منبع: ایسنا
17 December 2018, 10:17 am

بارش برف در اکثر محورهای مواصلاتی کردستان

رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان کردستان گفت: در حال حاضر شاهد بارش برف در اکثر محورهای مواصلاتی استان کردستان هستیم که از بعدازظهر امروز شدت این بارش‌ها بیشتر خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 December 2018, 9:07 am

وجود 318 زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های کردستان

مدیرکل زندان‌های استان کردستان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۱۸ زندانی جرائم غیرعمد در مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان تحمل حبس می‌کنند، گفت: از این تعداد ۲۴۸ نفر بدهکار مالی، ۵۹ نفر مهریه و ۱۱ نفر نیز مربوط به تصادف و یا حوادث کارگاهی هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 December 2018, 8:14 am

نشست مشترک علما و روحانیون تشیع و تسنن برگزار شد

مدیرکل فرق و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: رعایت حقوق اجتماعی و انسانی مسلمانان در پناه وحدت و همدلی آنها و شناخت نیازمندی‌ها و انتظارات‌شان از همدیگر محقق خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 December 2018, 8:12 am

مجازات حبس جرائم غیرعمد باید به حداقل برسد

نماینده ولی فقیه در کردستان، کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را کاری بسیار نیک و خداپسندانه دانست و گفت: باید در قانون به این موضوع مهم توجه شود که در جرائم غیرعمد حتی‌الامکان از مجازات حبس استفاده نشود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 December 2018, 6:21 am

احیای 230 هکتار اراضی ملی با گیاهان دارویی در کردستان

رئیس اداره بهره‌برداری منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان، گفت: تعداد 230 هکتار از اراضی ملی طی عملیات احیا و غنی‌سازی مراتع با استفاده از گیاهان دارویی در استان احیا شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 December 2018, 10:30 am

فعالیت 475 گروه جهادی محرومیت‌زدایی در کردستان

جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان به فعالیت 475 گروه جهادی در استان اشاره و عنوان کرد: این گروه‌ها با مشارکت مردم در مناطق محروم و دور افتاده به محرومیت‌زدایی می‌پردازند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 December 2018, 8:46 am

ایران زیباست؛ پاییز در جنگل‌های النگدره و سنندج

پاییز فصل «هزار رنگ». فصلی پر از زیبایی با درخشش برگ‌های رنگارنگ در نور آفتاب بلندش. در فصل پاییز از سبزی و طراوت درختان کاسته شده و طبیعت به رنگ‌های زیبا آراسته می‌شود. منظره‌های بی‌نظیر در جنگل های هیرکانی النگدره شهر گرگان و طبیعت شهر سنندج، با توجه به موقعیت‌های آب و هوای مطبوع دارای جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبایی هستند که نگاه هر بیننده‌ای را محو خود می‌کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 December 2018, 2:55 pm

جامعه‌ای خسته از قبولی کنکور و مدرک‌گرایی

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان کردستان، گفت: سایه کنکور بر سر آموزش و پرورش سنگینی کرده اما در تلاش هستیم که دانش آموزان را به سوی طرح‌های پژوهشی و فناوری سوق دهیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 December 2018, 12:05 pm

دستاوردهای پژوهشی فرصتی برای خلق ارزش افزوده و ثروت

معاون هماهنگی و توسعه استانداری کردستان، با تاکید بر اینکه دستاوردهای دانش‌بنیان و پژوهش‌های موثر می‌تواند ارزش افزوده زیادی برای استان داشته باشد و زمینه فعالیت‌های دانش بنیان اقتصادی را برای استان کردستان فراهم کند، اظهار کرد: این راه یک فرصت برای ثروت آفرینی است و با هزینه‌های کمی بهره‌های فراوانی نصیب جامعه می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 December 2018, 9:08 am

