منبع: ایسنا
24 June 2019, 11:45 am

وضعیت قرمز مخازن و سفره‌های آب زیرزمینی زرند

سرپرست فرمانداری زرند گفت: در حال حاضر وضعیت مخازن و سفره‌های زیرزمینی آب شهرستان قرمز می‌باشد که عبور از بحران آب نیازمند همکاری و تعامل همه جانبه مردم و تمامی دستگاه‌ها خصوصی و دولتی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 9:55 am

هشدار نسبت به کسانی که تصادف ساختگی ایجاد می‌کنند

مدیر کل پزشکی قانونی استان کرمان از مرگ‌های سفید سخن به میان آورد و بیان کرد: در کمتر از یک درصد از ورودی جنازه‌ها به پزشکی قانونی کشور و به تبع آن در استان کرمان؛ نمی توانیم علت فوت را تشخیص دهیم که به آن صدور گواهی سفید یا مرگ سفید گفته می‌شود اما این مهم خاصه کشور ما نیست، به‌طورمثال در کشوری مانند آمریکا صدور گواهی های سفید در حدود 5 درصد می‌باشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 9:20 am

یک مقام قضایی خواستار راه اندازی پلیس ویژه اجرای احکام شد

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: راه اندازی پلیس قضایی می تواند نقش پررنگ و برجسته ای در بحث تحول در دستگاه قضایی داشته باشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 6:38 am

پیش‌بینی وقوع طوفان شن در بسیاری از مناطق استان

رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان گفت: بسیاری از مناطق استان کرمان به ویژه جنوبشرق استان از امروز و فردا درگیر طوفان شن خواهند بود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 5:59 am

جیره‌بندی آب به هیچ‌عنوان در دستور کار شرکت آبفای کرمان نیست

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با بیان این مطلب که براساس مدیریت فشار، آب را کنترل و توزیع می‌کنیم، گفت: وقتی آب یک منطقه قطع می‌شود در شبکه خلاء ایجاد می‌شود و زمانی که مجددا آب را وصل می‌کنیم، فشار مضاعف ایجاد می‌شود لذا میزان شکستگی و اتفاقات بالا می‌رود اما ما با مدیریت فشار، کمبود آب در مناطق را جبران می‌کنیم و با این سیاست، آب با فشار کمتر در تمامی شبکه‌ها جاری خواهد شد و قطعا مصرف آب نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 5:33 am

سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر را جایگزین نفت کنیم

یک دانشیار اقتصاد انرژی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: با سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر به راحتی می‌توان این انرژی‌ها را جایگزین نفت کرد و از طرفی به‌دلیل سطح بالای فناوری این انرژی‌ها می‌توان از طریق سرمایه‌گذاری در این حوزه فرصت‌های اشتغال جدیدی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور ایجاد نمود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 June 2019, 10:21 am

شکایات علیه ادارات استان کرمان از درجه ۲ به ۱ تبدیل شده است

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: روزانه حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر مراجعه می‌کنند که از دستگاه‌های اجرایی گلایه دارند و کرمان از استان‌های درجه دو در تعداد شکایات علیه ادارات به استان درجه یک تبدیل شده که مسئله منفی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 June 2019, 12:36 pm

دلایل دادستانی کرمان برای توقیف فیلم «ما همه با هم هستیم»

معاون حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان، گفت: فیلم «ما همه با هم هستیم» احساسات مردم کرمان را تحریک می‌کند و برای توقیف این فیلم نظر عموم مردم ملاک است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 June 2019, 11:06 am

ساخت دستگاه آب‌شیرین‌کن خورشیدی در دانشگاه شهید باهنر کرمان

در راستای اعمال مدیریت سبز در دانشگاه‌ها و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، دستگاه آب‌شیرین‌کن خورشیدی در دانشگاه شهید باهنر کرمان طراحی و ساخته شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 June 2019, 9:10 am

رویکرد رئیس جدید دستگاه قضا، بارقه امیدی در جامعه روشن کرده است

نایب رئیس کمیسیون قضایی در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که اقتصاد کشور دچار چالش و بحران جدی است، کمک به رونق تولید از امور خطیری است که دستگاه قضا می‌تواند با ابتکار و حمایت از تولیدات داخلی نقش اساسی ایفا کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 June 2019, 7:49 am

کاهش 12 درصدی آمار ازدواج در کرمان

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: کار تثبیت مالکیت 99 درصد اراضی در حوزه منابع طبیعی جنوب استان و 60 درصد اراضی در حوزه منابع طبیعی شمال استان کرمان انجام شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 June 2019, 7:15 am

مراجعه روزانه ۲۹ هزار نفر به دادگستری استان کرمان

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: روزانه قریب به ۲۹ هزار و ۵۰۰ نفر به دادگستری استان کرمان مراجعه می کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 June 2019, 6:24 am

سایه تشنگی همچنان بر سر شهر کرمان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان بر لزوم حفاظت از هر قطره، قطره آب توسط مسئولین و مردم تاکید و اظهار کرد: نیاز آبی شهر کرمان در پیک مصرف 3 هزار لیتر در ثانیه بوده این در حالی است که کل ظرفیت تامین آب شرب شهر کرمان یک هزار و 950 لیتر در ثانیه است، بنابراین یک هزار و 50 لیتر در ثانیه در زمان پیک مصرف با کمبود آب مواجهه هستیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 June 2019, 6:17 am

یک سرکرده باند عمده قاچاق مواد مخدر بازداشت شد

دادستان عمومی وانقلاب شهرستان جیرفت از دستگیری یک قاچاقچی مسلح و شناسنامه دار موادمخدر در جیرفت خبر داد و گفت: متهم اقدام به ترانزیت محموله های سنگین مواد مخدر در کشور می‌کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 June 2019, 6:15 am

معرفی بردسیر به عنوان منطقه ویژه گردشگری استان

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تمامی نقاط شهرستان بردسیر شاهد پتانسیل های آب و هوایی بسیار متنوعی هستیم که نمونه آن در ایران بسیار کم نظیر است، اظهار کرد: برای معرفی شهرستان بردسیر نیازمندیم این است که مدیران استانی بحث بردسیر به عنوان یک بهشت برای کارفرینی، گردشگری و سرمایه گذاری را در استان و کشور معرفی کنند و این شهرستان به عنوان منطقه ویژه گردشگری در استان کرمان اعلام شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 June 2019, 3:57 am

حمایت فدراسیون تیراندازی از استعداد کشف شده کرمانی در برنامه عصر جدید

رییس فدراسیون تیراندازی گفت: تلاش آقای مهدی حیدریان(از شهرستان رابر استان کرمان) در برنامه عصر جدید نمود بسیار خوبی داشته که از این استعداد برای حضور در فدراسیون دعوت کردیم و در تست اولیه دیدیم مانند قهرمانان تیراندازی می کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2019, 2:50 pm

تشکیل پرونده‌ فساد اقتصادی در اداره مالیاتی استان کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: پرونده دیگر فساد اقتصادی در اداره کل مالیاتی استان تشکیل شده که در همین راستا هفت نفر از کارکنان این مجموعه بالغ بر ۶ میلیارد ریال ارتشاء داشته که ۲۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فرار مالیاتی را فراهم کرده بودند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2019, 8:22 am

شهرداری‌ها می‌توانند در رضایتمندی و نارضایتی مردم موثر باشند

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه خاکریز اول برخورد با خواسته و انتظارات مردم، شهرداری و شوراهای شهر هستند، گفت: اگر حس اعتمادسازی در همه مجموعه‌ها را همراه با مردم داشته باشیم، کار شهرداری راحت‌تر خواهد بود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2019, 12:31 pm

انتقاد رییس مجمع نمایندگان استان از عدم توزیع بنزین یورو 4 در کرمان

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شهرستانی مانند زرند سرمایه‌گذاری فعال نیست زیرا دسترسی به گاز نداریم، اظهار کرد: بنزین یورو 4 در مرکز استان کرمان که کلانشهر است، توزیع نمی شود و مردم انتظار دارند این فرآورده در کرمان توزیع شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2019, 10:41 am

زنده‌گیری 348 مار از ابتدای سال‌ جاری تاکنون در شهر کرمان

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان از انجام 348 مورد زنده‌گیری انواع مار طی سه ماه ابتدای سال جاری در شهر کرمان خبر داد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده