منبع: ایسنا
22 August 2019, 12:27 pm

پیش بینی ‌ورود بیش از ۷۰ هزار پاکستانی از ‌مرزهای سیستان و بلوچستان برای اربعین

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۷۰ هزار زائر پاکستانی از طریق مرزهای این استان وارد کشور شوند که خدمت‌رسانی لازم به آنان انجام خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 August 2019, 12:22 pm

انهدام 5 باند قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف بیش از 124 هزارلیترسوخت قاچاق، توقیف 7 دستگاه تریلی سوخت کش و انهدام 5 باند قاچاق سوخت در یک هفته گذشته خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 August 2019, 12:03 pm

نگاه ویژه دولت بر توزیع متوازن کالاهای اساسی از بنادر جنوبی

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: اراده مرکز و بالاترین ارکان مدیریتی کشور بر این است که با توجه به فرصت‌های بی‌نظیری که از نظر زیرساخت ها و تجهیزات در بندر چابهار وجود دارد، این بندر جهش معناداری پیدا کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 August 2019, 11:56 am

رشد 48 درصدی ورود زائران پاکستانی به کشور از طریق پایانه مرزی میرجاوه

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان در جلسه ستاد اربعین حسینی استان گفت: با توجه به اینکه هر ساله خیل عظیمی از زوار پاکستانی و عاشقان اباعبداله الحسین (ع) از طریق پایانه مرزی میرجاوه جهت شرکت در همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی وارد کشور می شوند به جهت تسهیل در عبور و مرور و رفاه و آسایش این زوار اقدامات مناسبی در پایانه مرزی میرجاوه انجام شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 August 2019, 11:53 am

پرداخت تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده از سیل

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان در جلسه کارگروه چگونگی پرداخت کمک بلاعوض و تسهیلات قرض‌الحسنه به خسارت دیدگان سیل که در محل استانداری برگزار شد گفت: برای جبران خسارات سیل فروردین امسال، به بخش کشاورزی، ۱۷۰۱فقره اقرار نامه خسارت در سامانه سجاد ثبت شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 6:29 am

کشف و ضبط محموله بزرگ داروی کمیاب در زاهدان

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: محموله بزرگ داروی کمیاب توسط ماموران نیروی انتظامی استان و تیم بازرسی معاونت غذا و دارو دانشگاه شناسایی، کشف و ضبط شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 6:12 am

اجرای 500 پروژه در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: ۵۰۰ پروژه از ابتدای طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اجرا شده که با معدل ۷۰ درصد در حال پیگیری و مراحل بهره‌برداری هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 6:06 am

پیشرفت 94 درصدی بیمارستان 320 تختخوابی زاهدان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بیمارستان 320 تختخوابی جدید زاهدان در حال حاضر 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و شرکت پیمانکار ملزم است تا پایان امسال این بیمارستان را به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تحویل دهد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 August 2019, 5:58 am

ساماندهی حاشیه شهر زاهدان با همکاری 3 استان

فرماندار زاهدان در بازدید از حاشیه شهر گفت: روند ساماندهی حاشیه شهر زاهدان با همکاری بنیاد مسکن سه استان کرمان، یزد و کردستان در حال انجام است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 August 2019, 5:25 am

تداوم خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به رگبار و رعد و برق در برخی نقاط کشور از تداوم گرد و خاک در نوار شرقی کشور به ویژه زابل خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2019, 6:13 am

مردم در حوزه مدرسه سازی هم ورود کنند

‌استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بدون همکاری و همراهی مردم نمی‌توان در حوزه آموزش و پرورش به موفقیت رسید و باید مردم همانطور که در امور مذهبی و ساخت مسجد تلاش می کنند در حوزه ساخت مدرسه نیز ورود کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2019, 6:09 am

ارتقای شاخص دسترسی مردم به پزشک در جنوب سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: شاخص دسترسی مردم به پزشک را از ۳۰ هزار نفر به یک پزشک به ۵ هزار نفر به یک پزشک رسانده ایم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2019, 6:07 am

‌سیستان و بلوچستان از راه‌های امن دسترسی پاکستان به خاورمیانه

‌معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان به مناسبت سالروز استقلال هند و پاکستان با حضور جداگانه در کنسولگری این ۲ کشور در زاهدان با سرکنسول آنها دیدار کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 August 2019, 6:00 am

‌ازدواج بدون تشریفات را در بین جوانان بستر سازی کنیم

‌معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به آفت تجمل گرایی و حب دنیا در بین جوانان گفت: باید فرهنگ ساده زیستی و ازدواج بدون تشریفات را در بین جوانان بستر سازی کنیم تا سن ازدواج کاهش پیدا کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 August 2019, 9:20 am

تذکر نماینده سیستان و بلوچستان در مورد حاشیه‌نشینی

نماینده مردم سیستان و بلوچستان خطاب به رئیس جمهور گفت: تعلل و تاخیر در انتقال آب دریای عمان علی رغم مصوبات، عدم اراده جدی در تقسیم استان به عنوان یک ظرفیت باعث شده است که سرزمین استراتژیک سیستان و بلوچستان تخلیه شده و به سرنوشت شوم حاشیه نشینی دچار شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 August 2019, 7:40 am

چند آرزو و یک حسرت زیر سقف یک مدرسه سه در چهار

اینجا روستای کوچکی در منطقه «گُشت» شهرستان سراوان سیستان و بلوچستان است؛ جایی که تا چشم کار می کند بیایان است و تا کیلومترها هیچ رد پایی از آبادانی نمی‌بینی اما در دل همین چند ساختمان بی روح و ساده و یک چادر عشایری، اتاقک گلی کوچکی ساخته‌اند و پرچم سه رنگی که بر فرازش در باد تکان می‌خورد به تنهایی خودنمایی می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 August 2019, 8:05 pm

علت گرد و خاک سیستان‌ و بلوچستان چیست؟

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: گرد و خاک سیستان و بلوچستان ریشه در بادهای ۱۲۰ روزه دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 August 2019, 6:29 am

سیستان و بلوچستان میزبان پنجمین دوره فن بازار ملی سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: پنجمین فن بازار ملی سلامت از 16 تا 17 آبان ماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار برگزار خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 August 2019, 5:25 am

2 درصد از کودکان سیستان و بلوچستان دارای اضافه وزن و چاقی هستند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: 2 درصد از کودکان و نوجوانان استان سیستان و بلوچستان دارای اضافه وزن و چاقی هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 August 2019, 4:22 am

تداوم گرد و خاک در سیستان و بلوچستان

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از تداوم گرد و خاک در استان سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل خبر داد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده