منبع: ایسنا
22 April 2019, 2:22 pm

بررسی وضعیت حال و روز فرش کرمان

هنر و صنعت قالیبافی این ناحیه از ایران از دیرباز یکی از مراکز مهم فرشبافی کشور به شمار می رفته و تاریخ فرشبافی کرمان به قرنها پیش و قبل از دوران صفویه می رسد. قطعه‌ای از یک تخته فرش بافته شده در این شهر که در موزه حضرت امام رضا علیه السلام در مشهد نگهداری می شود بر سابقه‌ای حداقل پانصد سال بافندگی در زمینه فرش‌های گره دار کرمان شهادت می‌دهد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 April 2019, 12:21 pm

از نفوذ 108 میلیون مترمکعبی آب به سفره‌های زیرزمینی تا پر شدن 73 درصدی ظرفیت سدهای استان کرمان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با بیان اینکه در 7412 سازه آبخیزداری ما در بارش های اخیر 3.2 میلیارد مترمکعب روان آب داشته که 360 میلیون مترمکعب مدیریت شده و 108 میلیون مترمکعب نفوذ به سفره های آب زیرزمینی بوده است تصریح کرد: 11 درصد از وسعت حوضه آبخیز در شمال استان کرمان آبخیزداری شده است که این مسئله موجب شده 360 میلیون مترمکعب روان آب کنترل شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 April 2019, 11:29 am

برگزاری ارکستر ملی ایران در کرمان برای اولین بار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: ارکستر ملی در کرمان توسط انجمن موسیقی استان با هماهنگی بنیاد فرهنگی هنری رودکی در ششم و هفتم اردیبهشت ماه جاری ساعت ۲۱ با خوانندگی «سالار عقیلی» برگزار خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 April 2019, 10:37 am

عملکرد استان کرمان در حمیدیه خوزستان

مدیرکل حوزه استاندار و نماینده استاندار کرمان در شهرستان حمیدیه گفت: بعد از حضور تیم‌های استان کرمان در منطقه، سیل‌بندهای اطراف شهر که به صورت غیراستاندارد از قبل بود، با ماشین‌آلات و تیم‌های مهندسی مقاوم‌سازی و با همکاری مردم از شدت بحران کاسته شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 April 2019, 9:29 am

خسارت 442 میلیارد تومانی سیل اخیر به استان کرمان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: سیلاب اخیر در استان کرمان 442 میلیارد تومان خسارت به بخش‌های کشاورزی، منابع طبیعی، ابنیه و راه‌ها، گاز، برق، آب و فاضلاب شهری و روستایی، مدارس، مسکن شهری و روستایی و ادارات استان وارد کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 April 2019, 9:23 am

همچنان منابع آبی زیرزمینی استان کرمان خالی است

مدیرکل هواشناسی استان کرمان گفت: با بارش‌های فروردین ماه امسال، وضعیت بارندگی استان کرمان دو درصد از بالاتر از متوسط بلندمدت خود قرار گرفته اما همچنان خشکسالی‌های هیدرولوژی را در استان شاهد بوده و منابع آبی زیرزمینی خالی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 April 2019, 8:39 am

پشه بند و لباس؛ نیازهای کنونی سیل‌زدگان خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: نیازهای کنونی سیل‌زدگان خوزستان و حمیدیه پشه بند و لباس است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 April 2019, 11:33 am

پیش‌بینی وزش بادهای شدید در کرمان

مدیر کل مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه استانداری کرمان از احتمال وقوع وزش بادهای شدید از امروز (یکشنبه اول اردیبهشت ماه) به مدت سه روز در کل استان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 April 2019, 7:06 am

خسارت 35 میلیارد تومانی سیل به شهرستان راور

فرماندار راور گفت: تاکنون برآورد اولیه نشان دهنده ۳۵۰ میلیارد ریال خسارت به شهرستان راور است که احتمال دارد این مبلغ افزایش یابد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 April 2019, 11:51 am

محور «راور _ دیهوک(مشهد)» همچنان مسدود است

فرماندار شهرستان راور گفت: همچنان تردد از محور «راور _ دیهوک» به سمت مشهد انجام نمی‌شود و مسیر جایگزین، محور «یزد _ طبس» خواهد بود لذا از مسافران به مقصد مشهد مقدس باید از مسیر جایگزین استفاده کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 April 2019, 10:36 am

تراموا به کرمان می‌رسد؟

تراموا یا قطار سبک شهری این روزها به عنوان یکی از مدهای حمل و نقلی که می‌تواند کارکرد مناسبی در ناوگان حمل و نقل عمومی داشته باشد مطرح شده و براساس همین نگرش قرار است تراموا در یکی ازشهرهای کشور به صورت پایلوت اجرایی شود. همچنین پیشنهاد راه‌اندازی این طرح در تهران نیز داده شده است، که در همین راستا شهردار کرمان نیز به دنبال راه‌اندازی تراموا در این شهر است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 April 2019, 8:29 am

شاخص خودکشی در کرمان پایین‌تر از متوسط کشوری است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: یکی از راه‌های که می‌توانداز هزینه‌های بیماری و بیمارستانی جلوگیری کند؛ بحث مراقبت‌های اولیه بهداشتی است که شعار امسال وزارت بهداشت در هفته سلامت نیز همین موضوع است. شاخص‌های سلامت استان پا به پای کشور پیش می‌رود که به عنوان مثال یکی از شاخص‌های سلامت بحث خودکشی بوده که در استان کرمان این شاخص در حدود 3.8 نفر از هر هزار نفر بوده که از متوسط کشوری پایین‌تر است و یا شاخص مرگ و میر نوزادان در استان کرمان 9.3 نفر از هزار تولد است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 April 2019, 6:15 am

خسارت 3000 میلیارد ریالی سیل به جاده‌های استان کرمان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها بر اثر بارندگی‌های هفته گذشته، بیش از 3000 میلیارد ریال به راه‌های استان خسارت وارد کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 April 2019, 5:37 am

وضعیت ایران نارنجی شده است

رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان با اشاره به اعلام سازمان فائو مبنی براینکه وضعیت ایران از حالت زرد به نارنجی تبدیل شده است، اظهار کرد: وضعیت ایران هم اکنون در حالت نارنجی است و این موضوع کاملا درست می‌باشد زیرا ملخ های زیادی از بهمن‌ماه وارد ایران شده و اگر به هر دلیلی یک دسته از ملخ‌هایی تخم‌گذاری کرده و از دید ما خارج باشند سطح سبز را از بین می برند و به دسته‌جات میلیونی که حتی گاهی اوقات به 300 میلیون می‌رسند؛ تبدیل و سپس حالت تهاجمی می‌گیرند که در این حالت به مزراع حمله و آنها را نابود می‌کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 April 2019, 5:25 am

آغاز عملیات مرمت 4 بنای تاریخی در استان کرمان

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از آغاز عملیات مرمت چهار بنای تاریخی در این استان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2019, 7:28 am

ارتش و نیروهای مسلح کشور، نمونه بارز نیروهای مقتدر و صلح خواه در منطقه هستند

استاندار کرمان گفت: ارتش و نیروهای مسلح ایران به رغم قدرت و اقتدار هدفشان صلح و امنیت در سراسر منطقه است. ارتش ما و نیروهای مسلح نمونه نیروی مقتدر و صلح خواه در منطقه هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2019, 7:07 am

کرمان در وضعیت پایدار است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با بیان اینکه هم‌اکنون در کرمان، آب‌گرفتگی و یا مشکلات ناشی از سیل وجود ندارد، گفت: در مرحله برآورد خسارت‌های سیل اخیر به استان هستیم. بارش سیل اخیر به باغات، راه‌ها و اماکن شهری و روستایی و نیز قنوات خسارت وارد کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2019, 7:00 am

به دنبال شناسایی و رفع نقاط حادثه‌خیز استان کرمان با کمک سازمان جنگل‌ها هستیم

عضو مجمع نمایندگان استان کرمان، گفت: در شرایط کوتاه مدت تذکرات به مسئولین برای مقابله با بحران سیل داده شده است، اما در بلند مدت به دنبال این هستیم تا نقاط حادثه‌خیز استان با کمک سازمان جنگل‌ها و مراتع شناسایی و مشکلات آنها رفع شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2019, 6:46 am

ارتش و سپاه ید واحدی در مبارزه با رژیم صهیونیستی خواهند بود

فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش گفت: ارتش و سپاه به کوری چشم دشمنان این مرز و بوم دست در دست یکدیگر مانند یک ید واحد و یک لشکر الهی دست آموخته مکتب سرخ اباعبدالله علیه السلام آماده رشادت و شهادت در راه این سرزمین و دستاوردهای انقلاب در جهت مبارزه با رژیم صهیونیستی و پاسدار حریم ولایت خواهند بود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 April 2019, 12:42 pm

افزایش ۲۵ درصدی خطوط تولید کارخانه ‌گل گهر تا سال ۹۹

‌مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر جهش تولید از ۱۳ به ۲۷ میلیون تن را موفقیتی مهم برای این شرکت و کارکنان آن دانست و گفت: افزوده شدن ۷ تا ۸ میلیون تن به ظرفیت فعلی گل گهر تا سال ۹۹، امکان استفاده از ظرفیت ۴.۵ میلیون تنی آهن اسفنجی گل گهر برای بازارهای داخلی و خارجی از مهمترین برنامه‌های گل گهر است.

ادامه خبر
اخبار برگزیده