منبع: ایسنا
16 October 2018, 9:39 am

آغاز مطالعات طراحی ایستگاه راه‌آهن همدان

نماینده شرکت ساخت راه‌آهن در استان همدان از آغاز مطالعات طراحی ایستگاه راه‌آهن همدان خبر داد و گفت: طبق دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی جابجایی محل جدید ایستگاه به تصویب رسیده و مطالعات طراحی ایستگاه نیز آغاز شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2018, 8:42 am

انتشار بیش از 80 درصد بیماری‌های عفونی با «دست‌های آلوده»

مدیر بخش کنترل عفونت بیمارستان بعثت همدان بهداشت دست را عاملی مهم در جلوگیری از بیماری‌های عفونی دانست و گفت: بیش از 80 درصد از بیماری‌های عفونی از طریق دست‌های آلوده منتشر می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2018, 7:54 am

فرسودگی 35 درصد مدارس همدان/گرمایش 34 مدرسه با بخاری نفتی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان گفت: 64 درصد از مدارس سطح استان بازسازی شده است و در حال حاضر نیز مشغول مقاوم‌سازی مدارس هستیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2018, 7:09 am

مرغ‌های همدان گرسنه نیستند

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با تأکید بر اینکه مرغ‌های استان گرسنه نیستند، گفت: در مهرماه امسال 18 درصد از نیاز ذرت و 29 درصد از نیاز سویای واحدهای پرورش طیور استان برطرف شد و مرغ‌ها گرسنه نماندند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2018, 6:53 am

وضعیت محصولات تراریخته در ایران و جهان

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان با بیان اینکه جمعیت جهان در حال افزایش است، گفت: با توجه به اینکه منابع جهان محدود است، استفاده از محصولات تراریخته در راستای تأمین غذای جمعیت در حال افزایش جهان اجتناب‌ناپذیر است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2018, 5:30 am

کشف پیه‌سوز عتیقه 3 هزار ساله در همدان

فرمانده انتظامی استان همدان از کشف یک پیه‌سوز عتیقه مربوط به هزاره اول قبل از میلاد توسط مأموران پاسگاه انتظامی بخش قهاوند خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 2:41 pm

در قانون معلولان به حضور عاطفی افراد در جامعه توجه شده است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در مجلس نوشته شده که به نظر قانون خوبی به نظر می‌رسد و همه توان در آن به‌کار گرفته شد که در شرایط حال حاضر جامعه باید نهایت دقت و تلاش برای حضور عاطفی این افراد در جامعه صورت گیرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 1:59 pm

«فرسفج» احیا می‌شود

فرماندار شهرستان تویسرکان گفت: باید بر روی ظرفیت‌های شهر فرسفج سرمایه‌گذاری کرده و بتوان در راستای جذب گردشگر و ایجاد اشتغال به جذب جمعیت پرداخت تا این شهر احیا شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 12:10 pm

وعده‌ی برگزاری ویژه‌ی جشنواره‌ی تئاتر کودک

جلسه هماهنگی ستاد برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با شهرداری همدان، روز گذشته در دفتر معاونت اقتصادی و مالی شهرداری برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 11:29 am

همدان 4198 نابینا دارد

مدیرکل بهزیستی استان همدان گفت: ۴ هزار و ۱۹۸ نابینا در استان همدان وجود دارد که از این تعداد ۹۸۴ نفر دچار اختلال بینایی خفیف، ۱۱۲۵ نفر اختلال متوسط، ۱۱۷۶ نفر دچار اختلال بینایی شدید و ۵۰۰ نفر خیلی شدید هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 10:37 am

زنان روستایی نان‌آوران پایدار روستاها و سربازان گمنام اقتصادی هستند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان با بیان اینکه زنان روستایی نقطه اصلی معیشت هستند، گفت: زنان نان‌آوران پایدار روستاهای ما هستند و اگر در روستا نباشند زنجیره دادوستد روستاها از بین خواهد رفت. 

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 9:51 am

وضعیت معیشتی پرسنل بهزیستی مطلوب نیست

نایب رئیس کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به رصد و گزارشات واصله متأسفانه وضعیت معیشتی پرسنل بهزیستی از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 6:30 am

واقعیتی از کارتون نوستالژیک دهه شصتی‌ها+تصویر

برای آن که آزمایشگاه پرفسور بالتازار را ببینید نیازی نیست به کارتون‌ها سفر کنید، یک بلیط به مقصد استان همدان و شهرستان کبودراهنگ کافیست تا به دفتر کار مردی برسید که فعالیت‌های علمی‌اش الهام‌بخش کارتونی به نام او شد. 

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 11:41 am

تعطیلی ۱۷۰ واحد صنعتی در همدان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از تعطیلی ۱۷۰ واحد صنعتی استان خبر داد و گفت: از ۱۱۱۷ واحد صنعتی موجود در استان در حال حاضر ۱۷۰ واحد تعطیل است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 11:38 am

معاون وزیر صمت:باید سرریز سرمایه‌گذاری پایتخت را به همدان بکشانیم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر این‌که شرایط برای استقرار صنایع فناور و نانو در کشور وجود دارد، گفت: امروز راه نجات کشور صنایع کوچک و متوسط است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 11:25 am

هفته آینده بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی همدان کلنگ‌زنی می‌شود

استاندار همدان گفت: عملیات اجرایی بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی همدان هفته آینده آغاز می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 6:55 am

افزایش ۴۳ درصدی زندانیان مهریه در همدان

«مهریه را کی داده و کی گرفته» جمله معروفی است که همیشه در مراسم خواستگاری و در جریان چانه‌زنی برای تعیین مهریه از سوی خانواده‌ها مطرح می‌شود اما آمار زندانیان مهریه گواه بر این مسأله است که مهریه را هم می‌دهند و هم می‌گیرند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 5:56 am

نقص فنی دودکش‌؛ عامل 70 درصد مرگ‌های خاموش

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ملایر با بیان اینکه طبق آخرین آمارها 70 درصد از مرگ‌های خاموش به علت نقص فنی و نامناسب بودن دودکش‌ها حادث می‌شود، با اشاره به فرارسیدن فصول سرما، نسبت به ضرورت رعایت اصول ایمنی در نصب دودکش‌ها تأکید کرد. 

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 5:55 am

شهید همدانی و یک خاطره

یکی از دوستان سردار شهید همدانی به خاطره‌ای با این شهید مدافع حرم و نحوه آشنایی‌اش با ایشان ‌اشاره کرد و گفت: اولین‌باری که حاج حسین همدانی را دیدم در نمازجمعه همدان بود و آشنایی ما از ستاد پشتیبانی جبهه‌های حق علیه باطل آغاز شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 October 2018, 10:59 am

ابتکار تاکیدکرد: توجه به زنان تحصیلکرده در اشتغالزایی

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده  گفت: در اشتغال باید به زنان تحصیلکرده توجه شود؛ همت خانم‌ها و علاقمندی آنها به مشاغل غیررسمی باعث شده بیشتر در حوزه مشاغل خانگی و صنایع دستی فعال شوند.

ادامه خبر
اخبار برگزیده