منبع: ایسنا
23 September 2017, 8:41 am

«قلعه گنج»، شهر نمونه اقتصاد مقاومتی کشور

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان هم‌زمان با کلنگ‌زنی 2 کارخانه بزرگ صنعتی و صنایع معدنی، از میانگین رشد سرمایه‌گذاری صنعتی بیش از 386 درصدی و صنایع معدنی 100 درصدی در قلعه گنج خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 September 2017, 9:18 am

توسعه خطوط ریلی تکمیل کننده زنجیره صادرات در جنوب کرمان

مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی گفت: توسعه خطوط ریلی تکمیل کننده زنجیره صادرات محصولات کشاورزی جنوب کرمان است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 September 2017, 1:45 pm

تشریح وضعیت اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی در جنوب کرمان

توسعه اقتصادی ایران همواره با دو چالش اصلی «ساختار ناکارامد اداری» و «سیاسی کاری و جناح بازی» روبرو بوده که این چالش ها، مسیر توسعه را ناهموار و رسیدن به موفقیت در مسیر توسعه به ویژه توسعه اقنصادی را دشوار کرده اند و هر اقدام هرچند کوچک در راستای رفع این چالش ها، در حقیقت اقدامی اثرگذار و مهم در توسعه کشور خواهد بود و از این رو در استان کرمان با تکیه بر شعار "ولایت و توسعه" و با تحقق مثلث توسعه اقتصادی، گام بزرگی برای هموار کردن مسیر توسعه برداشته شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 September 2017, 12:08 pm

ضرورت خودکفا کردن خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد

رئیس کمیته امداد کشور گفت:ما باید به سمت خودکفا کردن خانوارهای تحت حمایت این نهاد مقدس پیش برویم و به جای دادن کمک مالی به صورت بلاعوض و صدقه، وام قرض الحسنه هدفمند برای خودکفا شدن در اختیار خانواده های تحت حمایت قرار دهیم. 

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 September 2017, 12:32 pm

گلایه مردم جنوب کرمان از هزینه زیاد قبوض آب و برق

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی مدعی شد: قبوض نجومی آب و برق اجحاف در حق مردم جنوب کرمان است و وزارت نیرو باید در این رابطه شفاف سازی کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
3 September 2017, 12:35 pm

بیش از 100 بهروز در جنوب کرمان بکار گرفته می‌شوند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه 18 مربی در آموزشگاه های بهورزی جنوب کرمان تدریس می‌کنند، عنوان کرد:  پستهای مصوب بهورزی در جنوب کرمان 862 پست است که در راستای تحقق این هدف علاوه بر به کار گیری فارغ التحصیلان مراکز بهورزی و جذب اخیر بهورز، طی پنج سال آینده 107 بهورز دیگر در جنوب کرمان به کار گرفته می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
29 August 2017, 7:04 am

انجمن‌ها موجب تشویق و ترغیب فعالیت‌های فرهنگی می‌شوند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: فعالیت انجمن‌های فرهنگی ،هنری و ادبی موجب پویایی و تشویق افراد به فعالیت‌های فرهنگی در جنوب کرمان خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
28 August 2017, 9:01 am

آغاز ساخت بیمارستان 260 تخت‌خوابی جیرفت

مدیر کل.راه و شهرسازی جنوب کرمان گفت: عملیات ساخت بیمارستان 260 تحت خوابی جیرفت از هفته قبل آغاز شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
27 August 2017, 11:28 am

کلنگ زنی بزرگترین کارخانه مس کاتد در جیرفت

در چهارمین روز از هفته دولت، بزرگترین کارخانه مس کاتد جنوب استان کرمان با تولید سالانه 20 هزار تن در سال در بخش ساردوییه شهرستان جیرفت کلنگ زنی شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 August 2017, 12:29 pm

بهره برداری از ۹۴۴ هکتار طرح آبیاری تحت فشار در شهرستان عنبرآباد در هفته دولت

با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، رئیس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان و سایر مسئولین 944 هکتار طرح آبیاری تحت فشار به بهره برداری رسید.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 August 2017, 10:20 am

تغییرات شگرف جنوب کرمان در ارائه خدمات درمانی

محمدرضا محمدی عصر دیروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز پزشک اظهار داشت: منطقه جنوب کرمان طی چندسال گذشته در حوزه ارائه خدمات درمانی به مردم تغییرات شگرفی را شاهد بوده است که قابل مقایسه با چهار سال قبل نیست این دستاورد را مدیون پزشکانی هستیم که علی رغم کمبودهای خاص منطقه و محرومیتها برای خدمترسانی به مردم حاضر شدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 August 2017, 10:13 am

اولین جلسه شورای مرکز رشد جیرفت برگزار شد

اولین جلسه شورای پژوهش و فناوری مرکز رشد جیرفت با حضور اکثر دانشگاههای شهرستان و اداره های مرتبط با حوزه فناوری و کار آفرینی در محل مرکز رشد جیرفت برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 August 2017, 8:43 pm

فیلم «آرزوی حبیب» در جنوب کرمان کلید خورد

فیلم کوتاه داستانی «آرزوی حبیب» در جنوب استان کرمان کلید خورد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2017, 1:03 pm

شهرستان فاریاب از قطب‌های معادن

فرماندار فاریاب با بیان اینکه شهرستان فاریاب یکی از قطب های معادن است، گفت: با توجه به جایگاه مطلوب بخش معدن در اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغالزایی در این بخش نیازمند نگاه ویژه دولت مردان است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2017, 8:36 am

روستاییان جنوب کرمان با ایجاد صندوق‌های خرد روستایی توانمند می‌شوند

دبیر اجرایی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی جنوب کرمان گفت: توسعه و توانمندسازی روستاهای شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد براساس پتانسیل های موجود در خود روستاها به منظور ایجاد اشتغال پایدار در دستور کار این اتاق است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2017, 12:06 pm

260 پروژه کشاورزی در جنوب کرمان افتتاح و کلنگ زنی می‎شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: همزمان با هفته دولت 224 پروژه کشاورزی در این منطقه افتتاح و 36 طرح آماده کلنگ زنی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2017, 10:23 am

گرما و دسترسی آسان به سلاح از عوامل بروز خشونت در جنوب کرمان

کارشناس مسائل اجتماعی و فرهنگی با ابراز تاسف از میزان و نحوه‌ی بروز خشونت در جامعه و به ویژه در جنوب استان کرمان، گفت: متاسفانه ابراز نامناسب خشم در جامعه که زمینه بروز پرخاشگری، به عنوان جنبه‌ی بیرونی آن و پیامدهای غمناکی مانند آسیب‌های جسمیِ جرح و قتل یا آسیب‌های روانی را فراهم می‌کند، جای تأمل و پرسش فراوان دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 August 2017, 11:36 am

چرا آسیب‌های اجتماعی در جنوب کرمان معضل شده است؟

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: آسیب‌های اجتماعی و معضلات آن یکی از چالش های اساسی در جنوب کرمان است که سایر برنامه‌ها را تحت الشعاع خود قرار داده و متاسفانه برخی به این آسیب‌ها که گریبانگیر مردم شده دامن می زنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 August 2017, 11:52 am

پیشرفت 90 درصدی ساخت مسکن مهر در جنوب استان کرمان

مدیر کل راه و شهر سازی جنوب استان کرمان گفت: با عنایت دولت تدبیر و امید اکنون روند ساخت طرح مسکن مهر در جنوب کرمان به 90 درصد رسیده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 August 2017, 4:01 pm

دیدار خبرنگاران و مسئولان محلی با خانواده خبرنگار شهید ایسنا

جمعی از خبرنگاران نشریات محلی، خبرگزاری‌ها و مسئولان محلی ضمن دیدار با خانواده شهید اهل قلم زنده‌یاد «اسماعیل عمرانی» - خبرنگار شهید ایسنا - با اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه یادش را گرمی داشتند.

ادامه خبر
اخبار برگزیده