منبع: ایسنا
22 September 2018, 6:19 am

تولید سبز نانوکاتالیست صنایع خودروسازی با استفاده از گیاهان دارویی

محققان دانشگاه جیرفت و پیام نور کرمان نوعی نانوکاتالیست بر پایه‌ گیاهان دارویی را تولید کردند که در صنایع شیمیایی و خودروسازی کاربرد دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 September 2018, 6:14 am

ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از امروز شنبه 31 شهریور آغاز شده و تا فردا یکم مهرماه ادامه خواهد داشت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 September 2018, 6:08 am

کاهش هزینه‌ تعمیر و نگهداری قطعات با تولید صنعتی نانورنگ‌های محققان کشور

یکی از شرکت‌های فناور در حوزه نانو با بهره‌گیری از فناوری نانو، رنگ‌های ضدخوردگی را در مقیاس صنعتی تولید و به بازار عرضه کرده است که به گفته آنها استفاده از این پوشش‌ها موجب کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری قطعات در صنایع می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 September 2018, 6:05 am

ضرورت یاد گیری مهارت‌ها در کنار علم آموزی

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن تاکید بر یاد گرفتن مهارت‌ها در کنار علم آموزی، گفت: در این دانشگاه شرایطی را فراهم کرده‌ایم که فارغ التحصیل ما در عین داشتن معدل بالا مهارت‌های کافی را نیز داشته باشند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 September 2018, 5:59 am

آغاز اعتدال پاییزی و کوتاه‌ شدن روز برای ساکنان نیمکره شمالی زمین

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، خورشید در نقطه اعتدال پاییزی قرار می‌گیرد که در این وضعیت ارتفاع خورشید برای ساکنان نیمکره شمالی زمین در آسمان کمتر و طول روز نیز کوتاه‌تر خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 September 2018, 5:01 am

4 استان کشور زلزله‌های مهم را تجربه کردند/ثبت 6 زلزله بیش از 3 در هرمزگان طی یک روز

در هفته گذشته چهار زلزله 4 و 4.5 در استان‌های فارس، هرمزگان، اصفهان و کرمانشاه رخ داد ضمن آنکه در روز 25 شهریور 6 زلزله از 3.4 تا 4 ریشتر در 6 شهر استان هرمزگان به ثبت رسید.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 September 2018, 4:32 am

تمهیدات دانشگاه امیرکبیر برای استقبال از سال تحصیلی جدید

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی برای استقبال ویژه از ورودی‌های جدید انجام شده است، از تمهیدات این دانشگاه برای آغاز سال تحصیلی جدید از امروز خبرداد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 September 2018, 4:11 am

نرخ غذای دانشجویان موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی اعلام شد

نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی نرخ غذای دانشجویی در این دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی را برای سال تحصیلی جدید اعلام کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 September 2018, 12:38 am

استادان ایرانی بین خودشان تبادل علمی ندارند/درمدل‌سازی‌های ریاضی از مسائل واقعی استفاده نمی‌شود

استاد ریاضی دانشگاه شیراز در بررسی وضعیت ریاضیات در ایران با بیان این‌که استادان ایرانی بین خودشان تبادل علمی ندارند و دانش روز را با یکدیگر به اشتراک نمی‌گذارند، از استفاده نکردن از مسائل واقعی در مدل‌سازی‌های ریاضی انتقاد کرد و افزود: اگر دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد بخواهد بین دو گرایش مختلف ریاضی فعالیت کند، خیلی کم پیش می‌آید دو استاد پیدا کند که در خصوص گرایش‌های تخصصی‌شان تبادل علمی داشته باشند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 September 2018, 11:26 pm

تاثیر تحریک الکتریکی مغز بر فعالیت های ورزشکاران

بررسی های پژوهشگران ایرانی گویای آن است که تحریک الکتریکی مغز به شیوه خاص، می‌تواند موجبات بهبود سرعت عمل و همچنین بهترشدن حافظه کاری ورزشکاران را به همراه داشته باشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 September 2018, 9:45 pm

۳۵۰ هزار ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی "خالی" است

رییس دانشگاه علمی کاربردی با اشاره به ظرفیت ۴۰۰ هزار نفری این دانشگاه در سال جاری، گفت: امسال به دلیل تغییر نظام آموزش و پرورش، با ورود ۵۰ هزار دانشجو، کمترین ورودی‌های دانشگاه علمی کاربردی را خواهیم داشت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 September 2018, 8:48 pm

