منبع: ایسنا
24 February 2018, 12:03 pm

اعتیاد اولین عامل خشونت علیه زنان یزدی

رییس اورژانس اجتماعی یزد با اشاره عوامل متعدد بروز خشونت‌های خانگی، عوامل اعتیاد، مسائل اقتصادی و نبود ارتباط موثر خانوادگی را از مهمترین عوامل زمینه ساز خشونت علیه زنان یزدی برشمرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 February 2018, 9:39 am

هفته دانشگاه سبز در دانشگاه یزد برگزار می‏‏‌شود

مدیر کل امور فرهنگی اجتماعی دانشگاه یزد از برگزاری هفته دانشگاه سبز با برگزاری ویژه‌برنامه‌هایی از 14 تا 22 اسفندماه جاری خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 February 2018, 7:34 am

واژگونی اتوبوس در محور یزد- کرمان یک کشته و 15 مصدوم داشت

اتوبوس زاهدان- یزد در فاصله پنج کیلومتری شهرستان مهریز دچار لغزندگی شده که در این حادثه یک نفر کشته و 15 نفر مصدوم شدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 February 2018, 7:12 am

دبی منابع آبی روستاهای استان یزد سنجش می‌شود

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آبفار یزد از سنجش دبی منابع آبی روستاهای استان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 February 2018, 10:55 am

کانون وکلا و رسانه‌ها اهداف مشترک دارند

رییس کانون وکلای دادگستری استان یزد به شباهت‌های کانون وکلای دادگستری و مطبوعات به عنوان رکن چهارم دموکراسی اشاره و عنوان کرد: کانون وکلا و رسانه‌ها دارای اهداف مشترک هستند که یکی از این اهداف حائل شدن بین مردم و دولت‌هاست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 February 2018, 7:51 am

توافق دولت و نظام غلبه بر بیکاری است

استاندار یزد بابیان این‌که اصلی‌ترین مسئله کشور ایجاد اشتغال و رفع بیکاری توافق شده است، گفت: برای اجرای طرح اشتغال روستایی مبلغ 1.5 میلیون دلار اعتبار تعیین و مصوب شده که لازم است دستگاه‌های اجرایی استان با جدیت پیگیر جذب این اعتبارات باشند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 February 2018, 6:46 am

8 نکته ضروری برای حفاظت از خود در استفاده رسانه‌های اجتماعی

فضای مجازی و رسانه‌‍‌های اجتماعی به دلیل نوع ماهیت کاری خود هم فرصت و هم تهدیدی برای مردم محسوب می‌شوند،‌که همین امر بحث و اهمیت آموزش نحوه استفاده از فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی را چند برابر کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 February 2018, 10:55 am

مسافران نوروزی مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشند

رزرو بلیت برای مسافرت‌های نوروزی، خرید تورهای مسافرتی و رزرو هتل چند سالی است که دستمایه فیشرها و کلاهبرداران سایبری شده است تا از این طریق اهداف مجرمانه خود را عملی کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 February 2018, 10:52 am

وجود 1300 نسخه سند و کتاب تخصصی در پایگاه میراث جهانی یزد

مسئول مرکز اسناد و پژوهش‌های پایگاه میراث فرهنگی یزد، با اشاره به این‌که ایجاد مرکز اسناد و پژوهش‌های پایگاه میراث فرهنگی نشانه پشتوانه علمی، تخصصی و فنی شهر تاریخی یزد است، گفت: بیش از 1000 نسخه سند و 300 جلد کتاب تخصصی در مرکز اسناد پایگاه میراث فرهنگی یزد وجود دارد .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 February 2018, 10:20 am

نیمی از بودجه عمرانی یزد با رویکرد پیاده‌محوری هزینه می‌شود

سخنگویی شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌ که بودجه 97 شهرداری یزد توهمی نیست، گفت: 50 درصد بودجه عمرانی شهرداری یزد با رویکرد پیاده محوری هزینه می‌شود .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 February 2018, 10:09 am

اولتیماتوم استاندار یزد به بانک‌های استان در مورد طرح‌های اشتغالزایی

استاندار یزد با بیان این که رویکرد استان اشتغالزایی و کاهش بیکاری است، تصریح کرد: تا پایان تیرماه باید طرح‌های اشتغالزایی تکمیل و خاتمه یابد و بانک‌ها نیز توجه داشته باشند که عملکرد آنها را نیز زیر ذره‌بین داریم و اگر در این زمینه کوتاهی شود، گزارش مکتوب به مسئولان در سطح کشور ارائه خواهد شد و تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 February 2018, 8:53 am

محموله کمک‌های مردم یزد عازم منطقه زلزله‌زده کوهبنان شد

یک خیر یزدی با بیان این‌که مردم زلزله کوهبنان در شرایط سخت زندگی می‌کنند،‌گفت:‌ محموله کمک‌های مردم یزد حاوی پتو،‌ مواد غذایی،‌دارو و اقلام بهداشتی امروز صبح عازم منطقه زلزله‌زده کوهبنان شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 February 2018, 8:14 am

آلاینده‌های صنعتی مهمترین عامل تهدیدکننده منابع محدود آبی یزد

استان یزد با وجود فقر منابع آبی یکی از استان‌های صنعتی کشور محسوب می‌شود ولی نکته قابل توجه در مورد این استان استقرار نامناسب صنایع سنگین و آلاینده آن در مجاورت مرکز مسکونی و بدتر از آن بر روی مهمترین و بحرانی‌ترین زون‌ آبی استان است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 February 2018, 7:54 am

آلاینده‌های صنعتی مهمترین عامل تهدیدکننده منابع محدود آبی یزد

استان یزد به رغم فقر منابع آبی یکی از استان‌های صنعتی کشور محسوب می‌شود ولی نکته قابل توجه در مورد این استان استقرار نامناسب صنایع سنگین و آلاینده آن در مجاورت مرکز مسکونی و بدتر از آن بر روی مهمترین و بحرانی‌ترین زون‌ آبی استان است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 February 2018, 11:44 am

برگزاری طرح «نوروز جهانی، میراث ایرانی، صلح جهانی» برای استقبال از مسافران نوروزی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به نقش اطلاع رسانی در حفاظت از بافت تاریخی، گفت: معرفی پتانسیل‌های گردشگری استان نقش موثری در جذب گردشگران دارد .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 February 2018, 11:28 am

همایش بین‌المللی گردشگری در شهر جهانی یزد برگزار می‌شود

استاندار یزد با اشاره به ضرورت توسعه صنعت گردشگری و معرفی مزیت‌ها و جاذبه‌های استان،‌گفت: اواخر سال آینده همایش بین المللی گردشگری در شهر جهانی یزد برگزار شود .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 February 2018, 11:24 am

اصلاح فرهنگ رانندگی و ترافیکی به همکاری روحانیت نیاز دارد

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد با بیان این‌که روحانیت آرامش را در کشور حکم فرما می‌کند گفت: تغییر تفکر در جامعه به وسیله روحانیت امکان پذیر است .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 February 2018, 7:11 am

برقراری پست‌های قرنطینه دامپزشکی در محورهای مواصلاتی یزد

مدیر کل دامپزشکی استان یزد از استقرار پست‌های قرنطینه در محورهای مواصلاتی این استان با هدف کنترل و پیشگیری از شیوع و انتقال بیماری انفلوانزای فوق حاد پرندگان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 February 2018, 6:22 am

ضرورت آشنایی جامعه با منابع طبیعی به عنوان محور توسعه پایدار

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز با اشاره به شعال امسال هفته منابع طبیعی با عنوان «منابع طبیعی با مردم برای مردم» بر ضرورت آشنایی جامعه نسبت به اهمیت حفظ منابع طبیعی به عنوان محور توسعه پایدار تاکید کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 February 2018, 12:06 pm

دولت خریدار 63 درصد محصولات دانش‌بنیان در کشور است

معاون توسعه فناوری پارک فناوری پردیس با اشاره به فعالیت بیش از 40 کارگزار ایجاد شبکه فن‌بازار در کشور،‌ گفت: دولت خریدار 63 درصد محصولات دانش‌بنیان در کشور است.

ادامه خبر
اخبار برگزیده