منبع: ایسنا
20 June 2018, 10:37 am

توضیحات معاون میراث یزد در مورد کتیبه کشف شده در دره‌زنجیر تفت

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد اعلام کرد: کتیبه کشف شده در دره‌زنجیر تفت، قبلاً ثبت ملی شده بود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 8:34 am

‌اولین کلینیک حمایت از کالای ایرانی در یزد ایجاد می‌شود

مدیر کل اداره استاندارد استان یزد گفت:به منظور توانمندسازی کسب و کارهای خرد و کارگاه‌های کوچک، اولین کلینیک حمایت از کالای ایرانی در استان یزد تشکیل می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 7:46 am

هشدار امام جمعه یزد در مورد خدعه دشمن در حوزه تغذیه

امام جمعه یزد با اشاره به ضرورت اعمال مدیریت قوی و منسجم در اجرا و مصرف حوزه کشاورزی،‌گفت: کاهش آمار شیوع بیماری‌های مختلف مستلزم اصلاح رفتار غذایی و سبک غلط تغذیه در جامعه است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 7:42 am

دل‌درد شدن پس از مصرف آب در یزد، طبیعی است!

مدیر مرکز کنترل کیفیت شرکت آب و فاضلاب یزد با تایید افزایش میزان شوری آب شرب یزدی‌ها نسبت به سال گذشته، تصریح کرد: ذائقه مردم استان با میزان شوری کنونی آب شرب ناسازگار است و ممکن است منجر به دل درد افراد شود که کاملاً طبیعی و محسوس است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 7:41 am

آمادگی صنعت برق یزد برای رویارویی با شرایط بحرانی در تابستان

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با اشاره به ثبت پیک بار 822 مگاواتی استان قبل از شروع فصل گرم تابستان، از آمادگی صنعت برق استان برای رویارویی با شرایط بحرانی تابستان و کنترل پیک بار در این ایام خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 3:18 pm

پارک صنعتی در دانشگاه یزد راه‌اندازی می‌شود

در راستای تعامل بیشتر بین صنعت و دانشگاه، پارک صنعتی در دانشگاه یزد راه‌اندازی می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 8:55 am

صنایع آبخواه و آلاینده در یزد به هیچ وجه مجوز نمی‌گیرند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ‌یزد با اشاره به شرایط اقتصادی و آب در استان، تاکید کرد: صنایع آبخواه و آلاینده و ناسازگار با محیط زیست به هیچ وجه در استان یزد مجوز نمی‌گیرند .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 8:52 am

واردات سالانه یک میلیارد مترمکعب آب مجازی به یزد

رییس سازمان جهادکشاورزی استان یزد با اشاره به معضل کم‌آبی و تاثیرات آن به ویژه در بخش کشاورزی، گفت: علاوه بر برنامه‌ریزی برای کاهش آب مصرفی بخش کشاورزی استان به نصف میزان کنونی، سالانه قریب یک میلیارد مترمکعب آب مجازی در قالب نهاده‌های بخش دام و طیور به استان وارد می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2018, 10:48 am

یزدی‌ها برای خروج از کشور 1.7 میلیارد تومان عوارض پرداختند

دبیر ستاد درامد استان یزد، میزان عوارض خروج از کشور و جرائم رانندگی داخل و خارج شهر برای استان را در سال گذشته به ترتیب 1.7 و 18 میلیارد تومان اعلام کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2018, 10:33 am

هشت گنج را در موزه کاظمینی ببینید

پژوهشگر و محقق برجسته یزدی با اشاره به ظرفیت‌های منحصربه فرد مجموعه کتابخانه و موزه کاظمینی در یزد که آن را به یکی از افتخارات استان بودل کرده است، رفع برخی کاستی‌ها برای استفاده بیشتر علاقمندان از این مجموعه را خواستار شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2018, 10:19 am

مسجد 600 ساله سردوپل یزد چشم انتظار اعتبارات مرمتی

رییس سازمان میراث فرهنگی شهرستان یزد با اشاره به اعتبارات مالی سال آینده این سازمان در مورد بازپیرایی مسجد سر دوپل،‌ گفت:‌ همت بخش خصوصی در رسیدگی به اماکن تاریخی نقش مهمی در افزایش گستره فعالیت میراث فرهنگی کشور ایفا می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2018, 10:19 am

لزوم توسعه ارتباط با فرهیختگان ادبی کشورهای فارسی زبان جهان

مسئول مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری یزد با بیان این‌که مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری یزد، پایگاه ادبیات انقلاب اسلامی‌ است،گفت: توسعه ارتباطات با فرهیختگان ادبی کشورهای فارسی زبان ضروری است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2018, 9:59 am

صدور ۳۰ میلیارد ریال ضمانت‌نامه توسط شعب بانک کشاورزی استان یزد

شعب بانک کشاورزی استان یزد از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه، با صدور بیش از ۳۰ میلیارد ریال ضمانت‌نامه برای مشتریان و پیمانکاران بخش‌های مختلف اقتصادی استان، رتبه پنجم را در بین سایر مدیریت‌های کشور کسب کردند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2018, 6:10 am

موتورسیکلت‌ سواران یزدی به مسیر دوچرخه‌سواران هم رحم نمی‌کنند

معاون ایمنی و ترافیک شهری شهرداری یزد، نبود راهکار اجرایی مناسب در زمینه ممانعت از ورود موتورسیکلت‌ها به مسیرهای عبور دوچرخه را به عنوان چالشی اساسی در ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه دانست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2018, 5:56 am

ترویج شبهات مهدوی توطئه جدید استکبار علیه ارزش‌های دینی است

امام جمعه یزد با تاکید بر این‌که دشمن به دنبال ترویج شبهات مختلف مهدوی در جامعه است، گفت: دور کردن جامعه اسلامی به ویژه جوانان از فرهنگ مهدویت به وسیله ایجاد شبهات مختلف مهدوی، مهمترین هدف دشمنان برای کمرنگ کردن ارزش‌های اسلامی و دینی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 June 2018, 7:01 am

اجرای طرح تولید و ساماندهی محصولات سالم در سطح ملی

مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذایی وزارت جهاد کشاورزی گفت: دستورالعمل تولید و ساماندهی محصولات سالم و ارگانیک کشاورزی تدوین و به زودی در سطح ملی اجرایی می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 June 2018, 6:06 am

۸۰ درصد ناوگان حمل‌و نقل عمومی یزد فرسوده است

رییس سازمان حمل‌ و نقل بار و مسافر شهرداری یزد با بیان این که از سال 91 تاکنون دولت هیچ کمکی به طرح نوسازی حمل و نقل عمومی نکرده است، گفت: ۸۰ درصد ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر یزد فرسوده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 June 2018, 6:02 am

نساجی یزد روی تولیدات فاخر متمرکز می‌شود

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد با بیان این که پیش‌بینی‌های جهانی نشان می دهد صنعت نساجی و پوشاک روندی رو به رشد را تجربه خواهد کرد، چشم‌انداز بلندمدت صنعت نساجی در سند آمایش استان را تمرکز بر تولیدات فاخر ذکر کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 June 2018, 5:59 am

یزدی‌ها 30 درصدی نان خود را ضایع می‌کنند

یکی از روش‌های بسیار موثر در صرفه‌جویی مصرف آب، مدیریت مصرف صحیح مواد غذایی از جمله نان با توجه به آب مجازی مورد استفاده برای تولید آن است؛ موضوعی که بسیاری از مردم و حتی مسئولان نیز از آن غافل هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 June 2018, 6:28 am

افزایش امید و رفع دغدغه‌های مردم اولویت اجرایی کشور است

امام جمعه یزد با بیان این‌که استکبار به دنبال قرار دادن ملت ایران در برابر دولت و نظام است، گفت: افزایش امید و رفع دغدغه‌های مردم در اولویت کاری مسئولان قرار گیرد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده