منبع: ایسنا
23 July 2019, 5:59 am

تازیانه طوفان بر محصولات باغی خراسان جنوبی

مدیر صندوق بیمه جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: بر اثر طوفان روزهای اخیر، خسارت‌هایی به محصولات باغی و زراعی از جمله پنبه، پسته، زرشک و عناب وارد شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 July 2019, 5:21 pm

مصرف بیش از ۱۰ میلیارد مترمکعب آب در چاه‌های غیرمجاز کشاورزی

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار حلقه چاه کشاورزی غیرمجاز در کشور وجود دارد که سالانه بیش از ۱۰ میلیارد مترمکعب آب مصرف دارند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 July 2019, 8:40 am

از سرگرمی‌های مجازی تا رنگی از فرهنگ در بازی‌های محلی کودکانه

یک پژوهشگر حوزه کودکان در خراسان جنوبی با بیان اینکه بازی، جزئی تفکیک‌ناپذیر از زندگی کودکان محسوب می‌شود، گفت: نقش‌هایی که کودکان در بازی‌ها ایفا می‌کنند، ارتباط مستقیم با نوع زندگی و آداب و رسوم مناطق مختلف دارد، لذا بازی‌های محلی و سنتی در انتقال آموزش نقش‌های اجتماعی به افراد، بسیار مؤثر هستند و همین تأثیر است که گستره بازی‌های بومی و محلی را پیش روی ما می‌گشاید و نشانگر ژرفا و غنای فرهنگی جامعه است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 July 2019, 6:46 am

دیابت در کمین کدام مادران باردار است؟

یک کارشناس مامایی در خراسان‌ جنوبی گفت: همگام با افزایش شیوع فاکتورهای خطر دیابت همچون چاقی، افزایش سن مادر، سابقه خانوادگی دیابت، میزان دیابت بارداری نیز افزایش می‌یابد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 9:59 am

آژیر قرمز گرد و غبار در خراسان جنوبی

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی اظهار کرد: بر اساس شاخص‌های استاندارد، گرد و غبار 100 میکروگرم بر مترمکعب، به عنوان هوای ناسالم است که در حال حاضر گرد و غبار در استان به هزار میکروگرم بر مترمکعب معادل 10 برابر حدمجاز است و تاکنون این وضعیت دو ساعت تداوم داشته است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 8:43 am

لذت آفتاب کویر در خنکای باغ و عمارت شوکت‌الملک+عکس

عمارت و باغ اکبریه، یکی از بناهای تاریخی شهر بیرجند است. باغ اکبریه در دوره قاجاریه و توسط شوکت‌الملک در دو طبقه ساخته شده‌ است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 7:45 am

چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان ‌جنوبی گفت: بدون شک ارتباط قلبی جوانان با قرآن و توسعه فرهنگ قرآنی باعث می‌شود تیر استکبار جهانی به سنگ بخورد و تهاجم فرهنگی کارساز نباشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 July 2019, 4:40 pm

سیاست ایسنا در انتخابات، تخریب نکردن شخصیت هاست

مدیر عامل ایسنا گفت: سیاست ایسنا در آستانه انتخابات، عدم تخریب شخصیت‌ها، عدم جانبداری از کاندیدای خاص در انتخابات مجلس است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 July 2019, 1:11 pm

در آستانه خودکفایی در تولید شکر هستیم

معاون آب و خاک و امور اراضی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در حوزه تولید شکر در آستانه خودکفایی هستیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 July 2019, 11:21 am

تمایل ایسنا به حضور جدی‌تر در دانشگاه‌ها

مدیرعامل ایسنا با حضور در استان خراسان جنوبی با مدیر کل صداوسیمای این مرکز، رئیس دانشگاه بیرجند و همچنین رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی دیدار کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 July 2019, 10:17 am

فواید مصرف آب کافی در بارداری

کارشناس مامایی در خراسان‌ جنوبی یکی از فواید آب پیشگیری از زایمان زودرس و افسردگی در دوران بارداری است، گفت: کم آبی در سه ماهه سوم بارداری می‌تواند سبب شروع انقباضات رحمی و در نتیجه زایمان زودرس شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 July 2019, 7:47 am

استقبال محققان سراسر کشور از اولین همایش ملی عناب/محورهای همایش

مسئول دبیرخانه علمی اولین همایش ملی عناب از استقبال محققان سراسر کشور از اولین همایش ملی عناب خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 July 2019, 6:21 am

آغاز بزرگ‌ترین رویداد قرآنی خراسان‌ جنوبی با حضور 257 شرکت‌کننده

راه یافتگان بزرگترین رویداد قرآنی خراسان‌ جنوبی از چهارشنبه 26 تیرماه به مدت سه روز در چهل و دومین مسابقات سراسری قرآن در شهرستان فردوس با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 July 2019, 6:19 am

استخراج DNA از سلول گیاهی در دانشگاه بیرجند

مدیر گروه زیست‌شناسی دانشگاه بیرجند گفت: در پژوهشی مشترک بین گروه زیست‌شناسی دانشگاه بیرجند و آموزش و پرورش خراسان جنوبی به روش علمی در آزمایشگاه زیست‌شناسی دانشگاه بیرجند، DNA از سلول گیاهی استخراج شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 July 2019, 8:45 am

سکون و سکوت در تئاتر خراسان جنوبی

تئاتر شاخه‌ای از هنرهای نمایشی است که به بازکردن داستان‌ها برابر تماشاکنان می‌پردازد. این هنر به دلیل ارتباط زنده و رو در رو با مخاطب تاثیر بسزایی در افکار مخاطبان می‌گذارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 July 2019, 7:49 am

مشکل عمده هنرمندان بشرویه چیست؟

یک هنرمند از شهرستان بشرویه گفت: بازاریابی، یکی از مشکلات عمده هنرمندان است که می‌طلبد با حمایت مسئولان توجه ویژه‌ای به این امر شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 July 2019, 5:39 am

میزان مفید مصرف کاکائو برای کودک چقدر است؟

کارشناس تغذیه و رژیم درمانی بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند با اشاره به اینکه کاکائو سرشار از کلسیم، ویتامین D و مواد معدنی بوده اما باید در مصرف آن برای کودکان تعادل را رعایت کرد، گفت: مصرف روزانه ۲۵ گرم کاکائوی خالص برای بدن مفید است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 July 2019, 2:22 pm

صادرات ۱۵ هزار مرغ و تخم مرغ

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: وب سایت سازمان جهانی بهداشت دام، جمهوری اسلامی ایران را در سطح کشوری، از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان پاک تائید و منتشر کرد و باعث صادرات ۱۵ هزار مرغ و تخم مرغ در کمتر از شش هفته شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 July 2019, 2:20 pm

۷ میلیارد تومان برای ساخت آزمایشگاه دامپزشکی شرق کشور نیاز است

معاون توسعه و مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه تاکنون سه میلیارد و ۶۵۲ میلیارد تومان اعتبار برای آزمایشگاه دامپزشکی شرق کشور اختصاص پیدا کرده است، گفت: از مجموع این اعتبارات حدود دو میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان در سال گذشته اختصاص یافته است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 July 2019, 12:39 pm

۲ یوزپلنگ ایرانی در طبس مشاهده شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست طبس گفت: از ابتدای امسال، دو یوزپلنگ ایرانی در طبس مشاهده شده است.

ادامه خبر
اخبار برگزیده