منبع: ایسنا
21 February 2019, 10:36 am

روایت غرضی از توان مهندسان در ایران

سیدمحمد غرضی با برشمردن بخشی از مهمترین ظرفیت‌های داخلی گفت: ایران نیازی به سرمایه‌گذاری خارجی ندارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 February 2019, 3:15 pm

سمنانی‌ها مرغ را گران‌تر از خارج استان می‌خرند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با اشاره به افزایش قیمت گوشت سفید و قرمز در ماه‌های اخیر گفت: متاسفانه درخصوص قیمت مرغ، در سمنان شاهد اختلاف قیمت با خارج از استان هستیم که باید تمهیدات ویژه ای برای این موضوع داشته باشیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 February 2019, 11:28 am

وقتی پیشنهاد رشوه موادفروش به پلیس رد می‌شود

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان از رد پیشنهاد رشوه 10 میلیون ریالی یک فروشنده موادمخدر از سوی مامور پلیس شهرستان گرمسار خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 February 2019, 2:58 am

اینفوگرافی / استان‌های برتر ایران در اهدای خون

سخنگوی سازمان انتقال خون می‌گوید سمنانی‌ها بیشترین اهداکنندۀ مستمر خون در کشور را دارند. همچنین این استان در شاخص اهدای خون به ازای هر هزار نفر در کشور پیشرو است. میزان اهدای مستمر خون در کل کشور ۵۹ درصد است و شاخص اهدای خون در ایران به ازای هر هزار نفر جمعیت، ۲۷ نفر است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 February 2019, 11:46 am

سردار غیب‌پرور: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه اجتماعی سپاه و بسیج است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از اعتماد مردم به سپاه و بسیج به عنوان یکی از بزرگترین و مهمترین سرمایه‌های این نهاد نام برد و گفت: باید این سرمایه عظیم را حفظ کنیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 February 2019, 11:07 am

نامه‌ای از دمشق رونمایی شد

سردار غیب پرور ریاست سازمان بسیج مستضعفین و هیئت همراه با خانواده شهید دانشگر و از مستند این شهید مدافع حرم با عنوان نامه‌ای از دمشق رونمایی کرد .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 February 2019, 7:07 am

سردار غیب‌پرور:به ازای هر پایگاه مقاومت یک گروه جهادی تشکیل شود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: باید به ازای هر پایگاه مقاومت یک گروه جهادی تشکیل دهیم چرا که نیاز کشور به خدمت‌رسانی گروه‌های جهادی بیش از زمان کنونی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 February 2019, 12:10 pm

اعلام استان‌های پیشتاز اهدای خون

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: سمنانی‌ها بیشترین اهداکننده مستمر خون را در کشور دارند. همچنین این استان در شاخص اهدای خون به ازای هر هزار نفر در کشور پیشرو است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 February 2019, 10:23 am

وضعیت آخرین سیلوی بتنی به‌هم چسبیده ایران

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با ابراز رضایت از اقدامات عملیاتی احداث سیلوی یک‌صد هزار تنی گرمسار گفت: این سیلوی بزرگ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 February 2019, 10:19 am

پشت پرده تعیین قیمت خودرو در حاشیه بازار

رئیس انجمن مدیران صنایع استان سمنان معتقد است که تعیین قیمت خودرو با نقش‌آفرینی خودروسازان و دلالان در حاشیه بازار صورت گرفته و خودروسازان در این شرایط، خودروی تولیدی خود را با قیمت بالا و نقدا می‌فروشد و این در حالی است که در پرداخت طلب قطعه‌سازان که با معضلات متعدد روبرو است، تعلل می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 February 2019, 6:41 am

وجود ۶۳۶ بازمانده از تحصیل در استان سمنان

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان از وجود ۶۳۶ بازمانده از تحصیل در استان سمنان خبر داد و گفت: شهرستان‌های سمنان، شاهرود و گرمسار بیشترین افراد بازمانده از تحصیل را در استان دارند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 February 2019, 11:50 am

آفتی که شکست دادن آن سخت شده

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه سطح زیر کشت غلات در استان سمنان با توجه به برنامه الگوی کشت و کم آبی‌های اخیر روند کاهشی داشته است، افزود: این موضوع مبارزه با آفت سن را پیچیده کرده است چراکه با کاهش سطح زیر کشت گندم سفره غذایی این آفت کاهش یافته و این مهم موجب سخت‌تر شدن روند مبارزه با این آفت در مزارع شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 February 2019, 6:55 am

حکیمی که آثارش را سیل برد

یک پژوهشگر سمنانی با اشاره به جایگاه علمی ملاعلی حکیم الهی گفت: این شاگرد برجسته ملاهادی سبزواری حدود ۲۵ کتاب به رشته تحریر درمی‌آورد که بخش عمده این تالیفات در یک حادثه وقوع سیل در سمنان از بین می‌روند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 February 2019, 3:28 pm

تشدید معضل کمبود سرمایه در گردش در واحدهای تولیدی سمنان

یک تولیدکننده و صادرکننده با اشاره به فشارهای ناشی از تحریم‌های ظالمانه بر تولیدکنندگان و خصوصاً واحدهای تولیدی کوچک‌تر گفت: متأسفانه در این شرایط فشارهای داخلی کمتر از فشارهای خارجی نیست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 February 2019, 2:24 pm

سمنان می‌تواند لنگرگاه پدافند غیرعامل در کشور باشد

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موقعیت ویژه سمنان و قرار گرفتن آن بر سر راه کریدورهای ارتباطی شمال- جنوب و شرق - غرب گفت: سمنان می‌تواند لنگرگاه پدافند غیرعامل در کشور باشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 February 2019, 2:12 pm

امریکایی‌ها در پی ناکارآمد جلوه‌ دادن دولت‌اند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به ضرورت همراهی همه گروه‌ها و سلایق از دولت تدبیر و امید گفت: امریکایی‌ها به دنبال ناکارآمد جلوه‌دادن دولت و حاکمیت جمهوری اسلامی و ایجاد فاصله بین مردم و حاکمیت با هدف ایجاد درگیری و افزایش نارضایتی در مردم هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 February 2019, 1:34 pm

پیشرفت ۴۰ درصدی طرح جامع پدافند غیرعامل استان سمنان

مدیرکل پافند غیرعامل استانداری سمنان از پیشرفت ۴۰ درصدی طرح جامع پدافند غیرعامل این استان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 February 2019, 10:57 am

سمنان ۷۷ درصد آب‌های زیرزمینی‌اش را برداشت می‌کند

استاندار سمنان، با اشاره به معضل کمبود آب در این استان، اقدام در جهت تأمین آن را در راستای پدافند غیرعامل توصیف کرد و گفت: استان سمنان در حال حاضر برای تأمین منابع آبی، ۷۷ درصد منابع زیرزمینی خود را برداشت می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 February 2019, 12:07 pm

طولانی‌ترین مسیر کوچ عشایر جهان متعلق به کجاست؟

فرماندار مهدیشهر با اشاره به پیشینه ایل عشایری سنگسر خاطرنشان کرد: طولانی‌ترین مسیر کوچ عشایر جهان متعلق به عشایر پر همت این شهرستان است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
13 February 2019, 7:00 am

نصف شدن آبدهی چشمه علی دامغان در 20 سال

مدیر امور منابع آب شهرستان دامغان گفت: به طور میانگین در ۲۰ سال اخیر، سفره‌های آب زیرزمینی در دامغان، سالانه حدود 52 سانتی متر افت پیدا کرده است.

ادامه خبر
اخبار برگزیده