منبع: ایسنا
2 December 2020, 5:12 pm

انتقاد رئیس شورای شهر مشهد از گرفته‌شدن حق تعیین عوارض شهری از شوراها

رئیس شورای شهر مشهد از گرفته شدن حق تعیین و تصویب عوارض شهری از شوراها انتقاد کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 3:10 pm

دین‌داری در دنیای معاصر نیاز به اصلاح دارد

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی بیان کرد: باید با توجه به تجارب ناخوشایند که البته تجارب خوشایند فراوانی هم در کنار آن وجود داشته، هم‌چنان لازم است دین‌دار ماند و به اصلاحات رفتارهای دین‌داران و باورهای دینی همت گمارد و به جای پاک کردن صورت مساله‌، شیوه‌ دین‌داری و دین‌ورزی را در دنیای معاصر تجدید و اصلاح کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 1:04 pm

مدرک تحصیلی، کارآفرین تولید نمی‌کند

رئیس انجمن آموزش عالی کشور گفت: شایسته‌محور کردن، توجه به انواع نیاز جامعه، پویایی جامعه و محورهای مختلف فعالیت می‌تواند به فارغ التحصیلان کمک کند تا ورود بهتری به بازار کار داشته باشند. 

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 12:31 pm

تغییری اساسی در نظام آموزش عالی، یک بار برای همیشه

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی گفت: اگر قرار است تحول و تغییری جزئی در نظام آموزش عالی داشته باشیم، باید بر اساس نظری و عملی بودن دانشگاه‌ها متفاوت باشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 12:25 pm

آتش‌سوزی کارخانه تولید شیرآلات بهداشتی در حومه مشهد/تلاش ۱۰۰ آتش‌نشان برای مهار حریق

👤معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد از عملیات نفس‌گیر ۱۰۰ آتش‌نشان برای مهار حریق مهیب کارخانه تولید شیرآلات بهداشتی در جاده مشهد به گلبهار خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 12:23 pm

دانشگاه‌ها نمی‌توانند نیاز صنعت را تامین کنند

معاون آموزش و فناوری صنعت، معدن و تجارت گفت: سطح آمادگی فناوری مراحلی نه‌گانه دارد و دانشگاه‌ها با مشارکت صنعت می‌تواند محصولات را تا سطح تجاری‌سازی پیش برند. تا زمانی که دانشگاه و صنعت مشارکت نداشته باشد، ما نباید انتظار معجزه را در کشور داشته باشیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 12:14 pm

آلودگی هوای مشهد

طی چند روز گذشته با تداوم جو پایدار و افزایش غلظت آلاینده‌ها، شاخص کیفیت هوای مشهد، چهارشنبه ۱۲ آذر، معادل ۱۳۶ و به معنای هوای ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد و توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 11:52 am

هدف از مطالعه دست‌یابی و دقت به گفتار و نوشتار است

عضو هیات علمی فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه فردوسی گفت: هدف از مطالعه این است که داده‌های بیشتری داشته باشیم، قدرت تحلیل را بالا ببریم، به بسیاری از آثار آن دست پیدا کنیم و باید در گفتار و نوشتارها دقت داشته باشیم. 

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 11:47 am

محور گردشگری آرامگاه فردوسی به ارگ‌ کهندژ آماده بهره‌برداری شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: پروژه بازپیرایی مسیر دسترسی جلوخان آرامگاه فردوسی تا ارگ کهندژ تابران توس به عنوان محور گردشگری تاریخی و فرهنگی آماده بهره‌برداری شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 11:44 am

2 گرم‌خانه سیار در مشهد راه‌اندازی شد

سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: دو گرم‌خانه سیار متشکل از دو اتوبوس برای استراحت و استفاده از محیط گرم در ساعات سرد برای افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب تدارک و راه‌اندازی شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 11:39 am

مروارید دریای آدریاتیک و طعم‌های منحصر به فردش

کشور کرواسی در مرکز و جنوب شرق اروپا واقع شده که دریای آدریاتیک در بخش جنوب باختری این کشور قرار گرفته است؛ به همین علت علاقه مردم این کشور به محصولات دریایی از جمله ماهی‌ها، هشت‌پا و... در منوی غذاهای آن‌ها کاملا مشهود است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 10:37 am

آماده کمک به ثبت الگوی مسئولیت اجتماعی در نهادهای بین‌المللی هستیم

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه آماده کمک به ثبت الگوی مسئولیت اجتماعی در نهادهای بین‌المللی هستیم، گفت: آماده‌ایم از تمامی ظرفیت‌های این دانشگاه برای نهادینه سازی الگوی مسئولیت اجتماعی در کشور به خصوص در بین صنایع و شرکت‌های بزرگ استفاده کنیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 10:25 am

۳۶۲ فوتی جدید کرونا در کشور/۶۴ شهرستان در وضعیت قرمز بیماری

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد شناسایی و فوتی ناشی از کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد و گفت: ۵۸۲۸ تن در مراکز درمانی و در وضعیت شدید این بیماری به سر می برند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 10:05 am

کاهش آمار ابتلا و بستری‌های کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا اظهار کرد: با همکاری موثر مردم،آمار بیماران مبتلا به کووید-19 در بخش سرپایی 24 درصد و در بخش بستری 19 درصد کاهش یافته است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 10:04 am

نیک بین به کرونا مبتلا شد

نماینده مردم کاشمر در مجلس از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 10:03 am

مشهد در تصفیه فاضلاب عقب‌ماندگی دارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: تا سال ۱۴۲۰، به ۸۱۴  هزار متر مکعب تصفیه‌ خانه فاضلاب در شبانه‌روز نیاز داریم. در حال حاضر در مشهد پنج تصفیه‌خانه فاضلاب داریم که در سه سایت قرار دارند که در مجموع ۲۶۳ هزار متر مکعب در شبانه‌روز عملیات تصفیه فاضلاب را انجام می‌دهند. در این خصوص عقب‌ماندگی زیادی داریم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 9:54 am

برده‌داری در جهان مدرن

برده‌داری را می‌توان در بسیاری از قدیمی‌ترین جوامع جهان جستجو کرد، از "گهواره تمدن" در بین‌النهرین گرفته تا مصر باستان، یونان و روم و همچنین امپراتوری‌های مایا و آزتک.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 9:10 am

سوزاندن پسماند باعث گرمایش زمین می‌شود

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه «اگر پسماندها را بسوزانیم، دودی که تولید می‌کند در اتمسفر ترکیبات کربی را افزایش می‌دهد»، گفت: با این شدتی که ما از این مواد استفاده می‌کنیم، ترکیبات کربی افزایش پیدا کرده و گرمایش زمین اتفاق می‌افتد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 8:58 am

ابتلای ۸۰ درصد کادر درمان تربت‌جام به کرونا

فرماندار تربت‌جام گفت: متاسفانه تا کنون ۸۰ درصد کادر درمان در این شهرستان درگیر بیماری کرونا شدند و طولانی شدن شیوع ویروس توان نیروهای درمانی را کاهش داده تا حدی که اکنون برای ارائه خدمات معمولی به بیماران از نیروهای بسیجی، جهادی و مردمی در مراکز درمانی استفاده می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
2 December 2020, 8:55 am

ژاپن پذیرای مشتاقان المپیک می‌شود

ژاپن قصد دارد به تعداد زیادی از بازدیدکنندگان خارج از کشور اجازه دهد در المپیک سال آینده توکیو بدون واکسیناسیون اجباری یا قرنطینه شرکت کنند، به شرطی که نتایج آزمایش کووید-۱۹ منفی را ارائه دهند و برنامه‌های ردیابی را بارگیری کنند.

ادامه خبر
اخبار برگزیده