منبع: ایسنا
22 August 2019, 5:06 am

دو نرخی بودن قیمت مرغ در کرمان کار نظارت را سخت کرده است

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان با اشاره به اینکه قیمت تعیین شده مرغ توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان در کرمان اجرایی نمی‌شود گفت: دو نرخی بودن قیمت مرغ از سوی سازمان حمایت یا ستاد تنظیم بازار استان نظارت در بازار کرمان را سخت کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 4:09 pm

آخرین وضعیت آمادگی استان کرمان برای برگزاری جشنواره موسیقی نواحی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: تاکنون سه جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره با حضور اعضای شورا و معاون هنری وزیر ارشاد و مسئولان استانی برگزار شده که در آخرین جلسه این شورا، از نسخه آزمایشی سایت اطلاع‌رسانی جشنواره موسیقی نواحی ایران رونمایی شد و اطلاع‌رسانی درباره جشنواره دوازدهم به طور رسمی از ابتدای شهریورماه امسال آغاز خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 12:22 pm

کرمان؛ استان سی‌ام کشور در نرخ فقر

استاندار کرمان با اشاره به رتبه سی ام استان کرمان در نرخ فقر بیان کرد: باید مسئولین استان برنامه‌ریزی لازم برای ارتقای سطح رفاه مردم استان کرمان انجام دهند تا نرخ فقر در استان کاهش یابد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 10:10 am

لحاظ کردن آمار تلفات افغانی‌کش‌ها ظلم در حق کرمان است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با بیان این مطلب که باید آمار تلفات جاده‌ای در دو بخش با لحاظ تلفات افغانی‌کش‌ها و قاچاق سوخت و بدون احتساب آنها احصاء شود، تصریح کرد: وضعیت افغانی کشی و قاچاق سوخت و تاثیر آنها بر آمار تلفات جاده ای در بسیاری از استان‌های کشور وجود ندارد و لحاظ کردن این آمار ظلمی در حق استان کرمان است که وضعیت ما را منفی می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 8:32 am

رفع تصرف ۱۲ هکتار از اراضی حاشیه شهر کرمان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با بیان اینکه ۱۲ هکتار از اراضی ملی و دولتی حاشیه شهر کرمان رفع تصرف شده است، گفت: در راستای جلوگیری از زمین خواری طی ماه گذشته ۱۰۹ مورد عملیات مشترک انجام شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 7:43 am

به صدا در آمدن زنگ هشدار مصرف مواد مخدر صنعتی در کرمان

فرمانده انتظامی استان کرمان از به صدا در آمدن زنگ هشدار مصرف مواد مخدر صنعتی در استان کرمان خبر داد و بیان کرد: آسیب‌های مواد مخدر صنعتی در مرکز کشور بیشتر است و متاسفانه به سمت دیگر استان‌های کشور از جمله استان کرمان نیز کشیده می شود لذا باید تلاش همه جانبه‌ای در این خصوص داشته باشیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 5:42 am

جمع‌آوری 118 کودک کار و خیابانی افاغنه در کرمان

فرماندار کرمان از اجرای طرح جمع‌آوری کودکان کار و خیابانی در دو ماه پیش خبر داد و اظهار کرد: در این طرح در مجموع 118 نفر از کودکان کار و خیابانی جمع‌آوری شد که همه آنها افاغنه بودند و هویت ایرانی نداشتند که همه آنها به اردوگاه امور اتباع خارجه استانداری و مجموعه اتباع خارجی معرفی شدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 4:41 am

وضعیت مدارس زرند و کوهبنان در آستانه سال تحصیلی جدید

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: گرچه مدارس کپری در حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان نداریم اما کارهای زیادی باید انجام شود تا نیاز فضاهای آموزشی از نظر ایمنی به‌خصوص در دو شهرستان زلزله خیز زرند و کوهبنان تامین شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2019, 10:04 am

صادرات 2000 تنی محصولات گلخانه‌ای بم به کشورهای روسیه و حاشیه خلیج فارس

مدیرجهادکشاورزی شهرستان بم گفت: بیش از 2000 تن محصولات گلخانه‌ای شهرستان بم، به کشورهای روسیه و حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2019, 9:42 am

لزوم افزایش اعتماد عمومی به اوقاف/باید اموال وقفی که مورد دستبرد قرار گرفته، به وقفیت برگردد

مسئول امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: اعتماد عمومی باید به اوقاف افزایش پیدا کند زیرا هر چه اعتماد افزایش یابد می توانیم در رابطه با وقف گام های بلندی برداریم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2019, 5:46 am

کش‌مکش بر سر داشتن یا نداشتن مدرسه کپری در استان کرمان

"چند روزی است که شروع کردیم به پیداکردن مدارس کپری و اتصال آن‌ها برای هوشمندسازی، امروز ۱۰ مدرسه کپری را در کرمان و سیستان‌ و بلوچستان متصل کردیم، ۲۴ مدرسه دیگر هم تا چند روز بعد. همه‌ با هم باید تلاش کنیم تا آینده‌ روشن برای همه کودکان ایران بسازیم." این پست اینستاگرامی وزیر جوان شروع موجی از تایید و تکذیب عدم وجود مدارس کپری در استان کرمان را به همراه داشت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 August 2019, 2:25 am

مشی قوه قضائیه در دوره جدید ارتباط همه‌جانبه با اهالی رسانه است

رییس مرکز رسانه قوه قضائیه گفت: ۲۷ مورد شکایت قوه قضائیه از برخی رسانه‌ها بود که در اوایل فعالیت ریاست جدید قوه اعلام گذشت و شکایات پس گرفته شد. البته خط قرمزها از جمله امنیت ملی و مبانی اساسی قانون سر جای خود است و ارتباط و روح تعامل با نگاه مثبت به پیش می‌رود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 August 2019, 2:45 pm

برگزاری اولین کنگره ملی شهدای عشایر کشور در بهار ۹۹

جانشین سازمان بسیج عشایری کشور و دبیر کنگره شهدای عشایری گفت: پس از برگزاری کنگره‌ها و یادواره‌های محلی و استانی، اجلاسیه پایانی این کنگره بهار سال آینده برگزار خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 August 2019, 7:05 am

تحقق 124 درصدی هدف‌گذاری اشتغال با ایجاد 41 هزار و 700 فرصت شغلی

استاندار کرمان گفت: در سال گذشته 41 هزار و 700 فرصت شغلی ایجاد شده که 124 درصد هدف‌گذاری در بخش اشتغال محقق شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 August 2019, 4:49 am

از علل کاهش 25 درصدی زباله تا مافیای زباله در کرمان

مواد جامد، مایع و گاز (غیر از فاضلاب) که پس از مصرف یا استفاده، دیگر کارآیی ندارند و دور ریخته می‌شوند، پسماند(زباله) گفته می‌شود. پسماندها در تعاریف علمی به شش گروه شهری، صنعتی، خطرناک، بیمارستانی، الکترونیکی و فضایی تقسیم‌بندی می‌شوند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 August 2019, 10:52 am

کیفی‌سازی اولویت اول دانشگاه پیام نور

رییس دانشگاه پیام نور استان کرمان گفت: راه اندازی مرکز رشد دانشگاه پیام نور استان از دیگر اقدامات دانشگاه است که هم اکنون به صورت آزمایشی شرکت ها در این مرکز مستقر و کار آغاز شده است که در هفته های آتی به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 August 2019, 10:29 am

اتصال 13 مدرسه کپری استان کرمان به شبکه ملی اطلاعات

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان با اشاره به شناسایی ۲۴ روستای دارای مدرسه کپری در شهرستان های ارزوئیه، قلعه گنج، فاریاب و رودبار جنوب تصریح کرد: براساس آخرین گزارش، تاکنون ۱۳ مورد از این مدارس کپری به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند که همه سرویس های شبکه ملی اطلاعات از جمله اینترنت پرسرعت، دسترسی به کتابخانه های الکترونیکی کشور، شبکه علمی کشور و ... را خواهند داشت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 August 2019, 8:29 am

افزایش 48 درصدی مالیات کمر استان کرمان را می‌شکند

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال 48 درصد به مالیات استان کرمان اضافه شده که با این کار کمر استان می شکند و تاجران و بازاریان خرد ما بیچاره می شوند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 August 2019, 9:42 am

وجود 7 هزار دانش‌آموز افغان در رفسنجان

سرپرست فرمانداری رفسنجان گفت: نزدیک به ۷ هزار نفر دانش آموز اتباع در شهرستان داریم که در مهمانشهر و مدارس دیگر تحصیل می کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 August 2019, 9:06 am

کمک سازمان‌های بین‌المللی به ایران در خصوص اتباع افغانی ناچیز است

مدیرکل اتباع استانداری کرمان با اشاره به خدمات ارائه شده به اتباع افعانستانی گفت: چشم ما به سازمان های بین‌المللی نیست زیرا کمک آنها خیلی ناچیز است. در آموزش دانش آموزان اتباع بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه به استان تحمیل می شود که آنها فقط ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک کرده‌اند.

ادامه خبر
اخبار برگزیده