معضل شیرابه محل دفن پسماند شهر سنندج رفع می‌شود؟

رییس سازمان پسماند شهرداری سنندج گفت: با هدف تامین آب مورد نیاز برای کشاورزی در منطقه، سد ژاوه احداث شده که با هدف جلوگیری از آلودگی آب عملیات انتقال شیرابه تولیدی محل دفن پسماند به تصفیه‌خانه فاضلاب در حال اجر است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 December 2018, 7:32 am

اشتغالزایی مددجوی کردستانی برای ۹ نفر

زهره زارعی یکی از مددجویان سنندجی توانسته با استفاده از تسهیلات اشتغال کمیته امداد و با پخت نان محلی برای ۹ نفر اشتغالزایی کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 December 2018, 7:01 am

احداث شهرک های صنعتی مشترک با عراق راه حل مشکل کولبری است

استاندار کردستان گفت: در جریان نشست هایمان با مقامات استان سلیمانیه، موضوع ایجاد شهرک‌های صنعتی مشترک در شهرهای مرزی استان کردستان با هدف حل مشکل کولبری و امنیت مرزهای استان مطرح شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 December 2018, 3:03 pm

استارت آپ ویکند کشت و کال در دانشگاه کردستان آغاز شد

استارت آپ ویکند کشت و کال با حضور 50 نفر از صاحبان ایده, از امروز در دانشگاه کردستان آغاز شد و تا سه روز ادامه دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 December 2018, 11:40 am

هیچ کدام از ظرفیت‌های گردشگری بیجار به فرصت تبدیل نشده است

دبیر اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه احتماعی گفت: در حوزه گردشگری هیچ کدام از ظرفیت های شهرستان بیجار تبدیل به کسب و کار نشده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 December 2018, 11:11 am

100 میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض فرسایش

رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: 100 میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض فرسایش قرار دارند که چرای بی‌رویه دام یکی از عوامل آن است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 December 2018, 6:18 am

هیچ درمان و دارویی برای بهبود قطعی سرماخوردگی و آنفلوانزا وجود ندارد

پزشک عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان،با بیان اینکه هیچ درمان و دارویی برای بهبود سرما خوردگی و آنفلوانزا وجود ندارد، گفت: آنتی بیوتیک‌ها ویروس را از بین نمی‌برند، بعضی از داروها فقط به برطرف شدن علائم آنفلوانزا و سرما خوردگی کمک می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 December 2018, 5:36 pm

زیباکلام: حاکمیت دموکراسی تنها راه پر کردن شکاف‌ها در کشور است

یک استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و فعال اصلاح‌طلب به شکاف‌های ایجادشده از سال ۵۸ تا کنون در جامعه ایران اشاره کرد و گفت: حاکمیت دموکراسی تنها راه برون‌رفت از وضعیت کنونی و پر کردن شکاف‌های موجود است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 December 2018, 7:16 am

از استحکام و تقویت روابط تا دعوت از سرمایە‌گذاران برای حضور پررنگ در کردستان

استاندار کردستان کە در راس هیاتی متشکل از فعالان اقتصادی و مسئولان مختلف از دستگاه‌های اجرایی بە اقلیم کردستان و استان سلیمانیە عراق سفر کردە است موضوعات مختلفی را در نشست با هیات اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
10 December 2018, 1:30 pm

تحصیل دانش‌آموزان در رشته‌های مهارتی به کاهش بیکاری منجر می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با تأکید بر این‌که آموزش‌ها در مدارس باید به سمت مهارت‌های عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی پیش برود، گفت: اگر دانش‌آموزان در رشته‌های مهارتی و فنی فارغ‌التحصیل شوند شمار بیکاران در جامعه کاهش خواهد یافت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
10 December 2018, 12:44 pm

ضرورت تربیت روحیه کارآفرینی دانش‌آموزان

مدیرکل دفتر آموزش‌های کار دانش وزارت آموزش و پرورش بر تربیت روحیه کارآفرینی دانش آموزان در راستای اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده