منبع: ایسنا
14 July 2020, 10:30 am

بهره برداری از پروژه فاضلاب شهر کرمان تا ۵ سال آینده/ در بحث کمبود آب فرافکنی نمی کنیم

مدیر عامل آب و فاضلاب استان کرمان گفت: پروژه فاضلاب شهر کرمان ظرف ۵ سال آینده، پروژه فاضلاب شهر سیرجان ۲ سال و پروژه فاضلاب شهر زرند ۳ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 10:11 am

آیا می دانید عبور از چراغ نارنجی جریمه ۲۰۰ هزار تومانی دارد؟

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان گفت:جریمه ۲ میلیون ریالی در انتظار رانندگانی است که از چراغ نارنجی عبور می کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 10:06 am

نگرانی اصلی ما دورهمی های خانوادگی است/پائیز و زمستان پیک مجدد بیماری کرونا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به ابتلای قطعی ۹۱۲ نفر به کرونا در رفسنجان و انار تاکنون، گفت: میانگین سنی مبتلایان به کرونا در رفسنجان و انار ۴۲ سال و میانگین فوتی‌ها ۷۱ سال است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 9:43 am

۲۵۲۱ ابتلا و ۱۷۹ فوتی جدید کرونا در کشور / ۲۵ استان در وضعیت قرمز و هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲هزار و ۵۲۱ مورد جدید کووید ۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 9:09 am

موتورسیکلت ها عامل نیمی از تصادفات جرحی سیرجان

رییس پلیس راهور شهرستان سیرجان گفت: ۵۰ درصد تصادفات جرحی سیرجان در یک سال گذشته توسط موتورسیکلت ها صورت گرفته و نیمی از فوتی های ترافیکی این شهرستان را راکبین با سرنشینان موتورسیکلت ها تشکیل می دهند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 6:56 am

زیباسازی ورودی شهر کرمان از سمت جاده تهران در دستور کار

شهردار منطقه سه شهر کرمان با اشاره به وضعیت جمع آوری زباله ها در منطقه سه شهری کرمان بیان کرد: روزها زباله‌ها جمع آوری نمی‌شوند بلکه در شب‌ها از ساعت ۲۱ کار جمع‌آوری زباله آغاز می‌شود بنابراین شهروندان در ساعات مقرر زباله‌ها را درب منزل خود بگذارند اما متاسفانه برخی از افراد در ساعت مقرر زباله‌ها را درب منزل خود نمی‌گذارند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 5:50 am

دو بانده شدن محورها، تاثیر چندانی در کاهش حوادث ندارد

معاون امور عمرانی استاندار کرمان با اشاره به اینکه برخی معتقد هستند دوبانده شدن مسیرها به کاهش حوادث کمک می کند، گفت: دو بانده شدن در کاهش حوادث تاثیر چشمگیری نداشته و نمونه این مورد محور بم است که کاملا دو بانده است اما حوادث زیادی نیز در آن رخ می دهد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 5:45 am

شناسایی ۲۵۰ سازمان مردم نهاد در حوزه اجتماعی در استان کرمان

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: بیش از ۲۵۰ سازمان مردم نهاد فعال در حوزه اجتماعی در استان را شناسائی و با آنها جلساتی برگزار کرده ایم و برنامه ریزی های خوب و طرح هایی برای حاشیه شهر کرمان آماده شده و موضوع ترک فعل ها در دستور پیگیری است و سامانه سجام ظرفیت خوبی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 5:36 am

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مس شهربابک منصوب شد

«عباس قشمی میمند» به عنوان مدیر عامل جدید باشگاه فرهنگی ورزشی مس شهربابک منصوب شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 5:13 am

انتقاد صریح رییس کل دادگستری کرمان از عدم توجه به ساماندهی بافت های فرسوده

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: سال هاست که ساماندهی بافت های فرسوده باید اجرا شود که در مقطعی کار دنبال شد اما اتفاق خاصی نیفتاده به دلیل اینکه مسئول مربوطه احساس تکلیف نمی کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 5:11 am

۸۰ درصد مبتلایان جدید، در مراسمات و مهمانی با کرونا درگیر شده‌اند

کارشناس ستاد مقابله با کرونا در استان کرمان گفت: ۸۰ درصد موارد جدید مبتلایان به کووید ۱۹ در جمع‌هایی همچون مهمانی های خانودگی، عروسی ها، مراسمات عزا و یا حضور در مکان های عمومی بوده که نیاز نداشته فرد در آن مکان ها حضور پیدا کنند، با این ویروس درگیر شده اند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 4:46 am

کاهش کانون بیماری تب برفکی در استان کرمان

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمان بیان کرد: با توجه به افزایش تردد نقل و انتقال دام در سطح استان و احتمال خطر شیوع بیماری، پوشش واکسیناسیون در جمعیت دامی شهرستان ها به صورت کامل صورت خواهد پذیرفت و تمامی جمعیت دام سنگین (بیش از ۶۰ هزار راس دام) واکسینه خواهند شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 4:34 am

هر ۵ ساعت ۲ کرمانی قربانی کرونا شدند

ویروس جدید کرونا در شهر وهان چین در دسامبر ۲۰۱۹ شیوع پیدا کرد و نام آن را ۲۰۱۹-nCov گذاشتند. این ویروس در اصل دارای منبع حیوانی است اما این ویروس در میان انسان‌ها از شخصی به شخص دیگر انتقال پیدا می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 July 2020, 7:33 pm

باورهای غلط کرونایی

در روزهای کرونایی رواج برخی شایعات و باورهای غلط بین مردم، آن‌ها را در معرض بیشتر خطر ابتلا به کرونا قرار می‌دهد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 July 2020, 6:53 pm

ظرفیت بیمارستان های سیرجان تکمیل شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان با اشاره به اینکه هم اکنون شهرستان سیرجان در وضعیت قرمز می باشد اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴ مورد ابتلای جدید بستری شده را داشتیم اما خوشبختانه مورد فوتی ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ نداشتیم

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 July 2020, 6:33 pm

۲ نفر از برگزار کنندگان مراسم های جشن در جیرفت بازداشت شدند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از بازداشت دو نفر در این شهرستان به دلیل عدم رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا خبر داد و گفت: این افراد به صورت غیرقانونی اقدام به برگزاری مراسم جشن کرده بودند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 July 2020, 6:25 pm

۱۰ تا ۱۵ درصد جمعیت استان کرمان درگیر کرونا شده‌اند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: افزایش موارد بستری و مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در سطح استان کرمان نشان می دهد که چرخه انتقال ویروس دوباره در استان برقرار شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 July 2020, 2:42 pm

دومین مرحله رزمایش «احسان و همدلی» در کرمان

امروز دوشنبه 23 تیرماه دومین مرحله رزمایش «احسان و همدلی» در کرمان از حرم مطهر امامزاده محمدبن ابراهیم مجاب کرمان آغاز شد.​در این مرحله رزمایش ۴ میلیون بسته پروتئینی همراه با بسته های بهداشتی در میان جامعه هدف آسیب دیده از کرونا،توزیع می شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 July 2020, 2:01 pm

دیدار فوتبال صنعت مس کرمان و نود ارومیه

تیم فوتبال صنعت مس کرمان در هفته بیست و هشتم از مسابقات لیگ آزادگان در ورزشگاه امام علی (ع) کرمان به مصاف نود ارومیه رفت که این بازی با تساوی صفر بر صفر پایان یافت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 July 2020, 10:46 am

کرونا همچنان در کرمان جولان می دهد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از جان باختن ۱۳ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در استان کرمان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده