منبع: ایسنا
21 June 2018, 11:04 am

شهادت 2 مرزبان در مرز زابل

دو مرزبان جمهوری اسلامی ایران در مرز شمال سیستان و بلوچستان با افغانستان در درگیری با گروهک تروریستی و قاچاقچیان به شهادت رسیدند . 

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 June 2018, 11:00 am

موضوع ایرانشهر یک کلاغ چهل کلاغ شد

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: اصل موضوع ربایش یک دختر را تکذیب نمی‌کنم، موضوع اتفاق افتاده اما نه آنطور که مولوی گفته و در رسانه‌ها منتشر شده است. 

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 June 2018, 8:44 am

شهادت 2 مرزبان در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مواد مخدر

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به کشف بیش از یک تن و 100 کیلوگرم انواع مواد مخدر در دو درگیری مسلحانه از شهادت دو تن از مرزبانان هنگ مرزی زابل خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 June 2018, 8:09 am

پیشرفت 65 درصدی پروژه انتقال آب به اراضی دشت سیستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: طرح بزرگ آبرسانی به 46 هزار هکتار از اراضی دشت سیستان در 16 ناحیه با 65 درصد پیشرفت در حال اجراست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 June 2018, 8:06 am

موضوعات امنیتی، مرزی سیستان و بلوچستان و ایالت بلوچستان پاکستان

پنجمین نشست کمیته دائمی مشترک مرزی استان سیستان و بلوچستان جمهوری اسلامی ایران و ایالت بلوچستان جمهوری اسلامی پاکستان در زاهدان برگزار شد . 

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 June 2018, 5:55 am

تاکید معاون پارلمانی رئیس‌جمهور بر پیگیری موضوع «ربایش دختران» در ایرانشهر

معاون پارلمانی رئیس جمهور در دیدار نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت پیگیری موضوع ربایش دختران در ایرانشهر تاکید کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 7:48 am

کشف 60 تن کالا با تاریخ انقضای جعلی در زاهدان

رییس شعبه سوم تعزیرات حکومتی زاهدان گفت: 60 تن کالای تاریخ مصرف گذشته با درج انقضای جعلی در زاهدان کشف و ضبط شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 7:41 am

سرعت طوفان در سیستان به بیش از 80 کیلومتر بر ساعت رسید

‌رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش طوفان و گرد و خاک در منطقه سیستان از صبح امروز آغاز شده، به نحوی که سرعت وزش باد به ۸۶ کیلومتر بر ساعت رسید و شعاع دید افقی به ۱۵۰۰ متر کاهش یافت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 6:58 am

نگران زیرپا گذاشتن کرامت دختران ایرانشهر باشید/ فقر زنانه شده است

یک فعال حوزه زنان با بیان اینکه رویکرد به زنان تغییر کرده است و زنان از جنس دوم بودن و نقش دست دومی داشتن در نگاه جهانی آرام آرام خارج شده‌اند گفت: نگران ما خانم‌ها نباشید که هویت خود را فراموش کنیم، نگران زیر پا گذاشتن کرامت زنان و دختران در ایرانشهر باشید. نگران زیر پا گذاشتن کرامت زنان و دختران کوچک ما در تعارضات و سوء استفاده‌ها باشید. زنان ما خود می دانند چگونه از کرامت، عفت و عصمت خود دفاع و حمایت کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 5:57 am

تکمیل چرخه درمان بیماران سرطانی در سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: فعالیت مرکز رادیو تراپی و اشعه درمانی در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان چرخه درمان بیماران مبتلا به سرطان را در استان سیستان و بلوچستان تکمیل کرده و این امر مصداق بارز تحقق عدالت در سلامت است‌.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 5:55 am

پرونده "تجاوز در ایرانشهر" در مرحله تحقیق است/ ماجرا آنطور که مطرح شده نیست

رئیس پلیس آگاهی ناجا جزئیات بیشتر از پرونده تجاوز در ایرانشهر را تشریح و اعلام کرد که ماجرا آن طوری که در برخی از رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح شده بود نیست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 5:49 am

توسعه سیستان و بلوچستان بر محور ترانزیت و حمل و نقل

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ترانزیت و حمل و نقل از عوامل تاثیرگذار در توسعه استان به شمار می‌روند، گفت: بیش از 90 درصد جابجایی کالاها از طریق ناوگان حمل و نقل جاده‌ای انجام می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 5:28 am

سیستان و بلوچستان دارای کمترین موقوفات و بیشترین مساجد کشور

آیین تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان با حضور جمعی از مقامات استانی و کشوری در مجتمع امام علی (ع) زاهدان برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 7:10 am

امینی‌فرد: انکار تجاوز در ایرانشهر منطقی نیست/مجلس ورود پیدا کند

نماینده ایرانشهر با تاکید بر اینکه انکار تعرض و تجاوز به چندین دختر در ایرانشهر منطقی نیست، گفت: همانطور که رییس دادگستری سیستان و بلوچستان از دستگیری و شکایت سه نفر خبر داده است، چنین اتفاقی صحت دارد لذا ما از مقامات استانداری و امنیتی و انتظامی استان سیستان و بلوچستان خواستار پیگیری این موضوع هستیم، همچنین می‌خواهیم که کمیسیون اجتماعی نیز به این موضوع ورود پیدا کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 5:59 am

اعلام وصول طرح انتقال آب به استان سیستان و بلوچستان

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی طرح انتقال آب به استان سیستان و بلوچستان را اعلام وصول کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 5:26 am

پنهان کردن «تعرضات جنسی» باعث تکرار آن می‌شود

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با بیان اینکه واقعیت‌های اجتماعی نباید کتمان شوند، گفت: کتمان کردن مسائلی مانند تعرض جنسی، مسأله‌ای را حل نمی‌کند بلکه باعث می شود افرادی که این تعرضات را انجام می‌دهند به کارشان ادامه دهند و آن را تکرار کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 2:57 am

تشریح مشکلات ‌اجرای طرح‌ها در خاش از زبان فرماندار شهرستان

فرماندار شهرستان خاش گفت: وجود برخی دوگانگی در کمیته‌های استانی و محلی مشکلی عمده در مسیر اجرای طرح‌های مختلف به شمار می‌رود که ضرورت دارد به این معضل رسیدگی شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 2:51 am

تشکیل کمیته تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری خاش برای رفع مشکلات شهرستان

با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان و شماری از مدیران کل استانی و ستادی استانداری و فرماندار و اعضای ستاد تسهیل و کارگشایی طرحهای مختلف کمیته تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری خاش تشکیل شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 2:48 am

بی آبی در سیستان از مرز کشاورزی، دام و طیور عبور کرده است

‌فرماندار هیرمند گفت: بی آبی در سیستان از مرزهایی مانند کشاورزی، دام و طیور مردم عبور کرده و به معضل بزرگ تامین آب شرب مردم رسیده است که برای جلوگیری از مهاجرت آن‌ها و به خطر افتادن جان انسان‌ها باید از سوی دولت و مسئولان استانی اقدام عاجل و اثر گذاری انجام شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 June 2018, 2:40 am

تولید با کیفیت‌ترین زیتون کشور در سیستان

رئیس دانشگاه زابل گفت: پرورش زیتون یکی از ظرفیت‌های منطقه سیستان است که باید در این رابطه از طرح‌های علمی و پژوهشی برای توسعه این محصول حمایت کرد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده