منبع: ایسنا
14 August 2018, 10:40 am

پیگیر حقوق اولیای دم کارگران نهاوندی فوت شده هستیم

دادستان عمومی و انقلاب نهاوند گفت: پیگیر حقوق اولیای دم کارگران فوت شده هستیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 August 2018, 10:18 am

پایتختی که بدون یک ریال بین‌المللی می‌شود!

رویداد «همدان پایتخت گردشگری کشورهای آسایی در سال ۲۰۱۸» درحالی چهارماه مانده به پایان این سال میلادی جشن گرفته می‌شود که استاندار همدان اعلام کرد، هنوز یک ریال از ۱۰ میلیارد تومان بودجه‌ای که مجلس برای این رویداد مصوب کرده بود، پرداخت نشده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 August 2018, 7:19 am

کمبود مرغ و تخم‌مرغ ‌در همدان وجود ندارد

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان بیان می‌کند: در همدان کمبود مرغ و تخم‌مرغ نداریم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 August 2018, 6:17 am

برگزاری جشنواره تابستانی در همدان

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان از برگزاری جشنواره تابستانی به مناسبت رویداد «همدان 2018» در شهریورماه در همدان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2018, 10:30 am

توضیحات رئیس جهاددانشگاهی همدان درباره آتش‌سوزی خودرو+تصویر

‌به دنبال درج خبری در فضای مجازی مبنی بر «آتش زدن خودروی مدیر بازنشسته امور اداری جهاددانشگاهی همدان و ایجاد رعب و وحشت در بین دانشجویان» رئیس جهاددانشگاهی توضیحاتی در خصوص این خبر ارائه داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2018, 10:06 am

شناسایی ۳۰۸۳ کودک مبتلا به سوءتغذیه در همدان

‌معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه اعتبار تغذیه کودکان زیر ۵ سال و مادران باردار و شیرده در بودجه امسال افزایش داشته است، از شناسایی و تحت پوشش قرار دادن ۳۰۸۳ کودک مبتلا به سوءتغذیه در سطح استان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2018, 9:48 am

مرفهین و بازاریان همدانی، مشتریان سفرهای هوایی

رئیس انجمن صنفی آژانس‌های مسافرتی استان همدان با بیان اینکه هیچ سرمایه‌گذاری در استان همدان در صنعت هوایی ورود نمی‌کند، از سرمایه‌گذاران استان خواست تا در این زمینه ورود کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2018, 8:39 am

محبوبیت دستفروشی در همدان

در حالیکه برخی از مسئولان و کارشناسان اجتماعی دستفروشی را معضل جوامع شهری عنوان می‌کنند، این روزها دستفروشی در شهر همدان رونق بالایی پیدا کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2018, 4:26 am

مسابقات شطرنج قهرمانی کشور - همدان

مسابقات شطرنج قهرمانی کشور در استان همدان با حضور ۲۰۶ شطرنج باز از ۲۴ استان کشور به مدت یک هفته با هم رقابت می‌کنند. در این دوره از مسابقات که به صورت ریتد برگزار می‌شود و قوانین فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) حاکم است و تا ۲۵ مردادماه جاری رقابت خواهند داشت. ۲۵ شطرنج باز برتر این مرحله از رقابت ها به دور نیمه نهایی راه خواهند یافت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2018, 3:03 am

آمار مسمومیت در استخر زنانه نهاوند به ۵۳ نفر رسید

‌گاز کلر در یکی از استخرهای شهرستان نهاوند باعث مسمومیت ۵۳ خانم ۱۰تا۵۰ ساله شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 August 2018, 1:01 pm

دستگیری 10 محتکر در همدان/ احتکار موادشوینده، برنج و چای

فرمانده انتظامی استان همدان از کشف چند انبار احتکار کالا به ارزش 300 میلیون تومان در همدان خبر داد و گفت: طی دو هفته اخیر با تشکیل تیم‌های بازرسی و همکاری تعزیرات حکومتی استان همدان چند انبار احتکار کالا در همدان کشف شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 August 2018, 8:36 am

توسعه اقتصاد با صنایع کوچک

بنگاه‌های کوچک و متوسط در برابر صنایع بزرگ قرار می‌گیرد و نسبت به آن مزایای بسیاری از جمله ارزش‌افزوده، نوآوری، اشتغال‌آفرینی و انعطاف‌پذیری بیشتر دارد. بنگاه‌های کوچک و متوسط که به‌اختصار SME نامیده می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 August 2018, 7:42 am

بسته ارزی، کشور را از تک‌نرخی کردن ارز دور می‌کند

‌عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه بوعلی‌سینا با تأکید بر اینکه بسته ارزی دولت چیز جدیدی نیست، گفت: بسته ارزی در واقع ادامه اتخاذ سیاست تخصیص بهینه منابع ارزی کشور در راستای مقابله با کمبود احتمالی منابع ارزی در شرایط بحرانی فعلی و آینده ناشی از ادامه تحریم‌ها است و امیدوار بودیم دولت بندهای اضافه شده به بسته ارزی را زودتر اعلام می‌کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 August 2018, 6:01 am

همدان 30 سال زودتر بی‌آب می‌شود

رئیس خانه کشاورز استان همدان گفت: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده بسیاری از استان‌های کشور در 50 سال آینده دچار بی‌آبی می‌شوند اما با این آهنگ مصرف، همدان طی 20 سال آینده آبی نخواهد داشت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 August 2018, 5:02 am

«همدان ۲۰۱۸»؛ رویدادی از مردم برای مردم

‌همدان، پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین با ۱۸۰۰ جاذبه تاریخی، فرهنگی، طبیعی و گردشگری هر ساله میزبان خیل عظیمی از گرشگردن داخلی و خارجی بوده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 August 2018, 5:00 am

موردی از تعطیلی نشریات در همدان نداریم

‌معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان درباره تعطیلی نشریات استان به علت مشکلات اقتصادی اعلام کرد: خوشبختانه در استان همدان موردی از تعطیلی نشریات به علت شرایط بد اقتصادی نداریم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 August 2018, 4:58 am

داستان «سیب زمینی»، از کاشت تا برداشت

سیب‌زمینی یکی از مهمترین منابع غذایی دنیا محسوب می‌شود و در تامین غذای جامعه نقش مهمی دارد. برابر آمار سازمان جهانی خوار و بار، سالانه ۲۳ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی در جهان زیر کشت این محصول قرار گرفته است و افزون بر ۳۱۰ میلیون تن محصول از آن برداشت می‌شود که سهم ایران از این مقدار ۱۸۵ هزار هکتار سطح زیر کشت و افزون بر ۵ میلیون تن تولید است. در استان همدان به عنوان یکی از مناطق عمده کشت سیب زمینی،سالانه از ۲۲ هزار تا ۲۶ هزار هکتار سیب زمینی کشت می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 August 2018, 9:51 am

تبدیل بناهای بدون استفاده به کتابخانه

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور امکان احداث کتابخانه جدید را ندارد بنابراین بهتر است از بناهای بدون استفاده استان‌ها برای ایجاد کتابخانه عمومی بهره‌مند شویم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 August 2018, 9:36 am

خبری از مافیای گندم در همدان نیست/ صادرات گندم همدان به 12 استان کشور

سرپرست نمایندگی شرکت بازرگانی دولتی ایران در همدان با بیان اینکه تولید و خرید گندم در استان همدان بسیار خوب و باقیمت تضمینی و مناسب از کشاورزان انجام می‌شود، اعلام کرد: خبری از مافیای گندم و تخلف در فروش گندم در استان همدان نیست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 August 2018, 2:48 am

اینجا ملایر است؛ مهد تاریخ، فرهنگ و هنر

‌به مناسبت هفته خبرنگار 70 نفر از خبرنگاران، اصحاب رسانه، فعالان حوزه فرهنگی استان همدان به همراه خانواده‌هایشان و تعدای از خبرنگاران ملایر در تور یک روزه گردشگری شهرستان ملایر حضور یافتند.

ادامه خبر
اخبار برگزیده