منبع: ایسنا
16 October 2018, 9:41 am

هر روز یک بنای تاریخی در کرمان شناسایی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، گفت: به طور میانگین روزانه یک بنای تاریخی یا محوطه باستانی جدید در این استان شناسایی می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 10:15 am

جلوگیری از بیکار شدن هزاران کارگر شرکت‌های معدنی بزرگ استان کرمان

در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، مشکلات حقوقی و قضایی فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان با حضور رئیس کل دادگستری استان کرمان بررسی شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 8:03 am

پورابراهیمی: ثابت نگهداشتن نرخ ارز یکی از اشکالات سامانه نیماست

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نهاده‌های کشاورزی در سرفصل 25 قلم کالای ضروری دیده شده که باید با ارز 4200 تومان تامین شود که کود و سم نیز شامل آنها نیز است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 6:57 am

برای دریافت دینار عراق هنوز پاسخی از بانک مرکزی دریافت نشده است

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان از صدور ویزا برای 26 هزار و 500 نفر تا شب گذشته خبر داد و عنوان کرد: در سال گذشته 45 هزار ویزا در استان کرمان صادر شده و پیش‌بینی می‌کنیم امسال این رقم افزایش یابد، به‌طورمثال فقط دیروز بالغ بر 5000 نفر ثبت‌نام کرده‌اند و امیدواریم استقبال بیشتری نیز شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 5:54 am

دومین عامل اصلی شهادت محیط بان کرمانی دستگیر شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از دستگیری دومین عامل اصلی شهادت «علی خواجویی» از محیط بانان استان کرمان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 5:44 am

وجود بیش از 7 هزار آثار تاریخی در استان کرمان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از وجود بیش از 7 هزار اثر تاریخی در استان کرمان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 2:46 pm

وارد شدن خسارت به 123 هزار تن از محصولات باغی شمال استان کرمان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان این مطلب که حدود 10 میلیارد تومان به باغات پسته خسارت وارد شده است، گفت: امسال به بیش از 75 هزار تن پسته، 30 هزار تن خرما، 18 هزار تن گردو از میان رفته است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 2:40 pm

اختصاص خط دوم انتقال آب از خلیج‌فارس به شهر کرمان

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تا دو سال آینده همه چاه‌های آبی که برای بخش صنعت هم‌اکنون در شهرستان‌های سیرجان، شهربابک و سرچشمه استفاده می‌شوند با اجرای انتقال آب از خلیج‌فارس به این شهرستان‌ها آب این چاه‌ها به بخش کشاورزی اختصاص داده می‌شوند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 2:13 pm

بانک‌ها تا پایان اسفند از هرگونه اقدامی در خصوص بدهکاران بخش کشاورزی خودداری کنند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بانک‌ها تا برطرف کردن ابهامات مزبور و آغاز به اجرای دستورالعمل‌های صادر شده از هرگونه اقدامی در خصوص بدهکاران بخش کشاورزی اعم از مراجعه به ضامن‌ها و بستن حساب‌های آن‌ها و نیز تملک و هر اقدامی مشابه دیگری خودداری کنند و این امهال که تا پایان شهریور بوده باید تا پایان اسفندماه ادامه داشته باشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 10:53 am

جزئیات طرح استفاده از اسید تولیدی مجتمع مس سرچشمه برای باغات پسته

مدیر تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه جزئیات طرح استفاده از اسید تولیدی مجتمع مس سرچشمه برای باغات پسته و مزارع کشاورزی را تشریح کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 10:26 am

طرح ساماندهی اتباع خارجی به‌زودی در دستور کار مجلس

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان با بیان اینکه تصادفات خودروهای حمل اتباع بیگانه هزینه‌ها بسیاری به استان تحمیل می‌کند و با وجود برخی کمبودها، مسائلی را به دنبال دارد، تصریح کرد: با رییس مجلس شورای اسلامی در این زمینه صحبت کرده‌ایم و مقرر شده به زودی طرح ساماندهی اتباع خارجی در دستور کار مجلس قرار گیرد، همچنین باید در زمینه قاچاق انسان طرحی را ارائه و پیگیری کنیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 9:49 am

7 درصد از فوتی‌های حوادث جاده‌ای استان کرمان اتباع بیگانه‌اند

یک پژوهشگر گفت: 7 درصد از فوتی‌های حوادث جاده‌ای استان کرمان اتباع بیگانه هستند که عمدتا در جابه جایی‌های غیرمجاز جان خود را از دست می‌دهند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 October 2018, 10:40 am

افزایش 7 برابری تعداد گردشگران خارجی استان کرمان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان کرمان از افزایش میزان رضایتمندی واحساس امنیت در میان گردشگران داخلی و خارجی این استان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 October 2018, 8:28 am

آیا روند اقتصاد مقاومتی در استان ضعیف شده است؟

سرپرست استانداری کرمان با بیان اینکه اخیرا شنیده شده که برخی می‌گویند روند اقتصاد مقاومتی در استان ضعیف شده که نمی‌دانیم با چه مصداق و معیاری این مسئله سنجیده شده است، گفت: جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی با روند قبلی در استان و شهرستان‌ها تشکیل شده و در تهران نیز جلساتی با معین‌های اقتصادی داشته‌ایم و برنامه‌ها دارد تنظیم می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 October 2018, 8:43 am

اربعین مانور شیعه است

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: اربعین به‌عنوان مانور شیعه با هیچ حرکتی قابل مقایسه نیست که مشابهی برای آن داشته باشیم، زیرا میلیون‌ها انسان با پای پیاده و خیلی حماسی، پرشور، جهت‌دار و با پیام عاشورایی در شرایطی که انوع تهدیدها متوجه مردم است، سلحشورانه در صحنه حضور دارند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
8 October 2018, 7:10 am

گرد و غبار۱۵۱ نفر را راهی مراکز درمانی کرد

گرد و غبار در استان های کرمان و سیستان و بلوچستان 151 نفر را راهی بیمارستان کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
8 October 2018, 6:52 am

آنچه برای نگهداری از کودکان باید بدانیم

مدیرگروه اطفال و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: مسمومیت‌ها یکی از آسیب‌های جدی و منجر به مرگ در کودکان و کاملا قابل پیشگیری است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
7 October 2018, 11:02 am

ابرماراتن بین‌المللی در ایستگاه پایانی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: سومین ابرماراتن بین‌المللی راه ابریشم ایران پس از هفت روز در محل کاروانسرای زوار بخش شهداد به پایان رسید.

ادامه خبر
اخبار برگزیده