منبع: ایسنا
22 November 2017, 1:56 pm

افتتاح فاز دوم طرح توسعه جهادانشگاهی یزد

فاز دوم طرح توسعه دانشگاه علم و هنر وابسته به جهاددانشگاهی استان یزد با حضور رییس جهاددانشگاهی کشور افتتاح شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 8:32 am

ضرورت افزایش نظارت مجلس در مورد وعده‌های دولت به کشاورزان

نماینده مردم بافق، بهاباد، خاتم، ابرکوه و مهریز در مجلس با تاکید بر این‌که نظارت مجلس در ارتباط با وعده‌های دولت به کشاورزان بیشتر شود، گفت: دولت در زمینه مصوبه امهال وام کشاورزان اقدامی نکرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 7:42 am

چهل‌وهشتمین گردهمایی معاونان پژوهشی واحدهای جهاد دانشگاهی‌ کشور آغاز شد

چهل و هشتمین گردهمایی معاونان پژوهشی واحدهای جهاد دانشگاهی‌ کشور با حضور رییس جهاد دانشگاهی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به میزبانی استان یزد آغاز به کار کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 4:41 am

بافق یزد امروز لرزید

مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران صبح امروز زمین لرزه 3.5 ریشتری را شهرستان بافق را گزارش کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 November 2017, 3:30 pm

مصوبات شوراها به تصویب هیئت تطبیق می‌رسد

مستشار دادگاه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری گفت: بر اساس ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، مصوبات شوراهای اسلامی شهر و روستا پس از تأیید هیئت تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی کشور با قوانین، رسمی و قابل اجرا خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 November 2017, 10:56 am

مجموعه تاریخی صدرالعلما یزد ثبت ملی می‌شود

پرونده ثبت ملی مجموعه صدرالعلمای یزد در معاونت میراث فرهنگی استان یزد تهیه و برای طی کردن ادامه روند ثبت به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ارسال شد .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 November 2017, 10:55 am

افزایش تعرفه‌های گمرکی معضل جدی صنعت کاشی و سرامیک است

رییس انجمن صنفی کاشی و سرامیک ایران با اشاره به ضرورت ادغام بیشتر صنعت با دانشگاه،‌ گفت: توسعه صادرات کاشی و سرامیک یکی از ضرورت‌های اجرایی در مدیریت صنعت کاشی و سرامیک است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 November 2017, 10:55 am

صدور روزانه بیش از 293 میلیون تومان معافیت‌های گمرکی در یزد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد با اشاره به صدور روزانه بیش از 293 میلیون تومان معافیت‌های گمرکی در استان، آن را نویدبخش پویایی و سرمایه‌گذاری در تولید و اقتصاد استان خواند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 November 2017, 7:58 am

مدیریت شهر تاریخی یزد به بازبینی جدی نیاز دارد

مدیر پایگاه میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری یزد با اشاره به ضرورت آموزش حفاظت از ظرفیت‌های گردشگری استان، گفت: تمام زیرساخت‌های مدیریت شهر تاریخی یزد به بازبینی جدی نیاز دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 November 2017, 7:46 am

لزوم سرعت بخشیدن به رفع مشکلات کارآفرینان در استان یزد

استاندار یزد گفت: اصل مهم در مسیر رونق اقتصادی استان، توسعه بخش خصوصی است و دولت نیز موظف است تا در این فرآیند، بخش خصوصی را باور کند و میدان عمل لازم را در اختیار او قرار دهد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 November 2017, 7:09 am

تابش: بخش تحقیقات کشاورزی با چالش‌های ساختاری و عملکردی جدی روبروست

یک عضو شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور با بیان این که از نقش محوری بخش کشاورزی در توسعه کشور غفلت شده است، گفت: مرکز ملی تحقیقات شوری می‌تواند در حفظ و ارتقای محیط زیست و اقتصاد کشاورزی نقش بسزایی را ایفا کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 November 2017, 6:59 am

ساخت یکی از بزرگترین مجتمع‌های بز سانن در اردکان

مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد از اجرای عملیات ساخت مجتمع بز نژاد سانن در شهرستان اردکان خبر داد و گفت: ظرفیت این مجتمع که با 290 واحد پرورش بز سانن از جمله ایستگاه‌های تحقیقی و ترویجی بز سانن کشور خواهد بود، 58 هزار رأس بز با پیش‌بینی تولید سالانه 26 هزار تن شیر است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 November 2017, 6:58 am

طلای یزد چه تفاوتی با سایر استان‌ها دارد؟

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به ارزش افزوده و اشتغالزایی بالای صنعت طلای و جواهرات به عنوان یکی از برندهای اقتصادی یزد، خواستار حمایت بیشتر نهادهای مربوطه برای رونق بیشتر این هنرصنعت در استان شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 November 2017, 11:58 am

اهل تعامل و گفت‌وگو هستم و جایگاهم را می‌شناسم

استاندار یزد با بیان این‌که اهل تعامل و مشورت است، گفت: از همه انتظار دارم تا اختیارات استاندار را به رسمیت بشناسند چرا که اختیارات و جایگاه خود را نیز به درستی می‌شناسم و از آن برای توسعه استان بهره‌خواهم گرفت .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 November 2017, 7:08 am

برگزاری کارگاه بین‌المللی فرهنگ ناملموس آب به میزبانی یزد

کارگاه بین‌المللی فرهنگ ناملموس آب با همکاری و حمایت دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران و مرکز منطقه‌ای میراث فرهنگی ناملموس فردا سه‌شنبه در یزد برگزار می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 November 2017, 7:07 am

انعقاد تفاهم‎‎نامه‎‎ای برای وصول بدهی 21 میلیاردی علوم پزشکی یزد به اوقاف

رییس اداره حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد از انعقاد تفاهم‌نامه‌‎‎‌های با دستگاه‌های اجرایی بدهکار به این اداره کل خبر داد و در این باره انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای وصول بدهی 21 میلیاردی دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 November 2017, 9:13 am

یزد میزبان جشنواره ملی نقاشی‌خط آیات/12 بهمن‌ماه آخرین مهلت ارسال آثار

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از برگزاری دومین جشنواره ملی نقاشی‌خط آیات کشور در اسفندماه سال جاری به میزبانی این دیار خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 November 2017, 6:49 am

رشد درآمدها و صادرات گمرکات یزد در سالجاری

مدیر کل گمرکات استان یزد با اشاره به رشد 23 درصدی درآمدهای این گمرکات در هفت ماهه نخست سال جاری، گفت: در این مدت صادرات استان از حیث ارزش 14 و از نظر وزن 11 درصد رشد یافته است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 November 2017, 6:48 am

پیکر نیکوکار ندوشنی وقف اعتلای علم پزشکی ایران شد

پیکر مرحوم «محمد علی قاسمی ندوشن» خیر و نیکوکار ندوشنی برای اهداف آموزشی، کالبد شکافی، پیشرفت علم پزشکی،کمک به فرآیند یادگیری دانشجویان این رشته به دانشگاه علوم پزشکی تهران اهداء و وقف اعتلای این رشته علمی در ایران شد .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 November 2017, 6:47 am

یزد چهارراه تبادل انرژی کشور است

دومین گردهمایی کارگروه طراحی دیاگرام‌های شرکت مدیریت شبکه برق ایران با حضور مدیر پشتیبانی بهره‌برداری و برنامه‌ریزی شرکت مدیریت شبکه برق ایران و جمعی از مدیران و کارشناسان دیسپاچینگ شرکت‌های برق منطقه‌ای کشور در یزد برگزار شد .

ادامه خبر
اخبار برگزیده