منبع: ایسنا
25 June 2019, 3:53 am

چند توصیه به دانش‌آموزان کنکوری

کارشناس اداره مشاوره اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: داوطلبان در ایام نزدیک به کنکور سراسری ساعات مطالعه خود را کاهش دهند و بیشتر استراحت کنند، همچنین در این مدت می‌توانند سوالات علامت‌دار شده یا فرمول‌ها را مرور کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
25 June 2019, 3:01 am

‌پیشنهاد ۳ هزار میلیاردی دولت برای زیرساخت‌های آسیب دیده خوزستان در سیل اخیر

‌استاندار خوزستان با اشاره به پیشنهاد ۳ هزار میلیارد تومانی دولت برای بحث زیرساخت‌های آسیب‌دیده استان در سیلاب، گفت: در بدترین حالت اگر بنا باشد که این اعتبارات زیرساختی از سوی دولت به تصویب نرسد، قطعاً بخشی از اعتبارات استان در زمینه آماده سازی زیرساخت‌های مقابله با سیلاب احتمالی را هزینه خواهیم کرد و اجرای برخی از پروژه‌ها را به تعویق می‌اندازیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
25 June 2019, 2:57 am

من پاکم، هشت سال و پنج ماه و چهار روز...

او از شیشه، ترامادول، متادون، تریاک، هروئین، کراک، حشیش… برگشته است، از جهنم برگشته است، جهنمی که در توهم و تنهایی، او را بارها به خودکشی کشاند. حالا پاک است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 4:57 pm

نفت، کولیبالی را به فولاد نداد / پیوستن طیبی به مسجدسلیمان

در حالی‌که باشگاه فولاد با کولیبالی مدافع فصل گذشته نفت مسجدسلیمان به توافق نهایی رسیده بود ولی این بازیکن با نفت تمدید و با محمد طیبی نیز قرارداد همکاری امضا کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 1:30 pm

تذکر مجدد نماینده اهواز در خصوص مسکن کارکنان لوله‌سازی اهواز

نماینده مردم اهواز در مجلس در خصوص وضعیت مسکن کارکنان لوله‌سازی اهواز با بیان اینکه «منازل کارکنان لوله سازی هنوز در ملکیت بانک است» مجدادا به وزیر اقتصاد تذکر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 1:30 pm

‌تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز حریم "کارون" در هفته آینده

‌دادستان عمومی و انقلاب خوزستان از تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه کارون در محدوده اهواز که دستور تخریب آنها صادر شده، خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 1:25 pm

هشدار رئیس کل دادگاه‌های اهواز نسبت به حمل مواد مخدر در عراق

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب اهواز با هشدار نسبت به حمل مواد مخدر در کشور عراق گفت: در کشورهای کویت و عراق، حمل چهار تا پنج گرم تریاک که بعضی افراد در زمان سفرهای مذهبی با خود دارند، منجر به چندین سال حبس آنها می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 12:58 pm

‌آموزش و پرورش خوزستان نیازمند جذب بیش از ۹ هزار معلم

سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به کمبود ۱۶ هزار و ۷۰۰ نیرو در آموزش و پرورش خوزستان، گفت: از این تعداد ۷۴۰۰ نفر را به صورت حق‌التدریس در بدنه آموزش و پرورش در اختیار داریم و به طور خالص ۹۳۰۰ نفر کمبود نیرو داریم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 12:55 pm

اولویت ‌برای روستاهای سیل‌زده خوزستان درجاسازی آن‌ها است

‌معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان گفت: در ارتباط با مشخص شدن حریم ۴ و ۵ روستا نیاز به تحقیق بیشتر است اما اولویت اصلی برای روستاهای سیل زده استان آن است که بتوانیم درجاسازی انجام دهیم و در همان محل‌هایی که بوده‌اند این روستاها مجدداً ساخته شوند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 12:54 pm

کمبود نیرو در آموزش و پرورش خوزستان در وضعیت بحرانی

‌معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به کمبود ۱۶ هزار و ۷۰۰ نیرو در آموزش و پرورش، گفت: کمبود نیروی انسانی برای آموزش و پرورش یک ابرچالش است و باید برای آن تدابیری اندیشیده شود. برای مهرماه نیز باید از امروز به فکر جذب نیرو باشیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 12:52 pm

‌جزئیات پیگیری حادثه تروریستی ۳۱ شهریورماه اهواز

‌رئیس کل دادگستری خوزستان با اشاره به وجود ۱۱ هزار زندانی ثابت در زندان‌های استان، گفت: متهمان سرقت، ۳۹.۵ درصد جمعیت زندانیان را تشکیل داده‌اند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 9:27 am

50 درصد از ضربه سیلاب به شهرستان اهواز وارد شد

فرماندار اهواز با بیان اینکه پس از سیلاب شهرستان اهواز رها شده است، گفت: انتظار داریم تا اعتبارات به درستی و بر اساس آسیب شناسی و برآوردهای انجام گرفته در بحث خسارت‌ها، پرداخت شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 9:10 am

کاهش ۴۲ درصدی درخواست معلمان برای خروج از خوزستان

استاندار خوزستان از کاهش ۴۲ درصدی درخواست معلمان برای خروج از استان خبر داد و گفت: علت این موضوع می‌تواند اختصاص مبلغی تحت عنوان حق مناطق جنگی به حقوق معلمان یا کاهش بروز پدیده ریزگردها باشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 8:49 am

مصوبات قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده لازم‌الاجرا است

جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده خوزستان با بیان اینکه مصوبات این قرارگاه لازم الاجرا است، گفت: اولویت اول کشور با بازسازی است و همه امکانات استان باید در خدمت بازسازی قرار بگیرند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 6:48 am

خسارت 12.5 میلیاردی سیل به کانال‌های آبیاری و زهکشی در حال ساخت

معاون طرح و توسعه شبکه‌های آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان گفت: در اثر سیلاب اخیر ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به کانال‌های آبیاری و زهکشی و ایستگاه‌های پمپاژ در حال ساخت خسارت وارد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 June 2019, 6:21 am

دلایل دپوی خودرو در بندر خرمشهر

سرپرست گمرک خرمشهر با اشاره به دلایل دپوی خودروهای وارداتی در بندر خرمشهر گفت: گمرک مجری قانون و دستورالعمل‌های دولت است و هر تصمیمی که از سوی دولت و یا وزارتخانه‌های مسئول درخصوص ترخیص و ورود کالایی به درون کشور اتخاذ شود، گمرک آن تصمیم را اجرایی خواهد کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 June 2019, 10:28 am

شهید چمران نمونه یک عنصر آتش به اختیار بود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه فاصله بین ادعا و عمل را می‌شود در مقایسه بین مدعیان انقلابی‌گری با یک انقلابی حقیقی مانند شهید چمران دید، گفت: اگر بخواهیم یک عنصر آتش به اختیار را معرفی کنیم، شاید کسی بهتر از چمران نباشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 June 2019, 10:02 am

روز چهارشنبه در خوزستان تعطیل اعلام شد

به دلیل افزایش دما، روز چهارشنبه (پنجم تیرماه) در خوزستان تعطیل اعلام شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 June 2019, 9:31 am

فقط ۱۹ درصد از خسارت سیل‌زدگان پرداخت شد!

با گذشت حدود سه ماه از حادثه خسارت بار سیل در کشور، صنعت بیمه هنوز با این حادثه درگیر است و طبق آخرین پیش‌بینی‌ها حداکثر میزان خسارت این حادثه در صنعت بیمه ۳۶۵ میلیارد تومان است که تاکنون حدود ۷۰ میلیارد تومان آن به آسیب‌دیدگان پرداخت شده است. همچنین از بین پنج شرکت بیمه‌ای تجارت نو، آرمان، ایران، میهن و کوثر که متعهد در پرداخت خسارت هستند، دو شرکت میهن و کوثر درباره عملکرد خود حاضر به پاسخگویی نشدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 June 2019, 7:30 am

خداحافظی اهوازی‌ها با قبوض کاغذی برق از ابتدای شهریور

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: از ابتدای شهریورماه سال جاری صورتحساب برق مصرفی مشترکین این شرکت به صورت پیامکی ارسال خواهد شد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده