منبع: ایسنا
26 May 2019, 1:32 pm

حال ناخوش فرش دستبافت خراسان جنوبی

عضو پیوسته انجمن علمی فرش ایران گفت: از دست دادن نیروی انسانی در روستاها باعث شده است عمر فرش دست بافت در حال سپری شدن باشد و تجارت جهانی را از دست دهیم و دلیل این تنزل تنها مشکلات اقتصادی نیست بلکه از دست دادن هنرمندان و نیروی انسانی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 May 2019, 5:42 am

تضمینی برای خرید زیره سبز نیست!

مدیر جهاد کشاورزی بشرویه، نبود متولی خرید تضمینی، نداشتن ثبات قیمتی و کارگاه‌های فرآوری و بسته‌بندی را از مشکلات پیش روی محصول زیره سبز برشمرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
25 May 2019, 8:13 am

غیرحرفه‌ای‌هایی که آینده عناب را دچار مشکل می‌کنند

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت: ورود افراد غیرحرفه‌ای به بحث فرآوری محصولی چون عناب باعث می‌شود که در آینده برای برندسازی و بازاریابی تخصصی محصولات فرآوری شده از گیاهان دارویی از جمله عناب با مشکل رو به رو شویم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
25 May 2019, 6:29 am

راه اندازی اولین خانه برک ایران در مود

عملیات تعمیر، تجهیز و راه اندازی اولین خانه برک ایران در شهر مود از توابع شهرستان سربیشه آغاز شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 May 2019, 11:06 am

به وقت سیل + فیلم

‌اولین روز خرداد برای خراسان جنوبی مصادف بود با بارش‌های رگباری که در عرض چند ساعت تبدیل به سیل شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 May 2019, 10:52 am

تشریح آخرین وضعیت سیل در خراسان‌جنوبی توسط مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ‌

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امدادرسانی‌ها در برخی از مناطق استان همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته به بیش ۵۵۰ نفر آسیب دیده از سیل در پنج شهرستان خراسان جنوبی امدادرسانی شده و در این مدت ۱۱ نفر از مرگ نجات پیدا کردند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 May 2019, 3:25 pm

مستند "خرمشهرها در پیش است" رونمایی شد

در آستانه سالروز گرامیداشت آزادسازی خرمشهر، مستند "خرمشهرها در پیش است"، روایت شهادت "بی بی معصومه محمودی سرتنگی‌"، تنها بانوی شهید خراسان‌ جنوبی رونمایی شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 May 2019, 8:44 am

امدادرسانی به 550 نفر در سیل روز گذشته خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امدادرسانی‌ها در برخی از مناطق استان همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بیش ۵۵۰ نفر آسیب دیده از سیل در پنج شهرستان خراسان جنوبی امدادرسانی شدند و در این مدت ۱۱ نفر از مرگ نجات پیدا کردند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 May 2019, 8:23 pm

دستور استاندار خراسان جنوبی به مدیران برای رسیدگی به مناطق سیل زده

استاندار خراسان جنوبی در اولین ساعات وقوع سیل، در روستای شیرگ آقا از توابع بخش مرکزی شهرستان سربیشه حضور پیدا کرد و دستورات لازم را برای رسیدگی به سیل زدگان صادر کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 May 2019, 12:10 pm

ظروف یکبار مصرفی که حیات را می‌گیرد

رییس دانشکده علوم دانشگاه بیرجند اظهار کرد: لازم است در بحث استفاده از ظروف یکبار مصرف که به دست انسان حیات را از بین می‌برند، فرهنگ سازی و آگاه سازی صورت گیرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 May 2019, 11:52 am

۵ شهرستان خراسان جنوبی گرفتار سیلاب شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: 13 تیم امدادی هلال احمر خراسان جنوبی در پنج شهرستان به مناطق گرفتار در سیلاب اعزام شدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 May 2019, 8:18 am

مهمان ناخوانده‌ای که سودآوری گندم را کاهش می‌دهد

‍مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس گفت: مبارزه با آفت سن گندم باید با نظارت کارشناسان و در زمان مناسب انجام شود تا هم از استفاده بیش از حد سموم و خسارت به محیط زیست جلوگیری شود و هم کارآیی و اثربخشی استفاده از سموم و میزان خرید گندم افزایش یابد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 May 2019, 8:04 am

نقش چای در کاهش خطر سکته مغزی

عضو مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: برخی از مطالعات انجام گرفته روی انسان نشان می‌دهد که کاتچین‌های موجود در چای با کاهش خطر سکته مغزی در ارتباط‌ بوده و خطر بروز برخی بیماری‌های قلبی را نیز کاهش می‌دهند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 May 2019, 9:10 am

وقتی انسان‌ تعادل طبیعت را به هم می‌زند

موضوع روز جهانی تنوع زیستی در سال ۲۰۱۹ «تنوع زیستی ما، غذای ما، سلامتی ما » شده است. هدف از انتخاب موضوع امسال روز جهانی تنوع زیستی تمرکز بر روی حفظ تنوع زیستی به عنوان پایه‌ای برای حفظ تنوع غذایی و در نتیجه حفظ سلامتی انسان است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 May 2019, 9:09 am

زیبارویان تا کی میهمان خراسان جنوبی هستند؟

مدتی است میهمانان ناخوانده زیبا در سطح مرکز استان به پرواز درآمدند اما مردم و به ویژه کشاورزان از دیدن این همه پروانه هم تعجب کرده و هم کمی نگران هستند که به محصولاتشان آسیبی وارد شود اما حقیقت این است که این پروانه‌ها هیچ گونه آسیبی برای محصولات کشاورزی ندارند و با پایان یافتن فصل بهار تعدادشان کمتر خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 May 2019, 9:08 am

یک سوم جمعیت بزرگسالان ایران از فشار خون بالا رنج‌ می‌برند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: طبق برآوردی که در سال ۲۰۱۶ انجام شد، مشخص شد حدود یک سوم جمعیت بزرگسالان ایران از فشار خون بالا رنج‌ می‌برند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 May 2019, 5:33 am

کشورهای حاشیه خلیج فارس خریدار زرشک خراسان جنوبی

‌مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: بیش از ۹۸ درصد زرشک ایران در این استان تولید و زرشک تولیدی علاوه بر مصرف داخل به دیگر کشورها از جمله حاشیه خلیج فارس نیز صادر می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 May 2019, 12:07 pm

توسعه محور شرق از اولویت‌های راهبردی است

وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه محور شرق جزو اولویت‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 May 2019, 9:06 am

65 قنات خراسان جنوبی جانی تازه می‌گیرند

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از ابلاغ ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار ملی برای بازسازی و مرمت قنوات استان در سال ۹۸ خبر داد و گفت: در صورت تخصیص کامل این اعتبار، مراحل کامل احیا و مرمت 65 رشته قنات انجام خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 May 2019, 8:55 am

کلنگ زنی طرح توسعه ترمینال فرودگاه بیرجند با حضور وزیر راه و شهرسازی

طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی، طرح توسعه و بهسازی ترمینال فرودگاه بین المللی بیرجند کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده