منبع: ایسنا
16 October 2019, 4:34 pm

آماده‌باش استان قزوین برای کمک به بازگشت زائران اربعین

معاون عمرانی استاندار قزوین اعلام کرد: تمامی دستگاه‌ها و نهادهایی که در استان قزوین دارای وسایل نقلیه همگانی هستند، آماده‌باش بوده تا در صورت لزوم در زمان بازگشت زائرین، به محلات موردنظر اعزام و مورداستفاده قرار گیرند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 10:49 am

جو پایدار در قزوین حاکم است

کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: تا روز شنبه جوی نسبتاً پایدار در منطقه حاکم خواهد بود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 10:38 am

بهزیستی قزوین به ۳۲ منطقه حاشیه‌نشین خدمات ویژه ارائه می‌دهد

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین گفت: بهزیستی استان قزوین در ۳۲ منطقه حاشیه‌نشین و سکونتگاه‌های غیررسمی به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقا سطح کیفیت زندگی فعالیت‌های گسترده‌ای انجام می‌دهد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 10:23 am

همه گزینه‌های شهرداری شانس انتخاب دارند

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: همه گزینه‌هایی که برای تصدی پست شهردار قزوین برنامه ارائه دادند در حال بررسی هستند و به جز کسانی که انصراف داده‌اند، گزینه‌ای حذف نشده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 10:23 am

فروش باتری اوربیتال وان شرکت سپاهان باتری توسط امداد باتری

شرکت سپاهان باتری از موفق‌ترین و بنام‌ترین تولیدکنندگان باتری در سطح خاورمیانه است که توانسته است با تولید محصولات متنوع ازجمله باتری اوربیتال و سوزوکی نیاز داخلی کشور به باتری ماشین را مرتفع سازد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 9:40 am

۱۲ شهرک‌ صنعتی قزوین تصفیه‌خانه ندارد/ ۹۰ درصد آب قزوین در حوزه کشاورزی استفاده می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین با اعلام اینکه این سازمان پیگیر جدی برای راه‌اندازی تصفیه‌خانه در شهرک‌های صنعتی استان قزوین است، گفت: در استان قزوین ۱۶ شهرک صنعتی وجود دارد که تنها چهار شهرک البرز، لیا، کاسپین و حیدریه دارای تصفیه‌خانه هستند و مابقی هنوز تصفیه‌خانه ندارند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 9:13 am

کشف بقایای حمام صفوی در مجموعه دولت‌خانه صفوی قزوین

مدیرکل میراث فرهنگی قزوین گفت: به دنبال انجام فصل جدید کاوش‌های باستان‌شناسی در مجموعه دولت‌خانه صفوی قزوین، آثار و بقایای حمام تاریخی متعلق به دوره صفوی در محدوده بین دبیرستان پاسداران و سالن تربیت‌بدنی این مجموعه نمایان شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 8:39 am

«غذا» روی رفتار انسان اثر دارد

یک کارشناس و محقق طب گفت: غذای «طیب» (پاک) باید با سرشت و معده انسان سازگار باشد اگر مزاج کسی سرد باشد نباید غذای سرد بخورد و اگر مزاج کسی گرم است باید از ادویه‌جات، غذاهای تند، نمک، پیاز، بادمجان و غذاهای گرم دوری کند چون میزان آتش را در بدن افزایش داده و منجر به بروز خشم و عصبانیت در فرد می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 8:26 am

افزایش ۲۵ درصدی مرگ زنان براثر سوءمصرف مواد مخدر در قزوین

مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین گفت: مرگ‌های ناشی از سوءمصرف مواد مخدر در شش ماه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته با افزایش ۱۴ درصدی روبه‌رو بوده و در این میان مرگ زنان ۲۵ درصد افزایش داشته است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 7:04 am

افزایش دو برابری زائرین قزوینی در پیاده‌روی اربعین

مدیر حج و زیارت استان قزوین گفت: تاکنون ۴۴ هزار قزوینی برای حضور در پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کردند که در مقایسه با سال گذشته این میزان به دو برابر رسیده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 6:19 am

