منبع: ایسنا
22 August 2019, 7:36 am

بررسی صحت اعترافات زن متهم ملایری و بازجویی ادامه دارد

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با بیان اینکه بررسی صحت اعترافات زن متهم ملایری و بازجویی ادامه دارد، گفت: متهم مدعی شده همسر، دوست و زن برادر باردار خود را به قتل رسانده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 August 2019, 7:19 am

جذب گردشگر فرهنگی با تاسیس موزه در همدان

عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا درباره اهمیت جانمایی تاسیس موزه‌ها گفت: بهتر است موزه‌ها در محورهای اصلی شهر یا مسیرهای توریستی و تاریخی بنا شود تا بازدید از آنها بیشتر و مورد استقبال گسترده‌ قرار گرفته و سبب رونق گردشگری شوند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 10:40 am

تپه پیسا عاقبت بخیر می‌شود؟

اثر تاریخی تپه پیس‌ها(پیسا) که چندسالی به جولانگاه معتادان تبدیل شده بود مربوط به ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بوده و از نظر قدمت بسیار قدیمی‌تر از تپه هگمتانه است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 9:13 am

دوران دفاع مقدس نیازمند بازکاوی است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان گفت: با توجه به اینکه تا سه دهه بعد از انقلاب چالش‌های مختلفی وجود داشت، نیاز به بازبینی دوران دفاع مقدس را داریم و باید «گفتمان دفاع مقدس» را آغاز کنیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 9:11 am

خاطره‌گویی مادران شهدا راهی برای معرفی الگوهایی تربیتی آنان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: برگزاری برنامه خاطره‌گویی مادران شهدا راهی برای معرفی الگوهای تربیتی آنها است. 

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 8:22 am

بررسی روند جهانی شدن منبت ملایر

در شب 21 مردادماه، همزمان با عید قربان چراغ سومین جشنواره ملی مبل منبت ملایر روشن شد تا سرآغازی مبارک برای جذب گردشگران و رونق تولید و عرضه این صنایع دستی و گامی مانا برای ثبت جهانی باشد و اکنون بعد از نزدیک به 10 روز در شب عید غدیر خم با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی این جشنواره به ایستگاه پایانی رسید.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 August 2019, 8:19 am

زن ملایری متهم به قتل اعتراف کرد

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با اشاره به بازجویی انجام شده از زن متهم به قتل دستگیرشده ملایری، گفت: این فرد ادعا می‌کند انگیزه قتل‌ها انتقام‌گیری در ماجرای مرگ پسر یک‌ساله‌اش بوده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2019, 12:39 pm

آخرین وضعیت زن متهم به قتل چهار شهروند ملایری

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از دستگیری زنی که متهم به قتل چهار شهروند ملایری بود، خبر داد و گفت: زن متهم به قتل 4 شهروند ملایری با ذکاوت پلیس شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2019, 10:04 am

در همدان کمبود مرغ نداریم

رئیس اداره تنظیم بازار و اموربازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه در استان همدان کمبود مرغ نداریم، گفت: براساس جوجه ریزی های خرداد و تیر امسال در استان کمبود مرغ نداریم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2019, 8:45 am

پزشکان همدان کارتخوان دارند؟

سرانجام پس از چندین سال، تمام فعالان جامعه پزشکی کشور مکلف شدند که دستگاه‌های کارتخوان(پوز) را روی میزهای خود نصب کنند تا از این پس مراجعه‌کنندگان و بیماران تنها با کشیدن کارت حق ویزیت خود را بپردازند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2019, 7:58 am

شهر جواهرات آسیا در همدان ساخته می‌شود

حدود 10 سال پیش کلنگ ساخت شهر جواهرات در منطقه توریستی «حیدره» در فضایی معادل 126 هزار مترمربع به زمین خورد بنابر طراحی های کامپیوتری و توضیحات سرمایه گذارن این پروژه قرار بود تبدیل به یکی از بزرگترین پروژه های حوزه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در آسیا وبا توجه به فازهای مختلف آن باعث اشتغال هزاران نفر شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2019, 6:11 am

تاریخ همدان در معرض تهدید

پویش «فرهیختگان برای موزه شدن بخشی از تاریخ هنر ایران در همدان» با هدف حفظ آثار فرهنگی، هنری و ‌تاریخی و با حمایت و ویترینی شدن  مجموعه شخصی علیرضا سهرابی، مجموعه دار آثار هنری شکل گرفته است و تاکنون حدود 500 نفر از چهره های شاخص دانشگاهی، هنری، کشوری و لشگری به آن پیوسته اند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 August 2019, 11:14 am

دستگیری زوج‌های سارق در همدان

فرمانده انتظامی شهرستان همدان از دستگیری اعضای 4 نفره زوج های سارق توسط مأموران کلانتری 12 مدرس شهر همدان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 August 2019, 10:19 am

ضایعات سیب‌زمینی همدان کم می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به برنامه های استان در راستای کاهش ضایعات سیب زمینی گفت: ظرفیت سازی بیش از 400 هزار تن سردخانه فنی در استان علاوه بر حفظ کیفیت، سالانه بیش از 80 هزارتن از ضایعات سیب زمینی جلوگیری می کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 August 2019, 10:19 am

کاداستر اراضی جنگلی و مراتع درجه یک همدان تا پایان سال

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با بیان اینکه استان همدان دارای ۴۲ هزار هکتار اراضی جنگی و ذخیره گاه های جنگلی است، گفت: در سالجاری طرح کاداستر(محدوده‌بندی) اراضی جنگلی و مراتع درجه یک باید به انجام برسد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 August 2019, 10:19 am

نان بیکاران در گیاهان خودرو

سال‌هاست بهره‌وری کشاورزی معطل صنایع تبدیلی و برندسازی است به طوریکه بیشتر محصولات کشاورزی استان به صورت خام خارج می شود و پس از فرآوری به هزینه‌های گزاف به دستمان می‌رسد این در حالیست که حداقل از گیاهان خودرو که بی هیچ هزینه‌ای رشد می‌کنند، می توان بهره‌ها برد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 August 2019, 6:29 am

خیرین سلامت عصای دست دولت

نخستین همایش مجمع خیرین سلامت ملایری های مقیم تهران به پاس 7 سال خدمات رسانی خیرین این حوزه به همت مجمع خیرین سلامت شهرستان ملایر در آستانه عید غدیر خم در محل مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان منطقه 6 تهران با حضور مسئولان و مجع کثیری از فعالان و خیرین حوزه سلامت در بخش‌های مختلف برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 August 2019, 6:29 am

رسانه‌ها در معرفی کاندیداهای انتخابات به کادرسازی توجه کنند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینای همدان گفت: نقش اصلی رسانه‌ها تشویق همه مردم برای برگزاری یک انتخابات خوب و افزایش دانش سیاسی مردم است و می‌توانند برای آینده با معرفی کاندیداهای جوان به کادرسازی و چهره‌سازی‌ بپردازند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 August 2019, 10:34 am

معرفی دو بال پرواز همدان

نماینده مردم همدان وفامنین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دو پروژه بزرگ منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد و منطقه ویژه مبتنی بر فناوری های برتر 2 بال پرواز استان همدان هستند، گفت: منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد و منطقه ویژه مبتنی برفناوری های برتر بعد از راه آهن و اتوبان 2 بال پرواز درگام بعدی استان همدان هستند که وزارت صمت این دو پروژه را میدان داری کند تا روند احداث آنها سرعت یابد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 August 2019, 10:33 am

حق همدان در صنعت از دست رفته است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه  حق همدان در صنعت از دست رفته است، گفت : امروز می‌خواهیم این حق به همدان برگردانده شود.

ادامه خبر
اخبار برگزیده