منبع: ایسنا
14 August 2018, 7:16 am

مشاوران تحصیلی، دلخوشی کاذب ایجاد نکنند

یک کارشناس مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی در کردستان، در خصوص تعدد مشاوران در سطح شهر و تبلیغات بسیار در رابطه با انتخاب رشته گفت: عده‌ای از مشاوران تحصیلی بیشتر دلخوشی کاذب ایجاد می کنند، شاید این دسته از مشاوران انتخاب رشته کنند ولی به هیچ عنوان نباید قول 100درصد بدهند که فرد در این کد رشته پذیرش می شود و در کل انتخاب رشته بر اساس احتمال است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2018, 10:10 am

پای من زیر درخت گردو گم شده ...

روزگار تلخ بود و تلخ، عید قربان آمده بود لباس‌های رنگی بر تن کودکان نوید دهنده یک روز خوب و یک زندگی پر رونق را می داد، کودکان به دور هم شاد بودند و بازی می‌کردند اما بازی بزرگان در زمان جنگ تحمیلی قربانگاه جانشان شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 August 2018, 10:29 am

اختصاص 120 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به حوزه گردشگری کردستان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: تسهیلات اشتغالزایی حوزه گردشگری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به میزان 120 میلیارد ریال پرداخت شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 August 2018, 8:48 am

سنجاب‌ها، ناجی درختان بلوط زاگرس

سنجاب‌ها دانه‌های بلوط را در سوراخ‌های زمین، زیر ریشه یا سوراخ درختان مخفی می‌کنند که این کار کمک فراوانی به رشد و تجدید حیات جنگل‌های بلوط می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 August 2018, 4:21 am

کودکان از چه سنی با کتاب آشنا شوند؟

متخصص کودک و نوجوان در کردستان، اظهار کرد: کودکان باید سال‌ها قبل از شروع مدرسه با کتاب آشنا شوند، کتاب‌های مصور باید از سن 3 سالگی به بازی‌های کودکان اضافه شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
9 August 2018, 8:28 am

فعلا خطر ورشکستگی از سر کارخانه سیمان بیجار رفع شد

مدیر عامل کارخانه سیمان بیجار گفت: کارخانه سیمان شهرستان بیجار تا سال آینده به طور کامل از خطر ورشکستگی نجات می یابد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
9 August 2018, 8:21 am

این بنده خدا فقط می‌نویسه...

خبرنگار سبک متفاوتی از زندگی را تجربه می‌کند که در آن می‌دود، زمین می‌خورد، بر می‌خیزد و باز می‌جنگد و در این بین تنها چیزی که می‌خواهد، آسایش خاطر قلم و امنیت نوشتاری است که سایه بازخواست، تهدید، رشوه حتی برای لحظه‌ای بر آن سنگینی نکند، چرا که معتقد است نمی خواهد عریضه نویس، میرزابنویس، روابط عمومی و یا حتی خطابه‌گو باشد؛ یک خبرنگار تنها دوست دارد یک خبرنگار باقی بماند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
9 August 2018, 7:48 am

گرفتار شدن 18 نفر به سیاه زخم در سقز کردستان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: همه افرادی که تا امروز در شهرستان سقز به بیماری سیاه زخم مبتلا شده‌اند تحت درمان قرار گرفته و در حال بهبودی هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
7 August 2018, 6:46 am

"کوچر بیرکار" خورشیدی که به صفحه‌های اجتماعی تابید

تا همین چند روز پیش، کسی با نامش آشنا نبود، طی دو هفته اخیر نامش آنچنان بر سر زبان‌ها افتاد که در مدتی کوتاه مانند خورشید تمامی شبکه‌های اجتماعی را نورانی کرد، خبرها حاکی از آن بود که "کوچربیرکار" افتخار علمی دیگری برای ایرانی‌ها در سطح تمام دنیا رقم زده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
6 August 2018, 11:30 am

هدف‌گذاری ساخت 1000 واحد مسکونی در روستاهای کردستان

‌مدیرکل کمیته امداد استان کردستان گفت: ساخت یک هزار واحد مسکن مددجویی در استان کردستان طی سال جاری با مشارکت کمیته امداد و سپاه پاسداران صورت می‌گیرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
6 August 2018, 11:25 am

منطقه چل چمه دیواندره در شرف ارتقاء به منطقه حفاظت شده

‌مدیرکل محیط زیست کردستان گفت: منطقه پیشنهادی چل چمه دیواندره، آخرین مراحل اداری را جهت ارتقاء به منطقه حفاظت شده و پیوستن به مناطق تحت مدیریت اداره کل محیط زیست کردستان طی می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
6 August 2018, 7:13 am

تغذیه با شیر مادر= شروع عادلانه زندگی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، اظهار کرد: شیردهی مادران به کودکان زیر دو سال در سطح استان رو به رشد و حتی بالاتر از میانگین های کشوری و در مواردی بالاتر از میانگین جهانی بیان کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
6 August 2018, 6:07 am

کارتن‌خواب‌ها در ایستگاه گورستان

انگار با مردگان قبرستان‌ها انس گرفته‌اند و با آنها همزیستی مسالمت‌آمیز دارند، آنها این مکان را امن‌تر از هر جایی برای چند ساعت آرمیدن خود می‌دانند، چون به قول معروف «مردگان دستشان از دنیا کوتاه شده» و آزار و اذیتی برای آنها ندارند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
5 August 2018, 9:57 am

مادرانی که اجازه نمی‌دهند بند ناف روان کودک از آنها جدا شود

یک روانشناس گفت: والدین هلیکوپتری به دلیل اضطراب شدید و نشخوارهای منفی روانی که دارند معمولا تمایل دارند همانند زندگی درون رحمی 9 ماهه، از کودک خود مراقبت کنند و تمام رفتارهای کودک از بازی کردن گرفته تا خواب و خوراک و حتی تنفس وی را تحت کنترل و نظارت خود داشته باشند و اجازه نمی‌دهند بند ناف روان کودک از وی (مادر) بریده و مستقل شود به همین دلیل این کودکان کاملا وابسته، لجباز، پرتوقع، دست و پا چلفتی، مضطرب، پرخاشگر و با اعتماد به نفس ضعیف بزرگ می‌شوند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
5 August 2018, 7:35 am

گل‌هایی که در خواب پرپر شدند...

حادثه‌ای تلخ و جانگداز که تمام کشور را مات و مبهوت کرد، داستان سربازان رشیدی بود که در اوج قدرت و ایستادگی در مقابل دشمنان در سیاهی شب سوختند و پرپر شدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
5 August 2018, 6:49 am

محل حادثه تروریستی مریوان

روستای "دری" یکی از روستاهای مرزی استان کردستان است که در ۳۰ کیلومتری شهر مریوان واقع و بالغ بر ۲۱۵ خانوار که جمعیتی حدود ۹۵۰ نفر را دارا است. در ۳۰ تیرماه سال جاری گروهک های ضد انقلاب(پژاک) با حمله به پایگاه نظامی این روستا و شلیک آرپی جی به محل نگهداری مهمات ۱۱ تن از سربازان این پایگاه را به شهادت رساندند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
5 August 2018, 5:22 am

مقابله با مسائل اقتصادی کشور مستلزم روحیه جهادی و انقلابی

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان گفت: امروز به روحیه جهادی و انقلابی بیش از گذشته نیاز داریم و باید در راستای مقابله با مسائل اقتصادی کشور، به تفکر دوران جنگ برگردیم و بنگریم که چگونه توانستیم در آن شرایط انقلاب را به پیروزی برسانیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
4 August 2018, 10:51 am

رییس اتاق بازرگانی سنندج: عقب‌افتادگی تاریخی، گریبان‌گیر کردستان است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اتاق بازرگانی سنندج، با بیان این‌که عقب‌افتادگی تاریخی گریبان‌گیر استان کردستان شده است، گفت: عدم حضور نخبگان کردستانی در سطوح مدیریتی و تأثیرگذار ملی از جمله موضوعاتی است که به این عقب‌افتادگی تاریخی دامن می‌زند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
4 August 2018, 8:34 am

کمبود کامیون آفتی به جان خوشه های طلایی کردستان

گندم از جمله محصولات استراتژیک کردستان است و این استان هر ساله سهم مهمی در تولید گندم کشور دارد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده