منبع: ایسنا
19 April 2021, 3:01 pm

اعتماد به واکسن‌های مورد تأیید سازمان غذا و دارو

معاون وزیر بهداشت گفت: مردم هر واکسنی که مورد تأیید سازمان غذا و دارو قرار گرفته را تزریق کنند و در مورد عوارض اندک واکسن‌های وارداتی و شایعات نگران نباشند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 April 2021, 2:14 pm

۴۲ هزار و ۵۰۰ بیمار کرونایی قرنطینه را شکستند

معاون کل وزیر بهداشت گفت: متأسفانه برخی از افرادی که تست کرونای آن‌ها مثبت شده است، اصول قرنطینه را رعایت نمی‌کنند و از قرنطینه خارج می‌شوند، آمار این افراد قابل توجه است طبق گزارش دیروز وزارت بهداشت ۴۲ هزار و ۵۰۰ نفر از افرادی که تست مثبت داشتند از قرنطینه خانگی خارج شدند و بعضاً تا ۵۰ کیلومتر هم در سطح شهر تردد داشتند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 April 2021, 10:15 am

۳۹۸ فوتی جدید کرونا در کشور / ۲۴۳۴۶بیمار دیگر شناسایی شدند

بر اساس اعلام وزارت بهداشت ۲۴۳۴۶ بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۳۹۸ تن نیز جان باختند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 April 2021, 8:35 am

وضعیت «سیاهی» که «سفید» می‌بینیم

وضعیت سیاه شده و آژیر خطر در شهر به صدا درآمده است، آن روزها که زرد و قرمز بودیم ترس درجانمان بود اما حالا می‌گوییم بالاتر از سیاهی رنگی نیست هرچه پیش آید، خوش آید. آن غول ترسناک چینی دیگر برایمان ترسناک نیست؛ وجود کرونا برایمان به‌قدری عادی شده است که با شنیدن صدای آژیر هم به خودمان نمی‌آییم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 April 2021, 8:10 am

تردد شبانه در قزوین ۱۱ درصد کاهش یافت

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین از کاهش ۱۱ درصدی تردد شبانه در این شهر طی قرنطینه هفته گذشته نسبت به هفته پیش از آن خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 April 2021, 7:43 am

اجرای «نمونه‌گیری رایگان در منزل» توسط جهاد دانشگاهی قزوین

مدیر مرکز درمان جهاددانشگاهی قزوین از اجرای طرح «نمونه‌گیری در منزل» خبر داد و گفت: در این طرح به دلیل شرایط کرونایی نمونه‌گیر به‌صورت رایگان به منزل و یا محل کار بیماران اعزام می‌شود تا بیماران از درمان خود بازنمانند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 April 2021, 6:11 am

گمنامی سربازان سلامت در آزمایشگاه‌ها

با توجه به همه‌گیری کرونا خیلی‌هابرای مقابله با این ویروس منحوس بسیج شده‌اند اما در عرصه دفاع، سربازانی گمنام هستند که اسمی از آن‌ها به میان نمی‌آید ولی فداکارانه به بیماران خدمت‌رسانی می‌کنند و لحظه‌ای صحنه را ترک نکردند؛ این سربازان گمنام فعالان آزمایشگاه‌های پزشکی هستند که بدون ادعا خدمت می‌کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 April 2021, 5:17 am

آخرین آمار کرونا در قزوین/ ۱۳ خانواده دیگر عزادار شدند

در ۲۴ ساعت گذشته (یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰)، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸۷۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در استان قزوین شناسایی و ۱۱۳ نفر نیز در این مدت بستری شدند و ۱۳ فوتی با علائم قطعی کرونا گزارش شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 April 2021, 5:10 am

پایان تلخ ۱۰ ساعت جستجو برای یافتن زن ۹۰ ساله در قزوین

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین از مفقود شدن خانمی ۹۰ ساله در شهر معلم کلایه رودبار الموت و پیدا شدن جسد این زن در حاشیه رودخانه منطقه اناده پس از ۱۰ ساعت جستجو خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2021, 12:18 pm

پیگیری جهت تخصیص بودجه ملی برای حفاظت از باغستان سنتی قزوین

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس گفت: باغستان به اعتبار و بودجه ملی نیاز دارد تا زمینه حفظ آن فراهم شود، لذا تخصیص اعتبارات ملی و مکفی برای حفظ باغستان یک ضرورت است، از این رو این موضوع را در مجلس به‌صورت ویژه پیگیری خواهیم کرد، هرچند به نتیجه رسیدن آن زمان‌بر است اما از این موضوع کوتاه نخواهیم آمد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2021, 12:00 pm

سلطان شکر تاکستان دستگیر شد

دادستان عمومی و انقلاب تاکستان گفت: سازمان صنعت و معدن استان قزوین ۱۵۴ تن شکر تنظیم بازار را جهت توزیع در تاکستان و چند شهر دیگر در اختیار یکی از شرکت‌های مرتبط قرار که متأسفانه مدیر این شرکت اقدام به فروش آن شکرها در بازار آزاد با نرخ غیردولتی کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2021, 11:25 am

برپایی بیمارستان صحرایی ارتش در قزوین

بیمارستان صحرایی قزوین در محوطه بیمارستان ارتش در لشگر ۱۶ زرهی قزوین برپا و فعال شده است. این بیمارستان دارای ۶۰ تخت است و امکانات و تجهیزات لازم را برای بستری بیماران کرونایی دارد. به گفته مسئولان از ظرفیت بیمارستان صحرایی برای خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی در حال ترخیص استفاده می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2021, 11:00 am

پیشنهاد «ائتلاف پیروان ولایت» برای ایجاد وحدت در انتخابات شورای شهر قزوین

سخنگوی ائتلاف پیروان ولایت استان قزوین گفت: برای وحدت نیروهای انقلابی تلاش‌هایی صورت گرفته و ۲ پیشنهاد مطرح شده است که امیدواریم این مسیر ادامه پیدا کند تا به یک لیست مشترک با شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در انتخابات شورای شهر قزوین دست یابیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2021, 9:37 am

تخریب ۱۱۶ بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان قزوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۱۱۶ بنای غیرمجاز از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون در اراضی کشاورزی این استان تخریب و قلع و قمع شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2021, 9:02 am

نقالی و رفتن به زورخانه، سنت‌ قدیمی قزوینی‌ها در ماه رمضان

یک پژوهشگر گفت: یکی از سنت‌های قدیمی قزوینی‌ها نقالی در شب‌های ماه مبارک رمضان است، آن زمان که سریال‌های تلویزیونی نبود مردم بعد از افطار به قهوه‌خانه‌ها می‌رفتند و تا نیمه‌شب‌ها پای نقل مرشدهای سخنور و برجسته می‌نشستند و معمولاً در ماه رمضان افسانه‌ها و حکایات مذهبی گفته می‌شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2021, 7:14 am

وضعیت جوی قزوین تا پایان فروردین پایدار است

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین گفت: تا سه‌شنبه ۳۱ فروردین وضعیت جوی پایدار و آسمان صاف و آفتابی است، برای ساعات بعدازظهر و شب چهارشنبه اول اردیبهشت و پنج‌شنبه دوم اردیبهشت گذر امواج ناپایدار را از تراز میانی جو خواهیم داشت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2021, 6:53 am

علائم کرونا در کودکان چگونه است؟

یک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان گفت: علائم کرونا در کودکان همان علائم کرونا در بزرگسالان است درواقع سردرد، بدن‌درد، ضعف و بی‌حالی، تهوع و استفراغ، اسهال، درد شکم، تنگی نفس، سرفه از علائمی است که می‌تواند نشان‌دهنده کرونا باشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2021, 6:49 am

مراسم روز ارتش در قزوین

مراسم رژه خودرویی نیروهای مسلح استان قزوین به‌ مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی با حضور مسئولان استان در محل لشکر ۱۶ زرهی قزوین برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2021, 4:33 am

آخرین آمار کرونا ویروس در قزوین

در ۲۴ ساعت گذشته (شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰)، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۵۳۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در استان قزوین شناسایی و ۱۳۱ نفر نیز در این مدت بستری شدند و ۱۱ فوتی با علائم قطعی کرونا گزارش شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2021, 3:25 am

وضعیت نگران‌کننده کرونا در ۲۰ استان + نمودار

کرونا تقریبا در تمام استان‌های کشور روندی صعودی را در پیش گرفته است و می‌تازد. با این حال صعود کرونا در برخی استان ها به طرز نگران کننده‌ای شدت بیشتری به خود گرفته است...

ادامه خبر
اخبار برگزیده