منبع: ایسنا
23 June 2019, 5:57 am

توزیع روزانه بیش از ۴ میلیون لیتر فرآورده نفتی در کردستان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان به تأمین و توزیع روزانه بیش از چهار میلیون لیتر فرآورده نفتی در سطح استان اشاره و عنوان کرد: این میزان فرآورده توسط ۲۲۶ دستگاه نفتکش در منطقه کردستان تأمین و توزیع می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 June 2019, 5:18 am

آزمون رشته تفسیر قرآن اهل سنت در کردستان برگزار می‌شود

رئیس اداره امور قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان از برگزاری آزمون رشته تفسیر اهل سنت به عنوان یکی از رشته‌های جدید در مسابقات ملی قرآنی اوقاف و امور خیریه خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 June 2019, 3:09 am

ویدئو / «اورامان» حالا دو چهره دارد!

اورامان، روستا/شهری در کردستان است که در نوار مرزی ایران و عراق قرار دارد. این روستا با معماری پلکانی و ساختمان‌های سنگی، با جمعیت ۲۸۰۰ نفر، از سال ۱۳۹۲ به شهر تبدیل شد و از آن زمان، صنعت گردشگری این منطقه رونق گرفت و حالا در ایام تعطیل میزبان هزاران گردشگر است. طبیعت، فرهنگ مردم محلی و معماری خاص روستا، مهمترین دلیل حضور گردشگران است. گردشگری گرچه باعث رونق اقتصادی منطقه شده، اما در زیر پوست آن، به دگرگونی چهره روستا منجر شده است. این دگرگونی تنها مختص معماری روستا نیست، بلکه گردشگران، زیست و فرهنگ هزاران ساله مردم روستا را هم با تهدید مواجه کرده‌اند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 June 2019, 8:26 am

برگزاری مسابقات کشتی در فضای باز در کردستان

مسابقات کشتی آزاد و فرنگی در فضای باز با استقبال گرم همشهریان بیجاری برای اولین بار در سطح کشور در شهرستان بیجار برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2019, 12:40 pm

شهدا مدال عزت و افتخار را از خداوند دریافت کردند

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: شهدای انقلاب اسلامی جان خود را به خداوند متعال اهدا کردند و در مقابل مدال عزت و افتخار را از خداوند دریافت کردند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2019, 6:30 am

معاون سیاسی وزیرکشور: احزاب سیاسی با آرامش وارد انتخابات شوند

معاون سیاسی وزیرکشور گفت: ما برای اینکه انتخابات بزرگی را در دنیا انجام دهیم باید احزاب سیاسی و سایر تشکل‌ها با آرامش وارد انتخابات شوند چرا که با گفت‌وگو بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2019, 12:15 pm

دادستان جدید مرکز استان کردستان معرفی شد

طی مراسمی با حضور حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور و مسئولان ارشد استان کردستان، دادستان جدید مرکزاین استان معرفی شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2019, 11:14 am

از آغاز تیرماه شاهد تحولات قابل توجهی در فضای مجازی خواهیم بود

دادستان کل کشور گفت: اقدامات خوبی را در راستای رفع مشکلات این فضا در ماه‌های گذشته داشتیم و از آغاز تیرماه نیز شاهد تحولاتی قابل توجه در فضای مجازی خواهیم بود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2019, 9:29 am

استفاده از قضات شافعی مذهب در کردستان بیشتر شود

استاندار کردستان خواستار استفاده بیشتر از قضات شافعی مذهب در استان شد و گفت: جمعیت استان کردستان اکثراً اهل سنت و شافعی هستند، به همین نسبت باید استفاده از قضات شافعی مذهب بیشتر شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2019, 11:50 am

برچسب "محیط زیست مانع توسعه است" را نمی‌پذیریم

مدیرکل اداره محیط زیست استان کردستان گفت: امروز بحث اشتغال و استقرار صنایع مطرح است و بر همین اساس قضاوت و تصمیم گیری در مورد منافع آحاد مردم و اجازه دادن به یک اقلیت خاص که قصد بهره برداری از منابع خدادی استان را دارند و می‌خواهند به این مسئله که محیط زیست مانع توسعه است تسری دهند را نمی‌پذیریم، چراکه محیط زیست به هیچ عنوان و در هیچ مقطع زمانی با این هدف فعالیت نکرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2019, 6:30 am

تمریناتی که موجب کنترل افسردگی می‌شود

مربی یوگای پزشکی در کردستان، گفت: تمرینات یوگا در درمان میزان افسردگی بسیار مؤثر است، حتی عمیق‌ترین نوع افسردگی نیز با تمرینات یوگا قابل کنترل می‌شود، اما باید توجه داشت که تمرینات یوگا در محیط آشرام، که امکان انجام صحیح تمرینات فراهم است، انجام شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2019, 6:24 am

وقتی بخشش جایگزین انتقام می‌شود

با گذشت اولیای دم، جوان سنندجی بعد از ۹ سال از اجرای حکم قصاص رهایی یافت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 June 2019, 1:17 pm

سالانه چقدر کالا قاچاق می شود؟

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: میزان حجم قاچاق کالا و ارز در کشور ۱۲.۵ میلیارد دلار در سال است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 June 2019, 10:18 am

دلایل جایگاه ضعیف صنعت در کردستان چیست؟

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان از افتتاح نمایشگاه «رونق تولید» در این استان خبر داد و گفت: کردستان جایگاه صنعتی ضعیفی دار، اما به لحاظ صنعتگر، استعدادهای زیاد و صنعتگران قوی در سطح کشور دارد که محصولات خود را با کیفیت بسیار مطلوبی به بازار ارائه می‌کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 June 2019, 6:00 pm

تمرکز ستاد مبارزه با قاچاق کالا بر حوزه دخانی و سوخت مرزنشینان کردستان است

معاونت پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا، با اشاره به این که تمرکز ستاد بر حوزه دخانی و سوخت مرزنشینان است، گفت: باید با ایجاد زنجیره شفاف در سامانه‌ها به صادرات و واردات به طور جدی در همه کشور بپردازیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 June 2019, 12:25 pm

تأمین امنیت سرمایه گذاری در کردستان موجب تداوم تولید می‌شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی کردستان، با بیان اینکه کشاورزی محور توسعه اقتصادی این استان است گفت: تعداد زیادی از مردم کردستان به کشاورزی اشتغال دارند و سازمان جهادکشاورزی نیز با حمایت از سرمایه گذاری و تولید در این زمینه می‌تواند به توسعه استان کمک شایانی کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 June 2019, 11:54 am

سود فعالیت‌های مرزی عاید مرزنشینان نمی‌شود

مدیرکل گمرکات کردستان خواستار فعالیت دوباره معابر و بازارچه‌های موقت مرزی استان شد تا سود فعالیت‌های مرزی عاید مرزنشینان استان شود و تجارت رسمی استان در گمرک باشماق با مانع روبرو نشود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 June 2019, 6:26 am

دختران ۲ برابر پسران در زمان امتحان دچار استرس می‌شوند

یک روانشناس معتقد است دختران ۲ برابر پسران در زمان امتحان دچار استرس و اضطراب می‌شوند، چرا که آنها مسئولیت‌پذیرتر هستند و بیشتر نتیجه امتحان برایشان مهم است و متأسفانه این استرس بر روی عملکرد آنها تأثیر می‌گذارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 June 2019, 6:52 am

بلاتکلیفی واحدهای مسکن مهر به دولت و مردم ضرر می‌رساند

استاندار کردستان با تاکید بر لزوم تسریع در تعیین تکلیف واحدهای مسکن مهر بلاتکلیف، ادامه این روند را موجب تحمیل هزینه به دولت و متقاضیان و متضرر شدن آنها دانست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 June 2019, 11:41 am

وزیر ارشاد: برگزاری کنگره مشاهیر کرد یک ضرورت است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برگزاری کنگره مشاهیر کرد یک ضرورت است، گفت: این وزارتخانه از برگزاری هر چه بهتر این کنگره حمایت می‌کند.

ادامه خبر
اخبار برگزیده