منبع: ایسنا
14 November 2018, 12:28 pm

دانشگاه علمی‌کاربردی محلی برای تمرین کسب‌وکار

مدیر کل دفتر پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی با تاکید بر لزوم اشاعه و تبیین تمرین کسب و کار در جامعه به‌ویژه در بین جوانان، یکی از محل‌ها و اماکن ترویج این فرهنگ را دانشگاه علمی‌کاربردی خواند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 November 2018, 10:36 am

حمله گرگ، علت مرگ کودک میبدی نیست

اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد به دنبال انتشار خبر حمله گرگ به یک کودک در میبد، این موضوع را تکذیب کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 November 2018, 12:06 pm

افزایش تقاضای مرغ در یزد با کاهش توان خرید گوشت قرمز

مدیر امور تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به تاثیر نوسانات قیمت در استان‌های همجوار بر قیمت مرغ در این استان، گفت: اندک افزایش قیمت گوشت مرغ در استان ناشی از افزایش تقاضا به دلیل کاهش توان خرید گوشت قرمز از سوی مردم و افزایش قیمت نهاده‌ها در این صنعت بوده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 November 2018, 9:52 am

میوه لوکسی که از هاوایی به یزد رسید

کشت پاپایا برای اولین بار در استان یزد به صورت آزمایشی انجام و منجر به ورود این استان به چرخه تولید کنندگان جهانی این میوه استوایی شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 November 2018, 7:27 am

حمله مرگبار گرگ به کودکی در میبد

کودک 7 ساله‌ای در افغان‌آباد میبد در اثر حمله حیوان ولگردی دچار جراحت شدید شده و جان خود را از دست داده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 November 2018, 10:47 pm

در هر پنج دقیقه یک ایرانی سکته مغزی می‌کند

نماینده انجمن سکته مغزی ایران در استان یزد با بیان این‌که در ایران سالانه 100 هزار نفر دچار سکته مغزی می‌شوند،‌ گفت: طبق آمارهای بدست آمده در هر پنج دقیقه یک ایرانی دچار سکته مغزی می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 November 2018, 9:46 pm

"رمان‌"های خوراکی و خوشمزه

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد می‌گوید: اگر گل‌ انار به صورت دم‏ کرده به‏ طور غرغره مصرف شود، برای التیام زخم‌های دهان و خونریزی بن دندان موثر خواهد بود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 November 2018, 8:44 pm

عروسک‌هایی که زندگی‌ها را روایت می‌کنند

مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان یزد توانست با تلاش بالای خود علاوه بر اشتغالزایی در رشته عروسک‌سازی 140 هنرآموز را نیز آموزش دهد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 November 2018, 2:05 pm

عمل لاغری در یزد قربانی گرفت

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به انتشار خبری با عنوان «عمل لاغری در یزد قربانی گرفت» گفت:‌ دلایل مرگ این زن میانسال در سازمان نظام پزشکی یزد در حال بررسی است و بعد از نتیجه‌گیری رسمی اعلام می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 November 2018, 2:01 pm

درختی در ابرکوه که "کوروش" را به خود دیده

فرماندار ابرکوه در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد خواستار در دستور کار قرار گرفتن ثبت جهانی سرو کهنسال این شهر از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور به صورت انحصاری شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 November 2018, 8:32 am

خاستگاه محصولات کنجدی ایران کجاست؟

نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی بر تدوین سند توسعه و استانداردهای لازم برای ارتقای کیفیت فرآورده‌های کنجدی با محوریت شهرستان اردکان به عنوان بزرگترین تولیدکننده کشور در این بخش تاکید کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 November 2018, 8:15 am

گلایه از دست و پاگیر شدن قوانین بافت‌های تاریخی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد در پاسخ به مشکلات ساکنین بافت تاریخی ابرکوه گفت: با وجودیکه قوانین حاکم بر بافت‌های تاریخی بسیار سختگیرانه و بعضاً نیز دست‌ و پا گیر هستند، نمی‌توانیم از آنها عدول کنیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 November 2018, 9:56 am

سایه شوم خرافات بر سر حیات وحش یزد

حیات وحش ایران این روزها نه تنها در معرض تهدید عواملی مانند خشکسالی، نابودی زیستگاه‌ها، آلودگی‌های زیست محیطی و شکار غیرمجاز و بسیاری از چالش‌های دیگر است بلکه خرافات و خرافه‌گرایی نیز مزید بر این عوامل، منجر به کشتار بی‌رحمانه و نابودی برخی گونه‌ها شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 November 2018, 8:39 am

مدیریت حفاظت‌محور اصلی‌ترین برنامه‌ شهرداری یزد است

شهردار جدید یزد کیفی‌سازی فضاهای شهری را از اولویت‌های اجرایی خود در دوره مدیریتی جدید دانست و از اصلی‌ترین برنامه‌های شهرداری در دوره جدید را مدیریت حفاظت محور عنوان کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 November 2018, 8:30 am

نظر مجمع نمایندگان در انتصاب استاندار موثر است

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: بنا بر نظر وزارت کشور به انتصاب استاندار غیربومی، در بین گزینه‌های مطرح، دکتر «علی زینی‌وند» معاون فعلی استانداری به دلیل سابقه فعالیت در یزد، گزینه مطلوب و شایسته‌ای است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
10 November 2018, 11:37 am

بزرگترین منکر روحانیون و طلاب هدر دادن عمر است

رییس ستاد اقامه نماز کشور با بیان این‌که امر به معروف و نهی از منکر باید از حوزه‌های علمیه آغاز شود،گفت: بزرگترین منکر روحانیون و طلاب هدر دادن عمر است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
10 November 2018, 10:00 am

روستایی که مردمانش از زیر زمین بیرون می‌آمدند

«ابن‌بطوطه» در سفری که به ایران داشته است از روستایی در مکان فعلی شهرستان بهاباد در استان یزد روایت می‌کند که مردمان آن از زیرزمین بیرون می‌آمدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
9 November 2018, 10:40 am

برگزاری قدیمی‌ترین آیین نخل برداری در میبد

‌به مراسم نخل‌گردانی دهه آخر ماه صفر که یکی از قدیمی ترین برنامه های عزاداری میبدی ها است، در محله مهرجرد این شهرستان برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
8 November 2018, 12:55 am

استقبال از "خانه‌های ریاضیات" در گذشته بیشتر بود/در جلب کمک‌های مالی موفق نبوده‌ایم

مدیر خانه ریاضیات استان یزد با بیان اینکه «خانه ریاضیات استان یزد یک موسسه تقریبا خودگردان است»، گفت: بیشتر افرادی که در این جا مشغول به کار هستند، از دبیران بازنشسته هستند و ما نیروی استخدامی نداریم که لازم باشد حقوق ثابت پرداخت کنیم. ما بارها با ارگان‌ها از جمله شهرداری یزد صحبت کردیم که بتوانیم مانند خانه ریاضیات اصفهان کمک مالی بگیریم، ولی تاکنون موفق نشده‌ایم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
6 November 2018, 8:49 pm

تحلیلی از وضعیت جایگاه ایران در سند چشم‌انداز 20 ساله

یک استاد دانشگاه با بیان این‌که بر اساس سند چشم انداز، ایران تا سال 1404 باید به قدرت اول اقتصادی در منطقه برسد،‌گفت: مشارکت زنان در بازار کار بدون ایجاد زیرساخت‌های لازم یکی از چالش‌های جدی در توسعه اقتصادی ایران است.

ادامه خبر
اخبار برگزیده