تشدید نظارت بر تأسیسات گردشگری قزوین همزمان با اربعین حسینی

مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین از اجرای طرح تشدید نظارت بر تأسیسات گردشگری استان در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی و تعطیلات پایان هفته خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 1:52 pm

در برخورد با متخلفان انتخابات از هر جناح سیاسی تعارف نداریم

دادستان قزوین گفت: دستگاه قضایی همانند گذشته در بحث تخلفات انتخاباتی نگاه پیشگیرانه خواهد داشت اما در برخورد با متخلفان با هیچ جناح، گروه و سلیقه سیاسی تعارف نداریم و برخورد با متخلفان قاطعانه خواهد بود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 1:41 pm

نگذاریم علم در کتابخانه‌ها و دانشگاه‌ها خاک بخورد

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: به جاری اینکه علم در قفسه کتابخانه‌ها و دانشگاه‌ها خاک بخورد، باید آن را در سطح جامعه آورد اما هنوز گام‌های برداشته شده در این مسیر کم است و فاصله معناداری تا نقطه مطلوب وجود دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 1:25 pm

قوانین متناقض زاییده اقتصاد نفتی است

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: قوانین متناقض زاییده اقتصاد نفتی است، در اقتصاد نفتی کارآفرینی ارزشی ندارد و همه به دنبال کار دولتی و پشت‌میزنشینی هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 11:55 am

ایجاد زیست‌بوم فناوری و نوآوری در سطح استان ضروری است

سرپرست پارک علم و فناوری قزوین ضمن اشاره به وجود شهرک‌های صنعتی فعال در استان قزوین گفت: باوجود ظرفیت‌های استان قزوین در عرصه‌های مختلف ایجاد زیست‌بوم فناوری و نوآوری در سطح استان یک ضرورت محسوب می‌شود لذا تلاش می‌کنیم این مهم اتفاق بیفتد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 11:19 am

شورای شهر قزوین در پیچ‌وتاب انتخاب شهردار

با آغاز مهر ماه سال جاری هشت کاندیدا برای تصدی پست شهرداری قزوین ضمن حضور در صحن علنی شورای شهر قزوین برنامه‌های خود را ارائه کردند، اکنون با انصراف سه گزینه از هشت نفری که اعلام آمادگی کرده بودند باید منتظر ماند و عملکرد اعضای شورای شهر قزوین در انتخاب بهترین گزینه از میان پنج کاندیدا را به نظاره نشست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 11:05 am

توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان راهی برای ارتباط مؤثر صنعت و دانشگاه

استاندار قزوین گفت: در تلاش هستیم حلقه مفقوده علم و صنعت را با توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز خلق تکنولوژی بیابیم تا ارتباط مؤثری میان صنعت و دانشگاه برقرار شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 10:26 am

توصیه «ستاری» به قزوینی‌ها برای شکوفایی اقتصاد دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: برای شکوفایی اقتصاد دانش بنیان در استان قزوین باید تلاش کنیم ضمن افزایش تعداد شرکت‌های دانش بنیان، ظرفیت‌های نهفته استانی را هم شناسایی و آن را توسعه دهیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 9:42 am

 وجود بیش از ۴ هزار معلول نابینا در استان قزوین

معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین گفت: بیش از چهار هزار معلول نابینا در استان قزوین وجود دارد که از این تعداد دوهزار و ۱۰۰ نفر مربوط به شهرستان قزوین هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 9:34 am

وکیلی که چشم‌های خاص خودش را دارد

وکیل نابینای پایه‌یک دادگستری می‌گوید: اگرچه می‌گویند وکلا از روی چهره و چشمان افراد می‌توانند راست و دروغ را تشخیص دهند اما من از لحن کلام می‌فهمم و چشمان خاص خودم را دارم.

ادامه خبر
اخبار برگزیده