منبع: ایسنا
16 October 2018, 9:50 am

تجددگرایی در مسجد نصیرالملک شیراز!

همین چند ماه قبل بود که از بی نوایی مسجد نصیرالملک نوشتیم و تصاویری را منتشر کردیم، گلایه‌ای از سر دلسوزی برای مسجدی تاریخی، همان مسجد صورتی که انگار متولی ندارد یا اگر دارد، قصدشان پیوند تجدد و تاخر است!! دوختن مدرنیته بر تن فرزند بدسرپرست تاریخ شیراز.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2018, 8:28 am

توسعه یافتگی خوشه فرش دستباف فارس

‌معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به توسعه یافتگی خوشه فرش دستباف این استان، از رشد شاخص‌های مختلف مرتبط با این خوشه خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2018, 8:24 am

بررسی دوگانه عاطفه و اندیشه شعر آیینی در شیراز

کارشناس مسئول مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس از برگزاری کارگاه علمی ادبی در حاشیه شب شعر عاشورا در شیراز خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 1:39 pm

انتقاد یک عضو شورای شهر از تداوم تخریب باغ‌های شیراز

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز نسبت به آنچه تداوم تخریب باغ‌ها و قطع درختان با هدف تغییر کاربری و سودجویی می‌خواند، انتقاد کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 11:40 am

تهدید داوران و اخلال در مسابقات کاراته در شیراز

مسابقه کاراته قهرمانی جنوب کشور در بخش مردان که روز جمعه 20 مهر به میزبانی شیراز برگزار شد، به دلیل تهدید داوران و خروج آنان از محوطه تاتامی با شش ساعت تاخیر به پایان رسید.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 10:43 am

پارسایی: دلایل مخالفان FATF متقن نیست

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل متقنی از سوی مخالفان پیوستن ایران به FATF ( گروه ویژه اقدام مالی)، ارائه نشده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 9:04 am

انجام دومین عمل پیوند قلب در بیمارستان ابوعلی سینای شیراز

‌مدیر گروه جراحی قلب وعروق بیمارستان پیوند اعضاء ابوعلی سینا از انجام دومین جراحی موفقیت آمیز پیوند قلب در این بیمارستان فوق تخصصی خبرداد و گفت: این جراحی موفقیت آمیز روز یکشنبه 22 مهر بر روی یک جوان 38 ساله انجام شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 8:27 am

تعیین مجازاتی آموزنده برای متخلف شکار در فارس

‌قاضی دادگاه کیفری 2 شهرستان فسا، یک متخلف شکار را به گذراندن دوره آموزشی آشنایی با نحوه حفاظت محیط زیست و گونه‌های کمیاب و نایاب جانوری، محکوم کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 8:05 am

تلف شدن یک قلاده خرس در شمال فارس

‌روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس اعلام کرد که شامگاه شنبه 21 مهر، یک قلاده خرس در محدوده شهرستان سیوند ( شمال فارس) بر اثر برخورد با قطار تلف شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 7:13 am

دیدار استاندار فارس و سفیر ارمنستان

استاندار فارس در دیدار سفیر ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران، توجه به توسعه روابط با کشورهای همسایه را جزو اولویت های سیاست خارجی ‌ایران عنوان کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 1:32 pm

دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس با رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید این استان

رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید استان فارس با یادآوری خدمات جهاد دانشگاهی و روحیه جهادی جهادگران عضو این نهاد گفت: داشتن روحیه جهادی، خدمت‌رسانی بی‌توقع و متواضعانه را به دنبال دارد .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 1:32 pm

ارتقاء 15 پله‌ای زبان فارسی در جهان

‌سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اعلام کرد که زبان فارسی از رتبه سی‌ام جدول زبان‌های جهان به رتبه پانزدهم ارتقاء یافته است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 11:18 am

افرادی‌ ‌دنبال فرصت‌ برای جوسازی علیه‌ آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) هستند

تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ(علیه السلام) در دیدار رییس سازمان بازرسی استان فارس ضمن رد شایعات مبنی بر دخالت این آستان در تخریب بناهای تاریخی شیراز، تاکید کرد که هیچگاه بنای تخریب بناهای تاریخی واقع در طرح 57 هکتاری را نداشته و نداریم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 10:45 am

مرمت مسجد عتیق؛ طرحی به قدمت تاریخ‌

صاحب نظران و منتقدان اعتقاد دارند که مسجد جامع عتیق شیراز، علی رغم جایگاه ویژه‌ای که به لحاظ قدمت تاریخی، اثرگذاری مذهبی و جلوه‌های خاص بصری و ویژگی‌های معماری، دارد، به شایستگی مورد توجه قرار نگرفته است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 9:28 am

خوشه‌ صنعتی انجیر استهبان راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس راه‌اندازی خوشه انجیر استهبان را از برنامه‌های این شرکت اعلام کرد و گفت: طرح مطالعات امکان سنجی ایجاد این خوشه انجام شده است

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 7:39 am

واکنش رئیس شورای شیراز نسبت به تجاری شدن محدوده حافظیه

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نسبت به احداث مجتمع تجاری در جوار آرامگاه حافظ واکنش نشان داد و خواستار ممانعت مسئولان از ایجاد چنین مجموعه ای شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 3:43 am

حافظیه، میزبان 18 هزار گردشگر در روز حافظ

‌مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس اعلام کرد که روز بیستم مهرماه همزمان با یادروز حافظ، 18 هزار گردشگر داخلی و خارجی از حافظیه بازدید کردند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 3:39 am

دیدار استاندار فارس و سفیر انگلستان در ایران

‌استاندار فارس از موضع کشورهای اروپایی در قبال برجام ابراز خرسندی کرد و با اشاره به بدعهدی آمریکا در این زمینه، گفت: بدعهدی آمریکا در قبال برجام در تاریخ جهان ثبت خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 3:34 am

دستگیری 40 متخلف توسط محیط زیست در فارس

‌روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان فارس اعلام کرد که طی سه روز پایان هفته گذشته، 40 متخلف شکار در شهرستان های مختلف استان توسط ماموران یگان حفاظت آن اداره کل دستگیر شده اند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 October 2018, 11:48 am

خواب‌آلودگی راننده علت واژگونی اتوبوس اصفهان - شیراز

رئیس پلیس راه شمالی استان فارس اعلام کرد که براساس نظر کارشناسان، علت واژگونی اتوبوس در محور سعادت شهر- مرودشت، خواب‌آلودگی و خستگی راننده بوده است.

ادامه خبر
اخبار برگزیده