منبع: ایسنا
25 February 2018, 5:50 am

کنگره شهدای دانشجوی استان کرمان برگزار شد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان گفت: استان کرمان 140 دانشجو را در دفاع مقدس و در دفاع از حرم تقدیم نظام اسلامی کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
25 February 2018, 5:45 am

پلمب 4 رستوران بزرگ در کرمان

بازپرس شعبه 15 دادسرای عمومی و انقلاب کرمان گفت: در بازدیدهای شامگاه گذشته 4 واحد صنفی اعم از رستوران ومرکز تهیه غذای آماده( فست فود) بزرگ در سطح شهر کرمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی و جلوگیری از امحای عدله به صورت موقت پلمب شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 February 2018, 12:16 pm

پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی ۳۰۰ هزار زن سرپرست خانوار

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام کرد: کمیته امداد حق بیمه تأمین اجتماعی ۳۰۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت را پرداخت می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 February 2018, 10:30 am

تجهیر همه جاده‌های اصلی استان کرمان به دوربین‌های کنترل سرعت

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: با راه‌اندازی تعداد 135 دستگاه دوربین کنترل سرعت متوسط جدید تعداد کل دوربین‌های کنترلی ترافیک در محورهای برون شهری استان به 150 دستگاه می‌رسد و با نصب این سامانه از خرداد ماه سال آینده همه محورهای اصلی سطح استان کرمان تحت پوشش کنترل تصویری قرار می گیرند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 February 2018, 8:21 am

ارسال 76 تخته فرش دستباف به صحن حضرت زهرا(س) از سوی کرمانی‌ها

مدیر پروژه تولید فرش ستاد بازسازی عتبات عالیات کرمان گفت: بانوان هنرمند استان کرمان تاکنون بیش از یک هزار و 837 متر مربع فرش دست باف جهت مفروش نمودن حرم مطهر حضرت علی علیه السلام در نجف اشرف ( صحن حضرت زهرا سلام الله علیها) بافته‌اند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 February 2018, 6:53 am

نبود هلدینگ ها و کنسرسیوم‌های صادراتی از بزرگ‌ترین چالشهای صادرات

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: تقریبا 4.8 درصد صادرات کل کشور مربوط به استان کرمان است و تراز تجاری استان در سال قبل 420 میلیون دلار مثبت و واردات، عموما تجهیزات و قطعات خودرو و کالاهای سرمایه ای بود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 February 2018, 6:51 am

آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کمین کرمانی‌ها

بیماری آنفلوانزای طیور یکی از بیماریهای واگیر دار تنفسی است که دارای قدرت انتشار سریع و قابل انتقال به انسان بوده و سبب عفونت حاد دستگاه تنفسی در انسان می گردد ضمن اینکه خسارات فراوانی را نیزبه صنعت مرغداری وارد می‌کند از این رو جای دارد مسئولین و شهروندان به این بیماری توجه ویژه ای داشته باشند .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 February 2018, 12:29 pm

سال ۹۷ سال تحول بودجه‌ای دانشگاه‌های کشور است

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تخصیص اعتبار بیش از ۹ هزار میلیارد تومان بودجه دانشگاه‌های کشور مازاد مصوبه دولت در سال آینده خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 February 2018, 1:06 pm

فرهنگ اقتصاد مقاومتی در کشور نهادینه نشده است

استاندار کرمان با اشاره به تقسیم بندی استان کرمان به 8 منطقه اقتصادی و حضور 23 معین اقتصاد مقاومتی در مناطق مختلف استان کرمان تصریح کرد: هدف از حضور معین های اقتصادی در مناطق مختلف، تقویت اقتصادی خانواده های روستایی و شهری است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 February 2018, 9:28 am

دانشگاه شهید باهنر کرمان متولی حرکت‌هایی در حوزه‌های دانش بنیان باشد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از دانشگاه شهید باهنر گلایه دارم زیرا در طول دو دهه اخیر به عنوان دانشگاه مادر منطقه باید متولی حرکت‌هایی در حوزه‌های دانش بنیان باشد و باید برای آن تدبیری اندیشیده شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 February 2018, 8:09 am

واگذاری زمین رایگان به شرکت‌های دانش بنیان دارای مجوز

استاندار کرمان از واگذاری زمین رایگان به شرکت‌های دانش بنیانی که مجوزات لازم را اخذ کرده‌اند، خبر داد و بیان کرد: اگر امروز به حوزه ایده های نو و دانش بنیان توجه ویژه نداشته باشیم قطعا عقب مانده تر خواهیم شد و بدیهی است که باید در این حوزه ها حضور چشمگیر و پررنگتری داشته باشیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 February 2018, 7:58 am

عیدی استاندار کرمان و بنیاد برکت برای راوری‌ها

همواره معضل بیکاری یکی از دغدغه‌های جدی مردم شهرستان راور بود که به‌علت وجود همین بیکاری در میان جوانان شهرستان راور شاهد بروز آسیب‌های جدی در این شهرستان از جمله آمار بالای خودکشی در این شهرستان بودیم که دیروز در صدمین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان(گام دوم مثلث توسعه اقتصادی) شهرستان راور با حضور استاندار کرمان، رئیس بنیاد برکت و رئیس ستاد فرمان اجرایی امام(ره) نوید قطعی پایان معضل بیکاری را تا اسفندماه سال 98 داده شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 February 2018, 7:27 am

رتبه یازدهم کرمان از حیث تعداد شرکت‌های دانش بنیان در کشور

رییس اتاق کرمان از تشکیل انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان با حضور جوانان نخبه خبر داد و عنوان کرد: سال آینده معیار اصلی انتخاب صادرات کالاهای استراتژیک است و همه امکانات برای جهش فناورانه استان فراهم است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 February 2018, 6:15 am

فعالیت فیزیکی نامناسب در 80 درصد ایرانیان

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: 80 درصد افراد جامعه ما فعالیت فیزیکی مناسب ندارند و تحرک فیزیکی مناسب می‌تواند از بروز خیلی از بیماری‌های غیرواگیر پیشگیری کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 February 2018, 11:59 am

افتتاح دانشکده ایران‌شناسی دانشگاه ولی‌عصر رفسنجان

رئیس دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان گفت: امروز دانشکده ایران‌شناسی در دانشگاه ولی‌ عصر (عج) رفسنجان با همت مرحوم دکتر تجدد افتتاح می‌شود و ایشان انسانی فرهیخته و عاشق ایران بودند که علاقه داشتند بحث ایران و ایران‌شناسی آکادمیک شود و در دانشگاه‌ها دنبال شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 February 2018, 11:34 am

ایجاد 1250 فرصت شغلی پایدار با نام تا مهر 97 در شهرستان راور

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از ایجاد 1250 فرصت شغلی پایدار و با نام تا مهرماه سال 97 توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 February 2018, 11:06 am

باید به سمتی برویم که به قوام جمهوری اسلامی در بخش های فرهنگ و اقتصاد دست پیدا کنیم

استاندار کرمان با تأکید بر این‌که باید به سمتی برویم که به قوام جمهوری اسلامی در بخش‌های فرهنگ و اقتصاد دست پیدا کنیم، گفت: خوشبختانه نتایج این طرح نشان می‌دهد راه را درست رفته‌ایم که نمونه بارز آن تأکید و تقدیم مقام معظم رهبری در دو نوبت از این مدل بوده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 February 2018, 9:43 am

فرهنگ اعلام شهدای دانشجوی کرمان رونمایی می‌شود

کنگره شهدای دانشجوی استان کرمان با رونمایی از سه عنوان کتا و تمبر یاد بود یک شهید مدافع حرم برگزار خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 February 2018, 6:54 am

برخورد پراید و ال 90 ، 5 کشته و زخمی برجا گذاشت

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از برخورد دو دستگاه خودروی پراید و L90 که 5 کشته و زخمی برجاری گذاشت، خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 February 2018, 1:09 pm

اتوبوس مسافربری در ترمینال مسافربری کرمان دچار حریق شد

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان از حریق یک دستگاه اتوبوس مسافربری در ترمینال مسافربری آدینه کرمان و اطفای آن خبر داد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده