می‌دهند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 5:11 pm

دیدارهای عصر چهارشنبه وزیر امور خارجه

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه عصر چهارشنبه ۲۴ مهرماه با سفیر مکزیک، قائم مقام وزارت خارجه سوئد و معاون ارشد (سیاسی) وزارت خارجه ژاپن دیدار و گفت‌وگو کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 2:45 pm

دیدار جمعی از نخبگان جامعه روشندلان کشور با معاون اول رییس جمهور

جمعی از نخبگان و فعالان تشکل های مردم نهاد جامعه روشندلان کشور، چهارشنبه ۲۴ مهرماه با اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در نهاد ریاست جمهوری دیدار کردند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 12:11 pm

حرمین امام حسین (ع) و حضرت عباس(ع)، چند روز مانده به اربعین

هر ساله در چند روز مانده به اربعین حسینی، زائرین، دسته‌های عزاداری و موکب‌هایی که از نقاط مختلف خود را به کربلا رسانده‌اند، درحرمین امام حسین (ع) و حضرت عباس(ع) حضور پیدا می‌کنند تا ارادت خود را به اهل بیت (ع) ابراز کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 12:06 pm

دیدار وزیر روابط و همکاری‌های بین‌المللی آفریقای جنوبی با وزیر امور خارجه

خانم ناله دی پاندورا وزیر روابط و همکاری‌های بین‌المللی آفریقای جنوبی چهارشنبه ۲۴ مهرماه با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 10:07 am

جلسه هیات دولت - چهارشنبه ۲۴ مهر

جلسه هیات دولت چهارشنبه ۲۴ مهر به ریاست اسحاق جهانگیری و در غیاب حسن روحانی برگزار شد. در پایان این جلسه وزرای دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 9:18 am

مقام های عاشورایی

عاشورا سرخی شفق است بر تارک تاریخ، تاریخی که داستان عاشورا را به فراموشی نخواهد سپرد. در عظمت عاشورا هیچ واژه‌ای را نمی توان به تصویر کشید. عظمت واقعه و حوادث عاشورا به گونه ای است که با حفظ جزئیات دقیق سینه به سینه در تاریخ مانده و حفظ شده است تا تاریخ سنگینی غم عاشورا را برای همیشه به یاد داشته باشد. امروز در کربلا هر یک از این رخدادها را در مکان مشخص خود به صورت مقام هایی می‌توان یافت و به زیارت و تامل پرداخت. از جمله مقام علی اصغر(ع)، مقام علی اکبر(ع)، مقام ملاقات اباعبدالله با عمر بن سعد و مقام دست‌های بریده شده اباالفضل العباس(ع) می توان نام برد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 8:42 am

آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه‌ها با حضور رئیس‌جمهور

مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور چهارشنبه ۲۴ مهرماه با حضور حسن روحانی رییس جمهوری در دانشگاه تهران برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 7:09 am

پیاده‌روی اربعین حسینی،«طریق العلما»

با نزدیک شدن به اربعین حسینی، زائران حرم اباعبدلله الحسین (ع) از کشورها و مسیرهای مختلف به سمت حرم سومین امام شیعیان در حال حرکت هستند. مسیر «طریق العلما» در کنار رود فرات قرار دارد و از بین نخلستان‌های نجف عبور می‌کند. از این مسیر، بیشتر بومی‌های این منطقه استفاده می‌کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 1:57 pm

سفر معاون اول رئیس جمهوری به دماوند و فیروزکوه

مراسم افتتاح و بازدید از چندین طرح عمرانی، آموزشی و صنعتی، با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری در شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه برگزار شد. اسحاق جهانگیری در این سفر ضمن افتتاح هنرستان فنی و حرفه ای دخترانه زینبیه دماوند، از طریق ارتباط زنده تلویزیونی با سه استان، ۲۰۰۰ پروژه آموزشی در سراسر کشور را به طور همزمان افتتاح کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 12:33 pm

انتقال هوایی ٤٤ بیمار و مصدوم از زائران اربعین حسینی از ایلام به تهران

٤٤ مصدوم و بیمار از زائران اربعین حسینی، عصر دوشنبه ۲۲ مهر، با اقدامات درمانی نیروهای اورژانس ١١٥، برای ادامه روند درمان و انتقال به شهر های مبدا از ایلام با هواپیما به تهران انتقال داده شدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 11:06 am

بازگشت زائران اربعین از مرز شلمچه

با نزدیک شدن به سالروز اربعین حسینی، خیل عظیمی از زائران ایرانی و خارجی از کشورهایی همچون روسیه، جمهوری آذربایجان، افغانستان و پاکستان از مرز شلمچه برای پیوستن به راهپیمایی اربعین عازم عراق می‌شوند. مرز شلمچه تنها مرزی است که اتباع خارجی میتوانند از آن عبور کنند. بسیاری از زائرانی که از روزهای قبل عازم کربلا شده بودند نیز در حال بازگشت به ایران هستند. عبور و مرور از این مرز بسیار آسان و سریع صورت میپذیرد و امکانات لازم نیز فراهم شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 10:37 am

مراسم گرامیداشت روز جهانی نابینایان

مراسم گرامیداشت روز جهانی نابینایان سه‌شنبه ۲۳ مهرماه با حضور شهردار تهران، رئیس سازمان بهزیستی، سازمان‌های مردم نهاد و جمعی از نابینایان در تالار ایوان شمس برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 8:21 am

راهپیمایی اربعین حسینی، نجف به کربلا

با نزدیک شدن به اربعین حسینی، زائران حرم اباعبدلله الحسین (ع) پس از زیارت حرم امام علی (ع) در شهر نجف به سمت حرم سومین امام شیعیان حرکت می‌کنند. هرساله میلیون‌ها نفر مسیر چندین کیلومتری نجف تا کربلا را با پای پیاده می‌پیمایند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 7:28 am

ورود زائران اربعین حسینی به کربلا

با نزدیک شدن به اربعین سرور و سالار شهیدان کاروان‌ها و زائران عزادار حسینی به کربلا وارد شده و خود را آماده برگزاری عزاداری روز اربعین و قرائت زیارت اربعین می‌کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 7:13 am

آبگیری تالاب «گاوخونی»

تالاب گاوخونی یکی از تالاب‌های مشهور جلگه مرتفع مرکزی ایران است. گاوخونی با داشتن منابع زیستی غنی، در گذشته‌های نه چندان دور پناهگاه پرندگان مهاجر بود، اما به دلیل خشکسالی و نبود مدیریت صحیح در این سال‌ها از حقابه خود محروم ماند. البته در سیل ابتدای امسال میزان اندکی آب به گاوخونی رسید، اما خشکی این تالاب و غبار ریزگردهای آن همچنان رخ نمایی می‌کرد. اما بالاخره مهرماه امسال عزمی از سوی مدیران برای تحویل حقابه تالاب ایجاد شد و از دوم تا ۲۰ مهرماه جاری حجم آبی به میزان دو میلیون و ۲۴۱ هزار مترمکعب از بند شاخ کنار روانه تالاب گاوخونی شد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده