منبع: ایسنا
20 September 2017, 9:01 am

باید مشکلات مردم حل شود که شرمندگی ما در مقابل مردم کمتر باشد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: باید مشکلات مردم حل شود که شرمندگی ما در مقابل مردم کمتر باشد زیرا در طول 38 سال گذشته مستکبران همواره مشکلاتی برای ما به وجود آورده اند و در زمانی جنگ، زمانی تحریم و ... بر ما تحمیل شد و همواره مردم مشکلاتی داشته اند و باید روزی بیاید که مردم لمس کنند مقداری از مشکلات کم شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 September 2017, 7:01 am

وقوع زلزله ۴.۳ ریشتری در حوالی «سرگز»

زمین‌لرزه‌ای با بزرگای ۴.۳ در مقیاس امواج درونی زمین، امروز مرز استان‌های کرمان و هرمزگان حوالی«سرگز» را لرزاند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 September 2017, 3:36 am

زلزله ۵ ریشتری «هجدک»کرمان را لرزاند

زمین‌لرزه‌ای با بزرگای ۵ در مقیاس امواج درونی زمین، بامداد امروز حوالی«هجدک» کرمان را لرزاند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 September 2017, 9:01 am

ارتقای فرهنگی، گامی در جهت امنیت اجتماعی

مشکلات اجتماعی را از یک جهت، می‌توان به بیماری‌های روحی روانی تشبیه کرد. وقتی یک فرد دچار بیماری جسمی مانند بیماری دیابت یا ناراحتی قلبی می شود به راحتی بیماری خود را می‌پذیرد، اگر همین فرد دچار اختلال دو قطبی یا اختلالات وسواسی باشد، عموما از پذیرش بیماری خود امتناع و آن را انکار می‌کند و حتی گاهی اوقات، اطلاق بیماری را توهین و تحقیر به شمار می‌آورد و عکس العمل نشان می‌دهد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 September 2017, 7:51 am

فارغ التحصیلی 167 هزار دانشجو از دانشگاههای آزاد اسلامی استان کرمان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان گفت، این دانشگاه تاکنون ۱۶۷ هزار فارغ‌التحصیل داشته است و در حال حاضر تعداد زیادی دانشجو در دانشگاه‌های آزاد استان مشغول به تحصیل هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 September 2017, 7:05 am

تجمیع بیمه‌ای دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه هشت کشور

مدیر خدمات پشتیبانی و امور رفاهی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از تجمیع امور بیمه‌ای دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب منطقه 8 کشور خبر داد و گفت: فرآیند تجمیع بیمه‌ای به عنوان اولین تجربه کشوری در دانشگاه های قطب جنوب شرق کشور شامل دانشگاه های جیرفت، کرمان، رفسنجان، بم، سیرجان، زاهدان، زابل و ایرانشهر در حال انعقاد است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 September 2017, 6:22 am

شناسایی 14 گسل در شعاع 25 کیلومتری کرمان

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی دفتر منطقه ای جنوب شرق کشور گفت: با مطالعات میدانی، تلفیق اطلاعات سازمان زمین شناسی و پایان‌نامه‌های دانشگاهی تعداد 14 گسل در فاصله 25 کیلومتری شهر کرمان شناسایی شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 September 2017, 5:44 am

دستگیری مرد هزار چهره در کرمان

رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان کرمان از دستگیری یک جاعل حرفه ای در کرمان خبر داد و گفت: متهم اقدام به جعل اسناد بانکی واداری،گواهی پایان تحصیلات،پروانه کسب و فعالیت نمایندگی وده ها موارد دیگر کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 September 2017, 11:52 am

4 شهرستان شرقی استان کرمان در حالت بحرانی

سرپرست مدیریت بحران استانداری کرمان، وضعیت چهار شهرستان شرقی استان را بحرانی اعلام کرد و گفت: زندگی اهالی این شهرستان‌ها در صورت تداوم ریزگردها با اختلال مواجه خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 September 2017, 5:44 am

ضرورت کار تیمی برای ارتقاء سطح فعالیت‌های آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که عمر گرانمایه دانش‌آموزان با ارزش‌ترین سرمایه‌های مردم و کشور به‌صورت امانت در اختیار ماست، گفت: کیفیت بخشی به فعالیت‌های آموزشی و پرورشی را فراموش نکنیم، چون این فراموشی بزرگترین خیانت به کشور و مردم است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 September 2017, 2:43 pm

وجود ۴۹ هزار بازنشسته کشوری در استان کرمان

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری در استان کرمان با بیان این‌که بازنشستگان گنجینه‌های خرد و اندیشه هستند، گفت: ۴۹ هزار بازنشسته کشوری در استان کرمان وجود دارد که از این تعداد،۶۷۰ نفر بازنشسته علوم پزشکی رفسنجان هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 September 2017, 11:42 am

150 میلیارد تومان پروژه آماده افتتاح در حوزه آب استان کرمان

با حضوراستاندار کرمان آغاز عملیات اجرایی پروژه انتقال آب از مخازن ذخیره شهرستان سیرجان به مسکن مهر و نجف شهر هم‌چنین آغاز عملیات بهره‌برداری از پروژه آبرسانی اضطراری سیرجان صورت گرفت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 September 2017, 11:01 am

رئیس کمیسیون اقتصادی: ساختار سنتی کشور، جوابگوی توسعه اقتصادی نیست

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که ساختار سنتی توسعه نمی‌تواند جوابگوی توسعه اقتصادی کشور باشد، گفت: تفویض اختیارات اولین گامی است که با همکاری استاندار کرمان در جهت توسعه استان برداشته‌ایم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 September 2017, 8:52 am

هم‌اندیشی زنان نویسنده دفاع مقدس در کرمان

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان گفت: در هفته دفاع مقدس اولین جلسه هم اندیشی زنان نویسنده دفاع مقدس در کرمان برگزار خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 September 2017, 7:39 am

مدیران هیئت‌ها نباید سکولار باشند/ انقلاب ما از هیئت‌ها به پا خاسته است

امام جمعه موقت تهران گفت: در مراسمات عزاداری امام حسین (ع) باید به کودکان و حتی کسانیکه ظاهر دینی و مذهبی و حجاب ندارند احترام بگذاریم، چه بسا این مجلس سبب تحول و دگرگونی فرد شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 September 2017, 6:12 am

سیرجان، شهر بدون فقیر و بیکار در سال 1404

نماینده مردم سیرجان و بردسیر شهرستان سیرجان را یکی از بهترین شهرستان‌های استان کرمان دانست و گفت: به‌دنبال آن هستیم که در چشم‌انداز 1404 سیرجان به‌عنوان شهری بدون بیکار و فقیر در کشور مطرح شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 September 2017, 5:30 am

«سیرجان» برای بافت گلیم شیریکی، ثبت جهانی شد

شهر سیرجان برای بافت گلیم شیریکی ثبت جهانی شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 September 2017, 5:22 am

راه‌اندازی بزرگترین کارخانه نساجی ایران در سیرجان

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی از انعقاد توافقنامه‌ای در زمینه ورود دپوهای چینی به شهرستان سیرجان خبر داد و گفت: هم‌اکنون راه‌اندازی بزرگترین کارخانه‌های نساجی ایران، کارخانه کاشی و بزرگترین کارخانه سیم بوکسل کشور در شهرستان سیرجان در دست اقدام است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 September 2017, 5:13 am

فعال شدن منطقه آزاد جازموریان در آینده نزدیک

استاندار کرمان با تأکید برآن‌که توسعه هم‌راستا با حفظ محیط زیست باید باشد، گفت: همه فعالان اقتصادی استان کرمان در حفظ محیط زیست کوشا هستند، به گونه‌ای که همه اختیارات محیط زیست از سوی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست به استان کرمان واگذار شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 September 2017, 1:19 pm

بازگشت 3 سینما به چرخه سینماهای استان کرمان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: فردا یکشنبه 26 شهریور ماه سه سینما در سه شهرستان سیرجان ،انار و زرند ،پس از مرمت، بهسازی و تجهیز به چرخه سینماهای فعال استان و کشور اضافه می شوند.

ادامه خبر
اخبار برگزیده