منبع: ایسنا
22 August 2019, 4:52 am

پای درد دل‌های یک جوان ایده‌پرداز قزوینی

دبیر کانون نخبگان دانشگاه پیام نور قزوین که دل پری از عرصه فعالیت استارت‌آپ‌ها در سطح استان قزوین دارد، گفت: با اینکه قزوین در همسایگی استان‌های البرز و تهران قرار دارد، واکنشی پر اصطکاک نسبت به تکنولوژی‌های جدید در حوزه تجارت و خدمات از خود نشان می‌دهد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 12:16 pm

مسمومیت تنفسی ۱۹ کارگر در شرکت فرنخ قزوین

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت و فوریت‌های پزشکی قزوین از مسمومیت تنفسی ۱۹ کارگر در شرکت فرنخ خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 10:44 am

شناسایی صحیح نمایه‌های اصیل فرهنگی وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد است

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از اساسی‌ترین وظایف و نقش‌های مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح کلان و خرد شناسایی صحیح نمایه‌های اصیل فرهنگی و کوشش صادقانه برای معرفی آن به جوانان و نوجوانان این سرزمین است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2019, 6:52 am

دنیای کودکانه «مریم»؛ رنگی‌تر از همیشه

مریم در شوق دنیای جدید می‌چرخد و می‌خندد، دیگر دنیا برایش دور، کوچک و بی‌رنگ نیست، دیگر میدان دیدش وسیع شده است و در دایره‌ای که نور چشم‌های کم‌سویش اجازه می‌دهد، محصور نیست، در حرکاتش می‌بینم که تعجب کرده است که چطور روزها بدون دیدن این‌همه جزئیات سرکرده و حالا دنیا دیگر برایش آن دنیای سابق نیست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2019, 6:15 am

جامعه نسبت به «فرزندان طلاق» سوگیری غلطی دارد

‌مدیر یکی از مراکز مشاوره استان قزوین گفت: در جامعه ما نسبت به فرزندان طلاق سوگیری غلطی وجود دارد و می‌گویند فرزندان طلاق در زندگی‌شان موفق نمی‌شوند و بزهکار هستند این در حالی است که بچه‌های طلاق موفقی نیز داریم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2019, 5:48 am

حفظ امنیت و آبرو خط قرمز رسانه‌ها باشد

یک عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اصحاب رسانه دو مورد حفظ آبرو و امنیت را مورد توجه جدی قرار دهند، گفت: خبرنگاران اخباری را منعکس نکنند که امنیت ما را زیر سؤال ببرد و از سوی دیگر توجه به حفظ آبروی انسان‌ها در دین اسلام بسیار مهم و بالاتر از کعبه عنوان‌ شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 August 2019, 11:42 am

کشف بیش از 3 هزار لیتر مشروبات الکلی در قزوین

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) شهرستان قزوین خبر داد: سربازان گمنام امام زمان (عج) موفق به کشف بیش از سه هزار لیتر مشروبات الکلی در روستای رحمت‌آباد بزرگ شدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 August 2019, 7:09 am

مالیات بر خانه‌های خالی یکی از راه‌های کاهش قیمت مسکن

یک استاد دانشگاه با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای موجود برای کاهش قیمت مسکن، برقراری مالیات برای خانه‌های خالی است؛ گفت: این نوع مالیات از سفته‌بازی در بازار مسکن جلوگیری کرده و مانع احتکار مسکن و در پی آن گران‌فروشی خانه‌ها توسط مالکین می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 August 2019, 5:12 am

مروری بر وضعیت اصلاحات اقتصادی ایران و گرجستان

طی پژوهشی، مقایسه تطبیقی اقتصاد ایران و گرجستان در شاخص سهولت انجام کسب‌وکار طی سال‌های ۱۹-۲۰۱۵ انجام شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 August 2019, 7:00 am

تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضاییه

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین گفت: تشکیلات قوه قضاییه در حال تغییر است و معاونت اقتصادی به‌ زودی شکل خواهد گرفت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 August 2019, 6:48 am

جلوگیری از واردات 1550 قلم کالا به کشور

معاون طرح و برنامه وزارت صمت با اعلام اینکه برای اصلاح فرآیند واردات به کشور، از واردات بیش از ۱۵۵۰ قلم کالا جلوگیری شد، اعلام کرد: در سال گذشته حدود دو میلیارد و 90 میلیون دلار واردات ذرت، یک میلیارد و600 میلیون دلار واردات برنج و یک میلیون و 380 میلیون دلارواردات قطعات منفصله خودرو انجام شد که به ترتیب بیشترین میزان واردات را داشته‌اند

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 August 2019, 11:25 am

تولید شیرینی سنتی قزوین برای صادرات به کشورهای همجوار ایران

‌قزوین ازجمله استان‌های دارای تنوع شیرینی سنتی است و حال برخی از تولیدکنندگان در شهرک‌های صنعتی آستین همت بالا زده و وارد میدان شده‌اند، در شهرک کاسپین یکی از واحدهای تولیدی اقدام به تولید شیرینی صنعتی برای تأمین بازار داخل و صادرات کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 August 2019, 11:22 am

شناسایی 466 خوشه صنعتی در کشور ‌طی امسال

‌معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه رویکرد کلینیک‌های کسب‌وکار، فعال کردن مجموعه‌های موجود در شهرک‌های صنعتی قزوین است، اعلام کرد: از ابتدای سال‌جاری حدود 13 واحد راکد که مشکلات حقوقی، مدیریتی و مالی داشتند فعال شدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 August 2019, 9:01 am

افتتاح چند طرح صنعتی در قزوین با حضور معاون وزیر صمت

صبح امروز با حضور سعید زرندی معاون وزیر صمت چند طرح صنعتی از جمله شرکت فرآورده‌های نوساخت ژاو با ۱۲ میلیارد تومان هزینه احداث و ۱۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش در شهرک صنعتی کاسپین قزوین افتتاح شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 August 2019, 7:16 am

سرپوش گذاشتن روی «کانال آب بلوار مدرس» قزوین درست یا غلط؟

چندی است موضوع سرپوش گذاشتن روی «کانال آب بلوار مدرس» قزوین در فضای مجازی مطرح شده است؛ این کانال را می‌توان کانالی مادر دانست که تخلیه آب چند خیابان را بر عهده دارد؛ با توجه به سیل اخیر از مدیران شهری انتظار می‌رود برای بررسی پروژه‌هایی از این دست زمان بیشتری بگذارند و درست‌ترین تصمیم را اتخاذ کنند قبل از اینکه کار از کار بگذرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 August 2019, 4:41 am

هفته آینده خبر خوشی در عرصه‌ نظامی خواهید شنید

طلایی‌نیک با اشاره به قدرت بالای کشورمان در عرصه دفاعی گفت: هفته آینده خبر خوشی را در عرصه‌ نظامی شاهد خواهید بود که نشان از توانمندی‌های کشور ما در این عرصه و قدرت بازدارندگی نظام اسلامی ایران دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2019, 11:40 pm

درخشش یکی از بازی‌های ایرانی در انجمن‌های بازی‌سازی بین‌المللی

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با اشاره به اینکه یکی از بازی‌های تولید شده در استودیوی بازی این مرکز موفق به کسب مقام در انجمن‌های بازی‌سازی بین‌المللی شده است، گفت: شرکت بازی‌سازی مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین حدود هر ۶ ماه یک بازی جدید تولید می‌کند و جزو ۵ شرکت برتر تولیدکننده بازی در کشور است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2019, 10:49 pm

بررسی مشکلات فروش و بازاریابی محصولات خانگی

با توجه به اینکه مشاغل و کسب‌وکارهای کوچک سهم قابل‌توجهی در تولید ملی دارند، بسیاری از کشورها از ظرفیت مشاغل خانگی برای ارتقای اقتصاد خود استفاده کرده‌اند، اما مشاغل کوچک و خانگی همواره در فروش محصولات تولیدی با مشکلاتی مواجه هستند که ایسنا آن را طی یک میزگرد بررسی می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2019, 12:36 pm

آغاز برداشت فندق از 3000 هکتار از باغات استان قزوین

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از شروع عملیات برداشت فندق از سطح 3230 هکتار از باغات این استان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2019, 12:33 pm

محفوظ ماندن بخش عمده‌ای از تاریخ کشورمان با همت خبرنگاران

استاندار قزوین با تأکید بر اینکه خبرنگاران بخش عمده‌ای از تاریخ کشورمان را برای نسل‌های آینده محفوظ نگه‌داشته‌اند، گفت: وظیفه همه ما ادای احترام نسبت به تمامی شهدا به‌ویژه شهدای رسانه است تا رشادت‌ها و فداکاری شجاعانه آن‌ها سرلوحه زندگی ما باشد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده