منبع: ایسنا
22 November 2017, 1:34 pm

پیشنهادی برای تقویت ارتش در زمینه مدیریت بحران/پدیده‌های عجیبی که در زلزله کرمانشاه مشاهده شد

در حاشیه نشست ارائه یافته‌های علمی تیم تحقیقاتی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تشریح وضعیت فروریختن ساختمان‌ها از نحوه ساخت و سازها و امدادرسانی انتقاد کردند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 1:11 pm

تا عمران و آبادانی کرمانشاه، در کنار مردم هستیم

 بانک مسکن، پرداخت بخش عمده‌ای از کل تسهیلات پرداختی مصوب هیات دولت به هموطنان زلزله‌زده استان کرمانشاه را پذیرفته است و تا عمران و آبادانی مجدد این مناطق با تمام تلاش درکنار مردم صبور و مقاوم منطقه می‌ماند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 1:07 pm

وام ارزان مناطق زلزله‌زده در بانک صادرات ایران عملیاتی می‌شود

بانک صادرات ایران به عنوان یکی از ٧ بانک عامل تعیین‌شده برای کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده غرب کشور، پرداخت تسهیلات بانکی ارزان قیمت به آسیب‌دیدگان را با جدیت پیگیری می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 1:04 pm

بازدید مدیرعامل بانک شهر از مناطق زلزله‌زده غرب کشور

مدیرعامل بانک شهر به نمایندگی از شبکه بانکی کشور، از مناطق زلزله‌زده بازدید کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 12:29 pm

هوای مناطق زلزله زده سرد می‌شود

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه از کاهش دمای هوا طی روزهای آینده در مناطق زلزله زده استان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 11:51 am

سدهای کرمانشاه در زلزله آسیب جدی ندیده‌اند

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: خوشبختانه به هیچ کدام از هفت سدی که در نزدیکی محل وقوع زلزله قرار داشتند آسیب جدی وارد نشده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 11:38 am

ارزیابی خسارت ۱۴۰۰ واحد مسکونی زلزله‌زده غرب کشور 

بیمه دانا از اولین روز حادثه زلزله غرب کشور با اعزام شش گروه ارزیاب خسارت به شهرهای سرپل ذهاب، قصرشیرین، اسلام‌آباد غرب، ازگله، ثلاث باباجانی و جوانرود اقدامات عملی خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان را آغاز کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 11:25 am

14 هزار کانکس برای مناطق زلزله زده تهیه می‌شود

استاندار کرمانشاه گفت: برای اسکان موقت زلزله زدگان 10 هزار کانکس در مناطق روستایی و چهار هزار کانکس برای مناطق شهری تهیه می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 10:37 am

خسارت 1800 میلیارد تومانی زلزله به ساختمان‌های دولتی و تاسیسات زیربنایی کرمانشاه

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: برآورد می‌شود زلزله اخیر 1800 میلیارد تومان به ساختمان‌های دولتی و تاسیسات زیربنایی استان خسارت زده باشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 10:10 am

کمبودی برای تامین مایحتاج مردم مناطق زلزله‌زده نداریم

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به ذخیره اقلام مورد نیاز مردم استان با اولویت مناطق زلزله‌زده اظهار کرد: هیچ کمبودی برای تامین مایحتاج مورد نیاز مردم استان چه در مناطق زلزله‌زده و چه در دیگر مناطق نداریم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 8:38 am

آغاز کوچ پاییزه عشایرکرمانشاه/ عشایری که مقصدشان مناطق زلزله است، صبر کنند

سرپرست امور عشایری استان کرمانشاه از عشایری که مقصدشان مناطق زلزله استان کرمانشاه است، خواست فعلا صبر کنند و کوچ پاییزه خود را تا هفته آینده به تاخیر بیاندازند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 8:01 am

مراقب "مرگ خاموش" باشید!

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه با بیان اینکه گازمنوکسیدکربن بی رنگ و بی بو است، گفت: وجود این گاز می‌تواند در محیط بین یک ساعت تا نهایت هشت ساعت منجر به مسومیت و مرگ افراد شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 7:55 am

تامین کتب درسی دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه

رئیس اداره تدارکات و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از وارد شدن کتب درسی مورد نیاز دانش‌آموزان مناطق زلزله زده استان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 7:54 am

ناکارآمدی مراکز درمانی در زلزله کرمانشاه/در بازسازی استان شتاب‌زده عمل نشود

رئیس پژوهشکده معماری و شهرسازی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به جزئیات تخریب در زلزله اخیر کرمانشاه، گفت: در این زلزله به دلیل مسدود شدن راه‌ها امدادرسانی به روستاها به موقع صورت نگرفت، به گونه‌ای که در برخی از روستاها تا روز جمعه هفته گذشته دام‌ها در زیر آوار باقی ماندند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 7:50 am

زلزله به 77 واحد صنعتی استان خسارت زده است

استاندار کرمانشاه گفت: در زلزله اخیر ۷۷ واحد تولیدی در حوزه صنعت در شهرستانهای سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب دیده و یا تخریب شده اند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 7:11 am

پلمب بیمارستان اسلام آباد غرب

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آبادغرب از پلمب ساختمان بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان توسط پلیس اطلاعات و امنیت عمومی به دلیل نا امن بودن و نداشتن استحکام آن خبر داد.  

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 7:10 am

آنلاین نبودن دستگاه‌های شتاب‌نگاری چالش حوزه زلزله کشور/وجود 20 دستگاه در کرمانشاه

رئیس بخش شتاب‌نگاری ایران با بیان اینکه در کرمانشاه 20 دستگاه شتاب نگاری آماده ثبت زمین لرزه وجود دارد، گفت: یکی از چالش‌های شبکه‌های شتاب نگاری آنلاین نبودن آن است و برای ادامه حیات این ایستگاه‌ها ما نیازمند تعویض دستگاه فعلی هستیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 November 2017, 5:22 am

چگونه "زلزله" را بی‌خطر پشت سر بگذاریم؟

کارشناس مسئول پیشگیری از حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اظهار کرد: با رعایت برخی نکات ایمنی می‌توان خطرات و آسیب‌های زلزله را کاهش داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 November 2017, 2:25 pm

زندگی پس از آوارگی

یکشنبه ۲۱ آبان تلخ ترین اتفاق برای مردم بخش هایی از غرب کشور رخ داد زلزله ۷/۳ ریشتری در ساعت ۲۱:۴۸ دقیقه باعث شد شهر سرپل ذهاب و توابع آن بیشترین خسارت جانی و مالی را به خود ببینند بیشتر خانه ها در این مناطق ویران شده و مردم آواره خیابان ها شدند بیشتر آن ها از آینده خود و کودکان ترس دارند و تصمیم گیری برای آن ها سخت شده است. در این گزارش زندگی مردم بعد از گذشت چند روز از زلزله را به نمایش میگذارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 November 2017, 1:17 pm

مساعدت بانک صادرات ایران در امهال وصول مطالبات آسیب‌دیدگان زلزله

مدیرعامل بانک صادرات ایران با حضور در مناطق زلزله‌زده غرب کشور ضمن دیدار با مردم آسیب‌دیده شهرها و روستاهای غرب استان کرمانشاه، از نزدیک در جریان میزان خسارات و مشکلات موجود، خدمات‌رسانی‌های انجام‌شده و نیازمندی‌های مالی آنها قرار گرفت و دستورات لازم برای رسیدگی فوری به این امور را صادر کرد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده