منبع: ایسنا
21 August 2019, 8:27 am

کمیته امداد چه خدماتی به مددجویان ارائه می‌دهد؟

یکی از نهادهایی که در زمینه ارائه خدمات به محرومان و اقشار ضعیف جامعه تلاش می‌کند، کمیته امداد است که در سرفصل‌های مختلف و در تمام امورات و نیازهای خانواده‌های تحت حمایت برنامه دارد و خدمت ارائه می‌دهد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2019, 12:53 pm

خود زنی ایرانی‌ها با مصرف بی رویه برق

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان گفت: فقط حدود 25 درصد برق تولیدی به دست مردم می‌رسد و 75 درصد آن به فرم های نامطلوب انرژی تبدیل می‌شود؛ مصرف بی رویه از این میزان هم به معنی خود زنی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 August 2019, 2:56 pm

کردستان دارنده رتبه اول فساد اداری در کشور نیست

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار با تکذیب این مطلب که کردستان در فساد اداری، استان اول کشور نیست گفت: کردستان یک وضعیت بسیار خوبی از نظر سلامت اداری دارد و هیچ پرونده متوسطی در مراجع قضایی و نظارتی ندارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 August 2019, 11:12 am

ایراد جشنواره‌ها از نگاه بیژن کامکار

بیژن کامکار با تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری در بخش فرهنگ و هنر، گفت: مسوولان باید از جوانان هنرمند حمایت و پشتیبانی کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 August 2019, 8:50 am

در هوای عاشقی دف می‌زنم

«دف می‌تواند تمام ابعاد بشری را در بربگیرد، تمام زیبایی‌ها و قلب تپنده زندگی در دف جریان دارد. دف زبان ناگفته من است. دف همچون کودکی است که مادرش او را به آغوش گرفته و به او محبت می‌کند، او را به آسمان می اندازد و به چپ و راست تکان می‌دهد و می‌بوسد. فقط تکرار صرف دف بدون محبت و عشق درست نیست. متاسفانه دف‌هایی را که الان می‌نوازند اکثرا فقط تکرار ریتم است.»

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 August 2019, 4:27 am

دستور ویژه رییسی برای ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد در کردستان

در پی سفر رییس قوه قضاییه به استان کردستان، جلسه شورای اداری این استان با حضور آیت الله رئیسی برگزار و برخی مطالب مبنی بر بالا بودن آمار فساد در برخی از دستگاه‌های اداری و اجرایی استان کردستان با استناد به گزارش یکی از مراجع رسمی که اخیرا در این زمینه منتشر و در برخی از رسانه‌های کشور منعکس شده بود، مطرح شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 August 2019, 10:09 am

جشنواره "دف نوای رحمت" در کردستان به پایان رسید

آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت در کردستان برگزار و در پایان نفرات برتر این جشنواره مشخص شدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 August 2019, 9:23 am

رئیسی در بند زندانیان امنیتی

سفر یک روزه رئیس  قوه قضائیه به استان کردستان چند نشست عمومی و چند بازدید را به همراه داشت که حضور وی در زندان مرکزی سنندج از خرق عادت بازدیدهای رسمی مدیران و مقامات قضایی بود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 August 2019, 5:25 am

برخورد جدی با هرگونه فساد اداری از سوی دستگاه قضا

رئیس قوه قضائیه با تضمین سلامت ادارات استان کردستان، ضامن این موضوع را برخورد جدی با هرگونه فساد اداری از سوی دستگاه قضا عنوان کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 August 2019, 4:33 pm

رئیس قوه قضائیه: پایان عمر مفسدان فرا رسیده است

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: مفسدان بدانند پایان عمرشان فرا رسیده است و اجازه هیچ اقدامی به آنان داده نخواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 August 2019, 10:28 am

ویدئو / نهمین جشنواره دف‌نوای وحدت

نهمین جشنواره بین‌المللی دف‌نوای رحمت، ۲۲ تا ۲۴ مرداد در سنندج برگزار شد. این جشنواره در چهار بخش بین‌الملل، سراسری، جنبی و ویژه برگزار شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 August 2019, 9:45 am

