منبع: ایسنا
26 May 2019, 9:39 am

واژگونی خودروی حمل گوشت وارداتی در خاتم یزد

به دنبال واژگونی یک خودروی حمل گوشت در شهرستان خاتم ۷۰۰ کیلوگرم گوشت منجمد از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 May 2019, 9:31 am

ثبت ۱۵ اثر فرهنگی، تاریخی یزد در فهرست آثار ملی

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه‌ای به استاندار یزد مراتب ثبت ۱۵ اثر منقول فرهنگی، تاریخی این استان را که پس از تشریفات قانونی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، اعلام کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 May 2019, 9:24 am

برگزاری جشنواره‌های بامزه در یزد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و گردشگری تدوین شده در این اداره کل، گفت: تابستان امسال استان یزد میزبان ۲۰ جشنواره فرهنگی و گردشگری است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 May 2019, 9:21 am

فرو رفت قنات‌ در یزد!

معضل فرورفت قنات‌ در محله کسنویه یزد به فرو نشست زمین در این منطقه رسیده است و اهالی می‌گویند، رفع نشدن اساسی این مشکل می‌تواند منجر به خسارت مالی و جانی جبران ناپذیری در شهر و مردم شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 May 2019, 9:08 am

راه‌اندازی پست قرنطینه؛ به نام ابرکوه، به کام استان فارس

رئیس دامپزشکی شهرستان ابرکوه گفت: دستاورد راه‌اندازی پست قرنطینه در منطقه فراغه ابرکوه به نفع استان فارس است و در حال حاضر عدم کنترل ورودی در این منطقه، احتمال آلودگی شهرستان با محموله‌هایی که وارد می‌شوند را افزایش می‌دهد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 May 2019, 6:57 am

انتقاد از آلودگی برخی قنات‌های یزد با شبکه فاضلاب

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با بیان این که طبق قانون تمام مؤسسات و شرکت‌هایی که از آب استفاده می‌کنند، موظف هستند با نصب تجهیزات لازم مانع آلودگی محیط زیست شوند، گفت: با عوامل آلوده کننده آب برخورد جدی صورت می‌گیرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 May 2019, 6:36 am

دبیر کانون تفکر آب دانشگاه یزد: توقف فعالیت صنایع فولاد در استان یزد به صلاح نیست

دبیر کانون تفکر آب دانشگاه یزد با اعلام این که توقف فعالیت صنایع فولاد در استان به صلاح نیست، بر مدیریت و بهره‌وری آب تاکید کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
25 May 2019, 9:44 am

شیوه‌های غلط روزه‌داری

مدیر اجرایی کلینیک دیابت یزد و کارشناس تغذیه معتقد است که مشکل تغذیه جامعه امروز ناشی از عادات و رفتارهای غذایی اشتباه است و روزه‌داری سالم گامی برای اصلاح این عادات غلط است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
25 May 2019, 8:09 am

یزد هم سیل‌خیز است؟

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد از اجرای طرح جامع سیلاب در سال جاری خبر داد و افزود: برای اجرای این طرح به اعتبارات ویژه‌ای نیازمندیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 May 2019, 8:33 pm

مسجد جامع بافق؛ فراموش‌شده یا در حال مرمت؟

هرچند ظاهر نابسامان مسجد جامع بافق حکایت از بی‌توجهی مسئولان و متولیان آن دارد اما مسئولان میراث فرهنگی استان و شهرستان مدعی هستند که این مسجد در حال مرمت است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 May 2019, 10:21 am

سردار فیض اردکانی تا لحظه شهادت حاضر نشد پرونده جانبازی‌ تشکیل بدهد

رییس تحقیقات امنیت ملی پایدار ستادکل نیروهای مسلح گفت: احساس مسئولیت در قبال دیگران مهمترین ویژگی رفتاری شهید فیض اردکانی بود که باید ترویج داده شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 May 2019, 4:20 am

اخذ اعتبار نامه کمیته اخلاق در پژوهش/ دریافت کد اخلاق برای پژوهش‌ها

مدیر امور پژوهشی دانشگاه یزد گفت: دانشگاه یزد اعتبار نامه کمیته اخلاق در پژوهش که مصوبه هجدهمین گردهمایی EM/ACHR سازمان جهانی بهداشت در سال ۱۹۹۵ بود را اخذ کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 May 2019, 12:29 pm

لزوم ساماندهی ۳۰۰۰ خانه مسافر غیرمجاز در یزد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با تاکید بر لزوم استاندارسازی هتل‌های یزد، این اقدام را در راستای رضایت گردشگران ضروری خواند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 May 2019, 8:16 am

انتقال هوایی 1200 راس بز اسپانیا به استان یزد

جانشین رئیس سازمان جهادکشاورزی استان یزد با اشاره به ورود اولین محوله بز مورسیا با ظرفیت ۱۲۰۰ رأس به استان، گفت: پرورش این نژاد در استان گامی مؤثر و بزرگ در توسعه اقتصادی صنعت دامداری استان و به تبع آن کشور است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 May 2019, 5:32 am

مرگ 2 کودک میبدی در سیل

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد، با بیان این‌که نادیده گرفتن توصیه‌های مدیریت بحران همواره خطراتی را در پی دارد، گفت: عدم توجه به این توصیه‌ها مرگ دو کودک میبدی را رقم زد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 May 2019, 3:11 am

خوزستانی کوچک در یزد

خط ممتد درختان خرما در خیابان‌ها و نخلستان‌های به هم پیوسته‌ای که آدم را در فضای خوزستان گم می‌کند، در حالی بوی داغ خوزستان را می‌دهند که نه اینجا خوزستان است و نه نزدیک به خوزستان! اینجا شهرستان بافق یکی از شهرهای پررونق گردشگری ایران است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 May 2019, 12:33 pm

استاد دانشگاه یزد، یکی از سرآمدان علمی کشور شد

دکتر حمیدرضا زارع، عضو هیأت علمی دانشگاه یزد در فهرست سرآمدان علمی کشور در سال ۹۸ قرار گرفت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 May 2019, 11:05 am

تأیید مرگ زن جوان مبتلا به تب کنگو در یزد

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به این‌که چرخه اپیدمیولوژیک بیماری تب کریمه کنگو قطعاً در زابل اتفاق افتاده است، گفت: مرگ زن ۱۹ ساله در اثر ابتلاء به تب کریمه کنگو را تأیید کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 May 2019, 8:51 am

کیفیت موزه‌های استان یزد افزایش می‌یابد

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد با ناچیز خواندن آمار بازدیدکنندگان موزه‌های استان در قیاس با گردشگران نوروزی یزد در سال جاری، امسال را سال کیفی‌سازی موزه‌های استان خواند و گفت: باید با پرداختن به جذب مخاطب، این ظرفیت‌ها و جاذبه‌های غنی را به مردم بشناسانیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 May 2019, 8:33 am

"هفت گنج" را می توانید در این موزه ببینید

مجموعه آثار ارزشمند و تاریخی جدیدی به مناسبت روز جهانی موزه‌ها در تنها موزه موقوفه استان یزد که به موزه هفت گنج نیز مشهور است، رونمایی و به مجموع آثار این موزه اضافه شد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده