منبع: ایسنا
25 June 2019, 4:42 am

فرمانده انتظامی زابل مورد اصابت گلوله قرار گرفت

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت:سرهنگ احمد ثمره ابراهیمی فرمانده انتظامی زابل مورد اصابت گلوله قرار گرفت .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 1:12 pm

آرام آرام در حال خروج از دوره نوسانات اقتصادی هستیم

معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: ایران آرام آرام در حال خروج از دوره نوسانات اقتصادی است و برآوردهای کارشناسی در همه بخش‌ها بویژه کشاورزی، گردشگری و صنعت نوید بهبود وضعیت و تراز مثبت را برای کشور می‌دهد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 8:02 am

اولویت اقتصادی جهش صادرات غیرنفتی است

معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری گفت: در شرایط کنونی اولویت کشور حرکت به سمت جهش در صادرات و کم‌کردن اتکا به درآمدهای نفتی است؛ بنابراین همه امکانات را برای افزایش تولیدات صادراتی بسیج می‌کنیم، چراکه برداشتن موانع در مسیر صادرات، کمک شایانی به اشتغال می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 4:30 am

کاهش ۳۲ درصدی تولیدات بخش زراعی سیستان و بلوچستان

‌رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته به دلیل خشکسالی شدید در استان سطح زیر کشت محصولات کشاورزی به ویژه زراعی با کاهش ۳۲ درصدی رو به رو بود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 4:28 am

کمبود ۱۵۰ کلاس درس در خاش

‌مدیر آموزش و پرورش خاش با اشاره به وجود ۲۳ مدرسه تخریبی، ۱۰ کلاس کپری و ۲۶ کانکس در این شهرستان گفت: افزون بر ۱۵۰ کلاس درس در این خاش کمبود داریم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 4:26 am

سفر معاون رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان

محمد نهاوندیان معاون امور اقتصادی رئیس جمهوری شامگاه یکشنبه وارد زاهدان شد و در بدو ورود مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان و شماری از نمایندگان مردم و مسئولان استانی قرار گرفت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 June 2019, 7:08 am

مجموعه توانمندی‌های جهاد دانشگاهی در اختیار توسعه سیستان و بلوچستان است

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: مجموعه توانمندی‌های جهاد دانشگاهی در اختیار توسعه استان سیستان و بلوچستان است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 June 2019, 6:06 am

حمل بیش از 445 هزار تن محصولات کشاورزی فصلی از جنوب سیستان و بلوچستان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از حمل بیش از 445 هزار تن محصولات کشاورزی از مناطق کشاورزی جنوب استان خبر داد .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 June 2019, 5:22 am

سهم سیستان و بلوچستان از اعتبار تخصیصی حوزه آب ۱۰ میلیارد تومان است

رئیس سازمان امور عشایری کشور گفت: سهم سیستان و بلوچستان از اعتبار تخصیصی حوزه آب تاکنون ۱۰ میلیارد تومان است که درقالب پروژه های اجرای خط انتقال آب، حفر و تجهیز چاه مالداری، لایروبی قنوات، بهسازی چشمه سارها و غیره در مناطق عشایری استان هزینه می شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 June 2019, 4:34 am

۹ هتل در منطقه آزاد چابهار مجوز ساخت دریافت کرده‌اند

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار گفت: منطقه آزاد گام‌های خوبی در حوزه گردشگری برداشته است و بخشی از زیرساخت‌ها در زمینه هتل، مراکز اقامتی و تفریحی در حال آماده شدن است .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 June 2019, 4:10 am

افزایش آمار بانوان مصرف کننده مواد دخانی

رئیس اداره سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: متاسفانه مصرف کنندگان مواد دخانی، هشدارها را در خصوص عوارض مصرف آن جدی نمی گیرند و تا پایان عمر با بیماری های ناشی از مصرف این مواد دست به گریبان خواهند بود .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 June 2019, 3:48 am

بیش از 84 درصد از تریاک دنیا را افغانستان تولید می کند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 84 درصد از تریاک دنیا را افغانستان تولید می کند و عوامل سیاسی، اقتصادی و .. جوانان ما را مورد هجمه قرار داده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 June 2019, 3:25 am

رشد 63 دستگیری مجرمان جرایم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: دستگیری مجرمان جرایم مواد مخدر در سال گذشته بیش از ۱۹ هزار و ۷۴۷ نفر بوده که در مقایسه با سال ۹۶ افزایش ۶۳ درصدی داشته است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 June 2019, 7:17 am

سرمایه گذاری مشترک برای راه اندازی دانشگاه نسل سوم در سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: دانشگاه نسل سوم موسسه کارآفرین و تحول سازی است که فرایندهای آموزشی آن صرفا با توجه به نیاز جامعه پیش می رود و کارکردها، اهداف، سرفصل ها و شیوه های آموزشی آن از شکل سنتی فاصله گرفته و تمام فعالیت ها بر اساس نیاز و برای حل یکی از مشکلات مبتلابه جامعه انجام می شود .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 June 2019, 5:54 am

سهم 42 درصدی صید ماهی چابهار و کنارک در میان استانهای جنوبی

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: چابهار و کنارک با دارا بودن 42 درصد سهم صید در میان استانهای جنوبی، 40 درصد سهم صید ایران و تامین بیش از 60 درصد ماهیان صنعتی نقش مهم و بسزایی در اشتغالزایی و اقتصاد کشور ایفا می کنند .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2019, 8:32 pm

خطری که با افزایش گازهای گلخانه‌ای "خلیج فارس" را تهدید می‌کند/اسیدی شدن در انتظار "خزر"

در شرایطی که خطر اسیدی‌شدن دریاها و اقیانوس‌ها به دلیل افزایش گازهای گلخانه‌ای تبدیل به نگرانی جهانی شده است، محققان پژوهشگاه اقیانوس‌شناسی تاکید کردند که در حال حاضر "خلیج فارس" از این پدیده تاثیر نپذیرفته است و در صورت ادامه‌دار بودن روند افزایشی گازهای گلخانه‌ای، این محیط دریایی به شرایط اسیدی شدن نزدیک خواهد شد، ضمن آنکه "دریای خزر" نیز از این امر مستثنی نیست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2019, 3:46 pm

نقش مهم ایران در مبارزه با مواد مخدر را مطرح می‌کنم

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد unodc گفت: حضور ما در مراسم‌هایی که از سوی ایران در خصوص مبارزه با مواد مخدر انجام می‌شود نشان دهنده تمایل ما به همکاری و مشارکت در زمینه همکاری‌های آینده نسبت به مبارزه با مواد مخدر است .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2019, 2:10 pm

حضور آمریکا در افغانستان باعث افزایش چهار برابری تولید مواد مخدر شده است

معاون اداره کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر اساس مبانی اعتقادی و اسلامی خودش بدون کوچک‌ترین چشم داشت و منفعت اقتصادی در راه مبارزه با مواد مخدر تا به امروز قاطعانه عمل کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2019, 12:01 pm

اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ساماندهی حاشیه‌نشینی زاهدان

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: دولت ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای کمک به ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان به ازای هر واحد ۵۰ میلیون تومان اختصاص داده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2019, 9:38 am

نگاه به حاشیه‌نشینی زاهدان باید به مثابه یک منطقه زلزله‌زده باشد

فرماندار شهرستان زاهدان گفت: نگاه به حاشیه نشینی شهر زاهدان باید به مثابه یک منطقه زلزله زده باشد چرا که مشکلات بسیاری در این مناطق وجود دارد که باید اساسی حل و برطرف شود.

ادامه خبر
اخبار برگزیده