تمرکز جشنواره دف در سنندج، زیرساخت‌های جشنواره را مستحکم می‌کند

داور نهمین جشنواره بین المللی «دف نوای رحمت» گفت: تمرکز برگزاری جشنواره دف در سنندج به عنوان مرکز مهم نوازندگی و ساخت این ساز، هرسال کیفیت زیرساخت‌های جشنواره را مستحکم‌تر می‌کند و می‌بینیم که مدیریت متفکرانه و با ثبات و گروه برگزاری متعهد و مسئول جشنواره هر سال با تجربیات بیشتر سطح جشنواره را ارتقاء می‌دهند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 August 2019, 5:48 am

رفع مشکلات اقتصادی کردستان را پیگیری می‌کنیم

رئیس قوه قضاییه گفت: عمده‌ترین مسئله در استان کردستان، مسئله اشتغال، رفع بیکاری و رونق تولید است که ما هم پیگیری می‌کنیم تا بخش‌های اقتصادی در استان کردستان بتوانند نسبت به اشتغال و رونق تولید و رفع موانع تولید گام بردارند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 August 2019, 11:44 am

مردم تحمل گرسنگی را دارند تبعیض و بی‌عدالتی را نه

معاون حقوقی قوه قضاییه گفت: مردم تحمل گرسنگی را دارند اما تحمل تبعیض و بی عدالتی در جامعه را ندارند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 August 2019, 7:00 am

دف‌نوازان همراه با باران آوای دوستی سر دادند +‌تصاویر

در میان سازهایی که وجود دارد شاید هیچ سازی به اندازه دف نتوانسته که در کردستان با آهنگ حیات و ضربان زندگی انسان، پیوند برقرار کند، دف قلب تپنده زندگیست و ریتم‌هایش در زندگی کُردها جریان دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2019, 11:42 am

دکل‌های مخابراتی برای سلامت انسان مضر هستند؟

امروز مخابرات در حالی شایعات مربوط به مضر بودن دکل های مخابراتی را رد می کند که حساسیت نسبت به نصب دکل های بی تی اس در شهرها هر روز افزایش می یابد، تا آنجا که اهالی محلات در اعتراض به نصب دکل های مخابراتی در کنار واحدهای مسکونیشان با گلایه از تشعشعات مخابراتی و مضرات آن، خواستار عدم نصب دکل جدید در محله هایشان می شوند .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2019, 8:13 am

ویدئو / آتش در مراتع پاوه

بامداد یکشنبه - ۲۰ مرداد - آتش‌سوزی گسترده‌ای از باغات پایین دست تفرجگاه «ویمیر» پاوه شروع شد که به دلیل وزش شدید باد، این آتش‌سوزی به مناطق بالاتر کوهستان سرایت پیدا کرد. این حادثه باعث از بین رفتن ۵۰ هکتار از منابع طبیعی منطقه شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2019, 5:10 am

اعلام علت مرگ مشکوک دانش‌آموز در سنندج

رییس بیمارستان تامین اجتماعی سنندجی در توضیحاتی به ایسنا، علت اولیه مرگ دانش آموز سنندجی در این بیمارستان را نارسایی کبد اعلام کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 August 2019, 7:01 am

نشان دادن فضای نامطلوب از استان موجب فرار سرمایه‌گذاران می‌شود

استاندار کردستان، گفت: وقتی چهره استان فقیر و ناکارآمد نشان داده شود هیچ سرمایه‌گذاری به کردستان نمی‌آید و در واقع فضای عمومی جامعه اگر نامطلوب باشد موجب فرار سرمایه‌گذار می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 August 2019, 11:48 am

ماجرای ورود سموم شیمیایی به سد قشلاق کردستان چه بود؟

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان درباره منابع آلاینده آب استان همچون واژگونی تانکرها و سموم شیمیایی کشاورزی و اینکه گفته می‌شود فاضلاب 51 روستا به سد قشلاق سنندج می‌ریزد، گفت: وظیفه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب شهرها و روستاها برعهده شرکت های آبفا و آبفار است و شرکت آب منطقه‌ای اعتبار خاصی را در این زمینه ندارد اما هم نسبت به این مسئله بی تفاوت نیست.

ادامه خبر
اخبار برگزیده