مشاهده رخنمون جدید از گسلش‌های تاریخی در مشهد/اطلاعات زیادی از توان لرزه‌زایی آن در دسترس نیست

محققان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در بازیدهای اخیر خود، با رخنمون جدیدی از گسل طوس برخورد کردند و به گفته این محققان این گسل توان لرزه زایی بیش از 7.5 را دارد. در عین حال اطلاعات زیادی از این گسل در اختیار نیست و لازم است محققان منطقه مطالعاتی را در این زمینه انجام دهند تا پاسخ ابهامات موجود در خصوص این گسل داده شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 September 2018, 11:28 am

بازدید "ایوانکا ترامپ" از مرکز فضایی جانسون+تصاویر

"ایوانکا ترامپ"، دختر رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا روز گذشته از "مرکز فضایی جانسون"(Johnson Space Centre) بازدید و سپس طی یک مکالمه تلفنی با ایستگاه فضایی بین‌المللی دیدار خود را به پایان رساند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 September 2018, 11:26 am

نور عجیب اطراف یک ستاره نوترونی+فیلم

ناسا اخیرا در شبکه اجتماعی خود یک ویدئوی جالب از نور فروسرخ غیرعادی اطراف یک ستاره نوترونی منتشر کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 September 2018, 10:36 am

تشخیص زوال عقل با فناوری تشخیص چهره و صدا

زوال عقل، خِرَدسودگی یا دمانس(dementia)، در پزشکی و روانپزشکی٬ به اختلال مزمن و گاهی حاد فرایندهای روانی به علت بیماری عضوی مغز، که با تغییر شخصیت و موقعیت‌ ناشناسی و اختلال در حافظه و داوری و اندیشه همراه است، گفته می‌شود. امروزه حدود ۱۲ میلیون نفر در جهان دمانس دارند و انتظار می‌رود که این تعداد در سال ۲۰۴۰ به ۲۵ میلیون برسد بنابراین پیشگیری و تشخیص این بیماری امری حیاتی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 September 2018, 9:53 am

سرنوشت ناوهای کیهانی "آپولو" چه شد؟+تصاویر

شاید بتوان گفت پرآوازه‌ترین ناو کیهانی که تاکنون به فضا رفته، سفینه "آپولو" باشد. از یک سو جنجال تبلیغاتی وسیعی که آمریکایی‌ها درباره این ناو به راه انداختند تا تلافی موفقیت‌های روس‌ها در نخستین سال های تسخیر فضا را درآوردند و از سوی دیگر اهمیت سفر انسان به ماه توانست شهرت این ناو را طوری جهانی سازد که در روستاهای کوچک هم مردم با نام "آپولو" آشنا بودند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 September 2018, 8:07 am

تجربه فناوری "هاد" با کلاه‌های ایمنی "هادوی"+عکس

ممکن است پیش از این نیز شنیده باشید که برخی کمپانی‌ها کلاه‌های ایمنی مجهز به فناوری "نمایشگر هاد"(HUD) توسعه داده‌اند اما اکنون کمپانی "هاد وی"(Hudway) یک کلاه ایمنی مجهز به این فناوری اما با طراحی و ساختار جالب توسعه داده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 September 2018, 7:52 am

کسی در سیستم آموزشی کشور به دنبال «محتوای قرآن» نمی‌رود

عضو هیئت علمی دانشکده عـلوم قرآنی مشهد گفت: کسی در سیستم آموزشی کشور به دنبال محتوای قرآن نمی‌رود و تنها می‌توان گفت به برگزاری یک مسابقه، همایش، چند مقاله و... بسنده کرده‌اند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 September 2018, 7:43 am

دغدغه پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه پیام نور رفع می‌شود/ تلاش برای افزایش کیفیت آموزش

مشاور وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه پیام نور کشور از رفع شدن دغدغه دانشجویان در پرداخت شهریه خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 September 2018, 7:37 am

نحوه عملکرد کیسه خواب فضایی چگونه است؟

در فضا رسیدن به وضعیتی مناسب برای خوابیدن، کار ساده‌ای نیست. عدم وجود نیروی جاذبه باعث می‌شود که تختخواب سفت و خشک نباشد و در نتیجه عضلات بدن نتواند به صورت راحت و افتاده قرار گیرد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده