منبع: ایسنا
16 December 2018, 2:19 pm

در حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی ضعیف عمل کردیم

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) گفت: ما در حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی، پژوهشگران، نخبگان و دانشجویان ضعیف حاضر شدیم ولی اگر به حمایت و پژوهش اهمیت دهیم در مسیر چرخش تولید علم، محصول و ثروت گام برداشته می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 December 2018, 8:50 am

قزوین تا ۲ سال آینده به «هاب فناوری» کشور تبدیل می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری امام خمینی (ره) استان قزوین به افتخارات استان قزوین در حوزه پیشرفت و توسعه اشاره و اعلام کرد: تا دو سال آینده قزوین به منطقه «هاب فناوری» کشور تبدیل خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 December 2018, 8:37 am

تشکیل مرکز پژوهش در شورای شهر قزوین در ایستگاه بلاتکلیفی

به‌مناسبت هفته پژوهش درخصوص مسئله راه‌اندازی مرکز پژوهش شورای شهر قزوین از سوی برخی اعضاء شورای شهر مطالبی مطرح شد؛ تعدادی از اعضا فعالیت «کارگروه مشورتی شمس» که در کنار شورای شهر قزوین فعالیت می‌کند را مشابه مرکز پژوهش دانسته و بعضی دیگر از عدم موفقیت این مرکز در سایر شهرها گفتند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 December 2018, 7:41 am

دستگیری 2 نفر از غارتگران باغستان سنتی قزوین

دو نفر از غارتگران باغستان سنتی که اقدام به قطع درختان بارآور بادام و پسته در محل کَت‌آباد واقع در شرق بیمارستان قدس می‌کردند بعد از گزارش‌های مردمی، توسط عوامل انتظامی دستگیر و تحویل پاسگاه شدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 December 2018, 2:22 pm

تابلوهای اداره راه تاکستان را می‌دزدند

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان تاکستان از دستگیری سارق تابلوهای اداره راه در این شهرستان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 December 2018, 11:22 am

فعالیت‌های توسعه پژوهشی همیشه باید مورد توجه باشد

مسئول دبیرخانه کارگروه پژوهش و فن‌آوری استان گفت: آنچه در طول سال نباید فراموش شود فعالیت‌های توسعه پژوهشی در عرصه‌های مختلف است که نمادی از آن فعالیت‌ها در هفته پژوهش به نمایش گذاشته می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 December 2018, 8:00 am

اعتیاد همیشه دوربرگردان ندارد

از مواد مخدر بیزار بودم، پدرم سرشناس بود و دوست داشتم زندگی‌ام طوری باشد که انگشت اشاره‌ای به سمت ما نباشد اما غفلت و ندانم‌کاری راهم را به اعتیاد کشاند، زمانی فهمیدم به دام اعتیاد افتاده‌ام و به فکر خلاصی بودم که خیلی دیر شده بود و همه‌چیزم را ازدست‌ داده بودم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 December 2018, 12:25 pm

زرآبادی: سطح رضایت عمومی در حوزه مدیریتی خانم‌ها بالا است

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: سطح رضایت و بهره‌وری در حوزه‌هایی که توسط خانم‌ها مدیریت می‌شود بالا است که این امر قابل‌تحسین است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 December 2018, 11:24 am

اهالی خاورمیانه سه برابر اروپایی‌ها در تصادفات می‌میرند

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر شاهد کاهش میزان تصادفات در استان قزوین بوده‌ایم گفت: با توجه به اینکه میزان تصادفات از 27 هزار کشته به 16 هزار کشته رسیده اما قطعاً نسخه‌پیچی برای روند نزولی تصادفات باید تغییر کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 December 2018, 3:10 pm

فرسایش خاک مشکل اصلی کشاورزی کشور

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در تشریح مشکلات کشاورزی کشو گفت: مشکل اصلی موجود فرسایش خاک بوده که در هر هکتار 16 تُن به ثبت رسیده در حالی‌ که میزان جهانی آن 6 تُن در هر هکتار گزارش‌شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 December 2018, 8:14 am

معلم نباید سر کلاس هیچ دغدغه‌ای به‌جز تدریس داشته باشد

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: دستگاه قضایی آمادگی لازم را برای هم‌افزایی با آموزش‌وپرورش در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و امیدواریم با گسترش و اجرای طرح قاضی مدرسه بتوانیم در جهت رسیدن به اهداف مشترک گام‌های مؤثری برداریم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 December 2018, 11:57 am

ازدواج غیرقانونی زنان ایرانی با مردان خارجی نگران‌کننده است

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین از ازدواج‌های غیرقانونی زنان ایرانی با مردان خارجی و پیامدهای غیرمنطقی آن با منافع جامعه ابراز نگرانی کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 December 2018, 11:50 am

همه مدیران باید پاسخگوی مسئله اشتغال باشند

معاون اقتصادی استاندار قزوین تأکید کرد: در خصوص ایجاد اشتغال همه مدیران مسئولیت دارند، باید شبهات آمار اشتغال‌زایی به شکل شفاف برای افکار عمومی پاسخ داده شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 December 2018, 11:35 am

اروپا، خواهان گسترش روابط علمی و اقتصادی با ایران است

سفیر آلمان در ایران گفت: کشورهای اروپایی با وجود فشار دولت آمریکا علیه ایران، به گسترش روابط علمی و اقتصادی خود با این کشور علاقه جدی دارند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 December 2018, 11:34 am

اعضای مؤسسات آموزش‌عالی جنوب شرق آسیا در قزوین گردهم آمدند

با حضور استاندار قزوین کنفرانس عمومی سالانه انجمن مؤسسات آموزش عالی جنوب شرق آسیا (آسایهل) در قزوین آغاز شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 December 2018, 10:52 am

70 درصد مکمل‌های ورزشی در باشگاه‌های قزوین غیرمجاز است

70 درصد از مکمل‌های ورزشی توزیع‌شده در باشگاه‌های سطح شهر قزوین غیرمجاز بوده که باید ضمن برخورد قانونی با این پدیده، نتایج آن نیز به مردم اطلاع‌رسانی شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 December 2018, 7:59 am

وجود 1000 درخواست سرمایه‌گذاری برای حضور در قزوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قزوین اعلام کرد: بین ۷۰۰ تا هزار مورد درخواست سرمایه‌گذاری در استان داریم که در کشور یک رکورد محسوب می‌شود و اغلب آن‌ها سمت‌وسوی تکنولوژی‌های روز را دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
10 December 2018, 3:24 pm

پژوهش هنوز به مطالبه اجتماعی تبدیل نشده است

دبیر کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات ستاد هفته پژوهش و فناوری استان قزوین گفت: پژوهش هنوز به عنوان یک نیاز اساسی و مطالبه اجتماعی در کشور شناخته‌نشده است در حالیکه اگر چنین شود بی‌شک شاهد تحول در این حوزه خواهیم بود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
10 December 2018, 11:29 am

هفته پژوهش فرصتی برای احیای شعار اقتصاد مقاومتی

دبیر برگزاری مراسم افتتاحیه هفته پژوهش و فناوری استان گفت: هفته پژوهش فرصتی مناسب برای احیای شعار اقتصاد مقاومتی است تا بتوان بدین‌واسطه به خوداتکایی بر این مبنا جامه عمل پوشاند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
10 December 2018, 9:21 am

افزایش بازدید گردشگران داخلی و خارجی از آثار تاریخی قزوین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قزوین گفت: آمار بازدیدکنندگان خارجی نسبت به سال گذشته یک جهش بسیار خوب دارد و بیش از 12 هزار و 600 نفر گردشگر خارجی از بناهای استان به‌صورت رسمی بازدید کردند و در بحث اقامت هم به همین ترتیب بوده و آمار، برتری محسوسی را نسبت به شش ماهه اول سال گذشته نشان می‌دهد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده