منبع: ایسنا
16 October 2019, 12:33 pm

نصب ۵۰۰۰ علائم ایمنی در جاده‌های نیمه شمالی سیستان و بلوچستان

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: حدود ۵۰۰۰ انواع تابلو و علائم جاده‌ای با هدف ارتقای ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی و تسهیل جابجایی مسافران در شش ماه نخست امسال در نیمه شمالی این استان نصب شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 12:26 pm

در برگزاری انتخابات باید به گونه‌ای رفتار کنیم که اعتماد مردم جلب شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: احراز هویت رای دهندگان در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به صورت الکترونیکی و با ارائه کارت ملی انجام می شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 October 2019, 12:11 pm

پیش بینی کشت کلزا در۶۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی سیستان وبلوچستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان در نشست شورای معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان که در محل این سازمان برگزار شد گفت: در راستای افزایش خوداتکایی کشور به روغن و براساس برنامه وزارت جهادکشاورزی پیش بینی می‌شود در سال زراعی جاری ۶۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی سیستان وبلوچستان به زیرکشت دانه روغنی کلزا برود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 9:24 am

تخلیه غیر مجاز پسماند در نوار ساحلی کنارک

اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از توقیف 4 کامیون حمل پسماندهای شهری در محور مواصلاتی کنارک - چابهار خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 9:14 am

اجباری بودن پلاک کوبی و بیمه دام سبک و سنگین

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: براساس مصوبه ابلاغی معاون اول رئیس‌جمهور تحت عنوان دستورالعمل خرید، فروش، حمل ونگهداری دام زنده در کشور، دامداران استان تا پایان سال‌جاری مهلت دارند نسبت به پلاک کوبی وبیمه دام های خود اقدام کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 9:09 am

تخصیص اعتبار 86 میلیارد تومانی برای مقابله با پدیده گرد و غبار در سیستان و بلوچستان

دبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: ۸۶ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های مقابله با پدیده گرد و غبار به استان سیستان و بلوچستان اختصاص یافت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 7:02 am

بیش از ۱۰۰ هزار زائر پاکستانی از مرز میرجاوه عازم عتبات عالیات شده‌اند

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در سال های گذشته زائران پاکستانی از مرز میرجاوه برای زیارت عتبات عالیات و پیاده روی اربعین عبور می کرده اند، گفت: تا کنون بیش از از ۱۰۰ هزار نفر از زائرین کشور پاکستان از مرز میرجاوه عازم زیارت عتبات عالیات شده‌اند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 6:30 am

مودیان مالیاتی پیامک‌های دریافتی را جدی بگیرند

مدیرکل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان گفت: 30 مهرماه آخرین فرصت بخشودگی جرایم مالیاتی مودیان است و این فرصت دیگر تمدید نخواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 6:15 am

کسب رتبه برتر کشور توسط دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در کاهش مرگ و میر کودکان

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اظهار کرد: با حضور نماینده W.H.O، وزرای بهداشت عضو دفتر منطقه‌ای مدیترانه شرقی (EMRO) در تهران، وزیر بهداشت و درمان ایران و بزرگان سلامت کشور از دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به عنوان دانشگاه برتر کشور در زمینه کاهش مرگ و میر نوزادان و کودکان زیر ۵سال تقدیر شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2019, 6:00 am

اصلاح ۹ نقطه پر تصادف در شمال سیستان و بلوچستان

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ۹ نقطه پر تصادف در جاده‌های نیمه شمالی این استان طی ۶ ماه نخست سال جاری اصلاح شده و پیگیری رفع ۱۱ نقطه دیگر نیز در دست اقدام است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2019, 10:40 am

بررسی پروژه شیرین کردن آب دریا به صورت پایلوت در سیستان و بلوچستان

در نشست سه جانبه استاندار سیستان و بلوچستان، معاون آبفای وزارت نیرو، و نمایندگان انستیتو مهندسی نفت دانشگاه تهران، چگونگی شروع دو پروژه شیرین کردن آب دریا به صورت پایلوت در استان بررسی شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2019, 10:28 am

ضرورت هماهنگی و فراگیری در تدوین برنامه‌های توسعه سواحل مکران

استاندار سیستان و بلوچستان در نشست کارگروه اقتصادی و فناوری دریایی تدوین سیاست های کلان توسعه دریا محور و سواحل مکران که در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، با تاکید بر ضرورت هماهنگی و یکپارچه سازی مطالعات انجام شده از سوی دستگاه های اجرایی مختلف، گفت: نباید اسناد و مطالعات به صورت جزیره ای و گسسته تهیه شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2019, 9:35 am

ترویج مشاغل سبز مبتنی بر فن آوری اطلاعات در سیستان و بلوچستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در شورای هماهنگی استانی برنامه صیانت از منابع آب و محیط زیست استان ضمن اشاره به تعارضات و بحران آب به ویژه در شمال استان و نقش و اهمیت منابع آبی در زندگی مردم بر لزوم مدیریت منابع آبی با ترویج مشاغل سبز مبتنی بر فن آوری اطلاعات تاکید کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2019, 7:27 am

وظیفه دولت بنگاه‌داری و شرکت داری و پیمانکاری نیست

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان در دانشگاه زابل گفت: وظیفه دولت بنگاه‌داری و شرکت داری و پیمانکاری نیست و حجم عظیمی از فسادهای مالی که سرمایه‌های اجتماعی کشور را زایل می‌گرداند و به ‌نظام آسیب جدی وارد می‌سازد از دل شرکت‌های دولتی ریشه می دواند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2019, 7:10 am

ورود بیش از۸۷ هزار زائر پاکستانی از پایانه مرزی میرجاوه

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ۸۷ هزار و ۹۸۶ زائر پاکستانی از طریق مرز میرجاوه وارد این استان شدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2019, 6:30 am

انجام مداخلات اجتماع محور در زاهدان

مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام انجام مداخلات اجتماع محور در زاهدان گفت: آگاهی بخشی و توانمندسازی ساکنین محلات و آموزش‌های مهارت فردی و پیشگیری از استرس به همت روانشناسان مراکز خدمات جامع سلامت در محلات زاهدان در حال اجراست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2019, 6:05 am

افزایش سرعت وزش باد در سیستان و بلوچستان

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور اطلاعیه جوی شماره 36 این سازمان گفت: با افزایش گرادیان فشاری در شرق ایران انتظار می رود از امروز دوشنبه بر سرعت وزش باد در شمال استان افزوده شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 October 2019, 7:35 am

ارائه خدمات پرونده الکترونیک سلامت در سیستان و بلوچستان

نشست بررسی راهکارهای اجرایی پرونده الکترونیک سلامت در استان سیستان سیستان وبلوچستان با حضور سازمان‌های بیمه گر(تامین اجتماعی و بیمه سلامت) و بخش های بهداشت و درمان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 October 2019, 7:28 am

مشکلی در تردد زوار پاکستانی اربعین وجود ندارد

دبیر ستاد اربعین استانداری سیستان و بلوچستان گفت: خوشبختانه هیچ مشکلی در مرز شلمچه برای ورود زوار پاکستانی به کشور عراق‌وجود ندارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 October 2019, 6:51 am

افزایش 5 درصدی صندوق‌های رای گیری انتخابات مجلس در سیستان و بلوچستان

رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان گفت: رای گیری انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بر اساس کد ملی انجام می‌شود و کسانی که کارت ملی ندارند و یا کارت آنها مفقود شده، از هم اکنون برای دریافت کارت ملی و اخذ شماره کد ملی اقدام نمایند.

ادامه خبر
اخبار برگزیده