منبع: ایسنا
18 January 2021, 10:51 am

پرهیز از مصرف خودسرانه مکمل های مولتی ویتامین جهت پیشگیری از کرونا

کارشناس تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: برای پیشگیری از کرونا، مکمل های مولتی ویتامین را خودسرانه مصرف نکنید و به جای مصرف مکمل از سبزی ها و میوه های فصل استفاده کنید.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 10:44 am

احتمال حمله پلنگ در سیستان و بلوچستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: احتمال مطرح شده مردم بومی منطقه راسک در خصوص حمله پلنگ به یک رأس الاغ در دست بررسی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 10:33 am

پایان یخبندان شبانه پس از ۲۲ روز دمای زیر صفر در زاهدان

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز برای نخستین بار در ۲۲ روز اخیر دمای هوا در زاهدان به نقطه انجماد نرسید و یخبندان شبانه به صورت موقت پایان یافت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 10:26 am

جان باختن ۸۳ بیمار دیگر کووید ۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۵هزار و ۸۰۶ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته و همچنین ۸۳ فوتی جدید ناشی از این بیماری خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 9:44 am

استمرار پایش ورودی های مرزی در میرجاوه/ انجام ۶۰۰ تست کووید از مسافرین پاکستانی

مدیر آزمایشگاه مرجع سلامت و امور آزمایشگاههای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام اینکه با شروع کرونا و به تبع آن اهمیت مراقبت های بهداشتی در نقاط مرزی، دستورالعمل های ویژه ای جهت حفاظت از سلامت ایران اسلامی در نقاط مرزی اجرایی شده است، گفت: در همین راستا بعد از دسترسی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به تست رپید، همکاران پر تلاش کادر بهداشتی و درمانی ما از ابتدای طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تاکنون موفق به انجام بیش از ۶۰۰ تست RDT از اتباع پاکستانی شده اند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 8:54 am

فاضلی: یک روز غفلت از امور ملت موجب فاجعه ای جبران ناپذیر است

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اکنون معیشت مشکل اصلی جامعه ما است، اظهار کرد: یک روز غفلت مجلس و دولت از این امور ملت موجب فاجعه ای جبران ناپذیر است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 6:59 am

کشف ۲۹ هزار گازوئیل قاچاق در شهرستان سراوان

فرمانده انتظامی شهرستان سراوان سیستان وبلوچستان گفت: با تلاش مأموران انتظامی شهرستان سراوان یک دستگاه تریلی سوختکش حامل ۲۹ هزار لیتر گازوئیل قاچاق قبل از رسیدن به مقصد کشف و توقیف شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 6:42 am

هشدار دامپزشکی درباره شیوع آنفلوآنزای مرغی در سیستان وبلوچستان

مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان در پی شیوع آنفلوآنزای مرغی در خراسان جنوبی، نسبت به خطر شیوع و پیشگیری این بیماری در استان با توجه به مشاهده مواردی از این بیماری در استان همجوار هشدار داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 January 2021, 3:01 pm

طولانی ترین یخبندان شبانه زاهدان در نیم قرن اخیر تکرار شد

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز برای بیست و دومین روز متوالی کمینه دمای هوای زاهدان به زیر صفر درجه سلسیوس رسید و رکورد بیشترین تعداد یخبندان های شبانه پی درپی این شهر در ۵۰ سال اخیر تکرار شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 January 2021, 10:33 am

اینفوگرافیک / روند کرونا در ایران، از ۲۸ آذر تا ۲۸ دی

طبق اعلام وزارت بهداشت، ویروس کرونا تا ظهر یکشنبه (۲۸ دی ۹۹) یک میلیون ۳۳۰ هزار و ۴۱۱ نفر را در ایران به طور قطعی مبتلا کرده و در مجموع تا این روز ۵۶ هزار و ۸۰۳ نفر را به کام مرگ کشانده است. از سوی دیگر، یک میلیون ۱۱۹ هزار و ۱۳۷ نفر در ایران تاکنون بهبود یافته‌اند. بررسی آمارهای وزارت بهداشت نشان می‌دهد که طی ۱۰ روز اخیر (۱۹ تا ۲۸ دی) به طور متوسط در هر ساعت حدود ۲۵۹ نفر در ایران مبتلا و ۴ نفر قربانی این ویروس شده‌اند. البته در هر ساعت حدود ۲۸۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند. در این اینفوگرافیک روند شیوع کرونا در ایران طی یک ماه اخیر (از ۲۸ آذر تا ۲۸ دی) را مشاهده می‌کنید.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 January 2021, 10:01 am

۸۶ فوتی و ۶۰۱۶ ابتلای جدید کرونا در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت جدیدترین موارد شناسایی و فوتی ناشی از کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 January 2021, 4:25 pm

مدرسه تولید احسان در شهرستان دلگان افتتاح شد

به همت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مدرسه تولید احسان ۲۷ دیماه در شهرستان دلگان افتتاح شد

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 January 2021, 12:50 pm

هشدار هواشناسی درباره بارش برف و باران، وزش باد شدید و کاهش شدید دما در کشور

سازمان هواشناسی نسبت به نفوذ سامانه بارشی، وزش باد شدید، کاهش شدید دما در نقاط مختلف کشور و افزایش تلاطم و ارتفاع امواج در نقاط مختلف دریای خزر و خلیج فارس هشدار داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 January 2021, 10:29 am

فوت ۹۶ بیمار کووید ۱۹/شناسایی ۶۱۰۰ بیمار جدید

سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۹۶ بیمار کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 January 2021, 9:46 am

۵۷درصد مرگ مادران باردار در سیستان وبلوچستان ناشی از بیماری کرونا بوده است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ۵۷درصد مرگ میر مادران باردار در سال جاری در استان ناشی از بیماری کونا بوده است و لازم است مراقبت ها و آموزش های قرنطینه معکوس را به مادران باردار ارائه نمائیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 January 2021, 6:17 am

آغاز رهاسازی مرحله دوم آب به طرح ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان

مجری طرح آبرسانی دشت سیستان گفت: با هماهنگی سازمان امور آب استان، رهاسازی مرحله دوم آب کشاورزی در اراضی تحت پوشش طرح آبرسانی دشت سیستان آغاز شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 January 2021, 4:14 am

مدرسه کسب و کار در شهرستان دلگان راه اندازی می شود

مدرسه کسب و کار به صورت پایلوت در منطقه دلگان سیستان و بلوچستان به همت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام و گروه جهادی محمد رسوال الله در زمینی به مساحت ۳ هکتار راه اندازی می شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 January 2021, 8:42 pm

کشف ۷۲۴ فقره انشعاب غیرمجاز آب در سیستان وبلوچستان

معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اکیپ های شناسایی و قطع انشعابات غیرمجاز در سطح شهرها و روستاهای استان تشکیل شده است، افزود: با فعالیت مستمر اکیپ‌های شناسایی، ۷۲۴ فقره انشعاب غیرمجاز آب در هفته گذشته در سیستان وبلوچستان کشف شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 January 2021, 7:11 pm

بهره گیری از خرد جمعی عاملی مهم در پیشبرد برنامه های مدیریت سیستان وبلوچستان است

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان وبلوچستان بهره گیری از خرد جمعی و بویژه توجه به سرمایه های ارزشمند انسانی و تجارب گرانسنگ بزرگان را بعنوان عاملی مهم در پیشبرد برنامه های مدیریت استان عنوان کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 January 2021, 7:07 pm

جوانان و علما هوشیار باشند و از افراط پرهیز کنند

امام جمعه زاهدان همه مردم خصوصا جوانان و علما را به هوشیاری و پرهیز از افراط دعوت کرد و بیان داشت: باید مراقبت کنیم و به تندروها اجازه ندهیم که در زمین دشمن بازی کنند.

ادامه خبر
اخبار برگزیده