منبع: ایسنا
17 December 2018, 9:10 am

تکدی‌گری چگونه ریشه‌کن می‌شود؟

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: دست یافتن به نتیجه مطلوب در راستای مواجه نشدن و یا ریشه کنی تکدی‌گری، نیازمند کار فرهنگی مداوم در این زمینه است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 December 2018, 8:23 am

تولید علم و مقاله ما به شدت بالاست/تولید ناخالص ملی رشد همپا ندارد

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به اینکه ارتباط تولیدات علمی و تولید ناخالص ملی در کشور ما مانند کشورهای پیشرفته نیست، عنوان کرد: تولید علم و مقالات ما به شدت بالاست اما تولید ناخالص ملی رشد همپا و همگامی را ندارد و دلیلش این است در کشورهای پیشرفته، علم به سرعت تبدیل به فناوری و محصول می شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 December 2018, 7:57 am

از طرح‌های آبخیزداری شرق استان کرمان چه خبر؟

نماینده مردم شهرستان‌های شرقی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی به تشریح طرح‌های آبخیزداری منطقه دهبکری پرداخت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 December 2018, 6:36 am

عرضه قلیان در 184 مرکز در شهر کرمان!

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه برای مقابله با قلیان نیازمند عزم و خرد جمعی هستیم،گفت: باید باور کنیم که مصرف قلیان یک معضل اجتماعی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 December 2018, 9:24 pm

آنچه باید درباره اصلاحیه قانون چک بدانید

رییس کانون وکلای دادگستری استان کرمان گفت: ماده 6 اصلاح قانون چک از این جهت خوب است که به هرکسی با هر اعتباری اجازه صدور هر مبلغ چک را نمی‌دهد و آن را در محدوده معین قید می‌کند و همه بانک‌ها در همین سامانه متمرکز هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 December 2018, 11:13 am

اخبار منتشره در مورد کودک‌آزاری‌ نگران‌کننده است

مدیرکل بهزیستی استان کرمان بیان اینکه جامعه در حوزه مسایل اجتماعی در شرایط ویژه‌ای قرار دارد، اظهار کرد: اخبار دریافت شده در مورد کودک‌آزاری‌های پیش آمده نگران‌کننده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 December 2018, 11:03 am

خیال کرمانی‌ها راحت باشد

معاون سازمان صمت کرمان گفت: برای شب یلدا هیچ کمبودی نداریم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 December 2018, 9:04 am

تصادف مرگبار تویوتا و کامیون در کرمان

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از تصادف مرگبار وانت تویوتا و کامیون بنز در محور ریگان – بم خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 December 2018, 7:42 am

برگزاری هشتمین کنفرانس ملی "زلزله و سازه"

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان از برگزاری هشتمین کنفرانس ملی "زلزله و سازه" در روزهای ۲۸ و ۲۹ آذرماه جاری در کرمان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 December 2018, 2:26 pm

حسن پور: هر کس تریبون دارد از سیاه نمایی پرهیز کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بودجه سال آینده دولت قیمت هر بشکه نفت را ۵۸ دلار و فروش نفت را یک و نیم میلیون بشکه در روز در نظر گرفته و افزایش بودجه هزینه ای ۱۲ درصد و در حقوق ۲۰ درصد رشد نسبت به سال قبل مشخص کرده که در حقوق ما بحث داریم و می گوییم باید افزایش ها پلکانی باشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 December 2018, 11:18 am

جشنواره گنجِ 30 ساله چیست؟

دبیر اجرایی جشنواره گنج سی ساله گفت: به جز همایش علمی سی‌امین سالِ تاسیس کرمان شناسی- که هفتم اردیبهشت ماه سال آینده در دانشگاه شهید باهنر همراه با هفت پنل تخصصی برگزار خواهد شد- یک هفته تحت عنوان هفته کرمان شناسی، گنج 30 ساله با همکاری فرمانداران استان همراه با تجلیل از مفاخر علمی و فرهنگی شهرستان‌های استان و جشن ویژه‌ای که نشان‌دهنده فرهنگ، سنت‌ها، موسیقی، صنایع‌دستی و سایر ارزش‌های محلی است، در کرمان برگزار خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 December 2018, 7:47 am

مردم کرمان خاک تنفس می‌کنند

نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مدیریت ناصحیح منابع آبی در ادوار مختلف منظومه‌ای از چاه‌های غیرمجاز را ایجاد کرده و کنترل منابع آبی از دست متولیان امر خارج شده است، بیان کرد: در خاک و محیط زیست استان کرمان وضعیت خوبی را تجربه نمی‌کند و دومین استان ریزگردی کشور هستیم، مردم خاک تنفس می‌کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 December 2018, 8:17 am

3 کشته و 5 مجروح در واژگونی اتوبوس در محور رفسنجان به انار

رئیس مرکز مدیریت سوانح و فوریت های پزشکی شهرستان رفسنجان گفت: واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور رفسنجان به انار سه کشته و پنج مجروح بجا گذاشت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 December 2018, 1:43 pm

فرمانداری که برای خشنودی برخی افراد استعفا داد!

فرماندار بافت عصر امروز ۲۲ آذرماه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان، گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه ۴(شهرستان بافت) با حضور استاندار کرمان استعفای خود را اعلام کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 December 2018, 1:35 pm

مصرف مشروب به سنین مدرسه رسیده است

رییس دادگستری شهرستان رفسنجان گفت: کم‌کردن تقاضا در مواردی مانند موادمخدر و مشروبات الکلی اهمیت دارد چرا که متأسفانه آسیب‌ها به سنین مدرسه رسیده و این زنگ خطر است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 December 2018, 1:29 pm

راه‌اندازی فاز اول کارخانه نورد فولاد راور کرمان در آینده نزدیک

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه مشکل عمده شهرستان راور بیکاری است، با پیگیری های صورت گرفته به مدد پروردگار امیدواریم هر چه سریع‌تر زمینه راه اندازی کارخانه نورد فولاد راور و اشتغالزایی برای جوانان راوری در این کارخانه داشته باشیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 December 2018, 1:24 pm

اروپایی‌ها از طرفداران اصلی گردش در شهداد

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 2300 نفر گردشگر خارجی در اقامتگاه های بوم گردی شهداد اقامت کرده اند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 December 2018, 10:54 am

چاه فیروزه‌ای که در آن مس کشف شده!

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: با توجه به ذخیره ی معدنی بالای که معدن چاه فیروره دارد مطمئنا با راه اندازی این معدن، حجم بالایی از بیکاری منطقه رفع خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 December 2018, 9:27 am

اختصاص یک‌هزار میلیارد تومان برای تکمیل مدارس خیرساز نیمه‌تمام

رییس سازمان نوسازی مدارس کشور از اختصاص یکهزار میلیارد تومان برای تکمیل مدارس خیرساز نیمه تمام خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 December 2018, 12:29 pm

نیکزادی:‌ از اقیانوس ثروت شرق استان کرمان استفاده کنیم

نماینده مردم شهرستان‌های بم، ریگان و نرمانشیر در مجلس شورای اسلامی شرق استان کرمان را جزء شهرهای استثنایی کشور دانست و بیان کرد: شرق استان بر روی اقیانوسی از ثروت نشسته است، اما با سوء تدبیرها و سوء مدیریت‌ها تاکنون نتوانسته‌ایم از این امکانات خدادادی استفاده کرده حتی گاهی آنها را نیز از بین برده ایم.

ادامه خبر
اخبار برگزیده