منبع: ایسنا
21 February 2019, 12:32 pm

برداشت‌های شن و ماسه حتی با مجوز ممنوع!

‌رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد: برداشت‌های شن و ماسه حتی با مجوز تا نیمه اردیبشهت ماه در بسترهای رودخانه ممنوع است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 February 2019, 5:46 am

ناپدید شدن یک صیاد در دریای فریدونکنار

رئیس هیئت نجات غریق فریدونکنار از ناپدید شدن یک صیاد در دریای این شهرستان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 February 2019, 11:06 am

اختلاس احتمالی 170 میلیاردی سازمان عمران شهرداری ساری

نائب رئیس شورای شهر ساری گفت: پرونده اختلاس سازمان عمران شهرداری ساری در مرحله کارشناسی قرار دارد و اینکه چه میزان زمان برای آگاهی از نتیجه آن نیاز است، مشخص نیست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 February 2019, 8:47 am

چرا مرغ با نژاد ایرانی طرفدار ندارد؟

در حالیکه مرغ ایرانی آرین برای ورود به بازار منعی ندارد، تولیدکنندگان بسته به برخی سلیقه های تولیدی که موارد مختلفی را شامل می‌شود رغبت چندانی به استفاده از نژاد ایرانی ندارند و از دیگر نژادهای موجود در بازار بهره می‌برند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 February 2019, 7:53 am

بیشتر مهاجران مازندران از استانهای کویری است

کمبود آب، تغییر اقلیم و خشکسالی در کشور موجب شده تا شاهد افزایش مهاجرت به استان مازندران باشیم، استانی که در ظاهر سبز است اما با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کند و افزایش میزان جمعیت جز دردسر، عاید دیگری نخواهد داشت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 February 2019, 11:46 am

رسیدگی به پرونده قتل زن جوان در ساری/ مظنون به قتل در دامغان دستگیر شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران از دستگیری مظنون به قتل زن جوان سمنانی خبر داد و گفت: قتل مذکور بهمن ماه امسال در محلی واقع در ابتدای جاده دودانگه به سمت سد شهید رجایی شهرستان ساری رخ داده بود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 February 2019, 11:02 am

کمبود داروهای بیماران تالاسمی در مازندران

مدیرعامل انجمن تالاسمی قائم‌شهر با اشاره به اینکه بیماران تالاسمی در این استان درگیر تامین داروی مورد نیازشان هستند، گفت: داروهای گران‌قیمت، بی اثر بودن داروهای ایرانی جایگزین و قانون طب کار، از چالش‌های اساسی بیماران تالاسمی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 February 2019, 9:54 am

قوها تغییر اقلیم را حس کرده‌اند...

رئیس اداره محیط زیست محمودآباد با اشاره به درک قوها از تغییر اقلیم اظهار کرد: امسال همانند سال‌های گذشته با گرم شدن هوا قوهای مهاجر مسیر بازگشت به سرزمین مادری‌شان را آغاز کردند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 February 2019, 9:38 am

افزایش مهاجرت‌ها به مازندران با تغییر اقلیم

مدیرکل هواشناسی مازندران با بیان اینکه تغییر اقلیم در کشور موجب افزایش مهاجرت به مازندران شده است، گفت: کوچک‌ترین آماری از مهاجرت های داخلی وجود ندارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 February 2019, 9:24 am

اهالی روستایی در مازندران که امنیت جانی ندارند

روستایی است که شمال، غرب و شرق آن، به چشم انداز زیبا و بی‌نظیر پارک جنگلی نور ختم می‌شود اما مردم آن احساس امنیت و آرامش نمی‌کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 February 2019, 6:31 am

چرا قیمت مرغ باز هم افزایش یافته؟

در حالی‌که برخی از کارشناسان، صادرات و افزایش قیمت نهاده‌ها را دلیل اصلی افزایش قیمت مرغ می‌دانند اما معتقدند نباید ردپای قاتلی به نام نیوکاسل را نادیده گرفت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 February 2019, 4:12 am

معیار صداقت و محبت قرآن باشد

قاری بین‌المللی قرآن با بیان اینکه قرآن فقط خواندن نیست بلکه تعمق در معانی این کتاب آسمانی مهم است، گفت: هنوز در مرحله تلاوت قرآن مانده ایم و در فهم آیات و کاربرد عملی آن درجا زده ایم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 February 2019, 11:11 pm

ساختمان‌ها ۷۰ درصد انرژی تولیدی ایران را می‌بلعند

دبیر کارگروه تخصصی پسماند و محیط زیست اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران، خواستار رعایت اصول ساخت در آئین‌نامه ساختمانی جهت جلوگیری هدررفت انرژی و کاهش آلایندگی شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 February 2019, 9:18 pm

داستان بذرهای برنج تنبل...

برخی از کارشناسان، معتقد هستند ضدعفونی کردن بذور برنج یکی از راه‌های مؤثر پیشگیری و کاهش آلودگی بیماری‌های قارچی مانند طوقه، پوسیدگی ساقه، سوختگی غلاف برگ و لکه قهوه‌ای در خزانه و زمین اصلی است اما برخی دیگر اعتقاد دارند بذر برنج از همان ابتدا با ضدعفونی کردن تنبل می‌شود و در شرایط مختلف مقاومت کمی خواهد داشت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 February 2019, 2:07 pm

احتمال سقوط بهمن در محورهای مازندران

رئیس پلیس راه استان مازندران گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی، فردا بارش برف را در محورهای مواصلاتی خواهیم داشت که در نتیجه احتمال سقوط بهمن و ریزش سنگ محتمل است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 February 2019, 7:35 am

دریغ از یک کشتی گردشگری دریایی در مازندران!

در حالیکه گردشگری دریا در دنیا پرطرفدار است و اقتصاد برخی کشورها بر پایه گردشگری دریای شان می چرخد اما در مازندران هنوز حتی قایق های تفریحی تندرو دیده نمی‌شود و تنها از چند قایق قدیمی و داغان و در پیشرفته ترین حالت اش جت اسکی در ساحل خزر استفاده می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 February 2019, 7:06 am

ساختمان‌های ایران بوی کربن می‌دهند!

برای نخستین بار در ایران و به همت دانشگاه نوشیروانی بابل، بررسی عملکرد اکولوژیکی ساختمان سبز با استفاده از معیار ردپای کربن در ساختمان سازی مورد تحقیق قرار گرفت که در این مطالعه میزان تولید کربن و آب مصرفی در طول عمر ساختمان‌های شهری محاسبه شد، حاصل کار این پژوهش ارقامی تکان دهنده و نگران کننده در رابطه با آلایندگی ساخت و سازهای کشور دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 February 2019, 3:03 pm

بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی مازندران

مسئول مدیریت راه‌های مازندران از روان بودن تردد در محورهای مواصلاتی خبر داد و گفت: در این محورها، بارش به صورت برف یا باران است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 February 2019, 1:25 pm

افزایش مسافران مازندران با افزایش نرخ ارز

مدیرکل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مازندران گفت: پیش‌بینی می‌شود در ایام نوروز در مازندران با افزایش جمعیت گردشگر رو به رو شویم چرا که نرخ ارز افزایش یافته و سفرهای خارجی مقرون به صرفه نیست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 February 2019, 8:42 am

داروی بیماران خاص مازندران هم هست و هم نیست!

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران معتقد است کمبودی برای تامین داروی بیماران خاص و سرطانی در این استان به طور کلی وجود ندارد اما واقعی نبودن سهمیه‌بندی‌ها و افزایش جمعیت استان در برخی مواقع سال، کمبود مقطعی ایجاد می‌کند.

ادامه خبر
اخبار برگزیده