منبع: ایسنا
14 July 2020, 11:48 am

اعتراض رسانه‌های برخط قزوین به تبعیض میان رسانه‌ها

مدیران جمعی از رسانه‌های برخط استان قزوین، در نامه‌ای خطاب به رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان قزوین، نسبت به تبعیض در میان رسانه‌ها و ایجاد تک‌صدایی توسط استانداری قزوین اعتراض کردند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 10:17 am

توزیع منابع کمک‌درسی کنکور برای دانش آموزان مناطق محروم

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان قزوین گفت: زمان برگزاری کنکور سراسری اواخر مردادماه امسال اعلام‌شده است، آموزش‌وپرورش استان در راستای تقویت بنیه علمی دانش آموزان مناطق محروم توزیع بسته‌های آموزشی و منابع کمک‌درسی را آماده و در اختیار آن‌ها قرار داده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 9:43 am

۲۵۲۱ ابتلا و ۱۷۹ فوتی جدید کرونا در کشور / ۲۵ استان در وضعیت قرمز و هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲هزار و ۵۲۱ مورد جدید کووید ۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 7:52 am

قیمت مرغ هیچ‌گاه به روال سابق برنمی‌گردد

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی استان قزوین گفت: تا ماه آینده قیمت مرغ متعادل خواهد شد ولی هیچ‌گاه به روال سابق بازنخواهد گشت چون به مرغداری‌ها ذرت و سویا برای ۴۰ روز می‌دهند؛ در حالی که مرغداران معمولاً برای وزن گیری مرغ را تا ۵۰ روز نگه می‌دارند تا مرغ به وزن سه کیلو برسد برای همین امر مجبورند ذرت و سویا را از بازار آزاد و با قیمت بالا تهیه کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 6:35 am

آنچه باید درباره استفاده از ماسک بدانیم

یک دکترای بهداشت حرفه‌ای گفت: با توجه به شیوع کرونا و لزوم استفاده از ماسک، مردم در تهیه ماسک دچار سردرگمی شدند اما باید بدانند که استفاده از ماسک پزشکی (ماسک ساده) برای پیشگیری از ابتلا به کرونا کافی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 6:05 am

تولیدکنندگان و صادرکنندگان سربازانی بدون کمک در جنگ اقتصادی

مدیر عامل یک شرکت تولیدی گفت: از تولیدکنندگان و صادرکنندگان به‌عنوان سربازان خط مقدم اقتصاد یاد می‌کنند ولی کمکی صورت نمی‌گیرد؛ به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانیم با بانک مرکزی کنار بیاییم چون تنها حرف خودش را می‌زند و در نهایت تمام سعی ما سازش با بانک مرکزی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 5:52 am

برگزاری مسابقه کتابخوانی «قدرت و شکوه زن» در بسیج رسانه قزوین

به همت کانون خواهران بسیج رسانه قزوین مسابقه کتاب‌خوانی با موضوع «قدرت و شکوه زن» در کلام امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب، همزمان با هفته عفاف و حجاب برگزار می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 July 2020, 5:00 am

حفظ خانواده در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین گفت: از مراکز مشاوره خانواده انتظار می‌رود به‌منظور استحکام بنیان خانواده تدابیر لازم را به کار گیرند چراکه از راهبردهای اساسی پیشگیری از بروز جرائم و آسیب‌های اجتماعی، پیشگیری از فروپاشی نهاد خانواده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 July 2020, 11:23 am

پلمب ۴۵ واحد صنفی متخلف در قزوین

سرپرست پلیس امنیت استان قزوین از شناسایی و پلمب ۴۵ واحد صنفی متخلف در قزوین خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 July 2020, 9:44 am

شمار جان باختگان کرونا در کشور از ۱۳ هزار نفر گذشت

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲هزار و ۳۴۹ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور و فوت ۲۰۳ تن از بیماران طی بیست و چهار ساعت گذشته خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 July 2020, 9:35 am

سردرگمی‌های جنسی نوجوانان و تابوی آموزش جنسی

احسان رحمانی، مشاور خانواده و کارشناس امور نوجوانان در یادداشتی که با عنوان ضرورت آموزش جنسی به نوجوانان نوشته و آن را در اختیار ایسنا قرار داده است، می‌نویسد: اگر جامعه ما بخواهد مشکلات خود درزمینهٔ مسائل جنسی را به‌طور واقع‌بینانه حل کند نیازمند یک نظام تربیتی و یک نظام اخلاقی (فردی و اجتماعی) کارآمد در تربیت جنسی است. هم چنین توجه به زمینه‌هایی که در آن نوجوانان به نحوه و چگونگی فعالیت جنسی ازنظر فیزیولوژیکی و نیز مسئله بهداشتی مربوطه، آشنا شوند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 July 2020, 7:31 am

در طرح سؤال از رئیس‌جمهور به دنبال جوسازی نیستیم

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف طرح سؤال از رئیس‌جمهور پاسخگویی به مشکلات موجود است و به‌هیچ‌عنوان به دنبال جوسازی و حاشیه‌ نیستیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 July 2020, 7:03 am

قاچاق کالا یکی از حربه‌های دشمن در جنگ اقتصادی است

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با اشاره به اینکه خروج بدون مجوز و بی‌ضابطه دام از قزوین، قاچاق محسوب می‌شود، گفت: بدون شک قاچاق کالا یکی از حربه‌های دشمن در جنگ اقتصادی برای ضربه زدن به معیشت مردم و چرخ اقتصاد کشور است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 July 2020, 5:22 am

کرونا یک شعبه بانک را در قزوین تعطیل کرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: ۸۳ درصد از کارکنان یکی از شعبات بانکی در استان قزوین به علت رعایت نکردن اصول بهداشتی به ویروس کرونا مبتلا شدند و بانک نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 July 2020, 4:33 am

راه‌اندازی بازارچه دائمی برای تولیدات زنان سرپرست خانوار

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین با اعلام اینکه راه‌اندازی بازارچه دائمی فروش محصولات خانگی به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد، گفت: با توجه به آمار بالای زنان سرپرست خانوار در استان، استاندار بر راه‌اندازی بازارچه دائمی تأکید دارد، تا این بانوان به بازار ثابت دسترسی پیدا کنند البته در این میان نباید از ظرفیت فضای مجازی غافل شویم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 July 2020, 4:21 am

مالیات بر خانه‌های خالی سَم یا مُسکن؟

این روزها با توجه به آشفته‌بازار مسکن بسیاری از رسانه‌ها خبرهای دریافت مالیات بر واحدهای مسکونی خالی را از جانب مسئولین و نمایندگان مجلس مطرح می‌کنند؛ در حقیقت باید بگوییم مسئولین به دنبال مُسکنی برای بخش مَسکن هستند. در این گزارش از اساتید علم اقتصاد در این خصوص نظرخواهی شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 July 2020, 9:39 am

۲۱۸۶ ابتلا و ۱۹۴ فوتی جدید کرونا / ۳۳۵۹ بیمار در وضعیت شدید بیماری

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲هزار و ۱۸۶ بیمار جدید کووید-۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 July 2020, 9:09 am

چالش جدی در حوزه معماری و شهرسازی قزوین وجود دارد

رئیس شورای شهر قزوین گفت: در حال حاضر ما در حوزه معماری و شهرسازی که بسیاری از موضوعات در بطن آن سیاست‌گذاری می‌شود، دچار چالش جدی هستیم، برای حل آن نیاز است که از سخن و نامه فراتر برویم و به مرحله اجرا برسیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 July 2020, 8:36 am

تابستان قزوین خنک‌تر از سال گذشته بوده است

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین اعلام کرد: طی چند روز آینده با توجه به گذر متناوب امواج کم دامنه از منطقه، گاهی افزایش ابر و در پاره‌ای از مناطق به‌ویژه ارتفاعات بارش‌های رگباری، گاهی با رعدوبرق خواهیم داشت، تا به امروز دمای هوای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته اندکی خنک‌تر بوده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 July 2020, 8:30 am

شورای عالی معماری و شهرسازی به قزوینی‌ها ظلم کرده است

نایب رئیس شورای شهر قزوین گفت: نیاز است جلسه مشترکی با وزیر راه و شهرسازی گذاشته شود، در حال حاضر بیشترین مشکلات ما در شهر قزوین مربوط به شورای عالی معماری و شهرسازی است که به قزوینی‌ها ظلم کرده و کسی از حق قزوین دفاع نکرده است.

ادامه خبر
اخبار برگزیده