منبع: ایسنا
16 October 2018, 8:15 am

وابستگی به بودجه‌ دولتی معضل دانشگاه‌ها/وجود دانشگاه‌های فاقد دانشجو در کشور

وزیر علوم از وابستگی به بودجه‌های دولتی به عنوان مهمترین مشکل دانشگاه‌های دولتی در کشور نام برد و گفت: همه دانشگاه‌های دولتی دارای ردیف بودجه خاص خود هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 1:13 pm

انتقاد از تعلل بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال‌ روستایی

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با انتقاد از طرح برخی مطالب غیرواقع در سانه‌ها و سخنرانی‌ها، تهمت اشرافی‌گری به دولتمردان را غیرمنصفانه خواند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 October 2018, 6:27 am

گردشگری چقدر آورده مالی برای استان سمنان دارد؟

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: صنعت گردشگری این استان، سالانه ۶۰۰۰ میلیارد ریال، برای استان سمنان آورد مالی به همراه دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 10:53 am

کاهش یک ساعته مسیر تهران-گرمسار معطل خط ریلی جوانمرد قصاب

نماینده مردم گرمسار و آرادان با اشاره به نیمه‌کار بودن خط ریلی متروی ایستگاه شهرری-جوانمرد قصاب گفت: با توجه به اتمام کار در مسیر گرمسار اگر این بخش نیمه تمام در ایستگاه جوانمرد قصاب تکمیل شود مسیر گرمسار تهران از ۱۲۰ دقیقه به کمتر از یک ساعت می‌رسد؛ ضمن اینکه تعداد سفر قطارها از چهار قطار در روز به هر ساعت یک قطار می‌رسد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 10:25 am

پیشنهاد به کامیون‌داران برای تامین لاستیک

وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر تعاونی‌های کامیون‌داران خود رأسا اقدام به واردات لاستیک کنند دولت ارز لازم را در اختیارشان قرار می‌دهد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 October 2018, 10:00 am

ساخت آزادراه حرم تا حرم به کجا رسید؟

مدیرعامل شهر جدید ایوان‌کی گفت: قطعه گرمسار-سمنان، دومین قطعه آزادراه حرم تا حرم مقصد بازدید وزیر راه و شهرسازی در استان بود و سپس به منظور بازدید از پروژه در حال ساخت فیروزکوه - گرمسار راهی مناطق مرزی استان سمنان و فیروزکوه شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 October 2018, 2:53 pm

باید مقاومت کنیم تا پیروز شویم

دبیر هیات دولت با اشاره به بحث‌های مختلف در خصوص تصویب بندهایی از FATF در مجلس شورای اسلامی، گفت: باید در بررسی و حل مسائلی اینچنینی، ائتلاف سیاسی را جایگزین منازعات سیاسی کنیم، چرا که در این صورت قطعاً منافع و مصالح کشور در نظر گرفته خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 October 2018, 2:05 pm

همگرایی اقتصادی خوبی بین دولت و سایر قوا وجود دارد

دبیر هیات دولت گفت: همگرایی و تعامل و همکاری اقتصادی خوبی بین دولت و سایر قوا ایجاد شده و همین زمینه رفع مشکلات را فراهم آورده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 October 2018, 2:01 pm

عظمت انقلاب اسلامی در اعترافات دشمنان به‌خوبی نمایان است

نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز عظمت انقلاب اسلامی در اعترافات آمریکایی‌ها به‌خوبی نمایان است و دشمنان از اقتدار ایران اسلامی و سپاه عصبانی هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 October 2018, 1:31 pm

نمایندگان قوانین مصوب اجرا ‌نشده را رصد هفتگی می‌کنند

رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان و عضو فراکسیون امید از تهیه متنی با موضوع نظارت بر اجرای قوانین در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: اخیراً متنی تهیه شده است و اکثریت نمایندگان نیز آن را امضا کردند که در هفته یک‌بار، جلسه‌ای برای نظارت بر اجرای قوانین تشکیل شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 October 2018, 9:45 am

راه‌اندازی اولین واحد از کشتارگاه‌های مدرن در سمنان

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: ظرف دو ماه آینده بزرگترین کشتارگاه طیور استان در ایوان‌کی گرمسار که نخستین کشتارگاه از این کشتارگاه های سه گانه است، به بهره‌برداری می‌رسد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 October 2018, 12:23 pm

چرا گورخرهای ایرانی به پارک کویر نرسیدند؟

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان ضمن عذرخواهی از تلف‌شدن تعدادی از گورهای ایرانی در یک پروژه انتقال، گفت: محیط‌زیست در روند بررسی عوامل موثر در این اتفاق ناگوار به هر عاملی برسد با آن برخورد می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 October 2018, 12:00 pm

حضور ١٦ گروه در دهمین سوگواره استانی تعزیه در دامغان

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از حضور ١٦ گروه تعزیه در دهمین سوگواره استانی تعزیه در دامغان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 October 2018, 11:44 am

انارستان‌های سمنان رکوردار بیشترین عملکرد در باغات انار ایران

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان این‌که این استان رکوردار عملکرد محصول انار در کشور است، افزود: بیش از 65 هزار تن انار در باغات استان سمنان تولید می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 October 2018, 11:35 am

تحویل رایگان 400 پنل خورشیدی به عشایر استان سمنان

مدیرکل امور عشایری استان سمنان از خرید 400 پنل خورشیدی و تحویل رایگان آنها به عشایر این استان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
11 October 2018, 6:55 am

برقراری پروازهای فرودگاه سمنان به‌زودی

معاون امور عمرانی استانداری سمنان با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های لازم برای فعال‌سازی خطوط هوایی در مرکز استان، گفت: به‌زودی پروازهای فرودگاه سمنان برقرار می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
10 October 2018, 12:58 pm

ارائه 105 اختراع در جشنواره و نمایشگاه منطقه‌ای اختراعات و ابتکارات

رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان از آغاز جشنواره منطقه‌ای اختراعات و ابتکارات رویش دماوند و خاوران در سمنان خبر داد و گفت: در این جشنواره بالغ بر 200 مخترع از 18 استان کشور حضور دارند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
9 October 2018, 3:24 pm

هشدار درباره سرقت ایده‌های ایرانی در جشنواره‌های غیرمعتبر خارجی

رئیس بنیاد نخبگان سمنان به مخترعان و مبتکران ایرانی توصیه کرد: پیش از ثبت جهانی اختراع خود در جشنواره‌های غیرمعتبری که در کشورهای مختلف برگزار می‌شود شرکت نکنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
9 October 2018, 12:02 pm

چالش "خودپستچی‌گری" در کشور!

مدیرکل پست استان سمنان گفت: پست استان سمنان همچنان زیان‌ده است و از این رو ضریب تعادل ما 75 درصد اعلام شده و این بدان معنی است که پست استان باید 75درصد هزینه‌های خود را از محل ارائه خدمات کسب و مابقی آن را از پست کشور تامین کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
9 October 2018, 11:56 am

تخم‌مرغ‌ را قبل مصرف نشویید/ ایرانی‌ها سالانه 4 کیلو کمتر تخم‌مرغ می‌خورند

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از سرانه پایین مصرف تخم‌مرغ به‌عنوان یکی از سالم‌ترین موادغذایی خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی شده که مصرف سالانه تخم‌مرغ هر ایرانی به 250 عدد در سال برسد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده