منبع: ایسنا
13 August 2018, 9:54 am

مراقب تداخل دارو با غذا باشیم

کارشناس مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: علاوه بر تاثیری که مواد غذایی روی جذب داروها دارند، داروها نیز بر جذب برخی مواد غذایی موثر است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2018, 9:53 am

تصویب طرح اقتصادی باغ‌های قصردشت، اشتغالزایی را به دنبال دارد

‌رئیس کمیسیون معماری و شهر سازی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به تهیه طرح اقتصادی باغ‌های قصردشت، تاکید کرد که این اقدام اشتغالزایی مناسبی را به‌دنبال خواهد داشت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2018, 8:27 am

آسانسور و استاندارد؛ لازم و ملزومی مغفول

بارها شاهد وقوع حوادث مختلف در ساختمان‌های بلندمرتبه بوده‌ایم،حوادثی که ناشی از بی احتیاطی، دور زدن قانون و رعایت نکردن نکات ایمنی و استاندارد است. حوادثی که آسانسورهای غیراستاندارد یک پای ثابت آن محسوب می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2018, 4:43 am

سرطان‌های شایع در فارس

‌کارشناس مسئول برنامه سرطان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه آمار ابتلا به سرطان درفارس، نسبت به دیگر مناطق کشور نگران کننده نیست، شناسایی زودهنگام این بیماری را موجب افزایش شانس درمان بیماری عنوان کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 August 2018, 4:24 am

صنایع آب‌بر باید به سمت سواحل بروند/ بلاتکلیفی 263 پروژه 65 هزار میلیاردی در محیط زیست

به گفته رئیس سازمان محیط زیست صدها پروژه در کشور به دلیل نداشتن مطالعات زیست محیطی مغفول مانده است که برای مثال می‌توان به ۱۰۰ میلیارد دلار اختصاص یافته به ریزگردهای خوزستان اشاره‌ کرد که تا برنامه‌ای برای این طرح ارائه نشود تخصیص نخواهد یافت .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 August 2018, 12:23 pm

‌مجلس اطلاعی از رژیم حقوقی خزر ندارد

نماینده‌ی مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: برای مبارزه تاثیرگذار با فساد راهی جز برقراری جریان آزاد اطلاع‌رسانی نداریم؛ همین جریان ایجاد شده علیه فساد کنشی است در برابر فضای مجازی.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 August 2018, 11:36 am

تدوین طرح مطالعاتی احیای دریاچه بختگان

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خواستار تهیه و تدوین طرح مطالعاتی احیای دریاچه بختگان با محوریت دانشگاه شیراز شد و گفت: در صورت ارائه نشدن برنامه ریالی در این باره هزینه نخواهیم کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 August 2018, 10:31 am

کیفیت آب‌های زیرزمینی فارس در معرض تهدید است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس با تصریح بر اینکه کیفیت آب‌های زیرزمینی استان در معرض تهدید است و به سمت شور شدن سوق پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: این مهم زنگ خطری جدی و غیرقابل برگشت است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
12 August 2018, 8:15 am

زمان رسیدگی به اسناد درمانی کاهش یافته است/ مصدومیت ۱۵۰۰ ورزشکار در المپیاد دانشجویی

رییس هیئت پزشکی ورزشی استان فارس گفت: با به‌روز رسانی نرم‌افزار خدمات درمانی؛ زمان رسیدگی به اسناد درمانی ورزشکاران آسیب‌دیده‌ی تحت پوشش کاهش چشمگیری یافته است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 August 2018, 1:39 pm

پارسایی: تشکیل فراکسیون سوم به تضعیف کل مجلس منجر شد

نماینده‌ی مردم شیراز و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان این که مجلس می‌تواند در راس امور باشد در عین حال گفت: بعضی از افراد چنین رویکردی را بر نمی‌تابند و نمی‌خواهند این مهم حادث شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 August 2018, 12:08 pm

منطقه بهرام گور، خط قرمز سازمان حفاظت محیط زیست است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس تاکید کرد که منطقه‌ی بهرام گور خط قرمز این سازمان محسوب می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
9 August 2018, 9:10 am

تشریح دلایل تعطیلی بستنی‌فروشی‌های معروف در شیراز

‌طی هفته‌های اخیر تعطیلی چندین واحد صنفی در شیراز که بعضی از آنها دارای سوابق طولانی در عرضه‌ی موادغذایی بوده و به برند بدل شده بود، منجر به انتشار شایعاتی شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
9 August 2018, 7:05 am

افزایش آمار محبوس شدن در آسانسور به علت قطعی برق

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز اعلام کرد که طی یک ماه گذشته با توجه به اعمال خاموشی‌های برنامه‌ای آمار شهروندانی که در آسانسور محبوس شده‌اند افزایش چشمگیری داشته است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
9 August 2018, 4:41 am

آب آشامیدنی ۷۵۰ روستای فارس با تانکر تامین می‌شود

‌معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با اشاره به تنش آبی موجود در این استان یادآور شد که هم‌اینک آب آشامیدنی مورد نیاز ۷۵۰ روستا در فارس با تانکر تامین می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
8 August 2018, 12:43 pm

کشف ۲ میلیارد کالای قاچاق در فیروزآباد

فرمانده انتظامی فیروزآباد از توقیف 7 دستگاه خودرو و کشف مقادیر زیادی کالای قاچاق به ارزش 2 میلیارد و 100میلیون ریال خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
8 August 2018, 9:27 am

خروج یک سوم چاه‌های آب فارس از مدار

‌مدیرعامل شرکت آبفای استان فارس گفت: خشکسالی باعث خارج شدن حدود یک سوم چاه‌های آب شرب فارس از مدار شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
8 August 2018, 9:10 am

اعتماد؛ حلقه‌ی گم‌شده‌ی ارتباط رسانه و مردم

این روزها «خبر» بخش مهمی از زندگی همه ما را تشکیل می‌دهد. هر روزمان با رویدادهایی آغاز می شود که بخشی از آن را تا انتهای شب با خود به خوابگاهمان برده‌ایم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
7 August 2018, 3:38 am

در سیاست‌های ارزی و پولی اشتباهات زیادی مرتکب شدیم

‌ارائه دهنده دکترین آنتی مارکتینگ (ضد بازاریابی) با بیان اینکه متاسفانه ما در حوزه سیاست‌های ارزی و پولی اشتباهات زیادی مرتکب شده‌ایم، گفت: آن چیزی که می‌تواند در برابر سیاست‌های ارزی دلار ساختار یک اقتصاد را مقاوم و قوی کند، تولید در حوزه‌هایی است که دنیا طرفدار آن باشد نه فقط خام فروشی.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
7 August 2018, 3:30 am

صداقت، جسارت و تاثیرگذاری از ویژگی‌های ایسنا است

‌شهردار شیراز معتقد است که ایسنا، یک خبرگزاری با ویژگی‌های منحصر به‌فردی‌ست و صداقت، جسارت، آرمانگرایی، نداشتن دنیا طلبی و نبود وابستگی به قدرت همیشه در ایسنا مشهود بوده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
6 August 2018, 12:53 pm

کشف احتکار 165 میلیاردریالی در فارس

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: مأموران پلیس آگاهی در این استان 2 هزار و 260 تن برنج احتکار شده به ارزش 165 میلیارد ریال را در شیراز کشف کردند.

ادامه خبر
اخبار برگزیده