منبع: ایسنا
22 March 2019, 5:18 am

تلاش دانشگاه بیرجند برای مدیریت مصرف بهینه آب و برق

رییس دانشگاه بیرجند گفت: دانشگاه بیرجند برای استفاده بهینه و مدیریت مصرف آب و برق، فعالیت‌های شاخصی را در سال‌های اخیر انجام داده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 March 2019, 12:51 pm

مصدومیت 17 نفر در چهارشنبه سوری خراسان جنوبی

‌معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان جنوبی گفت: در شب چهارشنبه آخر سال 17 نفر در استان دچار مصدومیت شدند که از این تعداد شش نفر در بیرجند، چهار نفر در قاین، چهار نفر در فردوس، دو نفر در نهبندان و یک نفر در درمیان بودند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 March 2019, 9:35 am

آسیب اصلی پژوهش از کجا می‌آید؟

کارشناس مشاوره و راهنمایی مرکز مشاوره و درمان دانشگاه بیرجند گفت: آسیب در پژوهش و مقاله نویسی از جایی آغاز می‌شود که به جای مساله‌یابی به مساله‌سازی توجه می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 March 2019, 7:06 am

کوزه غم زدا

‌یکی از رسوم نوروزی خراسان جنوبی آیین کوزه شکنی است، مردم در گذشته براین باور بودند که با شکسته شدن این کوزه بلا و بیماری از این خانواده دور خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 March 2019, 5:12 am

ویدئو / مهاجرت روستائیان مرزنشین به دلیل خشکسالی

چالش‌ها و مشکلات ناشی از کمبود آب، استفاده نادرست از منابع آب، کاهش بارش‌ها و برداشت بیش از حد آب‌های سطحی و زیرزمینی موجب بحران آب در برخی مناطق ایران شده است. یکی از استان‌هایی که با مشکل جدی در این زمینه روبروست، استان خراسان جنوبی است و این مشکل، باعث تخلیه برخی روستاها و مهاجرت‌های اجباری روستاییان به شهرها و روستاهای دیگر شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 March 2019, 8:42 am

نخستین بخشدار زن در خراسان جنوبی منصوب شد

‌استاندار خراسان جنوبی در حکمی مهناز بوستانی درمیان را به عنوان بخشدار مرکزی شهرستان درمیان منصوب کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 March 2019, 5:33 am

بهترین مکان‌ نگهداری دارو در منزل کجاست؟

یک داروساز در خراسان جنوبی گفت: محل نگهداری داروها باید خنک، خشک و تاریک بوده و باید در دمای اتاق 25 درجه نگهداری شود اما متاسفانه در فرهنگ اجتماعی شهروندان ایرانی داروها در یخچال نگهداری می‌شوند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 March 2019, 5:30 am

چهارشنبه سوری؛ نمادی از سلامتی و شادی یا مجالی برای رفتارهای ماجراجویانه؟

در سال‌های اخیر با هیجانات کاذب و بی احتیاطی چهارشنبه سوری تبدیل به چهارشنبه سوزی شده و متاسفانه افراد این سنت شاد قدیمی‌ها را به خطرناک‌ترین شکل برگزار می‌کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 March 2019, 11:37 am

سازمان‌ها شرایط را برای رشد نوآوران فراهم کنند

یک ایده‌پرداز در خراسان جنوبی گفت: لازم است همانطور که افراد نوآور به سازمان‌ها اعتماد کردند سازمان‌ها نیز متقابلا اعتماد کنند و شرایط را برای آغاز کار و همکاری فراهم کنند و فرصت دریافت مجوزها و هزینه‌های سنگین را همراه با رشد کار به کارآفرین بدهند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 March 2019, 7:13 am

یک بهار بی‌نظیر در گواب خوسف

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوسف گفت: شهرستان خوسف با ایجاد منطقه بکر گردشگری در گواب این شهر به دنبال گذران نوروزی متفاوت برای گردشگران نوروزی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 March 2019, 11:33 pm

از بازار شب عید بیرجند چه خبر؟

روزهای نزدیک عید فرارسیده و مردم در تب و تاب خرید عید هستند، گروهی از قیمت‌ها ناراضی‌اند و گروهی از قدرت پایین خرید مردم گله دارند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 March 2019, 9:28 pm

سرایان؛ شهر عمارت‌ها و آب انبارهای کهن

در داخل شهر سرایان تعداد 15 اثر تاریخی وجود دارد که 13 مورد آن در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و از این تعداد شش اثر آب انبارهای تاریخی هستند که هنوز هم مردم از آنها استفاده می‌کنند و شاید به همین دلیل باشد که سرایان به شهر آب انبارهای کهن مشهور است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 March 2019, 12:55 pm

خراسان جنوبی نیازمند فضاهای آموزشی مناسب برای معلولان است

رئیس آموزش و پرورش استثنائی خراسان جنوبی گفت: مهم‌ترین درخواست ما از خیران مدرسه‌ساز، ساخت فضاهای آموزشی بیشتر برای دانش‌آموزان استتثنایی و معلول به ویژه ساخت مدرسه اوتیسم در خراسان جنوبی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 March 2019, 12:53 pm

بی‌رحم ترین شکارچیان سال 97 در طبس دستگیر شدند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس گفت: عاملان شکار بی رحمانه یک راس میش وحشی آبستن (دو قلو) و یک قوچ وحشی در شهرستان طبس دستگیر شدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 March 2019, 6:43 am

پروانه‌ای که در پیله بیماری اسیر است

فاطمه زهرا چند معلولیتی است و بیماری دارد که فقط 50 نفر در دنیا به آن دچارند و این کودک سه و نیم ساله اولین فردی در ایران است که بیماری را دارد. او همراه پدر و مادرش در روستای معدن قلعه زری شهرستان خوسف زندگی می‌کند و مبتلا به بیماری نادر ژنتیکی سندرم در ایران است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 March 2019, 10:54 am

عوامل زمینه‌ساز و نشانه‌های افسردگی را بشناسیم

کارشناس مشاوره و راهنمایی مرکز مشاوره و درمان دانشگاه بیرجند گفت: عوامل مختلفی باعث ایجاد و یا تشدید افسردگی در فرد می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
16 March 2019, 6:13 am

دیدن قلعه بیرجند را از دست ندهید

قلعه تاریخی بیرجند یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین بناهای تاریخی شهر بیرجند است که در زمان‌های قدیم برای حفاظت و نگهبانی از مردم شهر ساخته شده است و هنوز هم با قرار گیری در یکی از مرتفع‌ترین نقاط شهر، عظمت و ابهت خاصی دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
15 March 2019, 6:54 am

گام‌های سبز دانشگاه بیرجند در مدیریت آب و پسماند

دانشگاه‌ها به دلیل ماهیت مسئولیت خود که بخشی از آن تامین وسایل زیستی و رفاهی دانشجویان است پیوند ناگسستنی با موضوع آب دارند و تامین آب و موضوع فاضلاب از وظایف اصلی مسئولین دانشگاه‌ها خصوصا در مناطق کویری و مرزی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 March 2019, 9:27 am

سفر به عمق تاریخ در دل یک غار

غار جوجه یکی از شگفت‌انگیزترین غارهای طبیعی قائن است که از لحاظ باستان‌شناسی اهمیت دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
14 March 2019, 6:43 am

اعدام 3 نفر از قاتلان شهید"نایبی" و "کاردیده" در خراسان جنوبی

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از مجازات سه نفر از قاتلان شهید محمد نایبی و شهید هادی کاردیده خبر داد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده