منبع: ایسنا
12 June 2018, 8:00 am

خدری : مردم بوشهر فکر می‌کنند هیزم توسعه سایر نقاط کشور شده‌اند

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: . امروز مردم استان بوشهر اینگونه فکر می کنند که هیزم توسعه سایر نقاط کشور می‌شوند اما خود در درون مشکلات غوطه‌ور هستند. به رغم درآمدهای میلیاردی از صنایع متعدد پتروشیمی، نفت و گاز، بنادر و گمراکات همچنان مردم دیارم نظاره‌گر رونق ناشی از اینگونه از درآمدها در نقاط دوردست بوده و خود در کمال ناباوری با تنگناهای اقتصادی، معیشتی و اشتغال دست و پنجه نرم می کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
25 May 2018, 8:00 pm

خالو، شهر دریا سی موست و سی تو + فیلم و تصاویر

"اینجا در شهر دریا، صدای موج دریا، سی موست و سی تو. صید و غروب زرد و روشن، چقدر تماشا داره، سی مو و سی تو. آمو از هر کُیا اومدی، در خونه ما به روی شما باز است. خالو اینجا خونه خوته و هر چی در خونه داریم مال شماست و قدم شما رو سر و چیش"

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 May 2018, 6:38 am

بازدید استاندار بوشهر از ایسنا

استاندار بوشهر از بخش‌های مختلف ایسنا بازدید کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
7 May 2018, 9:44 am

آقایان! خلیج فارس فقط «گردشگری» ندارد

در سخنان رسمی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، در حالی رونق گردشگری در خلیج فارس یکی از راه‌های نامدار نگه داشتن این خلیج مطرح می‌شود که در خلال صحبت‌ها درباره "خلیج‌فارس" هیچ حرفی از محوطه‌ها و آثار تاریخی خلیج فارس که هر کدام سندی برای اثبات این نام می‌تواند باشد، کمتر به زبان می‌آید.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
1 May 2018, 11:51 am

نقش تعیین‌کننده خلیج فارس در تحولات بین‌المللی

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر گفت: خلیج‌فارس در جغرافیا و تاریخ عمری حدود ۵۰۰هزار سال دارد، همه اذعان دارند که خلیج‌فارس محصول یک عملیات درون‌زمینی به واسطه جوشش آتش‌فشان در همین منطقه و سرازیر شدن آب‌های اقیانوس هند به پایین‌ترین فلات قاره جهان در عهد چهارم دوره زمین‌شناسی است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
1 May 2018, 9:45 am

پیشنهادی برای جهانی کردن همایش خلیج فارس

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی پیشنهاد ثبت جهانی همایش‌های ملی خلیج فارس در سازمان‌های جهانی را مطرح کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
1 May 2018, 7:50 am

تحریف نام خلیج فارس با اسناد سازمان ملل مغایر است

«تغییر و تحریف نام تاریخی خلیج فارس اقدامی غیرعلمی و ضد تاریخی و مغایر با اسناد سازمان ملل و سایر نهادهای بین‌المللی است.»

ادامه خبر
منبع: ایسنا
28 April 2018, 7:34 pm

ویدئو / سهم تو از تنهایی من

ماجرا از سفر عکاس ایسنا به دشتستان بوشهر آغاز شد؛ سفری برای یافتن پاسخی به انبوهی از پرسش‌ها؛ پاسخی که در نگاه مردمان آن خطه برای دریافت عکسشان و نگاه به آن یافت می‌شد. دشتستانی‌ها محرومند؛ از زندگی خوب، از امکانات اولیه؛ آن‌ها محرومند، حتی از داشتن یک قطعه عکس.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
27 April 2018, 8:25 am

آخرین وضعیت صیادان مفقود شده در خلیج فارس

تعدادی از قایق‌های صیادی که شب گذشته در آبهای خلیج فارس گرفتار طوفان شدند برگشتند و احتمالا پنج قایق دیگر نیز تا ساعاتی دیگر به ساحل برسند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 April 2018, 12:45 pm

مرکز زلزله استان بوشهر - کوه نمک در بخش کاکی

ساعت ۱۱ و ۴ دقیقه‌ی پنج‌شنبه ۳۰ فروردین،زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۵.۹ ریشتر در امواج درونی زمین، ساعت ۱۱ و ۴ دقیقه و ۴۷ ثانیه پنج‌شنبه، ۳۰ فروردین، شهر کاکی در جنوب استان بوشهر را لرزاند. براساس بررسی ارزیابان جمعیت هلال‌احمر از منطقه کوه قله نمک دشتی در بوشهر که مرکز زلزله معرفی شده است و سایر مناطق متاثر از زلزله هیچ خسارت جانی و مالی اعلام نشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 April 2018, 7:26 am

بلند شدن دودسفید از کوه نمک جاشک بوشهر

معاون سیاسی فرماندار دیر در استان بوشهر گفت: در پی زمین لرزه 5.9 ریشتری در 3 کیلومتری "کاکی"، دود سفید از کوه نمک روستای جاشک از توابع استان بوشهر بلند شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 April 2018, 11:51 am

همایش بین‌المللی علمی ـ فرهنگی خلیج‌فارس در بوشهر برگزار می‌شود

دوازدهمین همایش ملی و نخستین همایش بین‌المللی علمی ـ فرهنگی خلیج‌فارس، ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ماه امسال در روز ملی خلیج‌فارس در بوشهر برگزار می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
8 April 2018, 6:13 am

پسماند نوروزی/۱

بعد از هر تعطیلات، بویژه ایام نوروز، می‌توان جای پای ما آدم‌ها را در گوشه و کنار طبیعت مشاهده کرد؛ جای پایی که ابداً منظره‌ای تمیز، دلچسب و دوستداشتنی را رقم نزده است؛ زباله‌های ریخته، شاخه‌های آویخته و زمینِ سوخته، توصیفی اجمالی از بلایی است که طی کمتر از سه هفته بر سر طبیعت می‌آوریم. محیطی که قرار است جایی برای زیستمان باشد، گاه هیچ شباهتی به نشیمن و مأمن و خانه ندارد، بلکه تنها به انباری و زباله‌دانی خانه‌هایمان یا حتی به بدتر از آن شبیه است. این سوختگی‌ها و شکستگی‌ها و پسماندها، بازمانده‌های نوروزی ماست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 March 2018, 8:54 am

امدادگران پیکر 5 تن از اتباع خارجی در رودمند را پیدا کردند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر بوشهر با اشاره به غرق شدن 5 تبعه افغان در رود مند در روز گذشته، از کشف پیکرهای غرق شدگان با تلاش امدادگران هلال احمر این استان خبر داد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده