منبع: ایسنا
20 June 2018, 9:01 am

‌افت سالانه 80 سانت از سطح آب‌های زیرزمینی همدان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از افزایش 2 درصدی بارندگی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: امسال 387 میلیمتر بارندگی در استان همدان رخ داده است در حالیکه در مدت مشابه سال گذشته 379 میلیمتر بارش در این استان به ثبت رسیده بود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 7:33 am

سنگینی سایه غفلت بر معادن همدان

همدان یکی از استان‌های دارای ذخایر و پتانسیل‌های معدنی غنی و متنوع در کشور است به‌طوریکه در این استان معادن غنی از سیلیس و سنگ‌آهن و دولومیت وجود دارد که هر یک از این موادمعدنی در صنایع مختلف کاربرد ویژه‌ای دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 5:54 am

باورهای غلط دوران بارداری را بشناسید

مسئول برگزاری کلاس‌های آمادگی زایمان بیمارستان فاطمیه همدان به تشریح باورهای غلط در بارداری پرداخت و گفت: مادران باردار پس از شرکت در این کلاس‌ها دید صحیحی نسبت به موضوعات مختلف در دوران بارداری پیدا می‌کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 12:05 pm

هویت جنسیتی در فرهنگ ما گم شده است

مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: به دنبال تحقق شعارهای فمینیستی نیستیم فقط خواستار عدالت هستیم و نکته اصلی هویت جنسیتی است که در فرهنگ ما گم شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 11:06 am

حضور زنان در پست‌های مدیریتی باید افزایش یابد

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش با اشاره به سخنان رئیس جمهوری مبنی بر به‌کارگیری زنان در 30 درصد پست‌های مدیریتی گفت: حضور زنان در پست‌های مدیریتی باید افزایش یابد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 9:17 am

گروه‌های حساس در شرایط آلودگی هوا، آب بیشتری بنوشند

رئیس گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت استان همدان با تأکید بر اینکه امروز هوای همدان در شرایط سالم قرار گرفته است، گفت: گروه‌های حساس در شرایط آلودگی هوا، آب بیشتری بنوشند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 9:16 am

فعالیت 400 نانوایی غیرمجاز در همدان‌

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به وجود 1860 واحد مجاز نانوایی در همدان گفت: با آغاز به‌کار مجتمع‌های نانوایی مجوز فروش نان‌های فله در سوپرمارکت‌ها لغو خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 8:54 am

شرکت فروسیلیس آذرخش ملایر آماده بهره‌برداری است

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ملایر از آمادگی بهره‌برداری از شرکت فروسیلیس آذرخش ملایر خبر داد و گفت: طبق هماهنگی‌های انجام شده با نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان این طرح بزرگ صنعتی به‌زودی با حضور مقامات کشوری به طور رسمی افتتاح می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 8:40 am

بدهی 220 میلیاردی جایگاه‌های CNG همدان به شرکت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان با بیان اینکه مطالبات این شرکت از جایگاه‌های سوخت CNG 220 میلیارد ریال است، گفت: با وجود پیگیری‌های فراوان مطالبات شرکت گاز استان از جایگاه‌های CNG هنوز وصول نشده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 7:54 am

«ترس از حرف مردم» مهمترین علت ممانعت همدانی‌ها از اهدای عضو

رئیس تیم هماهنگ‌کننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ترس از حرف مردم مهمترین عامل ممانعت برای اهدای عضو در همدان است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 6:09 am

خانواده، جامعه مدنی و سازمانها؛ ‌مثلث موثر در پیشگیری از کودک آزاری

نشست علمی تخصصی علل و پیامدهای کودک‌آزاری توسط خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) و مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 2:49 am

آیین‌نامه "فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی در صنعت" اجرایی می‌شود

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در آیین افتتاح ساختمان شماره ۲ مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه بوعلی سینا گفت: تعدادی از آیین‌نامه‌های جدید فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی در صنعت آماده شده است و زمانی که مطمئن شویم در حوزه‌های اجرایی مشکلی پیش نمی‌آید، این آیین نامه حداکثر تا مهر ماه امسال اجرا خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2018, 2:46 pm

نیازمند آسیب‌شناسی در حوزه پژوهش هستیم

رئیس دانشگاه بوعلی در پنجمین اجلاس شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی معاونان پژوهش و فناوری منطقه ۴ کشور گفت: آسیب‌شناسی در حوزه پژوهش یکی از بحث‌های جدی ما است و این موضوع باید به صورت جزء در استان‌ها و شهرها بررسی شود تا بتوانیم راهبرد کلی پژوهش آموزش عالی کشور را تدوین کنیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2018, 1:50 pm

حرکت از آموزش به خلق فناوری در دانشگاه‌ها نیازمند فعالیت گروهی است

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: ارتقای فعالیت دانشگاه‌های کشور از آموزش و پژوهش به تولید فناوری‌های نو نیازمند همفکری و کار مشترک تیمی بین دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و قطب‌های علمی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2018, 11:38 am

ایران را به عنوان واردکننده گردو می‌شناسند نه صادرکننده

سفیر اندونزی در ایران با تأکید بر اینکه ایران را بیشتر از اینکه به عنوان صادرکننده گردو بشناسند، به عنوان وارد کننده گردو می‌شناسند، گفت: ایران در جهان با محوریت تولید پسته شناخته شده و این کشور را بیشتر به عنوان واردکننده گردو می‌شناسند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2018, 11:08 am

ابهت والدین در بازی با کودکان تنزل نمی‌یابد

یک روانشناس کودک در همدان به بازی والدین با کودکان خود تأکید ویژه کرد و گفت: والدین در ارتباط با فرزندان خود کودک باشند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2018, 11:00 am

مجلس نرفته‌ایم نمره انضباط بگیریم

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس نرفته‌ایم نمره انضباط بگیریم، بنده برای نهاوند می‌جنگم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2018, 7:05 am

جوانی که سمفونی زندگی نواخت

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اسدآباد از اهدای 11 عضو جوان مرگ مغزی این شهرستان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2018, 6:01 am

مورد مثبتی از تب کریمه- کنگو در همدان مشاهده نشده است

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: خوشبختانه در دو سال اخیر مورد مثبتی از بیماری تب کریمه- کنگو در استان مشاهده نشده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 June 2018, 5:10 am

زندگی در میان فاضلاب

با قدم نهادن در کوچه پس کوچه‌های محل و مشاهده فاضلاب‌های رها شده در کوچه و خیابان و بوی نامطبوع حاصل از آن، از آمدنت پشیمان می‌شوی و پشیمان‌تر وقتی که سگ‌های ولگرد را می‌بینی که دنبالت کنند.

ادامه خبر
اخبار برگزیده