منبع: ایسنا
23 July 2019, 7:44 am

کشف 15 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در یزد

جانشین فرمانده انتظامی یزد با بیان این که طبق قانون استفاده از دستگاه بیت کوین غیرقانونی است، گفت: ۱۵ دستگاه استخراج ارز دیجیتال استان یزد کشف و با حکم قضایی ضبط شدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 July 2019, 6:13 am

بازار داغ گروه‌های مجازی گردشگری در فصل تعطیلات

در حالی به اواسط فصل تعطیلات تابستان نزدیک می‌شویم که بازار گروه‌ها و تورهای مجازی گردشگری هر روز و هر روز داغ‌تر می‌شود ولی به گفته‌ی مسئولان اغلب این تورها به صورت غیرمجاز فعالیت دارند و خدمات ارائه شده از سوی آن‌ها قابل اعتماد و اطمینان نیست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 July 2019, 12:05 pm

«عبدالحسین حائری»؛ مجتهد و نظریه‌پرداز جهانی

«عبدالحسین حائری» نوه مؤسس حوزه علمیه در قم، یکی از بزرگان با اصالت یزدی است که در سن 24 سالگی به مقام رفیع اجتهاد نائل شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 July 2019, 11:37 am

تهدید اقتصادی زنبورداران با بیماری‌های انگلی و باکتریایی

مسئول آموزش اداره کل دامپزشکی استان یزد بیماری‌های انگلی و باکتریایی را مهمترین عوامل تهدیدکننده زنبورهای عسل و صنعت زنبورداری برشمرد و به نقش کارشناسان دامپزشکی در کنترل این بیماری‌ها و ممانعت از خسارت‌های اقتصادی به بهره‌برداران این بخش اشاره کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 July 2019, 8:34 am

انتخاب یزد به عنوان پایلوت طرح استفاده از استارتاپ‌های اقتصاد کشاورزی

عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور از انتخاب استان یزد به عنوان یکی از استان‌های پایلوت و پیشرو برای اجرای طرح استفاده از استارتاپ‌ها در زمینه اقتصاد کشاورزی خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 July 2019, 6:41 am

خطر تداخل ترکیبات شیمیایی بطری‌های پلاستیکی در جنسیت جنین

رییس مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذای یزد با تاکید بر خطرات استفاده غیراصولی از بطری‌های پلاستیکی، عنوان کرد: ترکیبات شیمیایی این بطری‌ها در هنگام بهره گیری غیراصولی در جنسیت جنین مادران باردار ایجاد تداخل می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 9:56 pm

شهر جهانی یزد بی‌بهره از سفرهای اقساطی!

در حالی که برخی از مسئولان کشوری میراث فرهنگی به منظور رفاه مردم موضوع سفرهای ارزان و اقساطی را مطرح می‌کنند اما با توجه به نبود ابلاغ دستورالعملی در این مورد به یزد، به نظر این شهر جهانی از مزایای چنین سفرهایی بی‌بهره است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 8:54 pm

تحلیل یک اقتصاددان از شرایط اصلاح ساختار بودجه

عضو انجمن اقتصاددانان ایران با اشاره به این که غفلت از ظرفیت‌های مالیات ستانی آفت درآمدهای نفتی است، اظهار کرد: کسری بودجه بازتاب تزریق درآمدهای نفتی به بودجه دولت است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 12:18 pm

پیوست فرهنگی درخت توت با قطب نساجی سنتی ایران

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با بیان این که یزد از تولیدکنندگان مطرح توت در کشور است، نقش این درخت در توسعه پرورش کرم‌ابریشم و تبدیل یزد به قطب دست‌بافته‌های سنتی را به عنوان یک پیوست‌ فرهنگی در شهر یزد یادآور شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 11:19 am

خداحافظی بقعه "سیدون علی نقیا" با موریانه‌ها

سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان یزد از موریانه‌زدایی بنای تاریخی بقعه «سیدون علی نقیا» در شهرستان ابرکوه خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 11:14 am

هوای یزد ناسالم برای تمام گروه‌ها

آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های پایش آلودگی هوای یزد، بیانگر ناسالم بودن هوای یزد برای کلیه گروه‌هاست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 5:44 am

باید انباشت جمعیت مجرد را هر چه سریعتر ساماندهی کرد

مدیر مرکز مطالعات سازمان جهاد دانشگاهی یزد با بیان این‌که بسیاری از آسیب‌های اجتماعی موجود ناشی از انباشت جمعیت مجرد در استان و کشور است،‌گفت:‌ در صورت بروز نارسایی در حصول امر خطیر ازدواج، مشکلات و چالش‌های عدیده‌ای در سلامت اجتماعی و انسجام کانون خانواده ایجاد می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 July 2019, 3:44 pm

واگذاری ثبت جهانی درختان دیرزیست کشور به میراث فرهنگی یزد

معاون میراث فرهنگی کشور از واگذاری مأموریت تشکیل پرونده ثبت جهانی درخت کهنسال سرو ابرکوه در قالب زنجیره درختان دیرزیست کشور به اداره کل میراث فرهنگی یزد خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 July 2019, 11:30 am

زنگ خطر بحران آب در یزد به صدا درآمد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی و سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری استان یزد افزایش 23 درصدی آب در سال جاری نسبت به سال گذشته را زنگ خطری جدی در بحران آب برشمرد و گفت: آیین‌نامه‌های عملیاتی برای برخورد با مشترکان پرمصرف در مواقع بحران آب وجود دارد اما به دلیل مسائل سیاسی و اجتماعی هنوز اجرایی نشده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 July 2019, 11:21 am

بازی بر سر هویت بنای تاریخی زندان اسکندر در یزد!

در حالی که برخی زندان اسکندر را بنای قدیمی مدرسه ضیائیه می‌دانند و خواهان تغییر عنوان این بنای تاریخی هستند، این تفکر با استناد و شواهد تاریخی پذیرفتنی نیست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 July 2019, 5:44 am

مدیرکل تشکل‌های دینی کشور: بیانیه گام دوم رویکرد اجرایی سازمان تبلیغات است

مدیرکل تشکل‌های دینی کشور با اشاره به صدور بیاینه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری گفت: رویکرد جدید سازمان تبلیغات اسلامی نگاه تحولی به فعالیت‌ها با رویکرد بیانیه گام دوم انقلاب است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 July 2019, 4:37 am

دستگیری مرد زن نمای فالگیر در یزد

رییس پلیس فتا یزد با بیان این‌که افراد باید مراقب دام کلاهبرداری اینترنتی با ترفند درمان ناباروری با فال‌بینی و دعا نویسی باشند،‌گفت:‌ مرد زن نمای فالگیر که با هویتی کاذب در اینستاگرام کلاهبرداری می‌کرد در یزد شناسایی و دستگیر شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 July 2019, 11:24 am

فاضلاب بافت تاریخی یزد، عاملِ نشست در مسیر لایه‌ها

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور حفاظت از بافت تاریخی یزد را موضوعی استراتژیک دانست و گفت: حفاظت از این بافت تاریخی به دلیل تاثیرگذاری در ارتقای امنیت ملی اهمیت دارد و می‌تواند به وحدت، همدلی و همراهی مردم و ساکنان بافت بیانجامد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 July 2019, 5:35 am

آمارهای اقتصادی واقعی است؟

عضو انجمن اقتصاددانان ایران با اشاره به اعلام کاهش ۱.۳ درصدی نرخ بیکاری در بهار امسال، گفت: ارائه آمارهای دوگانه یا چندگانه توسط نهادهای مربوطه به شدت به فضای ذهنی جامعه پیرامون داده‌های اقتصادی حوزه بازار کار آسیب زده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 July 2019, 12:22 pm

دانشکده مهندسی نساجی در دانشگاه یزد ایجاد می‌شود

شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی وزارت عتف، با ایجاد دانشکده مهندسی نساجی در دانشگاه یزد موافقت کرد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده