منبع: ایسنا
14 August 2018, 3:56 am

چشم صنعت به آلومینیوم احتکار شده!

پنجشنبه گذشته بود که خبر کشف انبار احتکار 2 هزار و 200 تن شمش آلومینیوم در اراک منتشر شد، هرچند مسئولان مربوطه در حال بررسی احراز احتکار درخصوص این انبار 40 میلیارد تومانی هستند، اما امید به ورود این حجم آلومینیوم به بازار و تاثیر آن بر کاهش قیمت این ماده اولیه ارزشمند، اینروزها به گفتمان آن دسته از فعالان صنعتی اراک تبدیل شده که به دلیل قیمت بالا و پرنوسان آلومینیوم قدرت خرید آنرا نداشته و سرعت خط تولید را متوقف کرده یا کاهش داده اند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 August 2018, 3:19 am

افزون بر 50 هزار تن میلگرد احتکار شده در زرندیه کشف شد

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت زرندیه گفت: افزون بر 50 هزار تن میلگرد احتکار شده در این شهرستان کشف شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2018, 7:01 am

بارش شهابی برساوشی

بارش شهابی برساوشی یکی از مهم‌ترین بارش‌های شهابی سالیانه است. این بارش شهابی از تودهٔ ذرّات برجای‌مانده از دنباله‌دار سوئیفت‌تاتل به وجود می‌آید و معمولاً از بیست و هفتم تیر تا سوم شهریور فعال است. اوج این بارش شهابی معمولاً هرساله ۲۱ تا ۲۲ مرداد است. کانون این بارش در صورت فلکی ذات الکرسی و در نزدیکی مرز آن با صورت فلکی پرساوش واقع شده‌است. این تصاویر در اطراف روستای وَِفس در پانزده کیلومتری شهر کمیجان و همچنین ارتفاعات سد شهرچای ارومیه و همدان عکاسی شده‌اند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2018, 4:44 am

بازی دو سر باخت در بازار لوازم خانگی

بازار لوازم خانگی چند وقتی است که نه سودی برای فروشندگان خرد به همراه دارد و نه نیاز مشتریان به لوازم خانگی را رفع می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 August 2018, 7:07 am

تولید 100 درصدی بذر گندم، جو و حبوبات در داخل کشور

رئیس موسسه تحقیقات، اصلاح و تهیه نهال و بذر کشور گفت: هم اکنون 100 در صد بذر گندم، جو، حبوبات، علوفه ها و غیره در داخل کشور تولید و تامین می شود .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 August 2018, 7:06 am

بهبود 5.5 میلیارد دلاری طراز تجاری کشاورزی کشور

قائم مقام سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به افزایش طراز تجاری کشاورزی کشور، گفت: با تلاش هایی که در حوزه کشاورزی شده است، این طراز از منهای 8.5 میلیارد دلار هم اکنون به منهای 3 میلیارد دلار رسیده و در واقع توانستیم طراز تجاری کشور را 5.5 میلیارد دلار بهبود ببخشیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 August 2018, 5:35 am

"هپاتیت" چراغ خاموش می آید/پیشگیری کنیم

هپاتیت های B و C از چالش‌های اصلی سلامت در جهان بشمار می روند، بیماری هایی که در ابتدا علائم خاصی نشان نمی دهند و امروز 325 میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده اند. پوشش ضعیف آزمایشی و درمان مهم‌ترین شکافی است که برای تحقق هدف ریشه‌کنی این بیماری‌ها تا سال ۲۰۳۰ باید مورد توجه قرار گیرد .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 August 2018, 8:29 am

کشف انبار احتکار 2200 تن شمش آلومینیوم در اراک

یک انبار حاوی 2200 تن شمش آلومینیوم احتکار شده در اراک کشف شد .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 August 2018, 8:29 am

یگان آفرود اورژانس کشور در ساوه شکل گرفت

برای نخستین بار در کشور یگان آفرودسواران اورژانس در ساوه شکل گرفت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
10 August 2018, 8:18 am

خبرنگاران را نحوه تفکرشان از یکدیگر متمایز می‌کند

مدیرعامل ایسنا با تاکید بر ضرورت متعهد بودن خبرنگاران نسبت به خبر گفت: باید نسبت به آنچه می‌نویسید متعهد باشید؛ چراکه قلم متعهد، قلم ماندگار است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
9 August 2018, 1:00 pm

ماجرای سوزاندن حلال‌های آلوده‌کننده در ساوه چه بود؟

در پی انتشاری خبری مبنی بر صدور مجوز برای سوزاندان غیراصولی سه هزار تن حلال کلر دار در ساوه و بروز فاجعه فاجعه زیست محیطی در این شهر بواسطه این اقدام، ایسنا به ابعاد گوناگون و جزئیات این اقدام زیست محیطی پرداخت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
7 August 2018, 1:44 pm

دانش بنیان کردن اقتصاد از مهم‌ترین محورهای فعالیت جهاد دانشگاهی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: دانش بنیان کردن اقتصاد نیاز اصلی کشور در حوزه اقتصادی است و تحقق آن یکی از مهم‌ترین برنامه‌های جهاد دانشگاهی به شمار می‌رود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
7 August 2018, 9:33 am

اولین خط تولید صنعتی فریزدرایرهای دارویی و غذایی افتتاح شد

نخستین خط تولید صنعتی فریزدرایرهای دارویی و غذایی ساخته شده توسثط یکی از شرکتهای دانش‌بنیان مستقر در شهرک صنعتی شماره یک اراک با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور افتتاح شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
7 August 2018, 8:44 am

وضعیت آبی دشت زرندیه قرمز است/نشست سالانه 70 سانت سطح آب‌های زیرزمینی در زرندیه

مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای مرکزی گفت: اضافه برداشت از منابع زیرزمینی، وضعیت دشت شهرستان زرندیه را بحرانی کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
7 August 2018, 2:43 am

وضعیت آبی دشت زرندیه قرمز است

مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای مرکزی گفت: اضافه برداشت از منابع زیرزمینی، وضعیت دشت شهرستان زرندیه را بحرانی کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
6 August 2018, 10:51 am

بهره‌وری 6 درصدی آب کشاورزی به واسطه اجرای سامانه نوین آبیاری

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: با اجرای طرح توسعه سیستم نوین آبیاری در کشور هر سال حدود 6 درصد بهره‌وری در آب کشاورزی حاصل شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
6 August 2018, 10:37 am

110 پروژه آب و خاک در استان مرکزی در حال اجراست

مدیر دفتر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: ١١٠ پروژه آب و خاک در سه هزار هکتار از اراضی استان در حال اجراست .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
6 August 2018, 8:15 am

استان مرکزی به عنوان "معین سنگ کشور" انتخاب شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: براساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، استان مرکزی به عنوان استان معین سنگ کشور انتخاب شد. 

ادامه خبر
منبع: ایسنا
5 August 2018, 7:20 am

آبیاری مزارع کشاورزی با فاضلاب موجب تولید محصولات غذایی آلوده می‌شود

در جلسه کمیته تولید غذای سالم ساوه بر جلوگیری از آبیاری مزارع کشاورزی شهرستان بوسیله فاضلاب تاکید و وظیفه هر دستگاهی برای مقابله با این فاجعه در حوزه کشاورزی مشخص و تبیین شد. 

ادامه خبر
اخبار برگزیده