منبع: ایسنا
16 October 2019, 12:05 pm

معرفی کارواش‌های فاقد چاه آب به دادستانی

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: بیش از 50 درصد چاه های دشت اسدآباد همدان به کنتور هوشمند و حجمی مجهز است به طوریکه از این حیث در بین شهرستانهای استان همدان رتبه نخست را کسب کرده ایم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 11:58 am

تشکیل ستاد تألیف قلوب برای جلوگیری از خشونت در جامعه

رئیس‌کل دادگستری استان همدان از تشکیل ستاد تألیف قلوب در استان خبر داد و گفت: این ستاد با هدف فرهنگسازی و جلوگیری از بروز خشونت بین افراد تشکیل شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 11:47 am

تولید ۱۰ هزار عنوان کتاب صوتی برای نابینایان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: به مناسبت روز جهانی عصای سفید ۱۰ هزار عنوان کتاب صوتی به منابع بخش نابینایان کتابخانه عمومی مرکزی همدان افزوده شد تا در اختیار روشندلان قرار گیرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 11:20 am

سوغات همدان استاندارد شد

در همایش روز جهانی استاندارد، از تدوین و صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد برای محصولات بومی استان همدان رونمایی شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 11:03 am

مرکز جامع تربیت دینی کودکان تشکیل شود

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه نیاز به ایجاد مرکز جامع برای دفاع عقلانی از اعتقادات اصیل اسلامی شیعه و سنت وجود دارد، گفت: باید مرکزی به صورت تخصصی، تبلیغی و ترویجی کار تربیت دینی کودکان و نوجوانان را انجام دهد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 10:41 am

معرفی ۲۶ واحد تولیدی متخلف همدان به مراجع قضایی

مدیرکل استاندارد استان همدان با اشاره به فعالیت ۷ مرکز بازرسی در استان همدان گفت: در سال گذشته پرونده ۲۶ واحد تولیدی متخلف در استان در اختیار مراجع قضایی قرار گرفته است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 9:13 am

آتش‌سوزی در محوطه مدرسه جنت همدان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش‌سوزی مدرسه جنت محدود به محوطه مدرسه بود و به ساختمان سرایت نکرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 9:01 am

سازندگان مسکن راضی به پیش‌فروش نیستند

رئیس انجمن انبوه‌سازان استان همدان با تأکید بر اصلاح قانون پیش‌فروش مسکن گفت: سازندگان مسکن راضی به پیش‌فروش نیستند چرا که در قانون پیش‌فروش حقشان ضایع شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 8:46 am

خواب‌آلودگی 2 راننده جان 3 نفر را گرفت

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: واژگونی های خودرو در چند روز اخیر به علت خواب آلودگی و نبستن کمربند ایمنی بوده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 8:28 am

«کلزا» باعث شیوع آفت سنگ بذرخوار نمی‌شود

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین با بیان اینکه در سال‌زراعی‌جاری ۲۴۰ هکتار کلزا در سطح شهرستان فامنین کشت شده است، گفت: کشت کلزا در شهرستان فامنین از ۱۵ شهریور تا ۵ مهرماه انجام شده و اکنون کشت در این شهرستان پایان یافته است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 8:01 am

آغاز تحرکات انتخاباتی ۱۵۰ کاندیدای همدانی به طور غیررسمی

استاندار همدان با بیان اینکه برای انتخابات مجلس خود را آماده می کنیم، اعلام کرد: تعداد افراد متقاضی کاندیداتوری انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی در استان بیش از ۱۵۰ نفر برآورد کرد که به طور غیررسمی درحال آمادگی هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 7:31 am

درهای توسعه به روی اسدآباد بازمی‌شود

مناطق ویژه اقتصادی امروزه نقش و جایگاه ویژه‌ای در توسعه اقتصادی منطقه‌ای ایفا می کنند به طوریکه با توجه به آمار و ارقام این مناطق در توسعه اقتصادی و در قالب شاخص‌های مختلفی چون درآمد افراد، اشتغال، تثبیت و ماندگاری افراد در محل سکونت خود و جلوگیری از مهاجرت به شهر، ایجاد زیر ساخت‌های ارتباطی و امکانات و خدمات زندگی تأثیر بسزایی دارند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 7:14 am

تاکستان‌های ملایر در معرض تهدید

سه سال پیش بحث جهانی شدن انگور ملایر داغ بود و همه مسئولان تلاش کردند تا اینکه سرانجام ملایر گوی سبقت را از دیگر رقبا ربود و سال گذشته این برند مهم را کسب کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 7:09 am

پیاده‌روی اربعین حسینی،«طریق العلما»

با نزدیک شدن به اربعین حسینی، زائران حرم اباعبدلله الحسین (ع) از کشورها و مسیرهای مختلف به سمت حرم سومین امام شیعیان در حال حرکت هستند. مسیر «طریق العلما» در کنار رود فرات قرار دارد و از بین نخلستان‌های نجف عبور می‌کند. از این مسیر، بیشتر بومی‌های این منطقه استفاده می‌کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 6:29 am

کشف ۱۲۶ میلیاردی کالای قاچاق در همدان

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالاوارز استان همدان با حضور در دفتر ایسنا گفت: در ۶ ماهه ابتدای امسال کالای قاچاق به ارزش ۱۲۶ میلیارد تومان در استان همدان کشف و ضبط شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 4:51 am

نشاط در بانوان روستایی تقویت شود

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری همدان با بیان اینکه توسعه روستایی در گرو توجه به نقش زنان روستایی است، گفت: باید از زنان روستایی به عنوان تولیدکنندگان و مشارکت کنندگان مهم جامعه پشتیبانی شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 4:38 am

اخذ مجوز فعالیت گردشگری سلامت در بیماستان آتیه همدان

مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی استان همدان با بیان اینکه در کشور ۱۷ بیمارستان برای گردشگری سلامت انتخاب شده است، گفت: بیمارستان آتیه همدان جزء نخستین بیمارستانهایی است که مجوز راه اندازی گردشگری سلامت را از وزارت بهداشت اخذ کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 12:25 pm

کشف رنگ موی تقلبی در همدان

فرمانده انتظامی شهرستان همدان از کشف 408 قوطی رنگ موی تقلبی توسط مأموران کلانتری 15رسالت خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 12:13 pm

افزایش طول رهاسازی پسماند در رودخانه «قره‌چای»

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان اعلام کرد: سالانه 40 هزار تن پسماند سفال و سرامیک در لالجین تولید می شود که 35 درصد از پسماند صنعتی استان را دربرمی گیرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 12:04 pm

معلولان همدانی صاحب چراغ‌های راهنمایی صوتی می‌شوند

عضو شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه وضعیت شهری به گونه ای است که برای روشندلان مناسب سازی نشده، گفت: این موضوع همواره دغدغه شورای شهر بوده است. 

ادامه خبر
اخبار برگزیده