منبع: ایسنا
24 February 2018, 11:29 am

بدهی 16 میلیارد تومانی بیمه‌ها به بیمارستان‌های جنوب کرمان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: بیمه‌های تجاری 16 میلیارد تومان به بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان بدهکار هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
7 February 2018, 9:13 am

مستند شهر اقتصاد مقاومتی قلعه گنج تهیه می‌شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت:مستند شهر اقتصاد مقاومتی قلعه گنج تهیه می شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
28 January 2018, 2:14 pm

آغاز مرمت و ساماندهی قلعه تاریخی منوجان در استان کرمان

باستان شناس و مدیر پروژه مرمت، احیا و ساماندهی قلعه منوجان از آغاز پروژه مهم مطالعه مرمت، احیا و ساماندهی قلعه منوجان خبر داد. 

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 January 2018, 7:16 am

مدیر خاطی مدرسه فاریابی جیرفت بازداشت شد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از رسیدگی خارج از نوبت به پرونده مدیر مدرسه شهید فاریابی جیرفت خبر داد و گفت: مدیرخاطی پس از تفهیم اتهام و صدور قرار تامین مناسب به دلیل عجز از تودیع وثیقه بازداشت شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 January 2018, 8:25 am

جمع‌آوری زباله در هفت شهرستان جنوبی کرمان اصولی نیست

رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علو پزشکی جیرفت گفت: جمع آوری زباله های شهری که از آنها به عنوان طلای کثیف یاد می شود، در شهرستانهای جنوبی طبق مشاهدات میدانی همکاران دانشگاهی، اصولی و فنی نیست و ضروریست که به روش های جدید جمع آوری و ساماندهی شوند. 

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 January 2018, 10:55 am

توضیحاتی درباره حادثه تنبیه بدنی دانش‌آموز جیرفتی/ بازگشت «دانیال» به مدرسه و اخراج مدیر

اخیرا تصاویری از چهره دانش‌آموز جیرفتی که از سوی مدیر مدرسه‌اش مورد ضرب و شتم قرار گرفته، در فضای مجازی منتشر شد که بازتاب‌های فراوانی به همراه داشت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
9 January 2018, 7:04 am

سود محصول مرکبات جنوب کرمان در جیب دلال‌ها

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی جنوب کرمان گفت: سود محصول مرکبات جنوب کرمان به جیب دلال‌ها می‌رود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
31 December 2017, 6:26 am

ضرورت مدیریت و کاهش هزینه‌های تولید در بخش کشاورزی

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: در بخش کشاورزی باید هزینه‌های تولید مدیریت شود تا بتوانیم با بازارهای جهانی رقابت کنیم و تولید محصول برای کشاورز اقتصادی شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
28 December 2017, 3:54 pm

4 مرکز تسهیلات زایمانی در جنوب کرمان در حال ساخت است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: جهت خدمت رسانی بهتر در جنوب استان کرمان خصوصا شهرستان فاریاب مرکز تسهیلاتی زایمان ساخته می شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
27 December 2017, 1:37 pm

ضرب و شتم دانش‌آموز در جیرفت

رییس آموزش و پرورش جیرفت، ضرب و شتم توسط مدیر مدرسه شهید فاریابی جیرفت و ایجاد جراحی شدید از جمله پارگی لب و جراحت روی صورت و بدن دانش آموز را تایید کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 December 2017, 3:18 pm

ویدئو / بم، هم‌نوا با غم

14 سال از آن چند ثانیۀ فاجعه‌باری که همه‌چیز را در بم و حوالی آن به هم ریخت می‌گذرد. اگر در شهر و روستاهای آن منطقه قدم بزنید متوجه می‌شوید که اغراق نیست اگر بگوییم بم بعد از این سال‌ها هنوز هم‌نوا با غم است و گویی از آن روز به بعد، دیگر زندگی مثل سابق نشد. این را حتی مردم و برخی مسئولان آن خطه هم اذعان می‌کنند. این ویدئو، حال و هوای بم در چهاردهمین سالگرد زلزله بم است؛ حال و هوایی که شاید با صدای حزن‌آلود ایرج بسطامی که جان شیرینش را در همان زمین‌لرزه از دست داد، هم‌نوا باشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 December 2017, 1:56 am

ویدئو / بم، ۱۴ سال پس از فاجعه

پنجم دی‌ماه ۱۳۸۲، ساعت ۵:۲۶ صبح، زلزله‌ای ۶.۶ ریشتری مناطقی از استان کرمان را لرزاند و بیش از همه بم، راور و روستاهای اطراف را ویران کرد و بیش از ۲۷ هزار نفر را به کام مرگ کشاند. ۱۴ سال پس از آن فاجعه، به همان مناطق سفر کردیم تا وضعیت شهر و روستاهای زلزله‌زده را جویا شویم. در صحبت‌های مردم و مسئولان هنوز هم حزن ناشی از تکان شهر باقی مانده، آنقدر که حتی کلمات ساده‌ای مثل «تفریح» و «اوقات فراغت» هم از یاد آدم می‌رود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 December 2017, 10:45 am

اخلاق پزشکی رنگ می‌بازد؟

معاون اموزشی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: با توجه به اینکه موضوع علم پزشکی در ارتباط با انسان است و با وجود پیشرفتهای سریع در این حوزه اما شاهد هستیم که روز به روز اخلاق پزشکی رنگ می‌بازد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 December 2017, 10:36 am

آغاز مالچ‌پاشی در 800 هکتار از بیابان‌های رودبار و قلعه‌گنج

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: عملیات مالچ‌پاشی توأم با نهال‌کاری در سطح 800 هکتار از عرصه‌های بیابانی شهرستان‌های رودبار و قلعه‌گنج آغاز و درحال انجام است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 December 2017, 9:44 am

نیاز ضروری جنوب کرمان به راه‌آهن

نماینده مردم شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: بزودی گلنگ ساخت راه آهن بم به جنوب کرمان به زمین می‌خورد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 December 2017, 9:51 am

ضرورت ساخت موزه‌ای برای نگهداری اشیای تاریخی جیرفت

پیشکسوت علم باستانشناسی گفت: ساخت یک موزه بزرگ و منطقه ‌ای جهت نگهداری اشیائ تاریخی کشف شده در شهرستان جیرفت ضرورت دارد

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 December 2017, 7:08 am

مرکبات جنوب کرمان شناخته شده نیست

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: مرکبات با کیفیت این منطقه برای مصرف کنندگان داخلی و خارجی  به خوبی شناخته شده نیست و در این خصوص باید تبلیغات و برند سازی صورت گیرد تا این محصول بی رقیب و مهم منطقه جنوب کرمان به جایگاه واقعی خود دست یابد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
3 December 2017, 9:19 am

فعال شدن 4 معدن با ذخیره 400 هزار تن در جنوب کرمان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: در دولت تدبیر و امید 4 معدن در شهرستان قلعه گنج فعال شده که ذخیره‌ای قطعی بالغ بر 400 هزار تن و ذخیره احتمالی بالای یک میلیون تن انواع سنگ‌های آهن، مس، منگنز و کرومیت را دارند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
3 December 2017, 8:08 am

پیشگیری از تصرف 12 هکتار از اراضی ملی جیرفت

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت:این فرماندهی از تصرف 12 هکتار از اراضی ملی شهرستان جیرفت پیشگیری کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
29 November 2017, 8:52 am

کاهش 95 درصدی تصرف و آتش‌ سوزی منابع طبیعی جنوب کرمان در سال جاری

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: در سال 96 نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بحث تخریب، تصرف و آتش‌سوزی منابع طبیعی شاهد کاهش پیش از 95 درصد بودیم.

ادامه خبر
اخبار برگزیده